Şimdi Ara

reseller mı?,kendi hostum mu? yoksa kiralama mı?tavsiye istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.sorumu anlatayım ona göre cevap verirseniz sevinirim.hangi seçeneği önerirsiniz?arama yaptım eski konuları okudum ama kafam allak bullak oldu.

öncelikle bir reklam şirketimiz var.şimdi patronla konuşuyoruz.kafasında projeler varmış.forum tarzı scriptlerle site açıcaz.joomla olacak büyük ihtimal.bildiğiniz gibi joomla da register globalsler,safe mod vs. kapanıyo falan.tamam bunlarda bi sorun yok.dedi ki server kiralayalım.ben dedim bakınayım birraz nette.ama şimdi kafam karıştı.bir de reseller denilen bir olay var anlamadım gitti.

1)ilk başta 3 tane.daha sonra 100 taneye kadar çıkabilir site sayısı.bunun için en mantıklısı hangisi sizce.iş yerine yada eve 2 b yada telekomun shdsl midir nedir yeni aylık ücretle olan hatlarından çekip evde mi kurmak serverı?ki güvenlik önlemleri vs oldukça zahmetli.deneme yanılma yaparken düşe kalka öğreniriz sorun değil ama
    müşterilere madara olmak var işin ucunda.bu şekilde yaparsak win server 2003+apache server ile php yayını mı yapalım?yoksa illla red hat linux mü alalım para verip?

2)reseller olayı bizim işe olur mu?bi anlamadım ne olduğunu ya.bayilikte neyin bayiliği yer alınıp satılıyor sanırım ama bizim işe gelmez pek.

3)server kiralama;baktım firmalara aylık 160$ dan,350 $ lara kadar çıkan fiyatlar var.yani uzun sürede bayaa maddiyatı yüksek olacak.ama bakım vs. işleri onlara mı ait oluyor bu işlerde bilmiyorum.

bana net bilgi edinebileceğim kaynak yada sizde söyleyebilirsiniz hangisini seçelim?kendi serverımız mı?yoksa server mı kiralayalım?uygun ve iyi hizmet veren firmalar haangileri?max. 250 ye kadar çıkabilir web siteleri.teşekkür ederim.

joomla kullanacağımız için güvenlik ayrıca önemli.kur apache gitsin joomlayı .htaccess lerle yamarsın dermisiniz?ne yapayım yaa offf.valla kafam çok karıştı

• ekleme:birde mesela VPS diyorlar.sanal sunucu olayı adam 400 gb trafik diyor.bu host satanlar peki nasıl sınırsız trafik diyorlar.koca VPS yapamıyor bunu?+forum siteleri mesela 10000 üyeli bir forum aylık trafiği ne kadardır?
  • msn adresinizi pm atarsanız her türlü sorunlarınıza yardımcı olurum
  • Valla ilk başlıcagınız için reseller öneririm size.Kaliteli, işini iyi yapan bir firmadan alabilirsiniz.
    ilerde işinizi büyütürseniz sunucu kiralayabilirsiniz.Ama karar sizin.
    Kolay gelsin.
  • VPS ile başlayınız, İyi bir sunucu optimizasyonlu vps alırsanız herşey daha ii olur,

Başlangıçta reseller cazip gelebilir ama ilerde bir vps bile işiniz açısından az gelebilir. Kendi sunucunuzu kendi evinizden yayımlamayı düşünmeyin çok pahalıya gelir, ve muhakkak sunucu için eğer bilginiz yoksa bilen birisine bakımını yaptırın, Aylık 15-30 dolar arası bakım ücretleri çeşitli yerlerde,

Size, Dual XEON 2.4 GHZ 533FSB HT (4CPU), 8GB RAM donanıma sahip, Equinix Data Center'da HostForWeb blokunda barındırılan vps lerimizden tavsiye edebilirim.

İlgilenirseniz

http://www.pozitifsolutions.com/vps.php

detayları bulabilirsiniz.

Saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: UfuX-Hosting

msn adresinizi pm atarsanız her türlü sorunlarınıza yardımcı olurum

başlarım şimdi senin msnine, buranın ne amacı kalıyor seni msn e ekledikten sonra , burda yaz uyanık
  • @cokonel, gece gece güldürdün beni yaww, :)

Yüce Allah' ımda seni güldürsün :)
  • teşekkürler arkadaşlar.adamer diye bi site buldum dolanırken bi taraftan.burda reseller
    http://www.adamer.com.tr/areseller.php burda ama mesela tek domain adı için sanırım bu.
    birde sunucu kiralama olayı VPS ile aynı şey mi?celeron 1,3 ghz ve 512 ramli makinayı aylık 170 dolara kiralayan var yaa çok değil mi?
    VPS hakkında biraz bilgi alabilir miyim?

mesela
    "ortalama 100e kadar web sitesi alan adı barındıracak"
    +php tabanlı olacak server
    +joomlaya uygun safe mod sorunu olmayan
    +bant genişliği sorunu olmayacak
    +5-10 gb arası mesela uygun sanırım

bu şekilde bir VPS ile mi olur en iyi+güvenlik ve bakımı aldığımız yer karşılamıyor mu?illa ekstra ücret mi lazım?

• quote:

Orjinalden alıntı: bLuEbLooD®

VPS ile başlayınız, İyi bir sunucu optimizasyonlu vps alırsanız herşey daha ii olur,

Başlangıçta reseller cazip gelebilir ama ilerde bir vps bile işiniz açısından az gelebilir. Kendi sunucunuzu kendi evinizden yayımlamayı düşünmeyin çok pahalıya gelir, ve muhakkak sunucu için eğer bilginiz yoksa bilen birisine bakımını yaptırın, Aylık 15-30 dolar arası bakım ücretleri çeşitli yerlerde,

Size, Dual XEON 2.4 GHZ 533FSB HT (4CPU), 8GB RAM donanıma sahip, Equinix Data Center'da HostForWeb blokunda barındırılan vps lerimizden tavsiye edebilirim.

İlgilenirseniz

http://www.pozitifsolutions.com/vps.php

detayları bulabilirsiniz.

Saygılar.

teşekkürlerVPS ile reseller arasındaki farkı söyleyebilir mi biri?

evet arkadaşlar önümde seçenek var ona göre işverenime öneri sunucam.hangisi daha karlı?şikayet yoksa ikisini listeye yazıyorumkullanan ve php ile uygulamalarda sorunsuz derseniz ona göre tercih yapıcam.başınızı ağrıtıyorum ama öğrenmem lazım
    http://www.pozitifsolutions.com/vps_detay.php
    aylık 60$ olan en ucuzunu tercih edicez tabiki olursa.fazlası gereksiz şu an.

ikiydi aslında ama adamer reseller olarak ve tek domain için oluyormuş.evet kullananlardan yorum istiyorum.
    CPANEL kullanıyor mesela pleskden daha mı iyi yada sorunsuz?
    ve mail server göremedim ben yazmıyo ama?
    ve fantastico deluxe nedir?
    ve mesela sunucular güvenli mi bild. gibi joomla da güvenliğe ayrı bi önem göstermek gerekiyor.tabiki .htaccessler ve php.ini ler ile bende önlemimi alıcam ama yarın öbür gün inşallah 10 bin üye olunca ve kredi kartı ile üyelikler başlayınca sorunumuz olur mu SSL desteği falan?teşekkür ederim şimdiden.biraz yorarım sorularımla ama en ince detayına kadar hakim olmam lazım konuya

mesaja ekleme=son olarak sunucular red hat linux mü?yoksa windows 2003 mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratsevdin -- 17 Temmuz 2007; 2:50:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: muratsevdin

teşekkürler arkadaşlar.adamer diye bi site buldum dolanırken bi taraftan.burda reseller
    http://www.adamer.com.tr/areseller.php burda ama mesela tek domain adı için sanırım bu.
    birde sunucu kiralama olayı VPS ile aynı şey mi?celeron 1,3 ghz ve 512 ramli makinayı aylık 170 dolara kiralayan var yaa çok değil mi?
    VPS hakkında biraz bilgi alabilir miyim?

mesela
    "ortalama 100e kadar web sitesi alan adı barındıracak"
    +php tabanlı olacak server
    +joomlaya uygun safe mod sorunu olmayan
    +bant genişliği sorunu olmayacak
    +5-10 gb arası mesela uygun sanırım

bu şekilde bir VPS ile mi olur en iyi+güvenlik ve bakımı aldığımız yer karşılamıyor mu?illa ekstra ücret mi lazım?

http://www.adamer.com.tr/areseller.php adresindeki tüm paketler reseller olup hiç bir domain limiti yoktur, disk alanı ve trafik dahilinde istediğiniz kadar host açabilirsiniz..

ADAMER şirketinin yöneticilerindenim sektörede 4. yılımız info@adamer.com.tr msn mail adresi ile mesai saatleri içinde irtibat kurarsanız yardımcı olurum..

Saygılarımla,

• sağol.yalnız anlamadığım mesela
    quote:

hiç bir domain limiti yoktur, disk alanı ve trafik dahilinde istediğiniz kadar host açabilirsiniz..

dediniz.şimdi bu reseller paketlerinde yada VPS paketlerinde domain de dahil mi oluyor fiyata yani ayrı olarak almaya gerek kalmıyor mu?yoksa onlar ayrı mı alınmalı.host tamam açabiliyoruz ama domain nasıl olcak?yoksa onda da bi kısıtlama yok mu?
  • Rica ederim,

VPS, kendinize ait bir sunucu gibi düşünün, diğer anlamı sanal sunucudur, istediğinizi yapabilirsiniz, reseller ise bir sunucuda belirli limitlere sahip olursunuz, tam bağımsız olarak hareket edemezsiniz, mesela yeni bir eklenti kurmanız lazım veya GD kütüphanesi lazım oldu resellerda bunu yapamazsınızz mutlaka server sahibi iel iletişim kurmanız lazım, vps de ise böle bir durum söz konusu değil,

Bugüne kadar Cpanel kullandığım için bana hepsinden kolay geliyor, bu biraz alışkanlık meselesi diyebilirim.

Mail Server Eximdir,
    SSL desteği vardır zaten 3 tane ip adresi veriyoruz, 1 tanesini sunucu için kullanır, diğerini ssl için kullanır diğerinide isterseniz sadece mail server için atarsınız.

VPS ler Linux tabanlıdır.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Zaten sunucu teslim edilmeden önce her türlü ayar ve güvenlik denetimleri tarafımızdan yapılıp sorusuz bir şekilde veriliyor.

Diğer zamanlardada elimizden geldiğince yardımcı oluruz. Managed server olmamasına rağmen.

Saygılarımla.

Orjinalden alıntı: muratsevdin

teşekkürlerVPS ile reseller arasındaki farkı söyleyebilir mi biri?

evet arkadaşlar önümde seçenek var ona göre işverenime öneri sunucam.hangisi daha karlı?şikayet yoksa ikisini listeye yazıyorumkullanan ve php ile uygulamalarda sorunsuz derseniz ona göre tercih yapıcam.başınızı ağrıtıyorum ama öğrenmem lazım
    http://www.pozitifsolutions.com/vps_detay.php
    aylık 60$ olan en ucuzunu tercih edicez tabiki olursa.fazlası gereksiz şu an.

ikiydi aslında ama adamer reseller olarak ve tek domain için oluyormuş.evet kullananlardan yorum istiyorum.
    CPANEL kullanıyor mesela pleskden daha mı iyi yada sorunsuz?
    ve mail server göremedim ben yazmıyo ama?
    ve fantastico deluxe nedir?
    ve mesela sunucular güvenli mi bild. gibi joomla da güvenliğe ayrı bi önem göstermek gerekiyor.tabiki .htaccessler ve php.ini ler ile bende önlemimi alıcam ama yarın öbür gün inşallah 10 bin üye olunca ve kredi kartı ile üyelikler başlayınca sorunumuz olur mu SSL desteği falan?teşekkür ederim şimdiden.biraz yorarım sorularımla ama en ince detayına kadar hakim olmam lazım konuya

mesaja ekleme=son olarak sunucular red hat linux mü?yoksa windows 2003 mü?

• bLuEbLooD® gerekli açıklamayı yapmıs yeni gördüm,tabiki rahatlık açısından VPS öneririm ama yeni baslıcak ve deneyimi olmayanlar için her zaman reseller diyorum.
  • adameri tavsiye etmiyorum arkadaşım bilginize,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.