Şimdi Ara

RESİDENT EVİL 7 (Playstation 4 & VR) [ANA KONU] (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.108
Cevap
14
Favori
55.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güzel yorumlar yazmışsınız fakat bir resident evil oyununun Resident Evil oyunu denmesi için illa ana karakterlere ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda elle tutulur gözle görülür verebileceğim örnek Resident Evil Outbreak file 1 ve 2 dir.

Raccoon City de geçmesine ve diğer Resident Evil oyunlarından bazı noktalarda gerçekçi olmasına karşın sırf ana karakterler yok diye suratına bakılmamış 2 oyun örneğidir. Ki benim Resident Evil 3 den sonra en sevdiğim oyunlardan birisi bu iki oyun.

Şuraya oyun (Re outbreak) hakkında ne biliyorsunuz, hikayenin ilerleyişi nasıl oldu yazsanız cevap verecek insan sayısı da kısıtlı ne yazık ki. Resident Evil 7 nin Resident Evil evrenini fazlasıyla genişlettiği bir gerçek. Ana karakterlerden Chris in oyuna dahil olması da güzel bir detay. Zira bu oyunu baştan sona Chris karakteri ile oynasaydım zerre keyif almazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resh_aykut -- 4 Haziran 2018; 17:45:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: resh_aykut

Güzel yorumlar yazmışsınız fakat bir resident evil oyununun Resident Evil oyunu denmesi için illa ana karakterlere ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda elle tutulur gözle görülür verebileceğim örnek Resident Evil Outbreak file 1 ve 2 dir.

Raccoon City de geçmesine ve diğer Resident Evil oyunlarından bazı noktalarda gerçekçi olmasına karşın sırf ana karakterler yok diye suratına bakılmamış 2 oyun örneğidir. Ki benim Resident Evil 3 den sonra en sevdiğim oyunlardan birisi bu iki oyun.

Şuraya oyun (Re outbreak) hakkında ne biliyorsunuz, hikayenin ilerleyişi nasıl oldu yazsanız cevap verecek insan sayısı da kısıtlı ne yazık ki. Resident Evil 7 nin Resident Evil evrenini fazlasıyla genişlettiği bir gerçek. Ana karakterlerden Chris in oyuna dahil olması da güzel bir detay. Zira bu oyunu baştan sona Chris karakteri ile oynasaydım zerre keyif almazdım.
    Merhabalar. Chris konusuna sonuna kadar katılıyorum, ana karakter olsaydı oyundaki bütün havayı bozardı. Chris özel birlik mensubu bir kişi, oyunun genelinde ürkek bir karakterin gelişimini izlediğimizden hikayenin mantığına ters düşerdi. Bu tam bir RE değil derken sadece eski karakterlerden dolayı bu cümleyi kurmamıştım, mekan ve verdiği hissiyata atıfta bulunmuştum. Neticede çok başarılı bir oyun, bunu tekrar edeyim.

• s.a arkadaşlar ben resıdent evıl ı vr ıle oynuyorum fakat saga sola donuslerde ekranda takılmalar oluyor (ps4 pro)
    bunu nasıl çözebılırım? ayarları fılan varmıdır?
  • Seriye ps2'de RE4 ile oynayarak tanıştım.
    Çoğu kişinin pek de sevmediği RE5'i tek gecede bitirdim.
    RE6'yı pcde oynamıştım.En azından bir RE4 havası aldım diyebilirim.

Bu oyunu ise henüz oynama fırsatım olmadı.
    Konuya girip son sayfalara bi bakayım dedim.
    Pek ilgi yok gibi.Oyun kötü mü?
    Bekleneni veremedi mi?
    Yoksa asıl RE'yi zamanında oynayanlar bu seriden umutlarını kesmiş durumdalar mı?
  • Oyunu dün aldım bugün bitti çok güzel olmuş eski oyuncu olarak hoşuma gitti. Yalnız baya gerdi kulaklık ve gece oynayınca hoplatıyor söyleyim:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: burocker86

Seriye ps2'de RE4 ile oynayarak tanıştım.
    Çoğu kişinin pek de sevmediği RE5'i tek gecede bitirdim.
    RE6'yı pcde oynamıştım.En azından bir RE4 havası aldım diyebilirim.

Bu oyunu ise henüz oynama fırsatım olmadı.
    Konuya girip son sayfalara bi bakayım dedim.
    Pek ilgi yok gibi.Oyun kötü mü?
    Bekleneni veremedi mi?
    Yoksa asıl RE'yi zamanında oynayanlar bu seriden umutlarını kesmiş durumdalar mı?
    Hala indirimdeyse al bence hocam güzel olmuş.
  • asterix_58 kullanıcısına yanıt
    PSN'de kardeşlikten aldım.
    En kısa zamanda oynayıp deneyeceğim.
    Bakalım o eski RE4 tadı alabilecekmiyim.
  • Gemiye girmeden önceki tüm bölümler efsane cidden korkutuyor insanı keşke o şekilde devam etseydi hep. Ama sonradan tamamen aksiyon oyununa dönüşüyor.

• Playstation 1 den itibaren Resident Evil 1 den başlayarak tüm seriyi birden fazla bitirerek oynadım.
    Oyun bağımsız bir yapım gibi düşünülürse çok başarılı.
    Tabi RE hayranları olarak RE serisinin devamı olarak düşünülürse hayal kırıklığı.
    Zaten biz RE'den dördüncü oyundan sonra ümidimizi kesmiştik.

Bu arada PS4 de oyunun gold sürümünü aldım. Not A Hero dlc'si sadece VR ile oynanabilen bir içerik mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathildass

Playstation 1 den itibaren Resident Evil 1 den başlayarak tüm seriyi birden fazla bitirerek oynadım.
    Oyun bağımsız bir yapım gibi düşünülürse çok başarılı.
    Tabi RE hayranları olarak RE serisinin devamı olarak düşünülürse hayal kırıklığı.
    Zaten biz RE'den dördüncü oyundan sonra ümidimizi kesmiştik.

Bu arada PS4 de oyunun gold sürümünü aldım. Not A Hero dlc'si sadece VR ile oynanabilen bir içerik mi?
    Bütün VR oyunlar, vr olmadan da oynanabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizaya

Bütün VR oyunlar, vr olmadan da oynanabiliyor.

Alıntıları Göster
    DLC sayfasına girdiğimde VR gerektirmektedir tarzı bir uyarı görünce boşuna indirmek istememiştim.
    Teşekkür ederim, en kısa sürede indireyim.
  • Bu oyun niye bu kadar çabuk bitti. Öyleki en son aldığım grenade launcher tarzı silahı kullanmaya bile fırsat olmadı. Hatta topladığım mavi poşetlerin ne işe yaradığını bile çözemedim. Final boss'u bile arada çıtır çerezlik bir düşman zannettimki final boss olduğunu farkedince büyük hayal kırıklığına uğradım.
  • mathildass kullanıcısına yanıt
    Madhouse modu oyuna asıl zorluğu veren şey. O zorlukta bitirmediysen tavsiye ederim asıl zevki o zaman çıkıyor.

• mathildass kullanıcısına yanıt
    Re serisinin devamı olarak düşünülürse nasıl hayal kırıklığı oluyor ? Resident Evil hikayesini şehire yayılan virüs ve hayatta kalma öyküsü olarak mı betimliyorsunuz ?
    Sıradan bir x virüsü ve kötülerin peşinden ana karakterlerle kovalama klişesi git gide sıkmaya başlamıştı.

Re serisi uzun zamandan sonra daha gerçekçekçi bir kurgu ve hikaye gördü Re7 sayesinde. Resident Evil evrenini fazlaca genişleten bir oyun oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resh_aykut -- 14 Ekim 2018; 16:13:49 >
  • Oyunda saçmalıklar var şöyle ki

garajdaki manyağı neredeyse kül ettim bana mısın demiyor. Şu an elinde çivili kürek gibi birşeyle dolaşan manyağın kafasına şarjörü boşalttım biraz bayıldı tekrar şu an evin içinde beni arıyor

• Geçen gece oyunu oynuyorum hanım geldi bu oyunları oynayınca evin içine cin şeytan falan musallat olurmuş dedi geç o işi olsa yıllardır oynuyorum şimdiye olurdu.dedim neyse o anahtarı bul şu kapıyı aç diğerini birleştir dolabı aç uğraşıp duruyorum sıkıldı ne biçim sıkıcı oyun bu binadan çıkıp gitsene dedi ben öyle baktım.

• Beyler bunu co op oynayabiliyor muyuz oynayamıyorsak co op için hangi re yi tavsiye edersiniz

• haklısın toprAAm kullanıcısına yanıt
    Re7 single player bir oyundur.

Coop olan oyunları ;

Resident Evil 5

Resident Evil 6

Resident evil revelations 2 ( Bu 1 ps4 üzerinden ekran bölünerek 2 kişilik olabiliyor. )

• Bu oyunu VR oynamayan çok sey kaybeder. Korku oyunlarina ps1de Resident Evil oynayarak basladim, hemen hemen butun korku oyunlarini en azindan denemisimdir. Vr'da bildigin oraya isinlaniyor insan, muhtesem bir deneyim.

• Ben oyunu çok beğendim ama öyle aman aman korkutmadı.. Korku öğeleri genelde VR a göre düzenlenmiş ben öyle hissettim..

Oyunu ilk bir saat oynadıktan sonra, bunu ben gündüzleri oynarım dedim. Fakat sonra her korkutucu öğenin aslında tek düze bir şekilde çıktığını ve çıkmadan önce kendini belli ettiğini anlayınca geceleri de oynamaya başladım.. ,

Hikayesi, atmosferi güzel Ailenin başına gelenleri de okudukça daha da bir hüzünlenip aile için üzülmeye başlıyorsunuz.

Bana göre en muhteşem korku oyunu silent hill 1 dir.. gerilim diyelim.. Radyonun cızırtısı her daim gerim gerim gererdi.
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.