Şimdi Ara

Resim yeteneğini tekrar nasıl kazanabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çocukluktan beri karakalemle ilgileniyordum. Bunun için hiç bir eğitim almamıştım. Daha sonra okul-iş derken tamamen uzaklaştım. 6 yıldır elime kalem almadım. Şuan çöp adam bile çizemiyorum. Sizce baştan öğrenebilir miyim? Bunun için ne yapabilirim? Kursa gidecek vaktim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ACB5B9068 -- 7 Şubat 2018; 11:31:24 >

• İlk önerim, YouTube'a bakmanız. İngilizce olarak istemediğiniz kadar video var. Sadece karakalem yapmak istiyorsanız desen çalışın. Gölgelendirme, ışıklandırma, kompozisyon (kağıdı verimli kullanma) çalışmaya başlanabilecek yerler. Eğer genel olarak karakter çizmek istiyorsanız figür çizimi pratikleri öneririm. Bununla ilgili bir site var, ayarladığınız ölçülerde size süreli figür gösteriyor, o sürede pozu anlaşılır bir biçimde çiziyorsunuz. Burada önemli olan bakan kişiye vermek istediğiniz mesaj. Yani ilk bakışta karakterin duruşu nasıl. Size çok yardımı dokunur.

Şu an çok yazamıyorum, fakat kafanıza takılan soruları özelden sorabilirsiniz. İyi çizimler. :)
  • SpesifikBrush S kullanıcısına yanıt
    bahsettiğiniz siteyi hatırlıyor musunuz ?
  • Sutlusoda kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayin linki atacaktim unutmusum

www.quickposes.com
  • SpesifikBrush S kullanıcısına yanıt
    eyv. teşekkürler
  • Yapacağınız aslında oldukça basit. Tekrardan çizmeye başlıyorsunuz ve içsel olarak barındırdığınız yeteneğinizi uyandırıyorsunuz. Daha önce güzel resim çizebiliyor idiyseniz, yetiniz birazcık deneme ile kendiliğinden geri gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nat Alianovna -- 14 Şubat 2018; 13:26:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alice Abernathy

Yapacağınız aslında oldukça basit. Tekrardan çizmeye başlıyorsunuz ve içsel olarak barındırdığınız yeteneğinizi uyandırıyorsun. Daha önce güzel resim çizebiliyor idiyseniz, yetiniz birazcık deneme ile kendiliğinden geri gelir.

Ben hep kendime göre kuralsız çizdim. Hiç bir eğitimim yoktu. İnternette baktığımda iskelet sisteminden, oranlardan, anatomiden vs.. bahsediliyor. Öncesinde bunların eğitimini almamın gerektiği gözümü korkuttu. Yine gelişi güzel bakarak çizmeli miyim yoksa öncesinde bunları öğrenmem mi gerekiyor..
  • Kusursuz temsili resimler yapmak zorunda değilsin. Belirli bir göz ve nizam anlayışın varsa natüralist tarza kusursuz şekilde uymayan güzel doğaçlamalar da yapabilirsin. Tam anlamıyla profesyonel gibi olmak veya kendimi geliştirmek istiyorum diyorsan asıl profesyonel yöntemlere odaklanırsın. Buna vaktim yok diyorsan doğaçlama yap. Kendi amatör düzleminde güzelliği, mükemmelliği yakalamaya çalış önce.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler. Bir şeyler karalamaya başlıyayım o zaman. İleride vaktim olunca tekniğini öğrenirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ACB5B9068

Teşekkürler. Bir şeyler karalamaya başlıyayım o zaman. İleride vaktim olunca tekniğini öğrenirim.
    Merhaba,

Belki biraz geç cevap veriyorum ama bilgi olması amacıyla paylaşayım istedim.

Benzer soruları teker teker mail ile cevaplamak yerine, belli başlı temel bilgileri derlediğim ve görsellerle desteklediğim yazımı web sitemdeki linkte bulabilirsiniz.

http://www.karakalem.info/karakalem-cizim-teknikleri-hakkinda-en-cok-sorulan-sorular/

Başka sorular olur ise her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sevgiler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.