Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (936. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.255.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 934935936937938
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JimBeam

85 HP düz yolda 175 i biraz geçiyo. Yokuş aşağı 196 yada 197 yi gördüm kadranda. Tabi bunlar aracın gerçek hızı değildir. Biraz kadran sapması illaki vardır.

düz yolda aracın rahat yaptığı 160 kadar ondan sonrası biraz mesafe lazım o da yeterli benim için ancak 150 ye kadar olan hızlanması gayet iyi çevreyolunda trafik varken çok rahat 160 çıkıyorum ve 150 de giderken araç o kadar rahatki hiç hızı hissetmiyor, megane kullanıcılarının daha fazlasını istemelerinide anlıyorum. normal seyir hızı 110-120 ler de çok rahat araç harika
  • quote:

Orijinalden alıntı: aa.aslan

quote:

Orijinalden alıntı: akustik1979

Renaulta şikayet mesajı yazdım. Mesajım aşağıda yazdığım gibidir. Bakalım ne cevap verecekler?

2011 model megane 3 expression konfor paketli aracımı 2010 eylül ayında satın aldım. 40000 TL verdim. Ancak araçta ön konsoldaki 2 adet tweter hoparlörlerin olmadığını öğrendim. Hoparlörleri Sivas bayisine sipariş ettim. Yarın taktıracağım. Şikayetime gelirsek, 40000 tl verdiğim araçta Yeri ve tesisatı hazır olduğu halde neden tweter hoparlörleri bulunmuyor? İki tane minik hoparlörden ne karınız olacak? 48 TL lik iki hoparlörü araca takmayan Renault Mais Türk müşterilerini aldattığı için utanç duymuyor mu? Zaten araçlardan bir sürü özelliği kaldırdınız (bluetouth, arkamys ses sistemi, kaput keçesi vs..) 2009 megane 3 ile 2011 megane 3 arasında kalite ve donanım teknik özellik olarak dağlar kadar fark var. Geçen 2 senede megane 3 ü kırpa kırpa içi boş bir balon haline getirdiniz. Bizim megane 3 forumumuzda 2009 ithal megane 3 sahipleri, yerli megane 3 kullananlar ile dalga geçiyorlar. Kandırıldınız diyorlar. İki araç arasında bariz farklar var. Bunu Avrupada yapamayacağınızı gayet iyi biliyorsunuz. Çünkü Avrupadaki megane 3 ler İspanya da üretiliyor. broşürde vadedilen özelliklerin hepsi eksiksiz bir şekilde araçta mevcut. Türk insanının Renaulta olan güveni sayenizde bitti. Herkezin olanlardan haberi var herkesde bu konulardan şikayetçi. Benim bir sonraki aracım kesinlikle Renault olmayacak. Birçok arkadaşımda aynı fikirdeler. Bence artık kendinize çeki düzen vermenizin vakti geldi de geçiyor bile.

valla iyi yapmışsın hocam , ama adamlar yine renonun satacağını biliyorlar malesef dikkate almıyorlar bu şikayetleri, yani piyasadaki araçlara bakarsak yine megane için fiyat performansı iyi diyebiliriz, satılr yani her halükarda.

Biliyorum ne yapsak satılacak. Ama bu durum Türkiye için geçerli malesef sadece biraz rahatsız olsunlar kafaları karışsın istedim. Çünkü yaptıklarından hiç tınmıyorlar buda beni sinir ediyor.

• magane edc dinamic için geçen gün fiyat aldım.51000tl dediler.Bana fazla geldi.Bu aracı bu daha uygun bulabilceğim bir yer varmı? Yakında alan arkadaşlar fiyatları yazarsa sevinirim.
  • Aracın şehiriçi yakıt tüketiminin fazla oluşundan şikayetçiydim. Bugün arkadaşlarla Sivasın kırsalına piknik yapmaya gittik. Sivaslılar bilir Asarcık ile Kurtlapa köyünün yaylasına çıktık. Sürekli yokuş vardı performanslı bir kullanım oldu. Araçta beş kişiydik hepimizin toplam ağırlığı 450 kg. Performans olarak hiçbir sıkıntı yaşamadım. 142 km yol yaptım. 100 km de Ortalama 5.8, tüketilen toplam yakıt 8.2 oldu. Sizce tüketim nasıl? Bana iyi gibi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akustik1979

Aracın şehiriçi yakıt tüketiminin fazla oluşundan şikayetçiydim. Bugün arkadaşlarla Sivasın kırsalına piknik yapmaya gittik. Sivaslılar bilir Asarcık ile Kurtlapa köyünün yaylasına çıktık. Sürekli yokuş vardı performanslı bir kullanım oldu. Araçta beş kişiydik hepimizin toplam ağırlığı 450 kg. Performans olarak hiçbir sıkıntı yaşamadım. 142 km yol yaptım. 100 km de Ortalama 5.8, tüketilen toplam yakıt 8.2 oldu. Sizce tüketim nasıl? Bana iyi gibi geldi.

hem yokuş hemde bastığını söylüyorsun normal bence. uzun yolda çok fazla tırmanış yoksa birde 100 le giderseniz 5 lt ve altını yapabilirsiniz. geçen hafta çevreyolundan carrefour a gittim 4.4 lt ortalama ile hızım 90-100 arası hızlar ile battı çıktılar hariç o da iniş çıkış dengelemiştir düz güzergahtı, deneme amaçlı 100 km yi geçmedim 90dan inmeyecek 100 ü geçmeyecek kadar gaz kullandım . ilk aldığım gün ankaradann 100-140 arası değişen hızlarda 230 km yi 5.2 lt ortalama ile gelmiştim, iniş tırmanış dengeli güzergah rakımlar iki şehirinde yakın ve yol düzgün. güzergah ve kullanma şekli yakıtı etkiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aa.aslan -- 19 Mayıs 2011; 22:57:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: he11boy

magane edc dinamic için geçen gün fiyat aldım.51000tl dediler.Bana fazla geldi.Bu aracı bu daha uygun bulabilceğim bir yer varmı? Yakında alan arkadaşlar fiyatları yazarsa sevinirim.

hellboy hocam cevap beklediğini biliyorum, ancak forumda henüz yeterli sayıda edc kullanıcısı yok, birkaç arkadaşımız var, onlar denk geldiğinde mutlaka gerekli yardımda bulunacaklardır, şimdiden hayırlı olsun megane 3 güzel araç edc 4 bin tl fark yapıyor esp ve otomatik çift kavramalı vites oluyor, şu andaki fiyatlar böyle gerçekten fazla geliyor ancak tüm markalarda durum böyle.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

85 HP düz yolda 175 i biraz geçiyo. Yokuş aşağı 196 yada 197 yi gördüm kadranda. Tabi bunlar aracın gerçek hızı değildir. Biraz kadran sapması illaki vardır.

düz yolda aracın rahat yaptığı 160 kadar ondan sonrası biraz mesafe lazım o da yeterli benim için ancak 150 ye kadar olan hızlanması gayet iyi çevreyolunda trafik varken çok rahat 160 çıkıyorum ve 150 de giderken araç o kadar rahatki hiç hızı hissetmiyor, megane kullanıcılarının daha fazlasını istemelerinide anlıyorum. normal seyir hızı 110-120 ler de çok rahat araç harika

Evet, hızlanması gerçekten son derece yeterli. Gaza bastığımda 150'yi rahat görüyorum ve hissetmeden. Daha da abanırsam en son 170'i gördüm ama bir kez daha kasacağım. Öte yandan birde 4. viteste abanmayı deneyeceğim. Bende bir honda vardı aba 4. viteste 160 gördü rahat. LPG'liydi ve 90 HP'di. Tabi dizel benzin farklı ama denemek istiyorum

• arkadaslar aranız aracınıza blow off takan veya bunun hakkında bilgisi olan varmı? benim araca bu aralar sıksık düşünmeye basladımda .. iyimi olur kötümü olur süpheliyim.

http://urun.gittigidiyor.com/HKS-Blow-off-Valfi-Siyah-Universal-Turbo-Kit_W0QQidZZ28930799
  • quote:

Orijinalden alıntı: he11boy

magane edc dinamic için geçen gün fiyat aldım.51000tl dediler.Bana fazla geldi.Bu aracı bu daha uygun bulabilceğim bir yer varmı? Yakında alan arkadaşlar fiyatları yazarsa sevinirim.

Hellboy ben aracı 3 ay önce 48850ye aldım 1 ay bekledim edc icin ilk reklamları çıktığı zaman almıştım şimdiki fiyatlar hakkında bilgim yok arac 3 kere zam gördü o fiyat normal olabilir

düzenleme: aracımda sunroof ta dahil.. 1000 tl de onun fiyatı var sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merdo33 -- 20 Mayıs 2011; 1:30:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan3300

arkadaslar aranız aracınıza blow off takan veya bunun hakkında bilgisi olan varmı? benim araca bu aralar sıksık düşünmeye basladımda .. iyimi olur kötümü olur süpheliyim.

http://urun.gittigidiyor.com/HKS-Blow-off-Valfi-Siyah-Universal-Turbo-Kit_W0QQidZZ28930799

Hocam bana göre hiç bulaşma. Bizim arabalarımızın şekli yeter böyle şeyler aracın güzelliğini kapatır gibime geliyor.

• İyi dilekleriniz için her birinize tek tek teşekkür ediyorum arkadaşlar.. Dün sabah itibariyle yavru kartal ÇINAR bey aramıza katıldı. Eşimin tabiriyle arabaya ortak geldi. Çok şükür sağlığı yerinde. Arka camdaki DAD'S TOY (babanın oyuncağı) yazılı çıkartma nihayet gerçek manasına kavuştu.

Bu da photoshopsuz fotosu :))

• Bir de kötü haber. Bu aksam EDC ilk süprizini yaptı umarım son olur ama şanzıman bir süre 3. viteste takılı kaldı..

Seyrek trafikte 40-50 km civarı hızla ilerlerken biraz hızlanmak için gaza dokundum. Araç 3 bin devri geçtiği halde vites atmadı ve bağırmaya başladı. Manuele aldım ama kaçıncı viteste olduğumu göstermedi artı eksi yaptığım halde vites atmadı. Tekrar otomatiğe aldım yine atmadı. Bu esnada yol bilgisayarı ekranında "Vites kutusunu kontrol ettirin" yazısı çıktı.. Tekrar manuele alınca 3. viteste gösterdi. O sırada kırmızı ışığa gelmiştim vitesi P ye aldım tekrar D ye aldım ama hareket edince devir yine yükseldi ve vites atmadı. Cadde durmaya uygun olmadığı için ara sokağa girip aracı stop ettim bir iki dakika bekleyip çalıştırdım. Yazı gitmişti ve araç normal vites geçişlerini yaptı ancak vites geçişlerinde vites kolunun oralardan cızırtıya benzer bir ses geldi.. 3-4 saat sonra eve dönerken herhangi bir sorun olmadan geldim ama keyfim çok kaçtı, yarın veya ertesi gün ilk fırsatta servise gireceğim umarım ciddi bir sıkıntı yoktur..

• Demek bluetooth kaldırılmış ha.Adamlar cd çalar yerine kaset çalar koysa yine de gider alırız.Yerli araba değil mi sonuçta? Bir de utanmadan 48.000 TL fiyat çekmişler orada.Türk insanını Türk tüketicisi bu kadar hor görmek gerçekten büyük cesaret.

Zamanında Renault için iyi şeyler söylemeyen insanları şimdi anlayabiliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun73

Bir de kötü haber. Bu aksam EDC ilk süprizini yaptı umarım son olur ama şanzıman bir süre 3. viteste takılı kaldı..

Seyrek trafikte 40-50 km civarı hızla ilerlerken biraz hızlanmak için gaza dokundum. Araç 3 bin devri geçtiği halde vites atmadı ve bağırmaya başladı. Manuele aldım ama kaçıncı viteste olduğumu göstermedi artı eksi yaptığım halde vites atmadı. Tekrar otomatiğe aldım yine atmadı. Bu esnada yol bilgisayarı ekranında "Vites kutusunu kontrol ettirin" yazısı çıktı.. Tekrar manuele alınca 3. viteste gösterdi. O sırada kırmızı ışığa gelmiştim vitesi P ye aldım tekrar D ye aldım ama hareket edince devir yine yükseldi ve vites atmadı. Cadde durmaya uygun olmadığı için ara sokağa girip aracı stop ettim bir iki dakika bekleyip çalıştırdım. Yazı gitmişti ve araç normal vites geçişlerini yaptı ancak vites geçişlerinde vites kolunun oralardan cızırtıya benzer bir ses geldi.. 3-4 saat sonra eve dönerken herhangi bir sorun olmadan geldim ama keyfim çok kaçtı, yarın veya ertesi gün ilk fırsatta servise gireceğim umarım ciddi bir sıkıntı yoktur..

geçmiş olsun , ancak gaza bastığınız zaman yani ani hızlanma yapmak istediğinizde dip gaz yaptığınızda mesela üst devirlerde 4000 gibi atması normal olmaz mı?
    hani sakin kullanımda düşük devride atıyordur bu gayet normal ama gazlayınca üst devirlere çıkması gerekir zaten.
    takılı kalma konusunda birşey demiyorum o sorun tabi, ancak gazı kökleyince üst devirler normaldir.

• quote:

Bir de kötü haber. Bu aksam EDC ilk süprizini yaptı umarım son olur ama şanzıman bir süre 3. viteste takılı kaldı..

Tayfun kardeşim . Tekrar Allah analı babalı büyütsün . İnşallah hayırlısıyla iyi bir kanarya olur :)))

Dediğin vites atmama sıkıntısı bende de 2-3 kez oldu. Forumda bir iki arkadaşta daha olmuştu galiba . Sisteme ciddi yazılım güncellemesi gerekiyor. Yokuş aşağı erken yokuş yukarı geç vites küçültüyor mesela. Yoğun dur kalk trafiğindeki davranışı sadece bana has gibi olsa da zamanla herkesde çıkacaktır diye düşünüyorum. Serviste muhtemelen birşey yok deyip göndereceklerdir . o yüzden reno merkezle yazışıp durumun ciddiyetini bildirmek lazım .

• Arkadaşlar tomtom navigasyonda bir arkadaşımız video oynatmayı başarmış.Aşağıda linki veriyorum.En azından deneyenler oraya yazıp çalışıp çalışmadığını söyleyerek bizimde merakımızı gidermiş olurlar...

http://www.meganeforum.net/forum/navigasyonlu-megane-3-lerde-film-keyfi-t4729.0.html;new#new
  • Biz izliyoruz zaten çoktandır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: memeterdo

Arkadaşlar tomtom navigasyonda bir arkadaşımız video oynatmayı başarmış.Aşağıda linki veriyorum.En azından deneyenler oraya yazıp çalışıp çalışmadığını söyleyerek bizimde merakımızı gidermiş olurlar...

http://www.meganeforum.net/forum/navigasyonlu-megane-3-lerde-film-keyfi-t4729.0.html;new#new

oraya gitmeye gerek yok burada da var nasıl yapılacağını ve kullananların fikirlerini okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_47726983/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aa.aslan -- 20 Mayıs 2011; 11:22:01 >

• quote:

Bende 1 kere 1.viteste takılma oldu ama herhangi bir uyarı falan vermedi 2 saniye gazdan ayağımı çekip birdaha yüklendikten sonra normal geçişi yaptı insallah kalıcı bir durum değildir diye düşünmüştüm ama sende de görünce açıkçası noluyo diye düşünmeye başladım umarım kronik-mekanik bir rahatsızlık değildir yazılım güncellemesi ile geçer..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: memeterdo

Arkadaşlar tomtom navigasyonda bir arkadaşımız video oynatmayı başarmış.Aşağıda linki veriyorum.En azından deneyenler oraya yazıp çalışıp çalışmadığını söyleyerek bizimde merakımızı gidermiş olurlar...

oraya gitmeye gerek yok burada da var nasıl yapılacağını ve kullananların fikirlerini okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_47726983/tm.htm

Ben 5 gündür geriden geliyormuşum:) Teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 934935936937938
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.