Şimdi Ara

Resident Evil 2 Remake (2019) [PC ANA KONU] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
362
Cevap
5
Favori
28.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyunu bitirdim, uzun süredir böyle bir solukta biridiğim bir oyun gelmemişti 4-5 günde bitti sanırım 14 saat oynama süresi almışım, genelde her deliği girip çıkmaya çalıştım ama aklımda kalan sadece ilk bölümdeki yeşil anahtarlı yerleri açamadım, bide usb nin tam kullanımı bitmedi sanırım, oyuna artı ve eksi olarak değerlendircek olursak

+ atmosfer, survival horror un tüm niteliklerini taşıyor, stres ve gerilim yüklü aksiyonada rahatca girebileyorken hayatta kalma mucadelsi veriyoruz
    + bulmacalar senaryo içinde çok güzel oturtulmuş hiç sıkılmadan çözüme gitmek istiyor oyuncu, çevre ile etkileşim yazılanları okumakta bulmaca yolunda bize destek vermesi daha keyifli yapıyor
    + grafikler çağa uygun karekterlerin harekettleri çevre yansımalar özellikle bir harika
    + modellemeler çok detaylı özellikle zombi yaratık modellemeri
    + aksiyon ve bulmaca iyi dengelenmiş buda çoğu türden yukarı bir noktaya çekiyor zaten oyunu

- yakın aksiyona pek önem verilmemiş, sıyrılma mutlaka konmalıydı oyuna karşı atakta çok sınırlı kalmış
    - zombilerin kolay ölmemesi güzel bir detayken tek vuruşta onları ödürebilceğimiz mermilerin azlığıda can sıkıyor, ben clarieile oynadım pompalı veya mermisi göremedim ben hata yapmadıysam buda bir eksi taraf
    - Silah çeşitliği ve kombinasyonları birazdaha fazla olabilirmniş

genel olarak bakarsak oyuna 100/85 verebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 28 Şubat 2019; 17:0:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

oyunu oynamaya çekiniyorum geriliyorum ama oynamakta istiyorum … Şaşırdım kaldım bir yerden zombi çıkacak diye kabim atıyor . Mermi harcamak istemiyorum zombi arkamdan geliyor dayanamadım direk alt f4 yaptım
    şimdi oynamak istiyorum ama gece oldu
    o durum bende de mevcut. yaşım baya ileride ama nedense oyuna kendimi çok kaptırıp korkuyorum. oyunda zombiler de hemen ölmüyor. yakalayınca kesinlikle darbe veriyor. nedense savurma yapamıyoruz. kara kara düşünüyorum. belki hafta sonu gündüz oynarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambetiko

o durum bende de mevcut. yaşım baya ileride ama nedense oyuna kendimi çok kaptırıp korkuyorum. oyunda zombiler de hemen ölmüyor. yakalayınca kesinlikle darbe veriyor. nedense savurma yapamıyoruz. kara kara düşünüyorum. belki hafta sonu gündüz oynarım :)

Alıntıları Göster
    oyun gerilim ve korku yönlü amacına ulaşmış :)
  • oyunu pc de 2 kere bitirdim şimdi laptobaada kurdum ama black screen crash alıyorum kaç saattir olmadı nolur çözen birisi yardım etsin. (BIOS tan intel özelliğini kapadım diğer çözümleride denedim olmuyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanslm1 -- 1 Mart 2019; 20:19:17 >
  • oyun 4 milyon satmış rekor kırmış arkadaşlar hele bu devirde online kasmayan bir oyun için inanılmaz rakkam, bendimde ikinci kere oynayasım var tadı damağında kalıyor insanın clarie ile oynadım bikere ama leon ilede farklı bir mekanlar sonunda birleşen bir senaryo olsaymış keşke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 2 Mart 2019; 12:50:58 >
  • ilk defa F.E.A.R oyunundan sonra harbiden korkunç bir oyun geldi. aniden zombi çıkınca yada bir yerden düşünce kordu dan zıplıyorum bu oyun için sistem bile toplanır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

ilk defa F.E.A.R oyunundan sonra harbiden korkunç bir oyun geldi. aniden zombi çıkınca yada bir yerden düşünce kordu dan zıplıyorum bu oyun için sistem bile toplanır...
    oyunun esas korkutan kısmı harika tasarlanmış mekanlarda hayatta kalma hissini sonuna kadar vermesi, bu esnada bulmacalarla uğraşmak, sınırlı sayıda mermi ve silahla mücadele vermek bunu dengeli yapan çok oyun yok zaten artık çıkmıyor, birde resident evil 7 yi deneyebilirsiniz son zamanlarda çıkan en yakın örneği bu oyundur
  • Ne Metro Exodus ne Anthem bu oyun 2019 goty olur.

Japonlar Hikaye cutscene vs oyunları iyi beceriyor. Amerikalılar ,Avrupalılar bu işi yapamıyor.
    Resident Evil 1 Remaster değilde bu şekilde Remak yapılmadığıana üzüldüm. Capcom RE4 den itibraen aksiyon oynuna dönüşmesine üzüldüm. O oynnaışta Dino Crisisi remake yapsalr muhteşem olur. Cephan darlığı raptörlerlerle, trexlerle mücade etsek. Remak işi tutarsa Silent Hill 1-2 remake yapsalar iyi ekmek yer Konami.

Silent Hill,Resident Evil, Dino Crysis, Metal Gear Solid, Dark Souls, Soul Reaver vs.
  • Gerçekten tadı damağında kalıyor insanın sanırım 2008 de oynadığım Alone In The Dark ve Silent Hill Homecoming den beri en iyi survival horror oyunu bu oldu 10 senelik açlık varmış :)( biraz daha aksiyonu bol ama dead space 1-2 yi de unutmayalım :)) Bu hırs ve hevesle bir hışım da resident evil 7 yide bitirdim şimdi ne yapacağım bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 5 Mart 2019; 1:22:55 >
  • Silent hill konami'ye ait diye biliyorum.. Silent hill remake felan unutun.

Oyuna gelince muazzam olmuş.. Optimizesi de iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

Ne Metro Exodus ne Anthem bu oyun 2019 goty olur.

Japonlar Hikaye cutscene vs oyunları iyi beceriyor. Amerikalılar ,Avrupalılar bu işi yapamıyor.
    Resident Evil 1 Remaster değilde bu şekilde Remak yapılmadığıana üzüldüm. Capcom RE4 den itibraen aksiyon oynuna dönüşmesine üzüldüm. O oynnaışta Dino Crisisi remake yapsalr muhteşem olur. Cephan darlığı raptörlerlerle, trexlerle mücade etsek. Remak işi tutarsa Silent Hill 1-2 remake yapsalar iyi ekmek yer Konami.

Silent Hill,Resident Evil, Dino Crysis, Metal Gear Solid, Dark Souls, Soul Reaver vs.
    metroya laf ettirmem metro kat be kat goty olmayı hak ediyor
  • Yazdığım oyunlar Japon firmların dedim zaten . Capcoma ait olmadığını biliyorum. Konami eski oyunlarda hakları ne durumda Kojima ayrılığı durumu nasıl etkliyor. Silent Hill yürekelrde yara.
  • Oyuna bütünlemsine bakarım. Yaratık anamiasyonları vs oyunda rezil durumda. Metro kötü bir oyun değil. RE2 tadını almadım ,oyanmaya devam etsemde https://www.metacritic.com/game/pc/resident-evil-2/user-reviewshttps://www.metacritic.com/game/pc/metro-exodus
    Kullanıcı puanlamaları olayın rengini belli ediyor. Bu oyun 3. ayda GOTY olur. Total War Three Kingdosm çıkmadı daha ancak Shogun 2 ayarıdna birşey çıkarsa gönüllede goty dir. Strateji oyununu vermezler GOTY :D
  • quote:

Oyuna bütünlemsine bakarım. Yaratık anamiasyonları vs oyunda rezil durumda. Metro kötü bir oyun değil. RE2 tadını almadım ,oyanmaya devam etsemde https://www.metacritic.com/game/pc/resident-evil-2/user-reviewshttps://www.metacritic.com/game/pc/metro-exodus
    Kullanıcı puanlamaları olayın rengini belli ediyor. Bu oyun 3. ayda GOTY olur. Total War Three Kingdosm çıkmadı daha ancak Shogun 2 ayarıdna birşey çıkarsa gönüllede goty dir. Strateji oyununu vermezler GOTY :D
    ben re oynarken çok sıkıldım oyundaki görevlerin nest'e kadar olan kısımları insanı kanser edip cinnet geçirtiyor. nest'e vardığımız zaman oh be çekiyoruz. batsın yaratık animasyonu oyunun o senaryosu yan karakterleri yeter

re 2 ye sövmüyorum bu oyunda hak ediyor goty olmayı sanırım birden fazla oyun goty olabiliyor diye biliyorum
  • adaylar ourn 6-7 tane birini seçerler. Alt katogeriler olabilir ana katogeride bir oyun.
  • quote:

Yazdığım oyunlar Japon firmların dedim zaten . Capcoma ait olmadığını biliyorum. Konami eski oyunlarda hakları ne durumda Kojima ayrılığı durumu nasıl etkliyor. Silent Hill yürekelrde yara.
    Zaten camiada gözler Konami'de şu an.. Capcom RE serisinin remake müjdelerini verirken, herkes aynı adımı Konami'den bekliyor.. Ama Konami bilemiyorum bu tür şeylerde çok dar bakıyorlar, hadi remake felan yapsalar bilmiyorum her platforma çıkar mı o çok zor.. Kojima'da sıkıntı çıkarır...
    https://bloody-disgusting.com/editorials/3544363/silenthill-20-original-silent-hill-deserves-true-remake/
  • Soul Reaver da güzel bir seriydi. O seride canlandıralabilir.
  • Beyler hayatımda resident evil oynamadım oyüzden hikayesini bilmiyorum. Ekran kartı ile resident evil 2 geldi. Bana ilk oyunu ufaktan özet geçebilecek var mı? Veya 2. yi oynasam hikayeyi bilmeden tad alabilir miyim ?
  • Bence yapılan ilk remake origins'i oynamalısın.. Karakterleri tanıma açısından senaryoyla bağlantısı var...
  • arkadaşlar şu hapisanedeki kartı almak için bir devreyi elektronik eşya ile tamamlamak gerekiyor.
    1. ekeltronik eşyayı buldum 2. side saat kulesinin ordaymış saat kulesini bir türlü bulamadım saat kuesine nerden gidecegim
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.