Şimdi Ara

RENAULT VE MERCEDES SAHİPLERİNİN AYNI VERGİYİ VERMESİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
7.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir tarafta parayı nasıl topladığı malum kesim diğer tarafta orta sınıf güç bela araba alabilmiş orta sınıf kesim.
    İkiside 1.6 motora 1750 TL veriyor, şaka gibi.
    Bir tanesi 1750 veriyorken diğeri 6950 vermelidir ,gelire göre vergi düzenlemesi şart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla daha 1.8 milyonluk arabayı kendi üzerine alanı görmedim.Hepsi şirket üzerine alıp gider gösteriyor.Ve genellikle hepsi Aralık ayında alıyor "lüks" araçları.Neden?

Çünkü alınan lüks otomobillerin vergisiz fiyatı ile vergili fiyatı arasında uçurum var.Aradaki bu denli büyük ÖTV+KDV'yi tek seferde düşürülebilmesi için yıl sonu bekleniyor.

Üstüne sigortayı, yakıtı, kaskoyu, bakımı, muayeneyi hatta otopark ve yıkama masraflarını bile gider gösterebilir.

Üstüne vergi yapılandırmasına gidebilir.Ve son 10-15 yıldır olduğu gibi sonunda affedilebilir.

100binlik reno alan adam bunları hangi birisini yapabilir?Hiçbirini.
  • Renault sahibinin ne avantaji var bu durumda bari 1750 tl vermek yerine 700 800 lira versinde beli bukulmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atkosturanadam -- 15 Eylül 2019; 10:48:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milyon dolarlık adamların bir memur kadar vergi vermediği ülkede

• Ötv için yaptılar sıra mtvye gelmeli. Vergiler zaten hep orta sınıfı fakir sınıfı vuruyor. Yasla gitsin zenginlere

• Kullanırken aynı verse de alırken iki kat fazla veriyor, bir de bu yönden düşünmek lazım.

• Zenginin daha fazla vergi vermesi saçmalık.

Örneğin ben 1.8 milyon a Audi A8 aldım. Bunun zaten 1 milyonu vergi zaten.
    Sen naptın ? 100 bine reno aldın.
    Ben devlete 1 milyon vergi vermişim sen 50 bin vergi vermişsin.
    Zenginin daha az, fakirin daha çok mtv ödemesi gerek.

Ben 1 milyon vergi vereyim sen 50-100 bin yok öyle...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lan siz manyak mısınız? Kazayla kulaklarına falan gider, sonra olan yine Renault sahibine olur! Yapmayın...

• Geldi yine tipini…

İş yoğunluğunuz mu azaldı, Aktrol?

• MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Biri 1 milyon para verebiliyorsa eşşek gibi de verir 10 katı vergiyi.

Fabrikan varsa, sermaye sahibiysen 100 kat fazla para kazaniyorsun. Sen vermeyeceksin de kim verecek ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sizinkilere söyle 18 yıldır iktidardalar. Bir el atıversinler.

Ama bu arabalara binen malum kesim esas onlar olduğu için bu dediğini yapmazlar.

Hoş büyükşehirler elden gidince biraz mama eksilmiştir ama onlar emecek başka devlet memesi bulurlar.
  • İkisinin de benzine aynı parayı vermesi kadar absürt değildir.

• bmw i8le de ayni
  • quote:

Orijinalden alıntı: nitro

Kullanırken aynı verse de alırken iki kat fazla veriyor, bir de bu yönden düşünmek lazım.
    vergiyi de ona göre fazla versin bi zahmet.

Senin mantığına göre ben de Ferrari alıp hiç vergi vermeyeyim. sonuçta alırken hepinizden çok para veriyorum değil mi?

Çok alan çok vergi verir, az alan az vergi verir. Olması gereken budur

• Beyler adama hemen çemkirmeyin. Doğruyu söylüyor. Alırken fazla verdiysen verdin. Burası Türkiye. Kullanırken de ver. Nolcak yani?
    Arabaları aldıktan sonra her iki araç sahibi aynı düzeye mi geliyorlar sanki bu hayatta? Her ikisi de aynı cüzdan kalınlığına mı erişiyor??

• herşey normal sanki ülkede vergiyemi takıldınız
  • Bide bu cıktı.
    Mtv zaten sacmaydi hep sacma olsun istiyosunuz.
    Zenginin 1.6 motoru daha mi yüksek emisyon üretiyomuş da adam yüksek vergi ödesin.
    Saçmalamayın lütfen...

• Avrupa'da MTV emisyon değerleri üzerinden alınıyor. Çok daha düşük emisyon salgılayan lüks bir araç orada da sıradan orta segment bir araçla aynı hatta daha düşük vergi verebiliyor. Ama ÖTV öyle mi? Adam zaten eşek yüküyle ÖTV ödemiş, kalkıp bir de MTV mi ödesin diyorsunuz?

• Forumda ne kadar çok çekemez insan varmış iyice kendilerini gösteriyorlar, şu saçma kıskançlıktan doğan fikirlerinizi foruma yansıtmayın kendi karanlık iç dünyanızda yaşayın.
  • reno ve mercedes sahipler her konuda aynı vergiyi veriyorlar.
    mesela birinin aylık geliri 4 bin lira diğerinin 20 bin lira.
    markete gidiyorlar ekmek alıyorlar aynı vergi, benzin alıyorlar aynı ötv.

hatta zenginin şirketi de olabilir eğer varsa ekmekteki benzindeki kdv yi aylık vergisinden düşüyor gelirini arttırıyor. hatta arabanın vergisini ve kendisini komple gider gösterip 5 yılda gelir vergisinden düşüyor

öte yandan reno sahibi 4000 lirasından hiçbir giderini düşemiyor.
    çünkü hükümetimizi kdv iadesini kaldırdı. kdv iadesi kalkınca kimse fiş istemez oldu vergi kaçağı tavan yaptı.

özetle vergi adaletsizli hatta genel olarak adaletsizlik her alanda bolca var. soru insanların buna karşı ne yaptığı. bazıları şark kurnazlığı ile vergi kaçırdığını sansa da asıl pastayı zenginler götürüyor yıllardır.
  • kabaca . biri aracının değerinin 1/50 oranında vergi öderken , diğeri aracının 1/150 oranında vergi ödüyor.

kısa bir süre denedim biliyorum, Türkiyede zenginler gerçekten daha ucuza yaşıyorlar .
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.