Şimdi Ara

Resident Evil: Afterlife (2010) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
662
Cevap
0
Favori
39.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Formel

1080p izledim.Arkadaş bu nasıl bir filmdir yav. Film demeye dilim varmıyor resmen. İlk sahne desek hareketler falan camdan düşmeler birebir matrix kopyası.Kopyası ama bildiğin çakmanın da çakması olmuş. 11 yıl önceki filmden efektler bakımından çekim bakımından olsun nasıl berbat çekeriz demişler resmen başarmışlar. Efektlerin bu kadar sırıttığı bir film sanırım bir de G.I. JOE vardı. Havada uçma sahneleri zıplama sahneleri bu kadar berbat olabilir. Kara Murat'a efekt versen buna 1000 basar Her daim makyajlı bakımlı fönlü saçlar deli etti beni. Senaryoya zaten birşey demiyorum gören duyan varsa bana da haber versin. İki tane ağır çekim yapalım iki tane bakış atalm hadi bir film yapalım demişler. Mantık hatası aramakla uğraşmadım aksine mantıklı bir şey bulmakta zorlandım. Hadi tamam bunun gibi filmlerde çok fazla gerçekçiliğe önem vermeyiz fazla takılmayız keyif almaya bakarız da izle geç deriz de bir yere kadar, izleyicinin gözüne sokula sokula bu kadarı da yapılmaz.

yazdığın her kelimeye katılıyorum..

hani 9-10 yaşında olsam.. vay be efektlere bak diyip baylırdım filme.. ama resmen bütçesi çok yüksek b sınıf aksiyon filmlerinden farkı yok filmin. birde aralarda zoeken tarzı adamı hoplatmaları resmen ne kadar ucuz senaristlerin ve yönetmenin elinden çıktığının kanıtı. olmuş..

milla jovovich bana kalırsa bu seride fazlalık.. olmasa daha güzel olacak bi karakteri canlandırıyor. artık nefret ettiysem bu seriden mındar etmişler güzelim oyunun konusunu.

filmin bana göre tek iyi yanı müzikleri.. geri kalanını at çöpe gitsin

• Efektleri eleştirenler sanırım brrip indirip izleyenler. Ben de o sürümü izleyince farkettim ki filmin sinema versiyonu ile çok fark var. Daha doğrusu 3 boyutlu olan versiyonu ile.

3D izlediğim de etkileyici gelen birçok sahne 2D basit göründüğü için beğenilmemiş. Bu nedenle eski görülmüş ama 3D izlendiğinde çok güzel bir filmdi. Hatta Avatar'dan sonra 3D yi en iyi kullanan film buydu. Saw veya Titanların Savaşı gibi 3D yim diye geçinen filmlerden kat be kat güzeldi.

Eleştirmeden önce dikkate alın lütfen bu noktayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pir

Filmi, biraz önce izledim. Eğer mantık hatalarını bir kenara bırakıp, filmden zevk almak için izlerseniz zevkli oluyo, fakat hatalara takılmaya başlayınca tası kaçıyo filmin. Son dönem izlediğim filmler içinde bu kadar mantık hatasının bir arada olduğu bir film daha görmedim ben...

1- Helikopter düştüğü zaman, hadi diğer eleman virüslü olduğu için kurtuldu, Alice insan olarak nasıl çıktı oradan?
    2- Claire o süre zarfında nasıl hayatta kaldı? Ne yedi ne içti?
    3- Ertesi gün Claire'e kim banyo yaptırıp saçına fön çekti?
    4- O uçak o binaya nasıl iner?
    5- 3 tane adam motoru çalışan bir uçağı nasıl geri çeker?
    6- Hapisanenin acil durum kaçış aracının motoru neden dışardadır? Bu nasıl acil durum aracıdır?
    7- Tutsak olan insanlar, o tüplerin içinde nasıl ihtiyaçlarını görüyordu bunca zamandır? Bu kadar bakımlı tutsak-denek olur mu?
    8- Alice o helikopterin içine ne zaman ve nasıl girdi?
    9- O dev yaratık hiç ses yapmadan duşlara nasıl gelmiştir?
    10- Duşta yaratık ile Calire döğüşürken, Claire camdan sekip yaratığın tam arkasına geçti. Daha sonraki sahnede ise yaratığa 50 metre koştu, bu nasıl bir iş?
    11- Mermilerden kaçan Whesker Alice'in silahından niye kaçamadı?

Böyle uzayıp giden onlarca daha mantık hatası var filmde..

Efektlere laf yok, tamamı senaryo boşluğundan kaynaklı mantık hatası...

• Bu arada Jill Valentine'ın 2. filmdeki hali çok daha güzeldi,esmer olarak daha bir tatlıydı, bu filmde sarışın hali biraz vamp olmuş. Bakalım 5. filmde oyunlardaki kadar olabilecek mi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouL InvictuS

Bu arada Jill Valentine'ın 2. filmdeki hali çok daha güzeldi,esmer olarak daha bir tatlıydı, bu filmde sarışın hali biraz vamp olmuş. Bakalım 5. filmde oyunlardaki kadar olabilecek mi...

Bu filmde Jill yoktu sanki?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SouL InvictuS

Bu arada Jill Valentine'ın 2. filmdeki hali çok daha güzeldi,esmer olarak daha bir tatlıydı, bu filmde sarışın hali biraz vamp olmuş. Bakalım 5. filmde oyunlardaki kadar olabilecek mi...

Bu filmde Jill yoktu sanki?

Demek ki film bittikten sonra çıkan yazılarda kalktın hemen. Daha fazla yazmayım heycanı kaçmasın.

• Şimdi gördüm evet kalkmıştım yazılardan sonra...
  • quote:

quote:

Filmi, biraz önce izledim. Eğer mantık hatalarını bir kenara bırakıp, filmden zevk almak için izlerseniz zevkli oluyo, fakat hatalara takılmaya başlayınca tası kaçıyo filmin. Son dönem izlediğim filmler içinde bu kadar mantık hatasının bir arada olduğu bir film daha görmedim ben...

1- Helikopter düştüğü zaman, hadi diğer eleman virüslü olduğu için kurtuldu, Alice insan olarak nasıl çıktı oradan?
    6- Hapisanenin acil durum kaçış aracının motoru neden dışardadır? Bu nasıl acil durum aracıdır?
    7- Tutsak olan insanlar, o tüplerin içinde nasıl ihtiyaçlarını görüyordu bunca zamandır? Bu kadar bakımlı tutsak-denek olur mu?
    10- Duşta yaratık ile Calire döğüşürken, Claire camdan sekip yaratığın tam arkasına geçti. Daha sonraki sahnede ise yaratığa 50 metre koştu, bu nasıl bir iş?

1 helikopter tam çarparken heryer donuyor ya, o sahneyi dikkatli incele virüslü iğne tam alice ye doğru fırladı yine ve eskisi gibi oldu kurtuldu.
    2 o kadar ayrıntıya girmek sence mantıklımı kim ne yedi ne içti vs.... pff
    3 deniz kenarındaydılar sonuçta yıkamıştır elini yüzünü
    4uçak olayı için yorum yapamam bu işten anlayan biri cvp verebilir ama mantıken mümkün ki öyle bişey yapmışlar.film yapıyolar sonuçta,mutlaka araştırmışlardır :D
    5 kocaman bi uçak değil sonuçta + zombi nin olması mantıklıymış gibi uçak sorun çok mantıklı
    6 sonuçta dünya koas içerisinde heryerde zombi v s var tüm şehir boşaltılmış kalanlarda canlarıyla uğraşıyo işte
    7 belki tüpelrin içinde bitkisel hayat gibi bi olay içindeydiler bilemem okadr umbrella işte kim bilir nasıl bi teknoloji filme göre
    8 ?? anlayamadım
    9 hatırlamıyorum izlemem lazım
    10 9 ile aynı
    11

• quote:

Orijinalden alıntı: isimyoq

quote:

quote:

1 helikopter tam çarparken heryer donuyor ya, o sahneyi dikkatli incele virüslü iğne tam alice ye doğru fırladı yine ve eskisi gibi oldu kurtuldu.
    2 o kadar ayrıntıya girmek sence mantıklımı kim ne yedi ne içti vs.... pff
    3 deniz kenarındaydılar sonuçta yıkamıştır elini yüzünü
    4uçak olayı için yorum yapamam bu işten anlayan biri cvp verebilir ama mantıken mümkün ki öyle bişey yapmışlar.film yapıyolar sonuçta,mutlaka araştırmışlardır :D
    5 kocaman bi uçak değil sonuçta + zombi nin olması mantıklıymış gibi uçak sorun çok mantıklı
    6 sonuçta dünya koas içerisinde heryerde zombi v s var tüm şehir boşaltılmış kalanlarda canlarıyla uğraşıyo işte
    7 belki tüpelrin içinde bitkisel hayat gibi bi olay içindeydiler bilemem okadr umbrella işte kim bilir nasıl bi teknoloji filme göre
    8 ?? anlayamadım
    9 hatırlamıyorum izlemem lazım
    10 9 ile aynı
    11

Zombi olabilir bazı arkadaşlar demişte zombiye inanıyorsunuzda niye bunlara inanmıyorsunuz.Şimdi Zombi olayı mantıklı bir iştir bilimkurgu işidir.Yani bir takım virüslerle insanlar zombileşebilir bu mantık dahilindedir.Ama bir sahnede pislik içerisinde iken sonrakinde full makyaj fön Allahı'ın alaskası mı kutubunda mı zorlasan mantık bilim kurgu çözemez
    Bu kadar kişi aynı şeyi düşündüysek bizden değil filmden kaynaklı bir sorundur.Bize bunu düşündüren filmin kendisidir.Filmin pek çok kısmında daha var da yazmıyorum. Ve inan bana araştırmamışlardır.Bunun gibi abzürt aksiyon filmlerinde ya tutarsa mantığı vardır.O kadar abartı vardrı ki bazı yerlerde sahneler resmen sırıtıyor. Anca tam bilimkurgu dediğimiz filmlerde ve işine daha önem veren yönetmenler (James Cameron) olabilirlik üzerinde önemle dururlar ve sahneleri ortamı durumu tam olarak araştırıp filmi çekerler.

• Ayrıntıya girersen çıkamazsın hacı kolay kolay. Sorarlar adama tek motorlu uçakla Alaska'dan Los Angeles'a kadar nasıl uçtun diye. Ondan daha da önce Las Vegas'tan Tokyo'ya nasıl gittin derler koca okyanusu nasıl aştın kadın başına transatlantik mi kullandın. vs. şeklinde uzar. Bu yüzden düşünmeden izlemek gerek.
  • extinctionu beğenmiştim ama bunu pek beğenmedim malesef, aksiyon niyetine izledim
  • Arkadaşlar merhaba, ben bu filmi indirdim ancak daha önceki filmi/filmleri izlemedim( serinin kaç film olduğunu bilmiyorum). Yani kesinlikle ilk filminin izlenmesi gerekli mi yoksa birşey kaybetmeden bu filmi izleyebilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

Arkadaşlar merhaba, ben bu filmi indirdim ancak daha önceki filmi/filmleri izlemedim( serinin kaç film olduğunu bilmiyorum). Yani kesinlikle ilk filminin izlenmesi gerekli mi yoksa birşey kaybetmeden bu filmi izleyebilirmiyim?

1-2 birbirine baya bağlantılı ama 3ve4 bağlantılı gibi olsada başka film zannedebilirsin ^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress_

quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

Arkadaşlar merhaba, ben bu filmi indirdim ancak daha önceki filmi/filmleri izlemedim( serinin kaç film olduğunu bilmiyorum). Yani kesinlikle ilk filminin izlenmesi gerekli mi yoksa birşey kaybetmeden bu filmi izleyebilirmiyim?

1-2 birbirine baya bağlantılı ama 3ve4 bağlantılı gibi olsada başka film zannedebilirsin ^^

Seride baya film varmış ozaman baştan başlamak lazım, boşuna indirmişim
  • az önce izledim... aksiyon seviyorsanız ve bu tür filmlerde fazla mantık aramıyorsanız izleyin...
    müzikler acayip gaza getiriyor...

6.8 / 10 puan
  • ya film hikaye ve aksiyon olarak güzel mi? güzel...o kadar detaya takılmak olmaz...

kaldı ki filmde öyle devasa mantık hataları yok...

alice helikopterden nasıl kurtuldu? bilemeyiz ama çok saçma demek olmaz...düşen bir uçaktan bir kız kurtulmamış mıydı? t virus unun etkisi daha tam geçmemişti o sıralar diyelim...
    claire o sürede ağaçlardan meyve yedi...ne bileyim ben...
    uçak o çatıya nasıl iner? savaş uçakları daha kısa mesafeli gemilere iniyor...
    o uçağın motoru rolantide çalışırken 3 değil 2 kişi de çeker...o tarz uçaklar çok hafif olur...

bu sorulara yanıtlar bulunur...ama "aa tabii ya, niye düşünemedim bunu? tabii ki öyle" dedirtecek tarzda da mantıklı cevapları olmaz...
    o açıdan bakarsak hiçbir filmde mantık olmaz...
    benjamin button nası tersten yaşlanıyo?
    titanic de o kadar şeyden nasıl kurtuluyo kız ve jack(en azından son ana kadar)?
    slumdog millionaire de o kadar şans olamaz...
    ice age de hayvanlar konuşamaz, dost olamazlar...
    x-men....baştan sona saçmalık...
    spider man....diyecek laf yok...
    bunun sonu gelmez...

o yüzden bu tarz filmlerden keyif almaya bakmak lazım...o mantıksızdı bu mantıksızdı falan demek olmaz...

filmin 5.si çıkınca gitmeyecek misiniz? ben şahsen gitmeyi düşünüyorum ilk günden...

• En son yazılarda geçtikten sonra birşey diyor ''hey boys'' diye başlıyo devamında ne diyor çevirebilen var mı?
  • Bitişe bakılırsa devamı gelecek. Çok beğendim filmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chakra

Bitişe bakılırsa devamı gelecek. Çok beğendim filmi.

Bende beğendim valla. Eleştiriler çok acımasız bence.

@~H!ddeN Filmin başında dediği gibi,
    Bir bayana böyle davranmamalısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyasyo_N -- 4 Aralık 2010; 14:53:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radyasyo_N

quote:

Orijinalden alıntı: chakra

Bitişe bakılırsa devamı gelecek. Çok beğendim filmi.

Bende beğendim valla. Eleştiriler çok acımasız bence.

@~H!ddeN Filmin başında dediği gibi,
    Bir bayana böyle davranmamalısınız

Dikkat etmemişim teşekkür ettim

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.