Şimdi Ara

Resimdeki Linux İşletim Sistemini Arıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Konu biraz tuhaf gelebilir ama az evvel bir youtube videosunda samsungun ssd reklamını izlerken videonun sonuna doğru bir işletim sistemi gördüm.
    Normalde şuan Kubuntu 18.10 kullanıyorum bilgisayarlarımdan birinde. Fakat bu işletim sistemi çok sevimli göründü gözüme. Doğrusu bulabilirsem direkt kurup denemek isterim.

İsterseniz gelin size bulduğum sistemin bir ekran alıntısını atayım.

İzlediğim samsung videosunun linki(1.07. dakikadan itibaren görebilirsiniz ilgili sistemi):

Şimdiden teşekkür ederim gelecek olan cevaplar için...

• Samsung DeX e ait gibi duruyor ama çok anlamsız geldi DeX ile ssd
  • loradona kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim cevaptan ötürü. Harbiden az bakındım DEX gibi duruyor.
    Bunu direkt kendi mevcut bilgisayarlarımıza OS şeklinde kurma şansımız yokmu Arayüz çok iyi ya
  • muratveb kullanıcısına yanıt
    İlginç bir şekilde telefonu sanırım sanallaştırıyor. deneme fırsatım olmadığı için temel mantığı çözebilmiş değilim Dex üzerinde ubuntu ekibi ile çalışıldığı için ubuntu da açılıyor mesela. Lakin eper öyleyse bile dex kurmak istemezsiniz çünkü bir yazılım deposu olduğunu düşünmüyorum android entegre çalıştığı için
  • loradona kullanıcısına yanıt
    Sanallaştırma değil xda de konusu var yakında grafik hızlandırma desteği de gelecekmiş 10gb ramli telefonlar ne işe yarayacak diyorduk artık anlamı olmaya başladı

Normal dex te android uygulamaları çalıştırılıyor sizin dediğiniz linux on dex

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 19 Aralık 2018; 23:44:14 >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Linux olan DeX varsa bunu nasıl edinebilirim hocam. Baya aradım bulamadım. Varmı öyle bir distro indirip makinaya kurup deneyelim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Orada gördüğün masaüstü (arkadaşın da bahsettiği gibi) Samsung'un DeX cihazından direkt (HDMI üzerinden) gelen görüntü:

DeX bu cihazda firmware olarak yüklü olduğundan, aynı sistemi PC'ne kurman imkansız olabilir. DeX açık kaynak proje ise o zaman belki mümkün olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • reklam kokan hareketler bilr diyemiyorum.. adamlar direk sdd disk performans reklamı yapıyor....

daha önce Linux on Dex nedir diye topic açmış idim. ve cevab alamamış idim.. demek o günden bugüne baya bişirler öğrenmiş ama ben hala öğrenemedim
    daha önceki reklam içerikli video ise tabiki ubuntu ile olan idi

bundan yaklaşık 2 yıl önce bir durum almış idim. SD 815/825 ile Android Desk olarak.. isveçli bir grub yardım parası toplayabilirler ile butür bir çalışma yapacaklarına dair idi.. ama bir türlü gerçekeleşmedi
    şimdi SD855 işlemcileri bekler iken... ki bir arkadaş 10gb ram li android tlf ile ??? diye yorum yapmış ama...
    10gb ram i bu maksad ile kullanacak isem o zaman Linux ün veya Android in mantığı nedir ?
    linux ün mevcud hardware i sonuna kadar kullanma ve kullandırtma özelliği nedir..

evet. hayalim veya arzum içerisinde Yapay Zeka programı olan OS.
    ama bunu tutup android ve özellikle bir marka üzerinden lansman yapmak pek de hoş değil

sonuçda SD400 işlemciler bile oldukça iyi bir performansa sahib iken.... upgrade almaması sebebi ile çöpe gitmekte bu tlf larımız

butür bir projeyi sonuna kadar desteklerim....

LAKİN tutupda buna bir işlemci sınırı veya Ram sınırı koyulması mantığına karşıyım. disk reklamı içinde Linux on Dex ????

direk aklımda oldukça fazla soru işareti oldu...

disk reklamı nasıl bir OS lansmanına dönüyor ?
  • Arkadaş çok tatlı sistem ya. Bunu nasıl olurda küçücük bir cihaza kuruyorlar da biz bunu PC'ye kuramıyoruz. Sanırım yukarıdaki arkadaşında dediği gibi açık kaynak bir OS değil gibi.

Ayrıca reklamda DEX'e bağlı değil laptop ama yinede çalışıyor. Belkide bir ekran alıntısı açmışlar (arkaplanda windows çalışıyordur ama ilgili os açıkken bir ekran fotoğrafı almıştır sonra windowsta resim görüntüleyicisinden açmış olabilirler:not bir teori sadece)

Ayrıca @tosuntosun hocam sana katılıyorum. Disk reklamında bildiğin işletim sistemi reklamı yapılıyor. Subliminal bir mesajmıdır acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratveb -- 20 Aralık 2018; 22:6:36 >
  • DeX dediğiniz şey; bir Android app daha doğrusu sadece Samsung 'un telefonlarında bulunan bir sistem uygulaması ve göründüğü kadarıyla "proprietary" yani gerçek bir Linux kullanıcısının DeX ile pek bir işi olmamalı. Samsung bu arada nefret ettiğim bir markadır cunku iPhone gibi teknoloji adı altında insanları kazıklayan, iPhone gibi $100 maliyetli telefonu $1000'e satan bir marka. DeX ile cebi monitöre bağlayıp laptop gibi kullanabilirsin diyorlar ama bu Samsung'un kazık fiyatlarını şirin göstermek için vitrinlik birşey sadece.

Reklamdaki Linux on DeX değil bu arada; sadece DeX. Linux on DeX dedikleri şey de Android app ve tek görevi Linux imajı çalıştırmak, yani container app yani sanallaştırma uygulaması ki o da yüksek RAM ve CPU kullanımı demek ve dahası bu şekilde Samsung içinde çalışan bu Linux içine ARM-64bit için derlenmiş olsa dahi herhangi Linux uygulamasını indirip kullanamazsınız yani cepte Linux kullanıyorum dur şuradan bir FileZilla uygulamasını indirip kurayım desem kuramam, cunku gerçek bir Linux değil, container içinden çalışan bir Linux imajından bahsediyoruz.
  • muratveb kullanıcısına yanıt
    android 3. nesil işletim sistemi

bizi bekleyen asıl gerçek iletişim olunabilinecek 5. nesil işletim sistemi olduğunda..........
    işte o zaman akıllı ev veya güvenlik sistemleri - eğitim programları olsun herşey kişiye - kapasitesine - eğilimine göre yapılandırılıp kullanılabilinecek

her firma kendince reklamları içinde gizli şeyler var olmasını veya varmış gibi düşünülmesi hoşuna gider ki... gündemde kalabilsin. yani matrix güzel bir görsel film olmasına rağmen onu asıl büyütülen hakkında yapılan konuşmalar ve teoriler idi. yani ordaki simge hareket resim söz saat aklına ne gelirse... hepsi üzerinde insanlar kendi fikirlerini beyan ederek

son dönemde SIZDIRILMIŞ Resimler - Teknik özellikler kelimesi geçer... yani firma kendisi bilinmesini istemedikten sonra ....
    en basiti.. birçoğunuz kullanmamış olabilir

win95 ve win98... dünya üzerinde internet sınırlı kapasite ve yerlerde iken......
    arkadaşım alamanya dan kendisine gönderilen disketler ile kurulumu beraber yapmış idik.. biz kullanmaya başladıktan 6-7 ay sonra lansmanı yapıldı... yani bu kadar disket nerden nasıl ele geçirildi veya kaçırıldı.. şimdiki gibi usb bellek veya yüksek internet kapasiteleri yok ki....

ordaki resim vs de zaten OS un kendi yapısı olduğunu sanmıyorum.
    ilerleyen dönemde çıkacak tüm linux ve çözümleri yapısal olarak MacOS mantığında ve doc yapısında olacak.

yani geleceğin işletim sistemi *nix türevlerinin evrimleşmesi ile oluşacak
    modüler işletim sistemi ve iletişimsel veya yapay zeka kaçınılmaz bir son.. ama ben tabiki skynet teoremcilerinden değilim. ama oda bir olasalık gibi olsa bile insanlar o kadar uzun yaşayamayacaklar.... şuanki dünyadaki temiz hammadde - su - toprak kirliliğine bakınca dünyada max 50 yıl içinde kirli olmayan bir karış yer kalmayacak.. afrikanın devasa çölelleri bile çoktan kirletilip atom santrallerinin deposu ve araç lastik çöplükleri haline getirliyor

o muhteşem hayran olduğunuz ve bireysel geliri - yaşam seviyesi yüksek olan avrupa ülkelerinin çöplüğü halinde...
    belçika gibi sanayisi bile olmayan ülkelerinin bütçelerinin büyük olma nedeni..

evet.. bizleri 20 yıl içerisinde mikropsoft suz işletim sistemleri bekliyor.. ARM geleceğim çipi olacak da diyebiliriz.. bilmeyenler için bahsettiğim RİSK işlemcilerdir dabiki....
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.