Şimdi Ara

Renault ZOE İnceleme (Bol Fotoğraflı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
5.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malzeme kalitesi normal clio (boş kasa) 'ya göre falan daha ince düşünülmüş daha detaylı, benimde gözüe güzel gibi gözüktü. özellikle koltukları sevdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 26 Ağustos 2014; 0:42:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fransa'da Twizy'yi de bu aracı da inceledim. Twizy camları olmadığı için biraz sıkıntılı ama bu araç şehir içi için bence ideal. Avrupa şehirlerinde 0-50km 4 saniye bence gayet güzel bir değer. Zaten şehir içinde hızlı da gitmiyorlar. Ha bu araç bize gitmez o ayrı konu. Twizy'yi de yazlık yerlerde kiralama usulüyle kullanabiliriz anca. Yoksa Türkiye'de bu araçların hiç bir pratik değeri yok.

Ben özellikle ikisi arasından Twizy'i çok beğendim. İçine oturunca gayet ferah geliyor. Sürüş pozisyonu da gayet güzel. Ama görüş açıları rezalet. Fransa'da bir parkta otururken bir dayı parka twizy ile girmişti. Kimse bir şey dememişti. Motorsiklet yerine tercih edilir hale gelmiş galiba. Ancak çarpışma testlerini izledim ve hiç iç açıcı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Ufak bir fiyat hesaplaması yapalım.

Twizy Fransa Fiyatı:7940euro

Türkiye Fiyatı:13.700 euro

Zoe Fransa Fiyatı:21490 euro

Türkiye Fiyatı:37.000 Euro

Yaptığım hesaba gçre Zoe fiyatı yaklaşık 37.000 euro olacak.

O hesap ile Türkiye'de o fiyata satılması çok saçma. Ama vardır alıcısı tabi,100-150 adet belki satar.
    Varlıklı-çevreci işi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • shintai kullanıcısına yanıt
    Varlıkcı çevreci işi bile değil 2-3 tane kurum göstermelik alır.

Gerisi zorla satılan Renault Bayilerinin elinde kalır
  • Fluence Z.E vakası gibi olmasında sonu
  • Cok tatli duruyo tombiş bebek gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevimliymiş, Yazık bu araçlar gelir gelmez öldürülüyor TR de..
  • çarpışma testi;

• Vergi deposu, İstisnalar kaideyi bozmaz derim
  • (tasarım olarak) twizy bence saçma sapan bir arabaydı ama bu gayet alınabilir bir araba olmuş.

inceleme de güzel olmuş, teşekkürler konu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0x -- 26 Ağustos 2014; 20:54:15 >
  • Araç gayet güzel. Bi tek teyp ve klimanın beyaz kaplaması kötü duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Batarya kirası ve satış yöntemleri hakkında söylediklerinize katılıyorum. Eğer bu kiralama ve satış politikasıyla devam ederlerse elektirikli Renault modellerinin yaygınlaşması zor görünüyor.
  • Herşey güzel de neden o vites kolu hala o kadar büyük.. küçük bir buton ile de çözülebilirdi...
  • Hamdi0555 H kullanıcısına yanıt
    Arka koltukları Bursa'da üretilip Fransa'ya gönderiliyor.
  • orhansencag kullanıcısına yanıt
    Benim mi kafam basmıyor bunların boşa harcayacak vakti mi bol anlamıyorum.
    Sen koskoca dünyaca ünlü markasın. Onca mühndisinle araba yapmışsın. Yeni bir ürün geliştirmişssin. Pazarlara reklam bilmem ne yapmışsın. Ürünü satmak çabası içerisindesin. Neden bu fiyatları uyguluyorsun ? Çok garip.
    Bu fiyatlar aşikar bir şeklide satmamak üzerine planlanmış gibi. Haksız mıyım abi ?

Ha bu makinenin fiyatı belli değil ama ne çıkacağını az çok tahmin ediyoruz.

Olur mu olur, sırf yeni çıkan birşeyi millete göstermek ve alıştırmak için zihinsel çalışmadan mı ibaret bu şeyler anlamış değilim.

Bmw denen firma i3 yaptı. Yine satışlar devam ediyor. İ8 yaptı, yabancı memleketlerde i8 sahipleri buluşması bile yapmışlar. Şaka gibi.

Sen (reno) fluence z.e. 'Nin üretimini durduruyorsun. Nissana zoe alt yapısında şase veriyorsun. (Nissan leaf)

Son olarak, hepimiz çok iyi biliyoruz ki bu ürünğ meydana getirmenin maliyeti normal bir otomobilden daha ucuz. Kimseyi kandırmasınlar. Ne karmaşık bir motoru ne şanzımanı ne başka zımbırtıları yok. Bu kadar yüksek fiyat ve üstünede kira falan demeleri (tüm firmaların) aç gözlülük mü diyeyim, kapitalist işletmeciliğin ruhu mu diyeyim bilemedim.

Yine çok konuştum. Haydi iyi geceler. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 26 Ağustos 2014; 23:42:57 >

• agulec kullanıcısına yanıt
    Daha nice şey bizim topraklarda üretilip sonra bize satılıyor. Malumunuz. O yüzden hiç şaşırmadım.
    Ama bilgi için teşekkür ederim.

• Zoe değil de yeni arkadan motor arkadan itiş twingo gelecek mi bilgisi olan var mı

• Hamdi0555 H kullanıcısına yanıt
    Aşağıda linkini verdiğim filmi bir yerlerden bulup izlemelisin, belki sorularına cevap bulabilirsin. Esas etken filmde anlatılanlar bence.

Firmaların vermek istedikleri mesaj ise, biz bu teknolojiye sahibiz, istediğimiz zaman elektrikli araçları üretebiliriz.
    Lakin; petrol pastası o kadar büyük ve tatlı ki, ne devletler ne de baronlar bu lezzetten vazgeçemiyor. (ülkemizde 100TL'lik benzinin 65TL'si vergi)

Çevre mi? Onların umrunda değil emin olabilirsin.

http://www.turkcealtyazi.org/mov/0489037/who-killed-the-electric-car.html

• Şu Zoe'yi de twizy gibi standart prize uygun fişle üretseler ne güzel olur. Balkondan ara kabloyu garaja sarkıtır sabaha kadar cep telefonu gibi şarj ederim, sabah da fişi çıkart kullan mis gibi. Sonunda gerçek de olacak inşallah. Bu tip arabaları forumda ilk alan kişilerden birisi olabilirim o kadar hevesliyim :)
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Öyle bir aparat var galiba. Ama o zaman şarj süresi daha uzun oluyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.