Şimdi Ara

Renault Zoe Hakkında Düşünceleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Renault markasının 2014 de satışa çıkması beklene zoe ve diğer elektrik motorlu araçları hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Eşime bu tarz bir araç almayı planlıyorum. Çok araştırdım fakat aklımda tam yer edinmeyen konular var.

Sizin bu konuda bilgi ve izlenimleriniz nelerdir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POWER64 -- 19 Ağustos 2013; 0:48:31 >

• Bu araçların sıhhatli ve ekonomik kullanımı için henüz çok erken.

Tavsiyem 1.4 HDI ayarındaki dizel araçlara bakmanız.Şehir içi uygun güzergahta ve uygun kullanımda 3 litre civarı mucizevi değerler bile elde edilebilir.Şu an en ekonomik çözüm bu.
  • Eğer pil kirası gibi saçma şeyler varsa fluence z.e.deki gibi hiç bulaşma bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeftBehind -- 19 Ağustos 2013; 0:53:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha erken bak foruma bile düşmedi
  • şu elektrikli araçlar ucuz olsa da memlekette mazottur lpgdir uğraşmaktan kurtulsak ama nerdeee

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adas tam diyecegim seyi demissin bende aynen bunu soyleyecektim

Hocam su anda elektrikli araclarda sunulan en fazla menzil 250 km sarj suresi 6 saat uzun bir sure evet 250 km benzil iyi bir menzil sehirici fakat bu tur araclar daha bizim ulkemizde oturmus degil. Ben bu sistemin bmw'nin i serileri ile merso'nun hybrid araclari ile yayginlasacagini dusunuyorum.

• Çok şirin, geleceğin teknolojisi, bugünün değil; ama firmaların artık iyice kafa yormaları gerek. Benim yaşıtlarım ilk arabalarını elektrikli almalı, yani 10 sene sonra yüksek satış rakamları ve uygun maliyetli olmalılar.
  • bagaja 10 tane batarya atma şansımız olsa işe yarar
  • O gelene kadar en iyi alternatifi bu sanırım eşiniz için

http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/yaris/index.tmex?view=takealook&select=pictures

• fluence ze'nin arka farları normal fluencelerde de kullansalar keşke, konuyla alakasız ama çok güzel duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

fluence ze'nin arka farları normal fluencelerde de kullansalar keşke, konuyla alakasız ama çok güzel duruyor.

Bence fluence z.e.nin stoplari normal kırmızı stop olsa o şekliyle makyajli kasaya cok iyi giderdi hacım

• yakın gelecekte araçların şarj problemi zaten olmayacak çünkü kablosuz şarj teknolojisi mevcut. yani elektrikli aracınız uygun yollarda giderken aynı zamanda şarj olacak. güney kore bunun denemelerine otobüslerde başlamış durumda.
    sistem cok basit. baktın şarj bitiyor arac soruyor bağlanayım mı şebekeye? bağlan diyorsun ve kullandığın elektriğin faturası sana geliyor. sistem için gerekli yeni bir teknolojik gelisime gerek yok. gereken herşey keşfedilmis durumda. geriye bunları uygun fiyatlarla birlestirmek kaldi ve bu kaçınılmaz.

• yahu siz bu ulkede ucuza arabaya binebileceginizi mi saniyorsunuz.

isterse gunes enerjisiyle calissin, yelkenli araba yapsinlar da ruzgarla ilerlesin arabalar simdikinden hic bi zaman farkli olmayacak.

devletin en onemli gelir kaynaklarindan birisi mazottan benzinden lpgden aldigi vergiler ve mtv bilmemne ivir zivir zaten. sizce bundan vazgecer mi? elektrikli araclar cikmis madem ucuza binsinler diyecekler sanki.

• Yine pil kirası var.

Carbuyer incelemişti menzili de iyi değilmiş.

Şehirlerarası yapılmaz.

Tipi ve içi mantıklı bi araç.i3 gibi saçma sapan değil.
  • Param olsa alacağım araçlar arasında.

Boş yere bmw, mercedes hayranlığı yapmanın alemi yok. Bir tane otomatik benzinli b sınıfı bir tane elektirikli araç çok kişinin işini görür. Gidip parasını son kuruşuna kadar D sınıfına yatırıp da " herşey çok pahalı " demenin alemi yok.

Pil kirasını dert etmek yerine, sallıyorum ki araba 40 bin ise 3 yıllık kira bedelini peşin ver arabanın parasına dahil et. Sonra kullandığın elektiriği hesaplarsın.

Diğer türlü yok yılda bilmem kaç km yapıyorsan dizel alma, yok menzili kısa, yok kirası var demenin alemi yok.

Şuan için şehiri içi kullanımda fluence z.e. bile gayet mantıklı bir tercih.

İkinci el derdinde olan ülkem insanı için (bende dahil) hemen alınacak bir şey değil tabi ki...

Sosyal medyada, foroğraf paylaşım sitelerinde (500 px, flickr, ve özellikle instagram da) zoe, nissan leaf, twizy ve diğer elektirikli araçları etiketler ile taratın. İnsanlar almışlar mis gibi kullanıyorlar.

Elin mühendisi yapıp tüm dünyaya pazarlarken oturduğu yerden " beş para etmez", " menzili kısa" "bisiklet gibi" "araba dediğin böyle mi olur" (sanki hergün ferrariye biniyor) gibi yorum yapanlara anlam veremiyorum.

Konuyu açan arkadaşa son olarak şunu söylemek isterim, eğer paran varsa ve ikinci bir aracında mevcutsa bu araç mükemmel bir tercih olur. 2014 yılından önce dahi getirtmek istersen renault ile irtibata geç. Kesin bir yolunu bulursunuz.

Ayrıca, maksat araç ile ilgi çekmek ise emin ol meşhur bir caddeye yada bilmem nereye gittiğinde yarım milyonları bulan araçlar kadar ilgi çekecektir. Tabi o araçlar sesleri ile kendilerine baktırdıkları için bu aracın böyle bir şansı yok. ancak yolda giderken, ışıklarda beklerken yada herhangi bir yerde sorulardan sıkılırsınız.

Benim düşüncelerim bu yönde. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 19 Ağustos 2013; 3:28:34 >

• A sınıfı herhalde

• Şu Fransızlar olmasa dünya çok sıradan olacakmış Adamlar tasarım konusunda atalarının genlerini Pierre Bonnard,Van Gogh,Monet... hala taşıyorlar.

Bu arada Türkiye'de min. vergilerle,ıvır,zıvırla 30.000 tl den aşağıya satılması zor gibi.Hükümet fosil yakıtlardan geçiremeyince bu sefer elektrik ve bu araçların vergileri tavan yapacak.Demedi demeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 21 Ağustos 2013; 17:01:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Şu Fransızlar olmasa dünya çok sıradan olacakmış Adamlar tasarım konusunda atalarının genlerini Picasso,Da vinci... hala taşıyorlar.

Bu arada Türkiye'de min. vergilerle,ıvır,zıvırla 30.000 tl den aşağıya satılması zor gibi.Hükümet fosil yakıtlardan geçiremeyince bu sefer elektrik ve bu araçların vergileri tavan yapacak.Demedi demeyin

30'dan satsınlar direk alırım. Tatil yada şehirlerarası bir durum için uçak yada kiralama yöntemleri daha mantıklı ve ekonomik.

• Şu an için ancak kendine ait garajı olan, iki araç kullanan kişiler için mantıklı. Evden işe, markete, kısa mesafelere gidip gelecek, akşam garajda sarj edilecek. Yoksa zamanı var hala.
  • Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar. Renaultun sitesinden form doldurdum gerekli bilgileri alacağım bakalım ne diyecekler. Şehir içi kullanacağız aracı çocuğu okula bıraksın hanım, işine gitsin gelsin gibi kullanımlar için olacak. Şehir dışına zaten otomobil ile çıkmayız. Pil kirası ve vergiler kafamda soru işaret benim de. Biraz araştırdım fiyatı da 40-45 bin civarı olacak diyorlar. Keşke 30 olsa gözüm kapalı alırdım. Yorumlardan anladığım kadarı ile bekleyip görmek gerekiyor sanırım. Ben çevreci bir yaklaşım ve kullanımı çok rahat olduğu için düşünüyordum. Fakat bizim ülkemizde ağır vergiler ve sürekli para isteyen bir devlet sistemi varken nasıl olacak bilemiyorum.

Cevap yazan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Hayırlısı bakalım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.