Şimdi Ara

renderi hızlı yapacak ekran kartı tavsiye?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
5.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ae ve ebnzeri program kullanıyorum sony vegas gibi. 1 sarkılık video render 30 dk buluyor.
    merakımdan soruyorum iyi bir ekran kartı almak bunu azaltıyor mu ?

tavsiyeniz olabilir mi ? usb ekran kartı önerir misiniz ?

• usb ekran kartı diye bir şey yok. thunderbolt bağlantılı ekran kartları olabiliyor tani laptpbun bunu desteliyor olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcudur_abbas

usb ekran kartı diye bir şey yok. thunderbolt bağlantılı ekran kartları olabiliyor tani laptpbun bunu desteliyor olması lazım.

ses kartlarında var ama ekran kartında da olabilir sanmıştımda :) analdım teşekkürler.

ekran kartı alırken neye dikat etmeliyim acaba render hızı için video işlemlerinde kullancamda amaç hız.

teşekkür ederim.
  • Render işlemci yapar, işlemcinin güçlü olması lazım
  • virtualdjcubase V kullanıcısına yanıt
    Çekirdek sayısına,mimarisine ve çekirden hızına bakabilirsin cuda çekirdeği sayısıda önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Render işlemci yapar, işlemcinin güçlü olması lazım

raid sıfır 16 cekirdek pc var renderim cok yavas hayret neyi yanlıs yapıyorum acaba :(

AE bazen bildiğin 6 gün bekletiyor bazen 4 dk bir proje için sonyegas da aynı
    acaba fikiriniz olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtualdjcubase -- 26 Haziran 2017; 18:0:55 >
  • Bu forumdaki arkadaslarin psisik gucleri var falan mi saniyorsunuz?

Sistemin özelliklerini bilmeden nasil yardimci olalim. Bu 16 cekirdekli!! Islemcinin bir adi modeli yok mu?

• musta35 kullanıcısına yanıt
    Sende Phenom 2 545 olduğunu tahmin ediyorum. Doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 26 Haziran 2017; 22:40:27 >
  • ama ama nasıl olur. Hocam pes vallahi bu durumda arkadasimizdan özür dilemek zorundayim.

• bu tip video render programlarini cok fazla kullanmiyorum ama MAGIX ten bi kac bisey kurup denememistim, zevkine video editledigim olmustur, gpu acceleration vardi yine ve fark ediyor, hesaplama süresini kisaltiyor falan faydali. ekrankarti önerisi vs icin suan bir yorum yapamiyorum ne kullandigini bilmiyorum.

https://www.vegascreativesoftware.info/us/forum/faq-graphics-cards-gpu-acceleration-for-vegas-pro--104614/
  • cuda sayısı yüksek olan bir nvdia kart alabilirsiniz, işinizi görür. ayrıca after effect te ram miktarıda önemlidir, görev yöneticisinden kaynak kullanımında takip edebilirsiniz. işlemciye pek yüklenmez ama. daha çok 3d programlarda render esnasında cpu ya yüklenir.

ae kullanımı esnasında çok şişme olursa uygun sahneleri çıktı alıp replace yaparsanız hem sahnenizi rahatlatır hemde render sürenizi kısaltabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kakarikikiri -- 29 Haziran 2017; 13:39:19 >
  • kesinlikle nvidia olsun, amd ekran kartları adobe donanım hızlandırma desteğini içermiyor.
  • 780ti'da zibil gibi cuda core var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3D Max, Cinema 4D ve Adobe programları Quadro ile render destekler. Eğer mimaride kulanacaksanız Lumion programı GTX kullanır. İşlemcide render için Multi Tasking önemlidir. Ryzen 1800x tercih edebilirsiniz. Eğer beklerseniz Ryzen Pro'lar çıkacak onlar daha çok iş için. Ama eğer kesinlikle iş için kullanacaksanız quadro şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: bseeek

3D Max, Cinema 4D ve Adobe programları Quadro ile render destekler. Eğer mimaride kulanacaksanız Lumion programı GTX kullanır. İşlemcide render için Multi Tasking önemlidir. Ryzen 1800x tercih edebilirsiniz. Eğer beklerseniz Ryzen Pro'lar çıkacak onlar daha çok iş için. Ama eğer kesinlikle iş için kullanacaksanız quadro şart.

Merhaba, sanırım bu işten anlıyorsunuz bana quadro'nun gtx'den farkınıanlatır mısınız, mesela çizim için 2000 liraya ekran kartı alacağım karşılığı gtx 1060 gibi şimdi 2000 liraya quadro bakıyorum oyuncak gibi kartlar çıkıyor karşıma, 1gb ram, 128 bit, üstünde doğru düzgün soğutucu yok 1060 yerine bunlardan mı almalıyım yani bütçe arttıkça güzel modeller var ama binlerce liralık farkı ne için veriyoruz biri bana anlatsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 17 Temmuz 2017; 20:48:40 >

• Ryzen bakabilirsin işlemci olarak. Nvidia'nın üst seviye kartları da iş görür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DSG1 kullanıcısına yanıt
    Hocam üzgünüm bayadır foruma girmiyordum yeni gördüm. En basit farkı quadrolarda zibilyon tane CUDA çekirdeği vardır. C4D falan daha fazla cuda çekirdeğine ihtiyaç duyar. Quadrınun çalışma mantığı daha çok işlemciye benzer. Amacı size daha iyi görüntü vermek değil daha performanslı çalışmaktır. GTXler tam tersi. Autocad Archicad Revit gibi uygulamalar quadronuz yok ise sadece işlemciye abanır buda işlemcinizi yorar arka plandaki işlerinizi falan etkiler en basitinden Cinema4D de render alırken Archicadte Cephe giydirme ıvır zıvır yapamazsınız. Biz yada ben mimari için kullanıyoruz sistemlerimizi. Ben bu kadar anlatabilirim o yüzden bizim işimizde 3d önemli eğer siz sadece 2d yani çizgiler den itibaren bir şeyler yapacaksanız quadroya o kadar para bayılmanızın anlamı yok. Ayrıca quadronun da gidio p6000 inide almanın anlamı yok daha orta sınıfta başlamanızı tavsiyr ederim. Mimari hakkında sorularınız olursa seve seve cevaplarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bseeek

Hocam üzgünüm bayadır foruma girmiyordum yeni gördüm. En basit farkı quadrolarda zibilyon tane CUDA çekirdeği vardır. C4D falan daha fazla cuda çekirdeğine ihtiyaç duyar. Quadrınun çalışma mantığı daha çok işlemciye benzer. Amacı size daha iyi görüntü vermek değil daha performanslı çalışmaktır. GTXler tam tersi. Autocad Archicad Revit gibi uygulamalar quadronuz yok ise sadece işlemciye abanır buda işlemcinizi yorar arka plandaki işlerinizi falan etkiler en basitinden Cinema4D de render alırken Archicadte Cephe giydirme ıvır zıvır yapamazsınız. Biz yada ben mimari için kullanıyoruz sistemlerimizi. Ben bu kadar anlatabilirim o yüzden bizim işimizde 3d önemli eğer siz sadece 2d yani çizgiler den itibaren bir şeyler yapacaksanız quadroya o kadar para bayılmanızın anlamı yok. Ayrıca quadronun da gidio p6000 inide almanın anlamı yok daha orta sınıfta başlamanızı tavsiyr ederim. Mimari hakkında sorularınız olursa seve seve cevaplarım.

Olsun hocam sağolun, daha çok 2d üzerinde olacak ama vector grafik programları da kullanacağım tabi, onun yanında kurgu yapılacak, modellemeyle işim çok az olur, gtx işimi görür sanırım tekrardan teşekkür ediyorum.

• abi konu çoktan kapanmadımı ekran kartı ile uzaktan yakından alaksı yokmuş tekno seyirden dinledim burdaki üstteki arakdaşlar da yazdı zaten.

ben zaten ekran kartı kullanmıyorumki neden kullanırlar onuda anlamıyorum :):) oyun haricinde tabi. hep onboard :):)

AE soruyorum işlemci deniyor ne sorsam işlemci,ram deniyor
    oyun haricinde.. o halde ekran kartı neden alır insanlar video yapımcıları efekt render convert.

ben en çok convert yapıyorum videodan video'ya birde export. bunu hızlandırmak içni ne yapmalıyım ?

raid 0 uçak gibi pc var masaüstü kendim topladım ekran kartı hariç herşey çok hızlı 16 işlemci falan ama yok işte convertler yavaş :((

bide 4k videolar başıma dert oldu açıyorum pc reset :):) 10 farklı şeye cevirdim hep reset.

youtube yukledim orda sorun yok.youtube den indirdim kendi videomu reset olmadı ama ekran garip ekran gitmiş şekilde...

akıl almıyor çok karışık. 4k tövbeler olsun

• DSG1 kullanıcısına yanıt
    Gtx İşinizi görmez süs gibi kalır düşük seviye quadro daha mantıklı olacaktır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.