Şimdi Ara

Renault OYAK Kampanyası Fiyatları (61. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.107
Cevap
23
Favori
191.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kircali-44

HANGİ İLDE OLDUĞUNUZA GÖRE DEĞİŞİYOR KÜÇÜK BİR İLDE 1-2 SAATTE İŞİNİZ BİTER. İŞLEMLERİ KENDİNİZ YAPARSANIZ 200 TL CİVARINDA PARA CEBİNİZDE KALIR.

bu sizin öngörünüz mü yoksa bizzat satış temsilcisinden duyduğunuz mu?
    yani size denildi mi, vekalet vermez kendi işlemlerinizi kendiniz yaparsanız sizden teslimatta alacağımız miktardan 450 lira eksik alacaz diye! bir şey söylendi mi, yoksa tahmin mi ediyorsunuz, bu miktarı düşeceklerini...
  • Bu mehmetçik kasko yu kim yapıyor hangi şirket.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayslhsyn2861

Arkadaş lar satış temsilci ruhsat plaka işlemine başladığı zaman. islemler ne zaman sona eriyor. Kaç gün sürer yani

Sizin aracınız sanırım gelmiş..Plaka işlemlerini kendiniz mi yapıyorsnuz?? herkez 200 tl cebinizde kalır diyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hemalihe

quote:

Arkadaş lar satış temsilci ruhsat plaka işlemine başladığı zaman. islemler ne zaman sona eriyor. Kaç gün sürer yani

Sizin aracınız sanırım gelmiş..Plaka işlemlerini kendiniz mi yapıyorsnuz?? herkez 200 tl cebinizde kalır diyor..

Yok satış temsilci si yapacak. Artık sistem üzerinden olunca belki daha hızlı yaparlar. 340 ödeyeceğim

• Ayrıca şu ana kadar kendi yapan oldu mu bu işlemleri.

• quote:

Bu mehmetçik kasko yu kim yapıyor hangi şirket.

iş bankasının anadolu sigorta yapıyor
  • ben oyak kampanyası haricinde aldım megane 3 touch model.

şikayetimi yazmıştım sonuç alamamıştım eksik donanımlar hakkında.
    acaba tekrarmı itiraz etsem
  • quote:

Orijinalden alıntı: axisios

quote:

Teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: axisios

quote:

Teşekkürler.

bi şey değil.
    bu kasko işinden anlayan birisi varsa hangi kaskonun kapsamı geniş,hangisi iyi yani axa nın oyak üyelerine sunduğu parola kasko mu,yoksa anadolu sigorta mehmetçik kasko mu.
    hangisi daha koruyucu ve daha hesaplı acaba.
    ayrıca kasko yaptıranlar buraya yazarsa kaça yaptırdığını memnun oluruz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hemalihe

quote:

Yok satış temsilci si yapacak. Artık sistem üzerinden olunca belki daha hızlı yaparlar. 340 ödeyeceğim

bu parayı ayrıca vermeyeceğiz değil mi?? zaten fiyatın içinde olan birsey..
    Ben krediyi erken kapatıp aracın üzerindeki rehini kaldırdım..ruhsat rehinsiz çıkacak..

• fotografları yükledim. megane icon dizel manuel vites. ben anadolu sigortadan mehmetçik kasko yaptırdım.%35 indirim,mini onarım ve 1 kaza indirimi var.

• Şimdi arkadaşlar doğru mu anlamışım?
    Aracın toplam istedeki bedeline ilaveten;
    1. 400 Tl civarında ruhsat vs plaka çıkarma bedeli falan var
    2. 400 Tle yakın trafik sigortası var.
    3. Kasko ayrı.
    Yahu zaten liste fiyatından Renaultdan direk nakit almak isteyenlere yapılan indirim çıkınca 2000 Tl ucuza almıştık. Verilmeyen donanımlar ve yukarıdaki 1. ve 2. maddeler de onu götürdü. Devletin kuruluşu dedik girdik ama paramızla rezil olduk. Kredi faiz miktarı da dışarıdan aldığımıza göre 1000 tl uygun oldu ama 3-4 ay aracı bekleme süresi ve donanım eksikliği yüzünden tadımızın kaçması (ki bu manevi kısmı rakamlara dökemeyiz) artık bana pes dedirtti. Şu an Golf 7 mi alayım modundayım. Peki yukarıda biraz açıklanmış ama net bi fikir oluşmadı bende;
    Ben 25000 tl kredi kullandım, 1100*2: 2200 TL iki taksit ödedim. 6 bin küsür peşinet verdim o kadar. Daha araç gelmedi başka da para ödemedim. Vaz geçersem toplam 43000 tllik araçda ne kadar zararım olur? Yani bu verdiğim 9000 tl nin ne kadarını geri alırım şu anda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doritoch -- 7 Şubat 2013; 10:53:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hmtblt

quote:

Orijinalden alıntı: vecihi2

quote:

Orijinalden alıntı: hmtblt

ŞİKAYET VAR.COM'a yazdığım şikayetim ve renault'un cevabı
    bilginize;

''Oyak üyeleri için düzenlediği otomobil kampanyasına 66000 tl ödeyerek 2013 model Renault scenic aracına yazıldım.Aracım mart ayında teslim edileceği söylendi.Ancak dün itibarıyla Renault duyuru yaparak 2013 mayıs ayından itibaren Scenic modellerde makyaj ve donanım değişikliği ile satışa sunulacağı duyuruldu.

2 ay sonra kasa ve donanım değiştirecek bir araca kim 66000 tl ödeyerek satın alır? Oyak ve Renault'un ayrı ayrı internet sitelerine bu konuyu yazmış olmama rağmen her iki kurumdan da geri dönüş olmadı. Tüketici olarak bu kampanya vasıtası ile yanıltıldığımı düşünüyorum.''

CEVAP : Renault kampanyaya müracat tarihini esas alarak müşterisine KASIM 2012 tercihleri ve sözleşmesi geçerlidir diyor. Aracın 2013 model olması ve MART 2013'te teslim edilecek olması renault için bir önem taşımıyor.İkinci önemli nokta ise şu : Renault 2013 model araçlarının tamamını müşterilerine yeni kasa scenic olarak satacak ama Oyak kampanyalı 2013 model araç alanlar eski kasa scenic aracını almış olacaklar.Bunun savunmasını da şöyle yapıyorlar,,,siz KASIM 2012 dönemindeki fiyatlar üzerine kampanyalı olarak satın alma yaptınız.
    Doğru,tamam ama ben 2013 Model araç aldım sizden. Piyasaya verecek olduğunuz 2013 model araçtan benim aracım neden farklı olsun??? KİM HAKLI

Kampanya dokümanında "Teslim edilecek otomobiller, teslim tarihinde üretilen model, tip ve özelliklerdeki ürünlerdir" ifadesi yer alıyor. Eğer 2013 modeller dediğiniz gibi yeni kasa ise size de yeni kasa verilmek zorunda. Ancak mart ayında 2013 model eski kasa araçlar satışta ise size de eski kasa verirler.
    Bu arada yeni kanuna göre aracın 2013 model sayılabilmesi 2013 yılında üretilmesi gerekiyor. İthal araçlar için de bu durum geçerli diye biliyorum. yani 2012 yılında üretilmiş eski kasa aracı size 2013 diye satamazlar. Burada kilit soru yeni kasaların ne zaman üretime başlanacağı diye düşünüyorum.

Kilit sorumuzun cevabı internette verilmiş. Yeni otomobil 2013 mart ayında cenevre otomobil fuarında tanıtılacak.Bu demek oluyor ki ytenisinin üretimi en kötü ihtimalle Mart ayında yapılmış olması.Türkiye satışı ise Mayıs 2013. Zaten bu şikayetimle ilgili beni arayan Renault Müşteri temsilcisi bunu doğruluyor ve bize teslim edilecek modelin Yeni model olmayacağını belirtiyor. Bu durumda bayilerde satışta olmayacak olan 2013 model eski kasa scenic almış oluyoruz ki bu noktada nasıl hak aranır bilemiyorum

ben dün ve bugün 2013 model sevinçleri inceleme fırsatı buldum durum şu yeni makyajlı dedikleri kasalarda sadece on plastik panjur ve tamponu değiştirerek yeni logoyu yerleştirmisler saç olan kaportada hiçbir değişiklik yok aslında eğer tüm 2013 lmodel alanlara yeni makyajlı kasa vereceklerse bize de aynısını vermek zorundalar gibi geliyor ve bizim araçlar muhtemel ki mart ayında üretilip mart sonunda teslim edilecekler dun aksm sizin gibi sikayet yazmistim bugün bana renaulttan dönüş oldu araştırıp haber vereceğiz dediler cevap gelirse haber veririm

• quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Şimdi arkadaşlar doğru mu anlamışım?
    Aracın toplam istedeki bedeline ilaveten;
    1. 400 Tl civarında ruhsat vs plaka çıkarma bedeli falan var
    2. 400 Tle yakın trafik sigortası var.
    3. Kasko ayrı.
    Yahu zaten liste fiyatından Renaultdan direk nakit almak isteyenlere yapılan indirim çıkınca 2000 Tl ucuza almıştık. Verilmeyen donanımlar ve yukarıdaki 1. ve 2. maddeler de onu götürdü. Devletin kuruluşu dedik girdik ama paramızla rezil olduk. Kredi faiz miktarı da dışarıdan aldığımıza göre 1000 tl uygun oldu ama 3-4 ay aracı bekleme süresi ve donanım eksikliği yüzünden tadımızın kaçması (ki bu manevi kısmı rakamlara dökemeyiz) artık bana pes dedirtti. Şu an Golf 7 mi alayım modundayım. Peki yukarıda biraz açıklanmış ama net bi fikir oluşmadı bende;
    Ben 25000 tl kredi kullandım, 1100*2: 2200 TL iki taksit ödedim. 6 bin küsür peşinet verdim o kadar. Daha araç gelmedi başka da para ödemedim. Vaz geçersem toplam 43000 tllik araçda ne kadar zararım olur? Yani bu verdiğim 9000 tl nin ne kadarını geri alırım şu anda?

ruhsat,plaka çıkarma bedelini biz mi veriyoruz.mtv yi kim veriyor.
    neyi biz veriyoruz neyi renault veriyor.bilen birisi açıklayabilir mi

• Fiyatlar anahtar teslimidir. Ruhsat ücretini ve MTV'yi Renault öder. Trafik sigortası ise son değişiklikle alan kişi tarafından yaptırılıyor. Bizim ekstra ödememiz gerekenler trafik sigortası ve yaptıracaksak kasko poliçesidir. Kasko ve trafik sigortasınıda istediğiniz acenteye yaptırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odanedemek -- 7 Şubat 2013; 11:22:22 >
  • Sadece mtv varki 35 tl sanirim verecegiz plaka ve ruhsat islemleri reno tarafindan yapilacak. Kasko grupama 1022 tl megane touch cvt sigorta 306 tl.

• Mtv farkini biz veriyoruz. 35 civari

• arkadaşlar kim hangi model araca oyak kampanyasından yazıldı liste gibi bi şey yapsak birbirimizle iletişim daha kolay geçebiliriz sanırım
  • Biz sadece teafik sigortasini ve kaskoyu odeyecegiz.
    Ben disarda yaptirdim 300 tl teafik sigortasi tuttu zaten renaultta ayni fiyati vermisti , disarda yapmamin nedeni tanidik acenta olmasiydi. Kaskoyuda disarda yaptiracagim.

• ÖNEMLİ

ayrica bugun maisi aradim ben kaskoyu disarda yaptiracagim dedim tamam ama policeyi mail atin dediler. Bu arada "ben sormadan" kadin donanim ozelliklerini okumusmutdunuz dedi bende evt dedim . Bazi eksiklikler var dedi "mercekli far, perdeler ve arka cam karartma" bunlar artik olmayacak dedi.
    Bugun ekranimiza dustu sizlere tek tek bilgi verecegiz, İNDİRİM UYGULANACAK dedi.
    Dedim ne kadar o henuz belli degil ama siz paranizin hepsini yatirdiniz, hesabiniza indirim tutari geri yatirilacak dendi.

Bilginize arkadaslar..

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.