Şimdi Ara

RESİDENT EVİL 7 (Playstation 4 & VR) [ANA KONU] (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.108
Cevap
14
Favori
55.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk başlarda resin özünü yitirdiğini falan konuşuyolardı ama ben aynı fikirde değilim tam tersi sizin de dediğiniz gibi P.T. nin ölümünden sonra resi doğurmaları çok iyi oldu.Tam ilaç gibi geldi valla. Korku namına adam gibi oyun görememiştik.
  • Daha önce sorulduysa kusura bakmayın. Ben ana oyunu daha önce Sec oynayıp bitirip satmıştım. Simdi dlc li alıcaz ama kafama takılan şu Dlc ler ana oyundan bağımsız oynanabilir mi ? Yoksa ana oyunu bitirmek şart mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de Resident Evil 7 ' nin Resident Evil hikayesine farklı bir bakış açısı getirdiğini düşünüyorum . Aynı zamanda bu hikayeyi genişletti de. Bize hikayenin Bio Organic Weapon açısından nasıl işlediğini göstermiş oldu. Ne yalan söylüyeyim artık git gide geliştirilip dünyaya yaymak istenen virüs hikayesi sıkmaya başlamıştı beni. Çok şükür ki ana karakter saplantısı olup Resident Evil 7 yi bu açıdan fazlasıyla iğneyelecek kadar da bencil değilim. Sonuçta bu dünyada sadece Chris , leon , jill , claire karakterleri yaşamıyor. Savunmasız insanlar açısından da anlatılabilir hikaye. Bu yüzden fanlar yüzünden değeri hiç bilinmemiş Resident Evil Outbreak oyunları benim her zaman favori RE oyunlarım olarak kalacak. Sağda solda çok görüyorum Resident Evil neye dönüşmüş ağlamalarını. Bu oyun hakkında her zaman söylediğim bir söz vardır ve arkasındayım bu lafımın. Resident Evil 7 , Resident Evil 4 dahil son zamanlarda çıkmış tüm Resident Evil oyunlarından çok daha Resident Evil oyunu olmuş. Bir de outlast klonu muhabbeti var.

Outlast 2014 de piyasaya çıkmış bir oyun ve insan böyle bir şey söylemeden önce gidip bir google dan araştırır. Halbuki araştırsa Resident Evil 7 nin prototipi 2014 de hazır olduğunu görecek. Oyunun yapımı 2014 den itibaren çoktan başlamış , Capcom yapımcı günlüklerinde adam açıklıyor. O yüzden fps diye Re7'ye Outlast klonu diyenleri görünce pek de sallamamak lazım onları ki Outlast gibi koşma simülasyonu olan , amerikan korku anlayışına sahip bir oyunu Resident Evil gibi bir oyunla kıyaslayabilmek için cidden kör olmak lazım...

Resident evil 7 ' de eleştirebileceğim tek nokta olabilir o da ingilizce seslendirme. Ben Ethan karakterini seslendirme olarak biraz zayif gördüm. Duyguyu tam olarak vermememişler oyun ne kadar gerçekçi olsa da. Yalnız şöyle bir durum da dikkatimi çekti bunu fark ettikten sonra oyunun dilini Japonya yaptım. Kesinlikle daha gerçekçi seslendirilmiş ingilizceye göre. Hikaye olarak en çok hoşuma giden kısım şu oldu . Go tell Aunt Rhody parçası ile başlıyor oyun. Bir müzik ile başlaması çok garip gelmiş olabilir insanlara fakat kimse fark etti mi bilmiyorum ama oyunu bitirdikten sonra da aynı şarkı çalıyor ve şarkının sözleri o kadar çok anlam buluyor ki ! Şarkıda eveline kendini anlatıyor aynı anda Mia ve Ethan dan da bahsediyor onu anlıyorsun. Çok güzel düşünülmüş bir ayrıntı bu. Üstelik Eveline ile empati kurunca aslında onun adına da üzülüyorsun . İtaat etmeyince de neler yapıyor gördük hepimiz.

Eveline senelerdir küçük yaşlardan itibaren deneylere maruz kalmış. Ailesinden uzak , Ethan ve Mia 'nın anne ve babası olmasını istemesi senelerdir süren yalnızlığından kaynaklanıyor. Empati kurunca insan ister istemez üzülüyor. Baker ailesi için de aynı şey geçerli tabi. Oyunun Zoe dlc sinde Eveline zoe ye eve ilk kez getirildiğinde Marguretie ve Jack Baker için " Onlar artık benim " diyor mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resh_aykut -- 20 Aralık 2017; 18:2:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dlc ler Standalone Dlc değil ne yazık ki. Dolayısıyla oyuna sahip olmanız şart.

• Şu "Not a Hero" ücretsiz DLC yi oynayan oldu mu ? İndirmeye değer mi ?
  • resh_aykut kullanıcısına yanıt
    Oyuna sahip olurum onu sormadım. :) Dlc ler için baştan bitirmek gerekiyor mu onu sordum hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: resh_aykut

Ben de Resident Evil 7 ' nin Resident Evil hikayesine farklı bir bakış açısı getirdiğini düşünüyorum . Aynı zamanda bu hikayeyi genişletti de. Bize hikayenin Bio Organic Weapon açısından nasıl işlediğini göstermiş oldu. Ne yalan söylüyeyim artık git gide geliştirilip dünyaya yaymak istenen virüs hikayesi sıkmaya başlamıştı beni. Çok şükür ki ana karakter saplantısı olup Resident Evil 7 yi bu açıdan fazlasıyla iğneyelecek kadar da bencil değilim. Sonuçta bu dünyada sadece Chris , leon , jill , claire karakterleri yaşamıyor. Savunmasız insanlar açısından da anlatılabilir hikaye. Bu yüzden fanlar yüzünden değeri hiç bilinmemiş Resident Evil Outbreak oyunları benim her zaman favori RE oyunlarım olarak kalacak. Sağda solda çok görüyorum Resident Evil neye dönüşmüş ağlamalarını. Bu oyun hakkında her zaman söylediğim bir söz vardır ve arkasındayım bu lafımın. Resident Evil 7 , Resident Evil 4 dahil son zamanlarda çıkmış tüm Resident Evil oyunlarından çok daha Resident Evil oyunu olmuş. Bir de outlast klonu muhabbeti var.

Outlast 2014 de piyasaya çıkmış bir oyun ve insan böyle bir şey söylemeden önce gidip bir google dan araştırır. Halbuki araştırsa Resident Evil 7 nin prototipi 2014 de hazır olduğunu görecek. Oyunun yapımı 2014 den itibaren çoktan başlamış , Capcom yapımcı günlüklerinde adam açıklıyor. O yüzden fps diye Re7'ye Outlast klonu diyenleri görünce pek de sallamamak lazım onları ki Outlast gibi koşma simülasyonu olan , amerikan korku anlayışına sahip bir oyunu Resident Evil gibi bir oyunla kıyaslayabilmek için cidden kör olmak lazım...

Resident evil 7 ' de eleştirebileceğim tek nokta olabilir o da ingilizce seslendirme. Ben Ethan karakterini seslendirme olarak biraz zayif gördüm. Duyguyu tam olarak vermememişler oyun ne kadar gerçekçi olsa da. Yalnız şöyle bir durum da dikkatimi çekti bunu fark ettikten sonra oyunun dilini Japonya yaptım. Kesinlikle daha gerçekçi seslendirilmiş ingilizceye göre. Hikaye olarak en çok hoşuma giden kısım şu oldu . Go tell Aunt Rhody parçası ile başlıyor oyun. Bir müzik ile başlaması çok garip gelmiş olabilir insanlara fakat kimse fark etti mi bilmiyorum ama oyunu bitirdikten sonra da aynı şarkı çalıyor ve şarkının sözleri o kadar çok anlam buluyor ki ! Şarkıda eveline kendini anlatıyor aynı anda Mia ve Ethan dan da bahsediyor onu anlıyorsun. Çok güzel düşünülmüş bir ayrıntı bu. Üstelik Eveline ile empati kurunca aslında onun adına da üzülüyorsun . İtaat etmeyince de neler yapıyor gördük hepimiz.

Eveline senelerdir küçük yaşlardan itibaren deneylere maruz kalmış. Ailesinden uzak , Ethan ve Mia 'nın anne ve babası olmasını istemesi senelerdir süren yalnızlığından kaynaklanıyor. Empati kurunca insan ister istemez üzülüyor. Baker ailesi için de aynı şey geçerli tabi. Oyunun Zoe dlc sinde Eveline zoe ye eve ilk kez getirildiğinde Marguretie ve Jack Baker için " Onlar artık benim " diyor mesela.

İngilizcesi kötü biri resident evil oyununu oynayabilirmi ? Genelde etrafta notlar yazılar filan oluyor galiba.

• forward 1905 kullanıcısına yanıt
    Resident Evil 7 nin ingilizcesi çok da zor değil aslında. Hikayeyi anlama konusunda zorluk yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Bu arada : Dlc yi oynamak için oyunu bitirmenize gerek yok. Ekstra içeriklerden direk seçebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resh_aykut -- 23 Aralık 2017; 3:0:22 >
  • oyun içi videolara bakıyorumda yumrukla yaratık öldürüyoruz

bana garip geldi mermi vs olamyınca mı bu şekilde dövüşülüyor.
    bu fiyata değer mi sizce?
  • Oyun için şöyle amatör bir inceleme hazırladım:
  • Şu oyunun Gold Edition sürümü indirime girince alıcam bir türlü alamadım. Normalde FPS korku oyunu oynayamıyorum, tırsıyorum ama merak da ediyorum.
    Re 7'i henüz oynamadım, indirim geldiğinde alacağım. İzlediğim trailer, gameplay ve yorumlara bakarak bence güzel iş çıkarmışlar. Altıncı oyunla zaten çöküş olmuştu birşekilde seri toparlanmalıydı ve böylesine cesaret isteyen bir değişime gittiler. Kendi adıma tebrik ediyorum.

Klon yada esinlenmelere ise kızmam ve kızılmaması gerektiğini savunurum. MGS gibi bir efsanede bile Kojima'nın bile kabul ettiği birçok esinlenme vardır, GoW'da vardır. TLoU gibi efsane bir oyunda bile çevre modellemesi ''I am Legend'' filminden, yetişkin ve çocuk teması ise bariz ''The Road'' filminden esinlenmedir ne yapalım şimdi bu efsaneleri çöpe mi atalım ?

Re 7 son dönemlerin en başarılı yapımlarından biri, SH'nin son projesinide işin içine sokanlar var. Konami salaklık etmeyip çıkarsaydı yapacak birşey yok. Re 7'nin gördüğü ilgiden sonra kesin kafalarını taşlara vuruyorlardır.

Senaryoyu birşekilde hem sıfırlayıp hemde öncesiyle bağlamayı deniyeceklerdir.

• Gold Edition'da tüm DLC'ler bulunur mu? Ben de almayı düşünüyorum ama tüm DLC'ler vs. şöyle indirim bir sürüm bulmak güzel olur :)
  • fawkes81 kullanıcısına yanıt
    evet içeriğinde season pass mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filthymaster

Oyun için şöyle amatör bir inceleme hazırladım:

HOcam beğendim videonuzu. Neden devam ettirmiyorsunuz youtube kanalınızda hiç video yok.

• Resident Evil serisindeki bütün oyun oyunları bitirmiş biri olarak şahsi yorumum şöyle ki:

Resident Evil 7; bir bütün olarak, yani oyun olarak çok başarılı. Olması gereken her şeyi karşılıyor. Hem eski hissiyatı, hem de yeni hissiyatı verebiliyor. Ne eksik, ne de fazla.
  • RESİDENT EVİL 7 (Playstation 4 & VR) [ANA KONU]

arkadaşlar bu paketi alıp kullanan varmı konsol kutudan hangi yazılım sürümüyle çıkıyor acaba
  • Bu oyunu Vr gözlüklü oynayan varmı ? Nasıl bir his acaba :)

aynen dediginiz gibi fazla ingilizcem olmamasina ragmen anlayabiliyorum az cok ne demek istediklerini. butun oyunlar boyle olsaydi ne guzel olurdu.

Mesela Assasin oyunundaki ingilizce icin master yapmak lazim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B9F331545 -- 12 Şubat 2018; 21:23:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun korkusu ve gerilimi yüksek.Zor bir oyun.Vr ile dahada korkunç bir hal alıyor.En fazla yarım saat yada bir saat oynayabiliyorum.Baş dönmesi ,mide bulantısı yapıyor.Oyunda bir kapıyı yada dolap gibi bir şeyi açmak için bir kilit istiyor ama bu seferde o kilidi aramak büyük işkence oluyor.Bu durum baya yoruyor.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.