Şimdi Ara

Rent a car işinde findeks saçmalığı nedir????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yani dostlar benim kkb puanım kaç olmalıdır?

Bu işin aslı astarı nedir?

Sizce en iyi oto kiralamada hangi firma iyidir? (f/p) bakıldığında...!

• Sacma değil arkadaşım, ben evimi kiraya verirken bile findeks raporuna bakıyorum.

Bir kişinin borçlarını zamanında ödemesi, yutamayacagi lokmalar ısırmadığınin, kendini bildiğinin resmi sayılabilecek tek çıktısı findeks raporu.

Bir kişinin üzerinde haciz var ise örnek, bir kaza ya da başka bir anlaşmazlık durumunda o kişiden o parayı tahsil etmenin ne kadar zor olduğunu gösterir.

Kimi siciline dikkat eder, kiminin sicili roman gibi olmuştur. Insanlarin alnında yazmadığı için bu raporlar gerekli.
  • Kredi borcun yoksa yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sacma değil arkadaşım, ben evimi kiraya verirken bile findeks raporuna bakıyorum.

Bir kişinin borçlarını zamanında ödemesi, yutamayacagi lokmalar ısırmadığınin, kendini bildiğinin resmi sayılabilecek tek çıktısı findeks raporu.

Bir kişinin üzerinde haciz var ise örnek, bir kaza ya da başka bir anlaşmazlık durumunda o kişiden o parayı tahsil etmenin ne kadar zor olduğunu gösterir.

Kimi siciline dikkat eder, kiminin sicili roman gibi olmuştur. Insanlarin alnında yazmadığı için bu raporlar gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 13 Ocak 2021; 5:46:0 >
  • Eskiden minimum 800-1000 puan istiyordu bir çok firma şuanda daha farklı bir sisteme geçildi.

Kart borcunu hiç aksatmadan ödeyen, kredi borcu olmayan findeks puanı 1400-1500 lerde olan insanlara bile araç vermeyen yerler var. ( Avis-Budget-Sixt )

Kriterler ne dediğimizde bir algoritma var sistem sizi analiz edip size araç verilip verilemeyeceğini verilse dahi hangi gruptan araç verilebileceğini otomatik olarak belirliyor deniliyor.

Bu algoritmalı sistemi kullanan firmalar ; Avec, Avis, Budget, Sixt şuana kadar benim bildiklerim bunlar.

Kendi gözlemlerime göre algoritma mantığı ; Borç-Limit oranınız, Toplam kredi kartı limit seviyeniz, Ödemelerin düzenli yapılıp yapılmadığı, Daha önce o firmadan araç kiralayıp kiralamadığınız gibi daha bilmediğim bir kaç şartlardan genel bir rapor çıkarıyorlar.

Bu rapora göre size araç veriliyor yada verilmiyor. Verilse dahi hangi gruptan araçları kiralayabileceğinizi sistem belirliyor.

• Çok açıklayıcı olmuş sağolun,
  • Yani demek istediğim şartlar nedir? 1400 puanın olacak borcun olmayacak vs mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kıng365

Çok açıklayıcı olmuş sağolun,

Rica ederim bu egoist firmalarla uğraşmayın imkan varsa Enterprise ile çalışın herhangi bir kkb sorgulaması yapılmıyor.

• kıng365 kullanıcısına yanıt

Vortex açıklama yapmış, her firmanın kendi eşik değeri var.

Ulkede Araba Anadolu'daki ev parasi olunca...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 13 Ocak 2021; 12:53:4 >
  • Enterprise benimde çok dikkatimi çekiyor. Güzel araç pörtfoyü var ama fiyatları biraz yüksek gibi, bir kampanya filan kovalamak lazım.
  • Peki kimin hangi puanda verdiğini nasıl öğrenicez???
  • Hocam ayrıca birşey daha sormak istiyorum. Belki bilginiz vardır. Ben çalışmıyorum, kredi kartlarımın limitini nasıl yükseltebilirim? hep aktif kartları kullanıp kesinlikle şaşmadan düzenli ödeme yapıyorum.

Ama limit artış talebinde bulunup olumsuz geliyor.
  • Algoritma dedikleri rentalrisk Bkz; https://rentalrisk.com.tr/

• yakında kredi puanı yerine vatandaşlık puanı gelecek. her vatandaşın devlet ve bankalar gözünde bir puanı olacak.

şuan çinde uygulanmaya başladı.

• quote:

Enterprise benimde çok dikkatimi çekiyor. Güzel araç pörtfoyü var ama fiyatları biraz yüksek gibi, bir kampanya filan kovalamak lazım.

Benim de kredi notum dipte. Enterprice dan kiraladım 2500 km yol yaptım. Günlüğü 179 tl den Corolla hibrid üstüne günlük 20 tl den cam ve lastik sigortası yaptırdım.

En son gün dönüşte arka lastik parçalandı yol yardımı aradım başka araç göndereceklerdi Accent blue dizel otomatik.

Araçta fazla eşyam olduğu için geçirmekle uğraşmak zor geldi lastiğin tamirini istedim. Pazar günü zorda olsa bulup değiştirdiler.

Bana 3 saate mal olsa da yine ellerinden geleni yapmaları hoşuma gitti.

• ahmet3976 kullanıcısına yanıt
    Hocam ne zaman kiraladınız ve kaç gün kiraladınız?
  • quote:

Hocam ayrıca birşey daha sormak istiyorum. Belki bilginiz vardır. Ben çalışmıyorum, kredi kartlarımın limitini nasıl yükseltebilirim? hep aktif kartları kullanıp kesinlikle şaşmadan düzenli ödeme yapıyorum.

Ama limit artış talebinde bulunup olumsuz geliyor.

Bankadan bankaya değişiyor fakat SGK çalışan kaydınız olmadan her banka belirli bir limit düzeyinin üzerine çıkmıyor. Düzenli kullanım ve ödemeler ileride işinize çok yarayacak. Bir yerde işe girip sgk kaydınız yapıldığında banka daha önceki düzenli kullanım ve ödemeleri baz alıp limitleri uçuruyor. Yalnız ben limitinizin 1 aylık maaş tutarını geçirmemenizi tavsiye ederim. Yoksa 20.000-30.000 gibi kredi kartı borçları peşinizi bırakmayabilir. :)

Lastiğin patlaması başka parçalanması başka bir durum, parçalanması için çok inik ya da aşırı şişirilmiş olmasi veya keskin bir cismin üzerinden geçilmiş olması gerekiyor.

Her koşulda da kullanici problemi gibi yine de ilgilenilmis olması güzel tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Lastiğin patlaması başka parçalanması başka bir durum, parçalanması için çok inik ya da aşırı şişirilmiş olmasi veya keskin bir cismin üzerinden geçilmiş olması gerekiyor.

Her koşulda da kullanici problemi gibi yine de ilgilenilmis olması güzel tabi.

Lastik runflat olduğu için farketmedim patladığını en son yanakları yiyip parçalanmış.

• quote:

Hocam ne zaman kiraladınız ve kaç gün kiraladınız?

Temmuz ayında kiraladım 6 gün.

Araba 3000 km civarında tertemizdi. Donanım paketi olarak en üst paketin bir altı idi ve gri buz mavisi arasında bir renkti şirket aracı gibi değildi en azından.

Ben ilk defa bu şirketten kiraladım memnun kaldım.

Daha önce hep garentadan kiralıyordum kredi sıkıntısı olduğundan dolayı ordan kiralayamadım.

Evet doğru, geçmiş olsun rft lastikler acayip ısınıyor eğer patlarsa aslinda tehlikeli oluyor eğer lastik basınç sensörü yoksa TPMS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 14 Ocak 2021; 14:51:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.