Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.254.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: msaltik

İyi Bayramlar

Bayramdan önceki gün gezme amaçlı Bursa'ya gittik. Ankara D200 yolundan giderken Çevre yoluna girmeden önce bi dinlenme yeri gibi bişey var. Orda tam 4 tane gıcır gıcır Megane III gördüm. Elemanlar test sürüşü yapıyolardı da bi mola vermişlerdi heralde. Biraz geç uyandığım için durup yanlarına gidemedim. Belki yanaştırmazlardı da. Hani 1-2 sohbet ederdik, ne zaman çıkacak, donanımlar, motor seçenekleri sormak isterdim ama dediğim gibi belki de cevap vermezlerdi. Gerçi arabalar üzerinde herhangi bir kamuflaj falan yoktu. Heralde artık çıkış zamanı yaklaşıyo diye, testleri falan sonlardırmak üzereler.

Valla bir an önce çıksa da HB Expression modelinden alsak bi tane. Bide çok fazla abartmazlar inşallah fiyat olayını. Çünkü yeni kasa gelirken az daha zorlayıp sıfır bu kasadan almak istiyorum. Bakalım kısmet...

Ama araba çok güzel görünüyodu yaw. O kadar baktıkki fotoğraflarına direk arka farları görünce aha Megane dedim. Ama duracak yeri geçmiştik işte. İnşallah Megane konusunda kısmetsizliğim bu olur sadece.

Bursadan hiç arkadaş yok mu yaw, biraz konuyu araştırsalar...

arkadaşım önce tüm renault ailesinin geçmiş bayramını kutlarım. Bu arada o kadar meganı görmek her baba yiğide nasip olmaz ben daha hiç göremedim fotoğraf filan çekebildinmi acaba arkadaşım
  • quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

arkadaşım önce tüm renault ailesinin geçmiş bayramını kutlarım. Bu arada o kadar meganı görmek her baba yiğide nasip olmaz ben daha hiç göremedim fotoğraf filan çekebildinmi acaba arkadaşım

yokk be arkadaşım son anda farkettim, viraj gibi bişey var, onu dönünce direk karşımıza çıktılar, durulabilecek tek bi yer vardı orayı da geçmiştik. Fotoğraf çok da önemli değil de adamların yanına gitsem, donanım, motor seçeneklerini falan sorardım. Ama gıcır gıcır çok güzel görünüyodu araçlar...

Bunlar o çevre yolu yada Ankara yolu üzerinde test sürüşlerini yapıyolar. Görülebilir yani, biz yaklaşık 11:45 gibi gördük onları. gündüz yani, açık seçik ortadaydı arabalar ve herhangi bir kamuflaj yoktu. O şekilde görünce teslerin artık biteceği ve yakın zamanda çıkacağı fikri uyandı bende
  • Yeni Megane III'leri dün Bursa Çevre Yolu'nda gördüm.
    Test plakalı araçlardı.16 T....
    5 tane değişik değişik renklerdeydiler,hızla geçtiler yanımdan.

Edit:Demek ki sadece gören ben değilmişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 14 Aralık 2008; 4:12:14 >
  • hocam bi dahaki sefere önlerini kes biz beceremedik

bugün bi dergi aldım da, Megane III'ün motor seçeneklerinde 1.5 90hp ve 110hp çıkacağı yazılmış. 1.6 16v benzinli de var...

Yalnız 90hp'in tüketimini 4.5 olarak göstermiş, şehirdışı tüketimse çok fazla, ortalama değer ise de çok düşük, bakalım ne olacak. Ne zaman çıkar diye bişe yazmamış, fiyat aralığı da vermemiş.

Yaw araba çok güzel hakkaten haaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: msaltik

hocam bi dahaki sefere önlerini kes biz beceremedik

Dostum o iş kamyonla biraz zor..
  • ncap de aracı testlere sokmuşlar bılmıyenler ıcın lınkı

http://www.euroncap.com/tests/renault_megane_2008/337.aspx
  • quote:

Orjinalden alıntı: YmE17

ncap de aracı testlere sokmuşlar bılmıyenler ıcın lınkı

http://www.euroncap.com/tests/renault_megane_2008/337.aspx

renault ne kadar güvenli olduğunu bir kere daha kanıtlamış erişkin korumasında onun kadar fazla puan alan var mı bilmiyorum(37) bi ara bakmıştım çoğuna en iyi 36 görmüştüm o da laguna ydı ama gözümden kaçmış olabilir megane bu kasayla uçuk bi fiyatı olmazsa çok satar
  • Kimsenin Megane III beklentisi yok heralde. Hani bilgi gelmiyor artık. Konu bi canlansın arkadaşlar. çıkıi tarihinde gelişme var mı?

Mart, Mayıs deniyodu, hangisi üzerinde yoğunlaşıldı
  • Almanya sitesine biraz göz attım.İki donanımla satışa sunulmuş expression ve dynamique.1.6 motorun hem 100hp'lik hemde 110 hp'lik versiyonları var.Emisyona göre vergilendirme olduğundan sanırım.Tabi expression donanımı için dynamique ise sadece 110 hp'lik .Dizeller ise 1.5- 90 hp ve 1.9 - 130 hp var.Expression 110 hp fiyatı 16.900 euro(37600 tl),dynamique 110 hp ise 18.850 euro(39585 tl).Dizeller ise 1.5 90 hp expresion 19350 euro(40635 tl),dynamique 1.9 130hp 22550 euro(47355 tl).Türkiyeye 1.5 110hp dizel gelecektir Lagunada olduğu gibi bence.Hepsinde esp ve asr standart.Türkiyede authentique versiyonunda olacağını düşünürsek vede 1.4 motor koyarlarsa baz fiyat olarak uygun denibilecek fiyattan satışa sunulabilir.Renault türkiye fiyatlara bindirim yapmazsa tabi.
    Kataloklarını inceledim 1.4 tce 130 hp motorda vardı seçenekler arasında.Ama henüz satışa başlanmamış Türkiyeye ne zaman gelir meçhul.Birde coupe versiyona baktım 2.0 tce 180 hp Türkiyeye gelirmi bilmiyorum ama çok güzel bir araç olmuş.Sıfır Almancayla bu kadar çözebildim hata varsa kusura bakmayın.

Not: Euro kuru 2.1 tl'den hesaplanmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fottili -- 1 Ocak 2009; 20:23:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fottili

Almanya sitesine biraz göz attım.İki donanımla satışa sunulmuş expression ve dynamique.1.6 motorun hem 100hp'lik hemde 110 hp'lik versiyonları var.Emisyona göre vergilendirme olduğundan sanırım.Tabi expression donanımı için dynamique ise sadece 110 hp'lik .Dizeller ise 1.5- 90 hp ve 1.9 - 130 hp var.Expression 110 hp fiyatı 16.900 euro(37600 tl),dynamique 110 hp ise 18.850 euro(39585 tl).Dizeller ise 1.5 90 hp expresion 19350 euro(40635 tl),dynamique 1.9 130hp 22550 euro(47355 tl).Türkiyeye 1.5 110hp dizel gelecektir Lagunada olduğu gibi bence.Hepsinde esp ve asr standart.Türkiyede authentique versiyonunda olacağını düşünürsek vede 1.4 motor koyarlarsa baz fiyat olarak uygun denibilecek fiyattan satışa sunulabilir.Renault türkiye fiyatlara bindirim yapmazsa tabi.
    Kataloklarını inceledim 1.4 tce 130 hp motorda vardı seçenekler arasında.Ama henüz satışa başlanmamış Türkiyeye ne zaman gelir meçhul.Birde coupe versiyona baktım 2.0 tce 180 hp Türkiyeye gelirmi bilmiyorum ama çok güzel bir araç olmuş.Sıfır Almancayla bu kadar çözebildim hata varsa kusura bakmayın.

e pahalı olarak girecek yani piyasaya, bu kötü haber. Mevcut HB expressionlar 35-36 falandı liste fiyatı. 33-34'e alınıtdı. Almanya fiyatı 40635YTL demişsin, illaki TR farkı da olur. Bana pahalı geldi biraz. Gerçi Symbol'ün bile 85bg olanı 32000YTL ise çok da pahalı değil gibi. Ben 2000YTL gibi bi fark gelir diyodum mevcut kasa üstüne ama bu fazla geldi bana. Yorumlarınız nedir?
  • türkiye ye 110 hplik versiyon gelmez, çünkü hem daha pahalı bir motr, hem partikül filtresi olması sebebiyle 106 hplik versiyona göre problem çıkarma riski taşıyor, ayrıcaülkemizde emisyon değeri üzerinden vergilendirme yapılmadığından kullanım maliyeti avantajı da yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fottili

Almanya sitesine biraz göz attım.İki donanımla satışa sunulmuş expression ve dynamique.1.6 motorun hem 100hp'lik hemde 110 hp'lik versiyonları var.Emisyona göre vergilendirme olduğundan sanırım.Tabi expression donanımı için dynamique ise sadece 110 hp'lik .Dizeller ise 1.5- 90 hp ve 1.9 - 130 hp var.Expression 110 hp fiyatı 16.900 euro(37600 tl),dynamique 110 hp ise 18.850 euro(39585 tl).Dizeller ise 1.5 90 hp expresion 19350 euro(40635 tl),dynamique 1.9 130hp 22550 euro(47355 tl).Türkiyeye 1.5 110hp dizel gelecektir Lagunada olduğu gibi bence.Hepsinde esp ve asr standart.Türkiyede authentique versiyonunda olacağını düşünürsek vede 1.4 motor koyarlarsa baz fiyat olarak uygun denibilecek fiyattan satışa sunulabilir.Renault türkiye fiyatlara bindirim yapmazsa tabi.

güzel bilgiler teşekkür ederiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

türkiye ye 110 hplik versiyon gelmez, çünkü hem daha pahalı bir motr, hem partikül filtresi olması sebebiyle 106 hplik versiyona göre problem çıkarma riski taşıyor, ayrıca ülkemizde emisyon değeri üzerinden vergilendirme yapılmadığından kullanım maliyeti avantajı da yok.

Laguna ile 110'luk geldiğine göre Megane'la da gelebilir diye düşünmüştüm ama dediklerinde haklı olabilirsin.Bir dergideki karşılaştırmada 106 hp lik versiyon vardı.
    Birde araçlar 1280 kg aynı motorlu eski kasaya nazaran 100 kg fazlası var buna rağmen 0 -100 hızlanması 10.5 saniyeye düşmüş tüketimde ise azda olsa artış var.1.6 110 hp'lik motorlarda bundan sonra 6 ileri şanzıman kullanılıyor hızlanmadaki fark ordan geliyor galiba.
    Bu arada ben teşekkür ederim Emre Güleç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fottili -- 1 Ocak 2009; 23:52:26 >
  • Yaw bu fiyatlar bana garip geliyo hala. O zmn niye gidip Laguna almıyım ki? Laguna liste fiyatı 48.800. 40630 denen almayan fiyatı burda mutlaka 42 falan olur.
  • Arkadaşlar. Sport versiyonlu Megane III Hb 3 kapıda, dizel+otomatik vites seçeneği var mı? Opsiyon olsa bile Türkiye'ye Navigasyon+DVD seçeneği gelirmi? Şimdiden teşekkürler............
  • DVD Navigasyon gelse keşke ama getirmezler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Roccoon

DVD Navigasyon gelse keşke ama getirmezler

+1

öyle niyetleri olsa lagunada getirirlerdi

mais belki de karizmaya önem vermiyo onların işi duygusal
  • quote:

Orjinalden alıntı: cat33

Arkadaşlar. Sport versiyonlu Megane III Hb 3 kapıda, dizel+otomatik vites seçeneği var mı? Opsiyon olsa bile Türkiye'ye Navigasyon+DVD seçeneği gelirmi? Şimdiden teşekkürler............

Hatchback kasada 3 kapı seçeneği yok,3 kapı derken coupe'yi kastediyorsunuz sanırım.Kasaların hepsinde dizel seçeneği var ama daha otomatik vitesli dizelini avrupadaki hiçbir ülkenin sitesinde göremedim,Fransa dahil..

Fakat şu an için konulmayan bazı motor seçenekleri de var bröşürlerde görsek de satışta göremediğimiz..

1.4 TcE 130 hp, dCi 160hp gibi..
  • 3 kapı derken Coupe den bahsediyorum tabiiki. Keşke çıkan arabalar, müşterilerin isteklerine göre çıksalar, çıkarsalar......

quote:

Orjinalden alıntı: xradiancex

quote:

Orjinalden alıntı: cat33

Arkadaşlar. Sport versiyonlu Megane III Hb 3 kapıda, dizel+otomatik vites seçeneği var mı? Opsiyon olsa bile Türkiye'ye Navigasyon+DVD seçeneği gelirmi? Şimdiden teşekkürler............

Hatchback kasada 3 kapı seçeneği yok,3 kapı derken coupe'yi kastediyorsunuz sanırım.Kasaların hepsinde dizel seçeneği var ama daha otomatik vitesli dizelini avrupadaki hiçbir ülkenin sitesinde göremedim,Fransa dahil..

Fakat şu an için konulmayan bazı motor seçenekleri de var bröşürlerde görsek de satışta göremediğimiz..

1.4 TcE 130 hp, dCi 160hp gibi..

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]
  • herkese selam

yeni megane rs'nin bayağı iddialı olacağını okudum

kullanacağı motor yine 2.0 hp turbo olacak fakat bu kez 250hp güce sahip olacak

ayrıca belki nette görmüşsünüzdür bu aracın burun yapısı ve tamponu megane trophy ile aynı olacakmış

umarım yazılanlar doğrudur..

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.