Şimdi Ara

Renault MODUS alınır mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
7
Favori
105.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrdemirel

kararımı verdim gibi
    1.4 dyn alacağım
    ancak bir sorum olacak
    kimi araçlar da 4 kimilerinde 6 hy yazmış satıcılar
    bu fark neye göre belirleniyor?
    bir de 2005, 2006, 2007 (sanırım üretimin son yılı, yanılıyor olabilirim) araclarında farklılık var mı?
    mesela 2006 60bindeki araçla 2007 70bindeki aractan hangisi alınmalıdır? (diğer tüm özellikler, aracın temizliği vb. aynı kabul edilirse)
    model yılı yeni olan mı, kilometresi az olan mı?

Fark donanıma göre hocam çeşit çeşit benimkide güvenlik paketliydi 4 havayastığı vardı 6 hy sanırım 2007 lerde var üretimide 2009 a kadar vardı Yurtdışında 2009 dan sonrada devam etmiş olabilir ama şu an onun yerine Captur diye bir model geldi ama piyasada 2009 larıda var TR de ama 2006 ve 2007 leri hem daha uygundur hem de benim daha çok hoşuma gidiyor.2005 pek bulunmaz zaten.2006 -2007 dizel bulursanız kaçırmayın derim autantig , dynamic farketmez arada uçurum farklar yok birkaç özellik farkı var sadece ama bu fiyata 2004 fiesta 2002-2003 megane 2004 opel vs alacağınıza 2006-2007 modus çok daha donanımlı ve temiz olacaktır.Genelde modus aile arabasıdır ve piyasadakiler temizdir.Çok araştırmıştım.Km de model de önemli ama aracın temizliği ve az kazalı olması ( hiç kazasız araba demiyorum çünkü özellikle istanbul da 2-3 yaşından büyük arabalar için imkansız gibi birşey :)) km si ile oynanmış oluyor çoğu araç komple boyalı oluyor vs

• Hiz sabitleyicisi de olsun istiyorum
    O nedenle dinamik bakıyorum genelde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hiz sabitleyicisi de olsun istiyorum

hız sabitleyici 2007 lerde vardı sanırım standanrt olarak yani emin değilim ama tercih sizin tabi ki ben günümüz şartlarında yakıt önemli olduğu için öyle dedim dizel modus inanılmaz tasarruflu km de 0,18 ile 0,20 arası ayrıca bagajda yerinizde size kalıyor ( tüp yerine :)
  • benimde listemde yer alıyor modus

dün gördüm bi tane acaip hoşuma gitti ama sanki farları felan değişikti

acaba grande modus müydü pek inceleyemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidig

quote:

Hiz sabitleyicisi de olsun istiyorum

hız sabitleyici 2007 lerde vardı sanırım standanrt olarak yani emin değilim ama tercih sizin tabi ki ben günümüz şartlarında yakıt önemli olduğu için öyle dedim dizel modus inanılmaz tasarruflu km de 0,18 ile 0,20 arası ayrıca bagajda yerinizde size kalıyor ( tüp yerine :)

2006larda da var 1.4 motor favorim tüp düşünmüyorum
    Dizelle ilgili tek cekincem kisin karsta soguk dolayisiyla sorun yasatmasi ve tabii ki benzinliden pahali

• nediyelim hayırlısı olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_bulls

daha yeni aldım tavsiye ederim ben çok beğendim hele o direksiyon oyuncak araba gibi

hangi modelini kaça aldınız biraz bilgi verebilirmisiniz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yogun54

quote:

daha yeni aldım tavsiye ederim ben çok beğendim hele o direksiyon oyuncak araba gibi

Ailedeki bayanlara aldık hepsi kullanıyor go kart gibi araba

satılan araçlar kısmına yazmıştım ordan kapyalıyorum
    2000 Renault Clio hb otomatik vites 74bin km benzinli 4 parça boya şase ucunda önemsiz bir oynama vardı 14 bine satıldı
    2006 Renault Modus Otomatik Vites 73 bin km benzin+lpg li 1 değişen 1 boya aracı 18bine alındı

hayırlı olsun

güzel fiyata almışsınız

otomatik cazip gelsede arıza çıkartma ihtimalinden dolayı çekiniyorum

• quote:

Teşekkürler iyi dilekleriniz için

Eğer çok çok acemi değilseniz tabiki gerek yok ama konforuda ayrı oluyor şehir içinde biraz kullandım direksiyonu serçe parmağımla çevirebilyorum 2006 modusdan inip 2011 exeo aracıma binince direksiyonu çok ağır geldi düşün :)

Gerçekten çok konforlu bir araç kullanmadan yorum yapılıyor kullananların ise fikri hemen değişiyor hocam
  • quote:

quote:

quote:

2000 Renault Clio hb otomatik vites 74bin km benzinli 4 parça boya şase ucunda önemsiz bir oynama vardı 14 bine satıldı
    2006 Renault Modus Otomatik Vites 73 bin km benzin+lpg li 1 değişen 1 boya aracı 18bine alındı

Biri hem Clio hem 6 yaş daha yaşlı olmasına rağmen arada sadece 4 bin var.Yani bunu anlatmaya çalışıyorum fiyat performans olarak bence 1 numara modus , modus daha da temiz sanırım ayrıca

Birde hocam Krem rengi 2006 dizel 95 binde düz vites autantig modeli ama güvenlik paketli çelik jantlı temiz sadece arka yandan 2 ufak kazası olan ha birde ön kapı sürtülmüş bir iki ufak göçük var duruyor.Değişen parçası yok.Bakımı trigeri vs yeni değişmiş sizce ederi nedir ? Arkadaşta var da tekrar almayı düşünüyorum ama piyasası biraz değişmiş sanırım.Sizce ne eder .18 e de vermem demişti.

• Şahsen almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

Şahsen almam.

Hocam nedenlerini de yazar mısınız ? Piyasası yok demeyin ben hemen satmıştım kısa sürede.Hatta şuan tekrar almayı düşünüyorum.Getz ve colt hoşuma gitmedi çünkü.Ancak bu fiyat aralıklarında bu donanımda önereceğiniz bir model varsa sevinirim bir türlü karar veremedim kafayı yemek üzereyim :)
  • quote:

quote:

Şahsen almam.

Hocam nedenlerini de yazar mısınız ? Piyasası yok demeyin ben hemen satmıştım kısa sürede.Hatta şuan tekrar almayı düşünüyorum.Getz ve colt hoşuma gitmedi çünkü.Ancak bu fiyat aralıklarında bu donanımda önereceğiniz bir model varsa sevinirim bir türlü karar veremedim kafayı yemek üzereyim :)

Türkiye'de pek tercih edilmeyecek araç olduğu için, kasası gözüme hitap etmiyor.
  • quote:

quote:

quote:

Şahsen almam.

Türkiye'de pek tercih edilmeyecek araç olduğu için, kasası gözüme hitap etmiyor.

O zaman şahsen demeniz iyi olmuş :) çünkü bende böyle tasarımları beğenirim.Özellikle bayanlar daha çok tercih ediyor .Zaten bayana satıldı hemen.Ayrıca tercih edilmeyecek araç özellikle İstanbul da yoktur bence özellikle Renault'sa .Bu tür araçlar çok daha sağlam ve konforlu olmasına rağmen daha ucuzdur ve aldığın gibi ucuza satarsın.Ben 19 a almıştım. 19 a sattım.O fiyata 2002 -2004 eski megane yada fiesta alacağıma bu daha mantıklı bir şey alırken fiyat -performans kriterine bakmak lazım her zaman , ama tabi sizin şahsi fikriniz bu da benim fikrim :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Biri hem Clio hem 6 yaş daha yaşlı olmasına rağmen arada sadece 4 bin var.Yani bunu anlatmaya çalışıyorum fiyat performans olarak bence 1 numara modus , modus daha da temiz sanırım ayrıca

Birde hocam Krem rengi 2006 dizel 95 binde düz vites autantig modeli ama güvenlik paketli çelik jantlı temiz sadece arka yandan 2 ufak kazası olan ha birde ön kapı sürtülmüş bir iki ufak göçük var duruyor.Değişen parçası yok.Bakımı trigeri vs yeni değişmiş sizce ederi nedir ? Arkadaşta var da tekrar almayı düşünüyorum ama piyasası biraz değişmiş sanırım.Sizce ne eder .18 e de vermem demişti.

Ederini bilemem ama benim aldığım modusun 2008 de 9 bin hasar kaydı vardı ön kaput, çamurluk,tamponlar falan ithal araç olduğu için servis ozmanlar iyi öpmüş ama tabiki piyasa arabsaı dediğimiz clio ile arasında dağlar kadar var en basit şunu düşünyorum clio ya lpg taktırmaya kalksam zaten 2 bin tl tutacaktı ben 4 bin üste vererek hem tüplü işli araç aldım hemde arabayı yeniledim üstelik clio ile arada dağlar var diyebilirim birinde konserve düşün diğerinde geniş ferah zevk aldığını düşün

Gayet mantıklı olmuş .Hayırlı olsun hocam

• quote:

quote:

quote:

Şahsen almam.

şahsi zevkler tabi ki tartışılmaz

ama şu bir gerçek ki modus gibi note gibi hatta twingo gibi modeller bence oldukça özel

yıllar önce sanırım 97 veya 98 de

reno twingo lar ile ilgili güzel bi kampanya yapmıştı

aile fertleri olarak toplam 3 tane almıştık

ilk bakışta herkez bu arabayı nasıl kullanacaksın demişti(190 boy ve 130 kg lık bir fiziğe sahibim)

emin olun o ana kadar kullanırken en rahat ettiğim araçlardan bir tanesi

şu kadar diyeyim arkasında oturup da bacak bacak üstüne atabildiğim tek araçtır

neyse şu anda modus de bana aynı hissi veriyor sanki

gerçi henüz hiç kullanmadım sadece dıştan inceliyorum

ama eminim bir twingo gibi rahat araçtır

en yakın sürede denemek istiyorum

ki zaten araç alma arefesindeyim

• twingo kullananların bir sonraki arabası ya modustür yada scenic :) benimde eskiden twingom vardı. sonra satıp primera aldım. 20 gün önce de eşime otomatik modus aldım stil paketli. cidden bana twingonun kullanım kolaylığını yaşattı yeniden. kullanırken dış alanı rahatça görebiliyorsunuz resmen. bunlarda benim düldüller

• Bize de guzel bi modus denk gelir umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: FelixCrail

twingo kullananların bir sonraki arabası ya modustür yada scenic :) benimde eskiden twingom vardı. sonra satıp primera aldım. 20 gün önce de eşime otomatik modus aldım stil paketli. cidden bana twingonun kullanım kolaylığını yaşattı yeniden. kullanırken dış alanı rahatça görebiliyorsunuz resmen. bunlarda benim düldüller

Valla çok tatlı olmuşlar Maşallah :)
  • geçen haftasonu baktım kalorfer aydınlatması yanmıyor. o parçayı söküp içine şerit led döndüm. şimdi çok canlı ve güzel bir aydınlatması oldu. akşama resimlerini atarım burayada.

bu arada her modelin konusu var ama modusün (Renault Modus Ana Konu) yok forum içinde. açıp orda mı devam ettirsek paylaşımları acaba?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.