Şimdi Ara

Renault Megane Sedan BÜYÜK REZALET (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
7.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • P konumundan çıkıp gitmesi ve çarpınca çalışıyor olması felan bildiğin saçmalık.

Aracı boşta bırakıp el frenini çekmeden çıkıp gitmiştir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürücü hatasını gizlemek için arabaya bok atıyor , anahtarı aldıktan sonra motor çalışmaz imöibilizer engeller. El freni kendiliğinden devreden çıkması , vitesin 1e atılması , motorun çalışması filan bence hikaye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 15 Kasım 2017; 17:15:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    çok anlamam da
    vitesi P ye aldığında el freni otomatik devreye girmesi gerekiyor mu
    (manuel ler ayrı)
  • Ulaaa üç harflerin işi olmasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

çok anlamam da
    (manuel ler ayrı)

evet kitler hatta kapıyı açtıgın anda bile kitler araba 2017 model ona göre özellileri var sayıyorum...ancak her arabada p ye alındıgında kitlemez o ayrı

hatta anahtarla uzaklaştıgın anda belli süre sonra çalışan araba stop eder...

görünen oki arabayı stop etmeden vites boşta bırakıp gitmiş

bu arabayı kullanmış kişiler daha iyy bilir
  • Yalan dolan ya arabanin icinde biri var kucuk cocuk oldugunu tahmin ediyorum kiralayan kendini kurtarirsam onun pesinde

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz006

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

çok anlamam da
    (manuel ler ayrı)

evet kitler hatta kapıyı açtıgın anda bile kitler araba 2017 model ona göre özellileri var sayıyorum...ancak her arabada p ye alındıgında kitlemez o ayrı

hatta anahtarla uzaklaştıgın anda belli süre sonra çalışan araba stop eder...

görünen oki arabayı stop etmeden vites boşta bırakıp gitmiş

bu arabayı kullanmış kişiler daha iyy bilir

kullanıcının şey yemesi
    konuyu açanda çamur at izi kalsın peşinde
    nede olsa renö ne çamuru yazsan tutar.. :)
  • deniz006 kullanıcısına yanıt
    Megane hb kullanicisiyim p ye aldigin anda el freni cekiyor bu 1

Anahtarla uzaklasirsa arac hareket edebiliyor anahtari cebimde unutmustum vale surebilmisti

Bu arkadas bence dediklerini yapti yalan attigi kisim aracta cocuk falan var bence

• Arabanın dakikalarda durup ardından motoru çalıştırıp vitesi d'ye alıp el frenini indirdiğine inanmam için bu videodan daha fazlası lazım malesef
  • 1-)Araçta birisinin olması bir yana, motoru çalışır halde bırakıp gitmek bile zaten kusur. Böyle bir riski almak bile başlı başına cesaret örneği.

2-)Hadi onu geçtim araç bildiğin manevra yapıyor, köşeyi düzgünce dönüyor vs. bu da ayrıca şüpheli bir durum.
  • Şirket aracım corolla'yla kaza yaptığımda ikame araç olarak 3 hafta kullanmıştım. Corolla da dizel otomatik, megane da...

Kısacası ihtimal vermiyorum, araba kendi kendine çalışacak, P'den D'ye geçecek, el freninini indirecek, önce yavaş yavaş gidecek sonra hızlanacak, köşeyi de dönecek... peh...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 15 Kasım 2017; 17:37:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: urugakhina

1-)Araçta birisinin olması bir yana, motoru çalışır halde bırakıp gitmek bile zaten kusur. Böyle bir riski almak bile başlı başına cesaret örneği.

2-)Hadi onu geçtim araç bildiğin manevra yapıyor, köşeyi düzgünce dönüyor vs. bu da ayrıca şüpheli bir durum.

evet benimde dikkatimi çekti hareket ettiginde sanki teker saga cevriliyo gibi
  • Bana göre bu araç, yokuş aşağı hareket etmesinden dolayı ivmelenmiş. Bunun yanında, b uaracın el frenininin çekilmediğinden şüpheleniyorum ben; çünkü araç vurduktan sonra 15 saniye kadar arka sağ tekerlek dönmeye devam ediyor. El freni çekili olsaydı bu tekerlek bu kadar rahat dönemzdi diye düşünüyorum. (Çarpma anı 6:52'den itibaren bir bakınız)

Buna benzer bir durumu (kendim görmedim) bir tanıdık da yaşamış. Araçtan indikten sonra, el frenini çekmeden P'ye alıp, motoru stop edip, arabadan iniyor. Sohbet ederlerken dışarıda bir hareketlenme oluyor, onlar da ne oluyor diye bakarken aracın ana yola yola doğru gittiğini görmüşler. Arabayı park ettiği yer hafif eğimli idi. Burada da bu olayın el frenini çekmemekten kaynaklandığını düşünüyorum.
  • Megane’nın otonom çalışmaları...

• quote:

Orijinalden alıntı: urugakhina

1-)Araçta birisinin olması bir yana, motoru çalışır halde bırakıp gitmek bile zaten kusur. Böyle bir riski almak bile başlı başına cesaret örneği.

Hocam arabayı çalışır halde bıraktığını nereden anladınız?
  • Kardeşimin arabasını bıraktığı otoparkta komşusu aracın el frenini çekmeyi unutmuş. Araç tüm gün durdu, akşam üstü geldi kardeşimin arabaya vurdu.

Bu videoda kayma değil de sanki araba viteste gibi hızlanıyor. Benim aklıma şu geldi, benim arabada mesela vitesteyken kapıyı açtığınızda araba el frenini otomatik çekiyor, ama vitesten çıkmıyor araba. Yani kendini boşa almıyor. Belki çok bekleyince alıyordur bilmiyorum, hiç o kadar denemedim. Belki burada da kapıyı açtılar, araba el frenini çekti, ama araç halen viteste olduğundan ve gitmeye çalıştığından bir süre sonra el freni kendini bıraktı, artık ısındığı için bozulduğu için orasını bilemem. Ama benim aklıma yatan bu.
  • aalpan A kullanıcısına yanıt
    Meganelarda p aldigin anda el frenini ceker arac bunu engelleyemessin kapatamassin. Yani sen araci p ye aldiginda el frenini cekmek zorunda degilsin anca el frebini serbest birakabilirsin. arac dunduz yolda manevra yapiyor bunu hic bisey aciklayamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Kiralayan kişinin kendini kurtarma çabasından başka bir şey değil.

Kesinlikle öyle hocam.

• Ya herkes elektronik el freninden bahsetmiş ama bu Megane'ların manuel el freni olanları da vardı sanki?
  • Ha o araba gelseydi garşıdan vuraceydi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.