Şimdi Ara

Renk Körleri Türk Bayrağını Nasıl Tarif Ediyor ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sarı beyaz görme durumunun mavi hissizliği işareti olduğunu belirten birkaç şey okumuştum ama ne kadar doğru bilemeyeceğim. Ayrıca elbisenin çekilmiş fotoğrafı yanılgıya çok müsait.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun50

quote:

Orijinalden alıntı: hesapadimcgr

quote:

Orijinalden alıntı: adnansetek

Renk sonradan öğrenilen birşey. Bu yüzden nasıl görüyorsa öyle. Sorsan kırmızı beyaz der ama aslında gördüğü yeşil beyazdır mesela. Onu kırmızı sanar.

Aynen. Senin gordugun turuncu, bizim gordugumuz turuncuyla ayni olmayabilir

/>

Yeriiiiim

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.respect

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Öyle diyorsunuz ama şu alttaki elbisenin rengini siyah ve koyu mavi gören var. Ben beyaz ve altın sarısı görüyorum mesela. Besbelli altın sarısı ve seten beyaz.

Renk Körleri Türk Bayrağını Nasıl Tarif Ediyor ?

O ışıkla alakalı. Diz üstü bilgisayarının ekranını arkaya doğru yatıor rengi değişir elbisenin.

Sen hangi renkleri görüyorsun bu elbisede?

Ekran dik dururken sarı beyaz ekranı arkaya doğru yatırdıkça koyulaşıyor siyah oluyor elbise.

• quote:

Öyle diyorsunuz ama şu alttaki elbisenin rengini siyah ve koyu mavi gören var. Ben beyaz ve altın sarısı görüyorum mesela. Besbelli altın sarısı ve seten beyaz.

Renk Körleri Türk Bayrağını Nasıl Tarif Ediyor ?

mavi siyah
  • Renk körüyüm mor-turuncu şeklinde görüyorum. Ay ve yıldız turuncu diğer kısımlar mor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SONICMAN

quote:

Renk sonradan öğrenilen birşey. Bu yüzden nasıl görüyorsa öyle. Sorsan kırmızı beyaz der ama aslında gördüğü yeşil beyazdır mesela. Onu kırmızı sanar.

Yok öyle bir dünya

Ben renk körüyüm ama sandığınız kadar bir fark yok aramızda. Sadece yetersiz ışıkta yeşil ile kırmızı ayırt ederken biraz zorlanıyorum başka da sıkıntı yok. Öyle kipkirmizi bir şeyi yeşil görmek gibi şeyler olmuyor yani

bu elbise hangi renk hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fernando!

quote:

Orijinalden alıntı: SONICMAN

quote:

Yok öyle bir dünya

Ben renk körüyüm ama sandığınız kadar bir fark yok aramızda. Sadece yetersiz ışıkta yeşil ile kırmızı ayırt ederken biraz zorlanıyorum başka da sıkıntı yok. Öyle kipkirmizi bir şeyi yeşil görmek gibi şeyler olmuyor yani

bu elbise hangi renk hocam

Hocam onun renk körlüğü ile alakası yok ama ben altın sarısı-beyaz görüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• renk körleri renkleri görür ama bazen iç içe oldularında ayırt edemez
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.