Şimdi Ara

Resident Evil 4 UHD Türkçe yama V2 + HD PROJECT V3 (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
9
Favori
35.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şuan alien colonial marinesi çeviriyorum. daha önce yazdığım gibi mgs1 aşırı fazla metin var biraz ara verdim çok sıktı çünkü
    ama bitireceğim o yüzden ona bir tarih vermiyorum
  • Ben oynayacağım ama zamanı belli değil. Bence son dönem RE oyunları arasında en güzellidir. Teşekkürler
  • Tmm dir hocam beklemedeyiz kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yama için teşekkürler neredeyse bütün remastered RE serileri Türkçe olacak. Devam edin hocam kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VII_outLaw

Yama için teşekkürler neredeyse bütün remastered RE serileri Türkçe olacak. Devam edin hocam kolay gelsin.

teşekkürler diğer resident evillarda bir katkım yok sadece re4 uhd çevirdim tek başıma oda herhalde çok zor ve karmaşık oldugu için hiçbir grup el atmadı.
  • Türkçe oynayıp bitirdik. 20 oldu bu herhalde. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

Türkçe oynayıp bitirdik. 20 oldu bu herhalde. Teşekkürler.

türkçe oynamak bir başka zaten. Eski RE oyunları hariç hemen hemen hepsinin türkçe yaması mevcuttu re4 UHD gibi efsane oyunu kimse ellememişti. ilk 2007 yılında pc'ye çikan versionuna yapılan yama çok eksikti yarım yamalak dosyalar çevrilmişti birazda oyun içi etkileşimler çevrilmisti sadece. Ne telsiz görüşmeleri ne video altyazıları vardı.
    UHD çıkınca el atarlar diye bekledim kimse oralı olmadı belkide çevrisi dosya sisteminden dolayı aşırı derecede zor diye. Dosya sistemi hem karışık hemde paket içinde paket açman gerekiyor
    neyse baktım olacak gibi değil ben giriştim allahın izniylede bitirdim. 10 numarada oldu diyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Türk Teknik

quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

Türkçe oynayıp bitirdik. 20 oldu bu herhalde. Teşekkürler.

türkçe oynamak bir başka zaten. Eski RE oyunları hariç hemen hemen hepsinin türkçe yaması mevcuttu re4 UHD gibi efsane oyunu kimse ellememişti. ilk 2007 yılında pc'ye çikan versionuna yapılan yama çok eksikti yarım yamalak dosyalar çevrilmişti birazda oyun içi etkileşimler çevrilmisti sadece. Ne telsiz görüşmeleri ne video altyazıları vardı.
    UHD çıkınca el atarlar diye bekledim kimse oralı olmadı belkide çevrisi dosya sisteminden dolayı aşırı derecede zor diye. Dosya sistemi hem karışık hemde paket içinde paket açman gerekiyor
    neyse baktım olacak gibi değil ben giriştim allahın izniylede bitirdim. 10 numarada oldu diyebilirim

Gayet güzel olmuş. İlk oynadığımda Gamecube sürümüne acayip duygular hissetmiştik ve çocuktuk. Şimdi ise Türkçe olarak 4 k oynuyoruz. Zaman nasıl geçiyor.

Teşekkür ederiz tekrar.

• malesefki zaman dediğin gibi su gibi geçiyor ben askerden geldigim zaman re4 ps2 için yeni çıkmıştı gc'den 1 yıl sonra ozamanlar aklıma bile gelmezdi 10 yıl sonra yamasını benim yapacağım uhd versiyonuna.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türk Teknik

malesefki zaman dediğin gibi su gibi geçiyor ben askerden geldigim zaman re4 ps2 için yeni çıkmıştı gc'den 1 yıl sonra ozamanlar aklıma bile gelmezdi 10 yıl sonra yamasını benim yapacağım uhd versiyonuna.

PS1 hastasıydım PS2 deki oyunlara uyuz oluyordum o yüzden RE3'ten sonrasını oynamadım:)
    Şu sıralar tekrardan remastered versiyonlarını yapıyorlar ilk oyunu oynuyorum sonra direk RE4'ten devam edeceğim. Eksi oyuncularız desene bu arada başka bir RE serisinde yardımcı olmak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VII_outLaw -- 12 Aralık 2016; 19:44:42 >
  • Merhaba dostum, arkadaşların ''benim yama tam Türkçe olmadı'' gibi serzenişleri senin verdiğin kur.bat dosyasının çalışmamasından kaynaklanıyor, ''erişim reddedildi hatası veriyor ve o silinmesi gereken dosyaları silmiyor. Ben elle birkaçını silip öyle oyuna girdiğimde düzeldiğini fark ettim. Neden erişim reddedildi hatası veriyor biliyor musun ?
  • Yeni farkettim kur.bat dosyasını yönetici olarak çalıştırınca ''erişim reddedildi'' hatası yerine ''sistem belirtilen yolu bulamıyor'' hatası veriyor.
  • selam, eger dosyayı bio4 klasörünün yanına atıp çalıştırdıysan yine bu sorunu alıyorsan klasörlerde yetki yok yedektir okuma yazma yetkisi.
    hangi işletim sistmini kullanıyorsan klasör yetkileri nasıl verilir netten bakabilirsin. kısaca klasörlerde başka bir dosyasının yazmasına izin yok.
  • Türk Teknik kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ama 260 dosyanın tamamını elle sildim :) Aslında formatları farklı olduğundan beklediğimden çok daha kısa sürede sildim. Çoğu yerde dosyaların sıralamasından dolayı neyi sildiğime bakmanadan, formatın yazılı olduğu kısımdan senin dosyalarının hemen bir altındaki dosyaları işaretledim üst üste ve toptan silerkende işaretlediğim dosya sayısıyla, yamadaki klasörlerinin içindeki dosya sayısı eşleşiyormu diye bakıp direk sildim.
  • Buradaki yamayı kuramayanlardan sonra korktum. Çekine çekine yükledim. Tek seferde oldu

Oyunla alakalı bir sorun var. Videolar yavaş oynatılıyor. Yamadan değil ama çözümünü bilen varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BURZUM13

Teşekkür ederim ama 260 dosyanın tamamını elle sildim :) Aslında formatları farklı olduğundan beklediğimden çok daha kısa sürede sildim. Çoğu yerde dosyaların sıralamasından dolayı neyi sildiğime bakmanadan, formatın yazılı olduğu kısımdan senin dosyalarının hemen bir altındaki dosyaları işaretledim üst üste ve toptan silerkende işaretlediğim dosya sayısıyla, yamadaki klasörlerinin içindeki dosya sayısı eşleşiyormu diye bakıp direk sildim.

manual olarakta kurabildiğine sevindim ama dikkat et yadaki tüm klasörleri sildiginden emin yok yoksa bazı yerler almanca kalabilir menü telsiz dosyalar gibi. Tamamsa sorun yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türk Teknik -- 16 Aralık 2016; 0:43:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84

Buradaki yamayı kuramayanlardan sonra korktum. Çekine çekine yükledim. Tek seferde oldu

Oyunla alakalı bir sorun var. Videolar yavaş oynatılıyor. Yamadan değil ama çözümünü bilen varmı ?

Kurulamama sorunu dedigim gibi paket sisteminden lfs açılıyor ama geri lfs paketlenmiyor tools'u yok allahtan yine dosyalar çalışıyorda işimizi görüyor.
    işte böyle oluncada dosyaları üzerine eğil yanına atıyor. Kur.bat'ın amacıda o fazlalık dosyaları silmek ama klasörde yazma yetkisi yoksa silemiyor tek çare klasör yetkileri yoksa klasör üzerinde sağ tıklayıp tüm yetkileri ver demek.
    ---------------------------------------------
    maalesef dostum oyunun optimizasyonundan dolayı bazı pclerde ciddi düşüşler yaşanıyor. Herhangi bir çözümü yok ama baktın olacak gibi değil
    framerate'yi 60'dan 30 fps'ye çek. Ciddi faydası oluyor. ama texture HD kalsın yoksa Türkçe yama çalışmaz sadece hd dosyalarını Türkçeleştirdim çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türk Teknik -- 16 Aralık 2016; 0:48:31 >

• Türk Teknik kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, hepsini sildim diye hatırlıyorum oyunda çok nadirde olsa birkaç yerde almanca kelimeler vardı, artık benim silemediğim dosyalardanmı yamanın kendisinden miydi bilemiyorum. Oyunu tekrar Türkçe olarak oynayıp bitirmek çok güzeldi gerçekten emeğinize sağlık tekrardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BURZUM13

Teşekkür ederim, hepsini sildim diye hatırlıyorum oyunda çok nadirde olsa birkaç yerde almanca kelimeler vardı, artık benim silemediğim dosyalardanmı yamanın kendisinden miydi bilemiyorum. Oyunu tekrar Türkçe olarak oynayıp bitirmek çok güzeldi gerçekten emeğinize sağlık tekrardan.

asıl ben teşekkür ederim
  • @freeman1930 apiyle iniyle uğraşmana gerek yok.Kütüphaneden oyunun üzerine sağ tıkla --> Özellikler --> 4.sekmede dil kısmından almancayı seçmen yeterli.Ben yaptım oldu yamada herhangi bir sıkıntı yok.

@Türk Teknik Elinize sağlık hocam. 5i alıp oynamıştım dün indirimde görünce 4üde aldım yamanızla tadını çıkarıcam biraz saçma gidiyorum seride ama hadi hayırlısı Bu arada üstteki dediğim kısmı steam kullanıcıları için mesaja ekleyin isterseniz.Çoğu kişi bilir ama bilmiyenlerde varmış uğraşmasınlar.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.