Şimdi Ara

RESİDENT EVİL 7 (Playstation 4 & VR) [ANA KONU] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.108
Cevap
14
Favori
55.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aranızda bitiren var mı bilmiyorum ama toplam oynama süresi hakkında bilgi verebilecek var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Aranızda bitiren var mı bilmiyorum ama toplam oynama süresi hakkında bilgi verebilecek var mı ?

Ortalama 15 saat sürüyormuş.
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim 100 tl civarlarına bulunabiliyor aslında para da mesele değil ama ne bileyim almak ile almamak arasında gidip geldim sanırım almaktan vazgeçtim.

• Oyunun 2 sonu var bu yüzden 2 kere bitirilecek veya o malum yerde ki seçime göre diğer sonu görme üstüne gidilirse 20 saati buluyor oyunun oynama süresi.

Ama hızlı ve çok araştırmadan oynanır ise 8-9 saatlik bir oyun var karşımızda baya kısa ama şahsen doyurucu bir oyun olmuş.
  • Adamlar her yere resim, ipucu koymuşlar. Bakmasan olmuyor.
  • Dün akşam Twitch ten oynayan bir arkadaşımın oyununu izledim. Oyun gerçekten korku anlamında güzel bir oyun olmuş. FPS açılı güzel bir korku oyunu

Fakat oyunun uzaktan yakından bu haliyle RE havası yok. Genel olarak RE evrenine bağlı fakat keşke bu oyunu Re olarak cikarmasaydi Capcom. FPS kamera açısının RE havası veremeyeceği aşikar

Bu oyunu korku oyunu açısından beğendim. Fakat genel RE evreniyle bağlantılı olduğu için oynayacağım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 SAAT oynadım fakat bazı noktalar var belirtmek istediğim spoiler içinde yazıcam.

Başta korkudan oynayamadım zorlandığım heyecanlı yerler oldu o araba sahneleri olsun , salona(hall) çıkıştaki sahneler olsun polisin geldiği sahne olsun, kovalamaca ve klişeler var. kısır döngüye bağladı. Bir de tırpanlı adamın ölmemesi aşırı saçma bi olay zombi dediğim kafasına sıkar öldürürsün bu adamı etsek de ölmüyor (keşke aile üyelerini teker teker öldürüp çıksaydık evden) neyse evden çıkana kadar herhalde peşimi bırakmıcak bu adam diye düşünüp öyle oynadım fakat bir süre sonra çıkışı bulamadım sıkılıp çıktım bu akşam evden çıkmak için uğraşıcam sanırım ilk boss o kürekli adam
    Birde Hep biyere kapanıp ordan çıkış kaçış hikayesi olacaksa her bölüm bilemiyorum ama sıkabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiFAMaster10 -- 25 Ocak 2017; 11:5:31 >

• Hazır Re fanları buradayken sorayım!Re 2 nin remakesi yapılıyordu.ne oldu ona???

• Oyunu Pro'da 1080p de oynuyorum bilmiyorum standard ps4 te de böylemi ama harika görünüyor herşeyi ile. Birde 7+1 kulaklık ile oynuyorum muhteşem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun tek kelimeyle muhteşem olmuş... Oyunun sadece demolarını oynayanıp burada yorum yapanlar OYUNA HAKSIZLIK YAPMASIN. Demolarda sadece gerilim vardı. Demonun tamamı sadece araştırma ve gözleme yönelikti. Ne aksiyon vardı ne de korku. Oyunun tam sürümü hakkında yorum yapmam gerekirse;

+ Oyundaki gerilim ve korku atmosferi çok iyi yansıtılmış (OUTLAST'a rahatlıkla kafa tutar)
    + Oyun gerçekten korkutuyor ve aksiyon sahneleri de mevcut (OUTLAST gibi kaç saklan değil sadece. Çatışmaya da giriliyor)
    + Sesler çok iyi. Ahşap bir ev teması ile direkt damardan girmişler zaten. KULAKLIKLA OYNAYIN :)
    + Karakterimizin bizden biri olduğunu buram buram hissediyorsunuz. Kaslı bir süper kahraman değil. Bu oyunu daha doğallaştırmış.
    + Oyunda bolca vahşet var. Yaralama, öldürme ve yaralanma, ölme sahneleri çok iyi. Resmen içini acıtıyor insanın. Ben başarılı buldum.
    + Oyundaki karakterlerin animasyonları çok gerçekçi. Grafikler oldukça yeterli.
    + Sadece zombi ile dolu bir oyun olmaması bence oyunu daha gerçekçi ve BAŞIMIZA GELEBİLİR BİR DURUM yapmış.
    + Oyun süresi çok ideal. 6-7 saatte de bitirme şansınız var 15-16 saatte de. Bu seçim size ait oyunda :)

- Bu oyun RESIDENT EVIL değil. CAPCOM bunu başka bir isimle çıkarsaydı da bence satardı. Ama RESIDENT EVIL bence 1-2-3 ile bitti.
    - Konusu klişe bir oyun. Belli bir zaman sonra çözülüyor. Sonuçta adamlar bize korkuyu yaşatmak istemişler. Harika bir senaryo vaad etmediler zaten.
    - Oyunun en büyük dezavantajı SILENT HILLS PT efsanesi bana göre. Ama bu oyun kesinlikle bir SH PT değil!
    - VE BANA GÖRE OYUNUN EN BÜYÜK EKSİSİ
    sadece insan düşmanlardan oluşmaması. Sevmiyorum doğaüstü garip yaratıkları. Canavarlar, garip garip değişime uğramış ultra bosslar bana göre değil.

Aslında bolca yazardım ama oynayın ve kendiniz karar verin. Göreceli durumlar var. Ama bana göre en iyi korku oyunu dediğim OUTLAST kadar iyi bir oyun var karşımızda. Bende PLAYSTATION VR da mevcut. Hafta sonu mutlaka deneyeceğim. Demosunu VR ile denediğimde yemin ederim kolidorda yürümek bile çok zor gelmişti bu oyunu VR + kulaklık ile gece karanlıkta oynayıp tamamını bitirecek adamın önünde saygı duruşuna geçerim. DEMO da neler hissettiğimi çok iyi hatırlıyorum. Tam sürümü hiç düşünemiyorum.

Bu oyuna çamur atanlar lütfen bana hangi korku oyunu oynadıklarını yazsınlar. Bu arada "SADECE KAPALI MEKANDA MI GEÇİYOR OYUN? BÖYLE OYUN OLMAZ OLSUN" diyenler gitsinler RESIDENT EVIL 1 oynasınlar. Her oyun GTA olmasın şu oyun dünyasında. Bu oyunu oynamadan önce bir doz WRONG TURN 1 filmini öneririm. İyi oyunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASKERTUNGA -- 25 Ocak 2017; 12:49:15 >

• Arkadaşlar vr ile oynayan var mı? Nasıl olmuş? Oyunu bende aldım. Vr ile oynamaya değer mi? Vr da nasıl görünüyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: cloud35

Arkadaşlar vr ile oynayan var mı? Nasıl olmuş? Oyunu bende aldım. Vr ile oynamaya değer mi? Vr da nasıl görünüyor?

kardeşim yanlış anlama ama sanırım yazdığın konuların içeriklerini, diğer insanların yazdıklarını okumuyorsun. PLAYSTATION VR konusunda da mesajını gördüm bu şekilde, bu konuda da. Halbuki yazmadan, en son birkaç yazılmış iletiyi okusan sorularına cevap bulacaksın. Ayrıca İZMİR'de misin?
  • Bu oyundan sonra Outlast gozume cok basit gelmeye basladi. Sizde de oyle mi? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Bu oyundan sonra Outlast gozume cok basit gelmeye basladi. Sizde de oyle mi? :)

Outlast buna eş değer bir oyun değil zaten hocam. Kıyaslamak bile olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 25 Ocak 2017; 14:12:45 >
  • Devamlı araştırmak gerekiyormuş sanırım, İngilizce bilmek şart mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLyWar

Devamlı araştırmak gerekiyormuş sanırım, İngilizce bilmek şart mı?

Eastersgamers oyunu turkce anlatarak oynuyor anlamadıgın yerlere ordan bakabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Bu oyundan sonra Outlast gozume cok basit gelmeye basladi. Sizde de oyle mi? :)

ben outlastı zaten hiç oynamadım basit ve çocukca amaçsız gelmiştir hep bana..

delilerin arasında kamerayla dolaşmak bana views kasmak için saçma sapan gereksiz şeyler yapan youtuberları hatırlatıyor..

• ps4pro da oynuyorum, kesinlikle 4k deneyimini tatminkar edinin

biraz daha ilerleyince oyunla eşdeğer tutulup karşılaştırılacak bi oyun yok piyasada... penumbra.,amnesia, silent hill ve tabii re severler bi şekilde oynamalı.

min 10-11 saat oynanışı var, bulmacalar idare eder bazı yerlerde aynı bölgeyi tekrar tekrar geçmeniz gerekebiliyor bu sıkıcı gibi gözükse de aslında size daha çok araştırma imkanı ve oyunu daha da özümsemenizi sağlıyor. şu ana kadar gerilimin aksiyonun durduğu olmadı. yürüme veya kaç kovala durumu da yok kötü manada, aksiyonun içindesiniz. re serisi hayranlarını üzmesi garip değil biohazard serisi ile zaten re atmosferi bozuldu daha ne kadar bozulabilir ki.

• VR ile oynamayı tavsiye ediyormusunz oyunu?
  • youtube'da speedrun ile oyunu tam 2 bucuk saatte bitirdiler.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.