Şimdi Ara

RESIDENT EVIL 3 NEMESIS REMAKE [PS5 / PS4 ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
672
Cevap
11
Favori
29.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Project Resistance'ı Capcom geliştirmiyor. Oyun spinoff, Capcom başka firmaya yaptırıyor. Ha derseniz, Capcom çatısı altında mı evet ama asıl oyunlarla alakası yok. Umbrella Corps gibi.

https://www.reddit.com/r/residentevil/comments/d32dbp/project_resistance_is_not_developed_by_capcom/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Bana aslında Resident Evil 2 Remake'in çıkması bile rüya gibi geliyor. Hem çok başarılı iş çıkardılar, hem de böyle bir oyunun çıkmış olduğuna hala inanamıyorum. "Hep olmasını isteriz, ama asla olmaz" diyeceğimiz şeylerden. Fakat bu sefer gerçekten oldu Değişik bir his.
    Aynen öyle hocam, benim direk gözümün önünden geçiyor zamanlar. 2008'de 2009'da Capcom'a yalvarıyorduk şu oyunları Remake yap diye. Adamlar yıllar sonra We Do It diye video çekti. Fanların isteği olmasa şu an durum belki de başkaydı.

Bence kıymetini bilelim. Bu şey gibi Silent Hill'ı Remake istemek gibi bir şey. Rüya gibi. ^^

• Code Veronica Sega Dreamcast için yapılmıştı ilk. Playstation 1 ve 2 arası bir oyun gibi düşünmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Aslında diğer yönden bakınca bir yandan da remake olması yeni birşey üretemediklerini gösteriyor. Resident evil 7 p.t nin çakmasıydı re2 re3 kült oyunlar olduğu için her zaman alıcısı olacaktır ama ellerinde yeni bir re projesi yok eskiyi ısıt ısıt sat mantık bu
    30 dakikalık bir Playable Teaser'dan DLC'ler dahil 11-12 saatlik bir oyun yaptılarsa gayet üretkenlermiş sonucunu çıkarabilirim. Tam olarak neyi çalmış onu anlatabilir misiniz? RE:7'nin çok iyi bir oyun olduğunu düşünmüyorum. Fakat ama sizin yaptığınız hak yemek. İyi yada kötü içinde bir çok oynanış elementi bulunduran bir oyun RE:7. (Inventory management, puzzle, stealth vs.) 30 dakikalık bir yürüyüş simülasyonundan çakma demek baya ağır olmuş. Amnesia'dan bazı şeyleri almışlar deseniz daha çok hak verirdim ama onuda Residen Evil'ın kendi mekanikleri ile harmanlamış sonuçta sıkıcı yürüme simülasyonlardan daha fazlasını veren bir oyun. Onun dışında Resident Evil: 1 remastered için evet ısıtıp ısıtıp önümüze koymak derim fakat, RE:2 Remake adı üstünde bir remake. Sıfırdan yapılmış bir oyun gameplay olarak yeni şeyler vaat ediyor. Konusu ve mekan dışında tekrardan ısıtılan bir şey ben göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 9 Aralık 2019; 18:12:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

RE1'in remake versiyonu bambaşka bir konu, şu anki durumla benzer bir tarafı yok. Mevcut remake oyunlar Capcom'un başka bir başlık üretemediğinden dolayı, tam tabiri ile fanları tatmin etme aracı olarak kullandığı oyunlar. RE1 remake ise, Gamecube, PS2'den güçlü bir konsol olduğu için Mikami'nin 96 yapımı oyunu o konsola çıkarmak istememesi yüzünden zorunluluktan yapılmıştır. Çünkü o dönem Gamecube, mocap, aydınlatma, üç boyutlu modeller gibi birçok konuda yeni fırsatlar sunuyordu.

RE7'nin ise ne zamandan beri yapım aşamasında olduğu önemli değil, yazdığım şeyi bana tekrar yazdırıyorsun. RE7, şu anki halini P.T. duyurusundan sonra, yani 2015 ve 2016 yıllarında elde etti, bundan önceki hali RE6 gibi bir aksiyon oyunu olması yönündeydi. Ayrıca olay benzerlik değil, ilham alma fakat Capcom'u gözünde o kadar büyütmüşsün ki, anlaşılan her yaptığını özgün sanıyorsun. Resident Evil markası da tamamen Alone in the Dark'dan esinlenilerek ortaya çıkmış bir yapımdır.
    https://www.usgamer.net/articles/resident-evil-7-isnt-inspired-by-pt

We were already using a first-person perspective before anyone saw PT, so it wasn't as if we saw that and decided to do the same," Nakanishi said. "It was already happening, so were surprised and - seeing PT and the reaction, it was a signpost for us that it was a good direction to be going in.

Yorum yazmadan evvel Reddit ve türevi yabancı kaynakları okuyup sonrasında gelip burada sanki oyunların yapım aşamasında birebir bulunmuş gibi bir eda ile yorum yazman çok ironik

Alone in the Dark konusuna gelince de tamamıyla esinlenmiş demek için re nin birebir aitd kopyası olması gerekiyor. Mikami aitd görmeden evvel zaten re nin yapımında hatırı sayılır bir ilerleme kaydetmiş.Aitd gördükten sonrada fps den tps e geçiş yapılmış yani yalnızca tasarımsal anlamda bir esinlenme söz konusu hepsi bu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• WalterSullivan kullanıcısına yanıt
    Marka değeri diye bir durum söz konusu, gerçekten yapımcıların esinlendik demesini mi bekliyorsun, devam et o halde.

RE7 mevzusu çok eski, hele ki Alone in the Dark, RE muhabbetini forumda herhalde en son PS2'nin son yıllarında konuşmuştum. Bunun için bir kaynağa bakmaya gerek yok, sağır sultan biliyor artık. Kaynağa da baksan göreceğin şey değişmeyecek. Her neyse gereksiz uzadı bu konu, bir şeyi kötülediğim de yok zaten, saçma bir sahiplenme duygusu içerisinde mesajlar atılıyor.
  • quote:

Marka değeri diye bir durum söz konusu, gerçekten yapımcıların esinlendik demesini mi bekliyorsun, devam et o halde.

RE7 mevzusu çok eski, hele ki Alone in the Dark, RE muhabbetini forumda herhalde en son PS2'nin son yıllarında konuşmuştum. Bunun için bir kaynağa bakmaya gerek yok, sağır sultan biliyor artık. Kaynağa da baksan göreceğin şey değişmeyecek. Her neyse gereksiz uzadı bu konu, bir şeyi kötülediğim de yok zaten, saçma bir sahiplenme duygusu içerisinde mesajlar atılıyor.
    İki mesaj yukarıda Mikami'nin Alone in the Dark'dan tamamen olmasa da esinlenme açıklamasından nemalanarak yorum atıyorsun ama nasıl çelişki bu.Her neyse haklısın senin demen daha mühim tabii. Çevir kazı yanmasın :)

Sen nasıl saçma bir şekilde souls oyunlarını, kendin geliştirmişcesine sahipleniyorsan burada da insanların re'yi aynı şekilde sahiplenmesine fazla takılmayacaksın...

• WalterSullivan kullanıcısına yanıt
    Alone in the Dark'dan esinlenme P.T. ile aynı kefede değil yalnız; ortada bir marka yokken neyin marka değerini düşünebilirsin? İlk RE oyununun ortaya çıkışı, o ismin piyasadaki değeri ile yedinci oyundaki ismin değeri aynı seviyede mi? Souls serisi değince akan sular duruyor bak, haklısın.
  • quote:

Alone in the Dark'dan esinlenme P.T. ile aynı kefede değil yalnız; ortada bir marka yokken neyin marka değerini düşünebilirsin? İlk RE oyununun ortaya çıkışı, o ismin piyasadaki değeri ile yedinci oyundaki ismin değeri aynı seviyede mi? Souls serisi değince akan sular duruyor bak, haklısın.
    Bak hala esinlenme olduğunu iddia ediyorsun ama dayanağın yok... Adamlar 30dk'lık demo'nun neyinden esinlenecekler olduğu gibi açıklamış durumu Kawata orada...

Mikami o açıklamayı yaptığında re halihazırda büyük bir markaydı ve eğer capcom marka değerine böyle bir konu üzerinden zarar geleceğini düşünseydi.her ne kadar ayrılmış olsa da ona o açıklamayı zaten yaptırmazdı.

Tabii sen şirket ceo'su olduğun için çok aşinasındır yapımcıların şirketten ayrılsalar dahi neleri paylaşıp paylaşamayacaklarına dair anlaşmalarına, neyin marka değerine zarar verip vermeyeceğine dair konulara o yüzden öyle diyorsan... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterSullivan -- 9 Aralık 2019; 20:42:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLuBu

Code Veronica Sega Dreamcast için yapılmıştı ilk. Playstation 1 ve 2 arası bir oyun gibi düşünmek lazım.

Öyle demeyelim Dreamcast ve Ps2 aynı nesildir. Ps2 sonradan çıktı ve tabi ki daha güçlü çıktı ama yinede ufak bazı kısımlar da teknik yönden Dreamcast sisteminin avantajları vardı. Yıllar sonra ortak oyunları test edenlerin söylediğinde göre kabaca renk, ses, çözünürlük ve kaplama yönünden.

Bu oyun daha güçlü olan Ps2'de daha iyi çalışıyordu daha doğrusu yavaşlama yoktu başka da bir artısını hatırlamıyorum. Hatta sanırım 25 fps'de çalışıyordu.

Tamamiyle 3D olan ilk ana RE oyunu olması lazım. Şimdi eski görünsede zamanı için oldukça etkileyiciydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLuBu

Resident Evil Outbreak serisi gayet güzeldi günlerimiz geçti başında.
    Loading sürelerini hatırlayanlar
  • Çıkış tarihi duyuruldu. 3 Nisan 2020

• Resistance of evil modmu olacakmış anlamadim oyun bitince acılan hunk modu gibi

• Resident Evil 3 | Duyuru Fragmanı | PS4

• gamer-x kullanıcısına yanıt
    O farklı oyun. Spin-off.
  • erken çıkıyor güzel
  • Fragman mükemmel olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.