Şimdi Ara

Renault Talisman üretimi sona erdi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt
    Duyduğuma göre peynir ekmek gibi satılıyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bence yakında onlar da elenir, hepsinin sırası yavaş yavaş geliyor.

• Çok güzel araç keşke devam etselerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lordofdragon -- 4 Mart 2022; 19:11:38 >
  • CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

Başkan senin piyasadan haberin yok. Peynir ekmek gibi satılıyor şu an. Alma imkanı olan adam malum siteden fazla fiyatla bile alıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu renonun koleosu nasıl

• suv daha çok karlı olacaktır. mantıklı ben yollarda talisman hiç göremedim. yok denecek kadar az.

• Laguna, Latitude, R21, Safrane açılın en yeniniz geliyor.

Gerçi Laguna çok başarısız sayılmaz.

• büyük sedan üretimleri bitiyor. küçük, orta ve büyük boy suv'lar üretime giriyor. insanların talepleri bu yönde sanırım. hayırlısı olsun. talismanı seviyordum şahsen.satın alamasam da trafikte görmek hoşuma gidiyor.

• D segmenti artık Avrupa'da ölüyor. SUV'ler varken insanlar D segmentine bakmıyor.

Öte yandan Renault'nun aptallığını da unutmayalım. Sen D segmentinde yıllardır isim değiştirip durdun. Passat 1973 yılından bu yana 49 yıldır aynı isimle üretiliyor. Honda mesela yıllardır D segmentinde Accord ismini koruyor. Toyota uzun yıllar Avensis ismini korudu. Aynı saçmalığı Opel'de yaptı. Yılların Vectra'sını Insignia olarak değiştirdi. Onsan sonra bir daha tutmadı. Vectra yıllarca D segmentini domine etti Türkiye'de ve Avrupa'da. Insignia bir oldu bittiler.

Renault Safrane, Laguna, Latitude, Talisman gibi her yeni modelde isim değiştirdi. İnsanlar bir model sonra ismi değişecek arabaya para bağlamadı. Megane gibi bir modelin bile ismini değiştirip Fluence yaptılar 2009'da ki sonradan hatadan dönüp yeni kasada Megane ismine geri döndüler.

Ya VW gibi yıllarca aynı ismi koruyacaksın. Ya da BMW ve Mercedes gibi rakam yahut harf verip üreteceksin. Her kasada isim değiştirirsen insanların da kafası karışıyor. Her otomobil alan insan arabadan anlıyor yahut meraklı diye bir şey yok. Sen ben biliyoruz ama otomobile ilgisi olmayan birisi araba almaya gittiğinde Talisman da ne? Laguna'ya ne oldu diyor. Yahut Insignia nereden çıktı Opel'in bu sınıftaki arabası Vectra değil miydi? diye soruyor. Passat 50 yıldır Passat. Herkes Passat ismini biliyor. BMW'nin, Mercedes'in modellerinin ismini biliyor yıllardır aynılar. Adam 3 dedi mi aynı araç, C dedi mi aynı araç.

Sen her model yılında isim değiştirirsen kimse gidip o aracı almaz çünkü devamı olmayacak biliyor. Artık markalar bir isim koymalı ve sürekli o isimle devam etmeli.

• Jack! kullanıcısına yanıt

92 doğumluyum.

Çocukken arabalara çok meraklıydım yoldan geçen arabaların markalarına bakardım.

Ama yollarda Safran gördüğümü hiç hatırlamıyorum 

Ülkemizde tutulmayan bir araç sanırım.

• McLaren64 kullanıcısına yanıt

Dogru koskoca koklu firma renault avrupa pazarinda en cok satan marka. Lakin D segmentinde cok buyuk hata yapti hem prestij hemde ekonomik kayba ugradi. Laguna çok başarili bir modeldi devam etmeliydi, motor olsun iscilik olsun yillardir Faz 3 e kadar devam etti.

Modelin D segmentinde Vel Satis var Fransa cumhurbaskaninin makam araciydi onu bile devam ettirmediler tozlu raflara gomuldu. Ben ezelden beri renocuyum reno 9 larda ogrendik araba surmeyi slogani herkese hitap eden arabalar yapmak lakin D segmentini tutturamadi gitti vel satis ve laguna disindaki modelleri basarisiz.

• 2020 yılından sonra tr ye getirmediler zaten

• Bu 508 de düşük km lerde çok satıcı var bazılarının fiyatı gerçekten uygun nerdeyse C segment fiyatına. Bu araçta dışı seni içi beni yakar durumumu var acaba.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.