Şimdi Ara

Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ® (554. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.885
Cevap
315
Favori
1.708.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 552553554555556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barantula

Megane ve talisman hakkinda hep risk tasidigini yazdik ama...

Hatta bu sene degil de onumuzdeki sene makyajli clio 4, makyajli captur, her seyi ile bilinen ve soru isareti bulunmayan 1 yil sureyle yollarda test edilmis megane 4 ve talisman secenekleriyle onumuzdeki yilki kampanyanin daha mantikli olabilecegini israrla belirttik.

Insallah herkes icin hayirlisi olur.

Insallah benim gibi dusunenler hakli cikmaz. Cok fazla belirsizlik vardi talisman ve megane hakkinda. Ozellikle megane hakkinda.

Aracinin rengini bile yabanci sitelerden gordugu suslu, fotoshop'li lansman fotograflarindan secen silah arkadaslarimiz oldu.

Insallah bizler yanilmis oluruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün dönüş oldu Mais ten herhangi bir değişiklik özellikle ekleme olmuyor. Bu durum örnek teşkil edebileceği için Oyak anlaşmasında ne yazıyorsa sadece o dediler. Bunu Oyak çözmesi lazım ama onunla uğraşamayacağım. Ekleme olmuyormuş genelde fabrika çıkarma yapabilir fln dediler. Şuan için bu şekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opsiyon paketiyle ilgili tarafıma mais ve oyaktan geri dönüş aldım.Mais müşteri temsilcisi bu paketin tarafımıza verilmesi durumunda kampanyanın iptal olması gerekir diye bir yanıt verdi.Sadece parası karşılığında opsiyonları ekleyin deyince de araç üretime girdi olmaz dendi .Oyak ise 600kalem araç ve opsiyon kalemi açıldığını bu paketlerin uygun görüldüğünü ve bütün opsiyonların açılırsa 1000 kalemi bulacağını ve bununla kibarca uğraşmak istemediklerin sinirli bir tonla ilettiler.Ben şuan gelecek yazılı cevaba istinaden hukuksal hakkımı kullanacağım.Resmen kibarca biz istediğimiz paketi koyarız sana ne demeye getirdiler.Hukuksal olarak bir şansım olduğunu avukatımdan öğrendiğim için gelen cevaba göre davamı tüketici hakem heyetine açıp başlatacağım.Kazanırım kazanmam ama kurumlarımızın yaklaşımı çok hoş değildi

• quote:

Orijinalden alıntı: enka10

Opsiyon paketiyle ilgili tarafıma mais ve oyaktan geri dönüş aldım.Mais müşteri temsilcisi bu paketin tarafımıza verilmesi durumunda kampanyanın iptal olması gerekir diye bir yanıt verdi.Sadece parası karşılığında opsiyonları ekleyin deyince de araç üretime girdi olmaz dendi .Oyak ise 600kalem araç ve opsiyon kalemi açıldığını bu paketlerin uygun görüldüğünü ve bütün opsiyonların açılırsa 1000 kalemi bulacağını ve bununla kibarca uğraşmak istemediklerin sinirli bir tonla ilettiler.Ben şuan gelecek yazılı cevaba istinaden hukuksal hakkımı kullanacağım.Resmen kibarca biz istediğimiz paketi koyarız sana ne demeye getirdiler.Hukuksal olarak bir şansım olduğunu avukatımdan öğrendiğim için gelen cevaba göre davamı tüketici hakem heyetine açıp başlatacağım.Kazanırım kazanmam ama kurumlarımızın yaklaşımı çok hoş değildi

Aynen tahmin ettiğim gibi
    Araçlar üretimde değişiklik zor .

• quote:

Opsiyon paketiyle ilgili tarafıma mais ve oyaktan geri dönüş aldım.Mais müşteri temsilcisi bu paketin tarafımıza verilmesi durumunda kampanyanın iptal olması gerekir diye bir yanıt verdi.Sadece parası karşılığında opsiyonları ekleyin deyince de araç üretime girdi olmaz dendi .Oyak ise 600kalem araç ve opsiyon kalemi açıldığını bu paketlerin uygun görüldüğünü ve bütün opsiyonların açılırsa 1000 kalemi bulacağını ve bununla kibarca uğraşmak istemediklerin sinirli bir tonla ilettiler.Ben şuan gelecek yazılı cevaba istinaden hukuksal hakkımı kullanacağım.Resmen kibarca biz istediğimiz paketi koyarız sana ne demeye getirdiler.Hukuksal olarak bir şansım olduğunu avukatımdan öğrendiğim için gelen cevaba göre davamı tüketici hakem heyetine açıp başlatacağım.Kazanırım kazanmam ama kurumlarımızın yaklaşımı çok hoş değildi

bir sayfa önceki mesajımda belirtmek istediğim buydu aslında. cevabını birinci ağızda dile getirmiş zaten.

quote:

eğer bu opsiyonlar en başından beri belli olsaydı piyasadaki araçlar için ve oyak kampanyasında bu opsiyonlar dahil edilmeseydi, bizde bu opsiyonlar yok vermiyoruz denseydi araçları almayacak mıydınız bunu merak ettim.

bu olayın beni rahatsız ettiğini düşünenler de olmadı değil. beni niye rahatsız etsn ki bu? neyse konu o değil.

dediğim gibi benim kampanyam bu şekilde kardeşim! ben bunları sunuyorum isteyen alır isteyen almaz! deniyor size ve sizde verilen seçeneklerden birini seçip karar veriyorsunuz. o niye yok bu niye yok deme şansınız hukuken yok! sizin hukuğa başvurma yollarınız eğer size vaad edilen anlaşma yaptığınız özellikler sunulmuyorsa açılır. burada kimse üstüne alınmasın. gidip çakal avukatlarada paranızı kaptırmayın. sizin 1 avukatınız varsa onların 5 avukatı var. size sunulmayan bir özellik eklendi diye dava filan da kazamazsınız.

o zaman 2012 model clio sahipleri gitsin dava açsın bizim araçlarda arka camlar manueldi sonradaki senelerde otomatik oldu diye. ki bu değişiklik bile standart donanımda meydana gelen bir değişiklikken opsiyon olan bir durum için bu hareketlere girmek ve haklı çıkmak bence çok zor. yada hadi sene farkınıda geçtim 2015 üretim olan 2 araçta biri türkiye için üretilmiş araç ile yurtdışında kullanılacak araçta çeşitli farklar var. sonuçta 2 mizde aynı maliyet parasını ödüyoruz ama elin gavuru benden daha özellikli araç kullanıyor. o zaman gidip uluslararası mahkemeye renault u dava edelim. çok basit bir örnek size yerli üretim çoğu araçta akü koruma kapağı yok! bayide servis danışmanına soruyorsun yurtdışındakilerinin hepsinde var bu araçta niye yok diye verdiği cevap abi hepsinde yok! showroomda ki tüm araçlara bak hiçbirinde yok diyor...

zaten bu oyak kampanyasının sonu gelir 2-3 seneye kalmaz aldığı gibi binmeden satanları mı arasın? üyesine indirimli araba veripte dava edeni mi? bu gidişle bu kampanyaların sonu çok yakındır...

• enka10 E kullanıcısına yanıt
    Siz peşinatı ödediniz mi? Bence vageçin canınızı sıkmayın.

Ben iptal edicem kesin

• Araçların üretim girdiğini söyleyen temsilciye sormak isterim 24 şubatta yapmış olduğum ön başvuruya hala dönmediler bile ne arayan var ne soran benden kesin imza almadan ve kesin sözleşme yapmadan nasıl üretime sokuyorlar acaba çok merak ediyorum ben teslimatta daha çok sıkıntı yaşıyacağımızı düşünüyorum neredeyse mayıs gelecek daha aranmadık bile ısrarla bende aramıyorum acaba ne zaman akıllarına gelecekte arayacaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: lordaxe

Bugün dönüş oldu Mais ten herhangi bir değişiklik özellikle ekleme olmuyor. Bu durum örnek teşkil edebileceği için Oyak anlaşmasında ne yazıyorsa sadece o dediler. Bunu Oyak çözmesi lazım ama onunla uğraşamayacağım. Ekleme olmuyormuş genelde fabrika çıkarma yapabilir fln dediler. Şuan için bu şekilde

Fabrika çıkarma derken istediği özelliği çıkarabilir mi demek oluyor?

Davayı kazansak ne gibi bir menfaatimiz olacak ?

• Katılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RuLazz_ -- 30 Mart 2016; 22:28:05 >
  • Or_By O kullanıcısına yanıt
    Sadece size şunu sormak istiyorum bugün Oyak'ta görüştüm yöneticinin biz bunu uygun gördük ancak 600 opsiyon ve araç donanımını ekledik hepsini eklersek 1000 kalem olacak alacaksan al almayacaksan alma tarzımı doğru yaklaşım sizce? Açıkçası çokta zor değil kaldıracaklarsa kaldırsınlar kampanyayı ve ben kendimce hakkım olduğunu düşündüğüm fikrin arkasından giderim.Kazanırım kaybederim ama mücadelemi yaparım herşeye eyvallah diyemeyeceğim.Ama ücretini benim maaşımdan kesintilerle yapılan yatırımlarla alan sevgili OYAK merkezi ve Mais yetkilileri daha sakin ve daha saygılı bir konuşma beklediğimi belirtmenin nesi yanlış sizce küçük çocuğu fırçalar gibi yaklaşım mı doğru olan sizce?
  • 40karakule40 kullanıcısına yanıt
    İnanın bende bilmiyorum . Sadece istediğim bir opsiyonların aracıma eklenmesi ama bu çok zor bir süreç olacak.Olmaz ise de aracın garanti süresi dolunca İstanbul'da donanımı ekleteceğim.
  • midnightz M kullanıcısına yanıt
    Peşinatı ödedim hatta ilk kredi taksidimi bile ödedim. Mais'e sordum şuan cayarsam ne gibi bir durum olacak diye geri döneceklerini beyan ettiler.Cevap gelince paylaşırım.
  • Bu sene çok sıkıntı var
    Geçen seneki bizim çektiğimiz sıkıntılar bu senenin yanında çerez kalır
    Demekki piyasaya yeni çıkan veya komple makyajlanan bir aracı almak için önce çıkmasını bekleyip sonraki sene almak lazımmış. Tabi bu fikrim OYAK kampanyası için geçerli.

Yoksa herhangi bir bayine gidip başka marka bir araç olacak olsak ne alacağımızı bilmeden bu işe soyunmayız. Şu anda megan4 ve talisman alacak olanlar resmen ne alacaklarını bilmesen başvuru yaptılar ve bu sıkıntılar ortaya çıktı.

Sözde birde bu araçlara göre kampanya zamanı ayarlandı, keşke 1 ay sonra başlasaydı da bu sıkıntılar yaşamasaydı.

Ben şunu söyleyim, öfkeyle kalkıp ben şunu yapacam, bunu yapacam diye boşuna kendinizi yıpratmayın, eğer bu şekilde aracı satın almak içinize sinmeyecekse vazgeçin, vazgeçme hakkımız var, ben böylede kabul ederim derseniz alın

Gerçekten canınızı sıktığınız değmez, ya 1 sene daha beklersiniz yada para olduktan sonra araba satmak isteyen çok, başka markaya yönelirsiniz.

Sonuçta bu aracı alırken öyle çokta fazla avantajımız yok (Fluence be talisman hariç) 7_8 bin lira avantaj var ama parayı peşin verip 3 ay araç beklemeyi hesaba atarsanız çokta avantajlı olmadığını görürsünüz. Resmen verdiğimiz para ile arabayı yapıyorlar, ceplerinden 5 kuruş para çıkmıyor, yani sermaye koymuyorlar, biz veriyoruz.

İnşallah bu süreçten herkes istediği sonuçla çıkar

Edit:imla,kelime hataları, mobilden yazıyorum, bazen telefon kelimeleri kafasına göre düzeltiyor, yazmak istediğimle yazdığı farklı olabiliyor.

sonradan o donanımların eklenmesi mümkün mü sordum onu maise o tarz bir ekleme şansınız da yok dediler
  • İşin özü fiyatı biraz makul veriyorum ve seçenekler bunlar işine gelirse bu demişler.
    Paran çoksa git istediğin arabaya istediğin opsiyonu ekle al demişler kısaca ve kibarca.

Ben de Talismanın fiyatı makul geldiği için girdim bu işe 5-6 bin tl fark olsa hiç bulaşmazdım.

Ama kredi ile beraber 15 bin tl yi aşan bir indirim cazip geldi. Yoksa uğraşmaya değmez...

• Sonradan donanim eklenmesi cok zor bir ihtimal. Aksesuar olabilir (krom aksesuarlar, dvd/navigasyon, double/din, geri gorus kamerasi vb) ama guvenlik donanimlari veya diger donanimlar zor. Bazi markalarda sonradan hiz sabitleyici takilabildigini biliyorum (toyota, kia) fakat baska bir donanim eklenebildigini hic duymadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barantula -- 31 Mart 2016; 9:20:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sadece size şunu sormak istiyorum bugün Oyak'ta görüştüm yöneticinin biz bunu uygun gördük ancak 600 opsiyon ve araç donanımını ekledik hepsini eklersek 1000 kalem olacak alacaksan al almayacaksan alma tarzımı doğru yaklaşım sizce? Açıkçası çokta zor değil kaldıracaklarsa kaldırsınlar kampanyayı ve ben kendimce hakkım olduğunu düşündüğüm fikrin arkasından giderim.Kazanırım kaybederim ama mücadelemi yaparım herşeye eyvallah diyemeyeceğim.Ama ücretini benim maaşımdan kesintilerle yapılan yatırımlarla alan sevgili OYAK merkezi ve Mais yetkilileri daha sakin ve daha saygılı bir konuşma beklediğimi belirtmenin nesi yanlış sizce küçük çocuğu fırçalar gibi yaklaşım mı doğru olan sizce?

nasıl bir konuşma geçti bilmiyorum ama yaklaşımı tabiki de tasvip etmiyoruz. o konuda haklısınız. ama sanırım siz ya asker kökenli değilsiniz yada yeni nesil askersiniz. zira askeriyedeki mantık bir emir çıkar o emrin sınırları içerinde seçim yaparsın.emrin dışında o niye bunu niye seçemiyoruz şansın var mı? buda aynı mantık. şunları seçebilirsin diyor sana.burası serbest piyasa değil. yani sen (Müşteri) her zaman haklı değilsin.sana sunulan bir fırsat var değerlendirmek istersen değerlendir diyor. bunları ben demiyorum oyak-renault söylüyor. beğenmiyorsan bunu git showroom a istediğin gibi yapılandır diyor aracını.

• Ben ilk defa kampanyaya katiliyorum bu sene. 9000 lira fiyat ve faizsiz kredi avantaji bana hala cazip geliyor. Caymayi dusunmuyorum.
  • Ruhsat islemleri icin vekalet vermek sart mi? ASBIS adinda bir sistem uzerinden yapilabiliyor galiba. Internetten okudugum kadari ile bazi bayiler vekalet almadan da hallediyorlarmis.
    Aytica ayni sehirdeyken maise vekalet vermeden de halledemez miyiz acaba? Sonucta sanirim 100 tl gibi bir vekalet ucreti var.
    Tecrubesi olan var mi?
  • 
Sayfa: önceki 552553554555556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.