Şimdi Ara

RENAULT TWİNGO 1,2 NASILDIR?.... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
3
Favori
82.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba ailemizin ikinci arabasi olan ve esimin kullandigi Twingo yu satmayi dusunuyorum.ilgilenenler benim ile irtibata gecebilir.

Orjinalden alıntı: derkin

Biz millet gibi bi şey soracak olsak arıyoruz dostum buluyor aynı konuya mesaj atıp topic kirliliği yapmıyoruz.Post sayısı arttırmak veya rütbe elde etmek gibi bir derdimiz yok.Bilgiyi arıyorum gösterişi değil.SANIRIM ANLADIN...

neyse konuyu açan arkadaş aldımı arabayı acaba benimde hala kafamda twingo varda.
  • acaıp hortlamıs konu
  • küçük
  • üstü açılır mı kaç model özelliklerini ve fiyatı yazarsanız..........

bak hala hortlamış diyorlar yaw.kardeşim kuralları okuyun.zart diye başlık açmıyoruz araştırıp konuyu devam ettiriyoruz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derkin -- 22 Temmuz 2006; 0:09:45 >
  • ford ka düşünüyordum. ancak boyutunun aksine daha az benzin yakmadığını öğrendim. twingo ise yakıtı az yakıyormuş. (ilgililere)
  • biraz hortlatalım bu konuyu
    araba gitmiyo fln diyenlere bi arkadaşımın numarasını veriyim sizin yanınızda bi 180 bassın, bugün şirinevler-okmeydanı arası gelirken haliç köprüsü civarlarında ekranda 181 yazdı inanamadım çünkü araba modsuz, mod olarak sadece cam filmi var , +arka koltukda kızaklı dönüşte arka koltuğu tam geriye alarak yayıla yayıla geldik üstelik ön koltukda arkaya biraz kaydırılmış vaziyette 4 kişi çok rahat geldik, uzun yollarda da ayrı bi keyfi olur fazla bagaj yükünüz olmazsa, piyasası da çok uygun 7-9000 ytl arası bu fiyata alınacak araçlar belli reno 9-11 serisi veya kuş serisi bunların hangisinde teingoda olan özellik var elk.cam hariç?
    twingo almayı düşünen varsa hiç durmasın bence
  • ehliyeti aldıgımda ilk arabam renault twingoydu
    acayip zevkli bir kullanisi var dısaridan görenler ne kadar kücük bir araba der ama ici bir hayli genis 4 kisi rahat eder birde az yakar cok kacar benimkinin üstü tenteliydi yani boyo 195 den fazla olanlar tenteyi acıp rahatlıkla kafa dısarida giderlebilirler
  • taş devri çizgi filmindeki dinazor gibi
  • arkadaşlar bende peugeot 106 xr 1997 renault twingo 1.2 1997 ve ford ka 1998 arasında kaldım ?
    bunların dısında araç düşünmüyorum.yıkıcı değil yapıcı yorum yapalım.teşekkürler
  • 106 xr 1400cc 5 Kapı bir araç diğerlerine göre avantajı var (tek kapı olmaması) yakıt sarfiyatı ka ve twingoya göre 100km de 1-2 lt fazla yakabilir. kronik bir sorunu yoktur, diğer karşılaştırdığınız modellere göre moda en yatkın araç budur, benimde tavsiyem 106 dan yana olurdu

twingo dışarıdan ufak görünmesine rağmen ka ve 106 ya göre en geniş iç hacmi olan araçtır buna dezavantaj olarak bagaj hacmi en küçük olan da twingodur, arka koltukların ileri-geri ayarlanması kızaklı yapısı ve ön-arka koltukların 180 derece yatabilmesi sayesinde 2 yetişkin insan için 2 kişilik bir yatak olabiliyor (örnek resim koydum) ve son olarak 7 - 9,000 ytl arası alabileceğiniz '98 üstü immobilizer, elk.aynalar, airbag, dijital gösterge vs. donanımlı bu fiyata alabileceğiniz en full araçtır, benim 2.tavsiyem olur.

ford ka için fazla birşey söyleyemeceğim diğer araçları oldukça bir süre kullanmama rağmen ka yı hiç test etmedim yanlız kullanan 2 arkadaşım vardı biri bayan çok memnundu aracından satıp ka street modeli almayı düşündü (üstü açılanlardan) sonra vazgeçti diğer arkadaşım evlenip çocuğu olunca 5 kapı bir araç almak için sattı ve yakıtından, donanımından çok memnun olduğunu belirtmişti

umarım az da olsa bir faydam olmuştur, sizin için hayırlısı olsun

RENAULT TWİNGO 1,2 NASILDIR?....
  • verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.resimde çok hoş bu özelliğini bilmiyordum twingonun.106 xr sanırım 75 beygir gücünde.bugün birde 106 xs tek kapı olan model dikkatimi çekti onunda fiyatı aynı seviyede ucuz diğer xs lere nazaran o biraz daha güçlü sanırım ama tam olarak kaç hp bilmiyorum.çok fazla acele etmeyeceğim,doğru kararı vermek için.
  • Bu araç hakkında pek bilgim yok ama kötü bi anım var,2 sene önce falan haliç fener-balat sahil yolunda biz sağ şeritten 60-70 km gibi hızla giderken yolda ufak bi S virajına tam girerken Twingo marka bi araç bizi geçti fakat
    geçtikten 1 kaç saniye sonra o bölümde kontrolü kaybetmeye başladı ve karşı şeride geçti spin atarak az kalsın takla atıyodu ama kurtardı ve şans eseri o sırada karşı şeritten gelen bi araç yoktu ucuz kurtuldu.Sanırım bu araçla hız baya tehlikeli.
  • 106 xs şu an kullandığım araç fabrika çıkışı 90 hp gücünde fiyatı makul, araç oldukça seri fakat yakıtta sizi üzebilir o yüzden kendim kullandığım halde xs modelini tavsiye etmem, fakat şiddetle quiksilver modelini öneririm bütçeniz içinde uygunsa

@*GökCell* arkadaşımında dediği gibi yüksek hızlarda biraz tehlikeli bir araç twingo, lastik tabanı 155 olduğundan fren mesafesi diğerlerine göre uzun kalıyor,araç yola yeterince tutunamıyor bu araçla 183 km gören arkadaşlarım var hatta bazı 2.el sitelerinde aracın son hızını çekip koyanlarda var (170-185 km arası) fotolar mevcut araştırabilirsiniz bunun için tecrübeli arkadaşlar daha geniş taban lastik ve megane1 lerin ön fren disklerini takıyorlar twingoya

edit: fatih te oturduğumdan iyi bilirim o yolları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BySerkan -- 3 Temmuz 2007; 20:01:49 >
  • evet twingolarla hız yapılacaksa elden geçirmek şart gözüküyor.106 quicksilver fiyatları her nedense 106 gti ile aynı seviyede o yüzden o fiyata çıkamam ben 8 bin ytl e kadar araç düşünüyorum.anladığım kadarıyla 106 xs quicksilverdan daha çok yakıyor.zaten 106 larda parça sıkıntısı yaşanmıyor her türlü mod a uygun bir araç.twingoda ya çok sevilen yada nefret edilen bir araç benim izlenimlerime göre ancak bence oda gayet iyi.
  • birde mesela örneğin bir araç 80 binde diğeri 130 binde ne önerirsiniz.100 ün üstündekilerle ilgilenmek doğrumudur.
  • xs sakin kullanımda bile şehiriçi dur-kalk 30 ykr gibi bir değerde tüketimi var ama yola çıktığınız zaman bunun hakkını veren bir araba, dediğiniz gibi quiksilver lar 8,500 ytl den başlıyor tabii bunlarda malum darbeli, kazalı toplanmış araçlar, temiz bi quik almaya kalktığınız zaman 10,000 ytl yi gözden çıkarmanız gerekicek.
    twingo da dediğiniz gibi fanatiği ve nefret edeni çok sadece dış görünüşüne aldanıp aracın hakkını yiyorlar, inanın kullanımı o kadar keyifli, rahat bir otomobil ki insana bağımlılık yapıyor resmen, tekerler şasinin en uç bölgesinde konumlandırıldığından ve aracın burnu kısa olduğundan dolayı dönüşler, park manevraları adeta çocuk oyuncağı, birde unuttuğum bir özellik de twingoda hıza duyarlı elektrik destekli hidrolik direksiyon oluşu, ayrıca da kısa burnuyla güvensiz görünsede ncap de 3 yıldız almış bir araç
  • quote:

Orjinalden alıntı: alemdar

birde mesela örneğin bir araç 80 binde diğeri 130 binde ne önerirsiniz.100 ün üstündekilerle ilgilenmek doğrumudur.

bu tamamen aracın bakımına bağlı birşey araç 80bin km dedir fakat sahibi sadece benzin koyup gitmiştir bir elden geçirmeye kalktığınızda maliyetli bir fatura çıkartır size,
    diğeri 130bin km dedir periyodik bakımlıdır 2 sene tık demeden gider başınızı ağrıtmaz

kısaca araç bakımlıysa 300,000 km rahat devirir ve artık motor rektifiye ye revizyon a girmek ister
    aracı alacağınız zaman mutlaka bir expertiz yaptırmanızı öneririm, malum km ile oynanmış araç piyasada çok miktarda, dürüst insan parmakla sayılacak kadar kaldı malesef
  • fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.Aklıma takılan bu 106 xr kendi motor değerlerinin üstündemi yakıyor yoksa normal 90 beygirlik araçlarla aynımı yakıyor.birde iyice kararsız kaldım fiyatlar yaklaşık aynı zaten bin ytl oynuyor topu topu.burdan reklam olmazsa link verebilirm.ben içinden çıkamayacağım gibi.twingonun yedek parçası pahalı deniyor aslında diğer araçlarla aynı o yüzden pahalı geliyor heralde.birde mod konusuna gelince dediğiniz gibi bu saydığımız araçların hepsine uygulanır.birde twingo aldığımızı düşünelim ona geniş yanak lastıik hava filtresi egzoz yay takalım yakıt tüketimi ne kadar artar bi 106 xs seviyesine gelirmi ?
    yada bu işlemleri 106 xr uygularsak.Bence aracın gücü çokta önemli değil şehir içinde drag yapmıyacaz sonuçta belirli bir hıza kadar kullanılacak.bunu twingoyu kötüleyenler için söylüyorum
  • rica ederim bir faydam oluyorsa ne mutlu,http://forum.donanimhaber.com/m_15118128/tm.htm burada individual nickli arkadaşımda kullandığı 1,4 xr aracının yakıt sarfiyatını hesaplamış çok makul değerler bence, ancak sert kullanımda yüksek devirlerde veya motorla oynanmışsa 90 hp lik bir araç kadar yakıt yakar, twingonun yedek parçası pahalı denmesi diğer renault modelleri ile kıyaslandığı zaman pahalı geliyor (broadway,R9, R11, R19, R21 gibi modellere göre pahalı) yine de içinizi rahatlatmak isterseniz renault yetkili servisi birde sanayide bir parçacıyı arayıp telefonda baskı balata, disk, fren balatası, aks gibi en sık değişen parçaların fiyatlarını sorup diğerleriyle bir kıyaslama yapabilirsiniz (bunu bende yaparım ), twingoyla çok oynanmadıkça dereceli egzantrik, hafifletilmiş krank, chip vs. profesyonel bir modifiye işlemi uygulanmadıkça xs kadar bir tüketimi olacağını sanmam, söylediğiniz işlemlerden sonra max. şehiriçi 25 ykr yakacağını umuyorum, aynı işlemleri xr ye uyguladığınızda max. xs ye yakın bir değer olacağını düşünüyorum

twingo 1149 cc (twingo1 [96-99 arası] 58 hp)- (twingo2 [99-2002] 60hp) ve türkiyede sınırlı sayıda olan expression modeli olan 16v lık 70 hp gücünde motor
    xr 1360 cc 75 hp
    xs 1587 cc 90 hp
    ile bilgilerim doğrultusunda kıyaslama yaptım
  • verdiğiniz bilgiler beni gerçekten çok aydınlattı.araçlar hakkında daha da bilgi sahibi olma fırsatını buldum.verdiğiniz linkteki 106 xr de çok iyi yakıt sarfiyat değerlerine sahip,sandığımdan da az yakıyormus.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.