Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (318. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kalite kavramı da göreceli olabilir ancak Megane III için kalitesiz demek saçma ve yanıltıcı olur bence. Yeni alacaklar arasından bilinçli tüketiciler mutlaka bir internete göz atıp bu yüz küsür sayfalık foruma da uğruyordur. Buradan parçalarının kalitesiz izlenimi almaları gerçekten yanlış olur. Ben bir fanatik değilim ancak bazı şeyleri de çarpıtmayalım. Megane III iç tasarımı basit sade fakat sınıfına göre yeterince kaliteli. Yeni Polo'ya da bindim. O da yeterince tatminkar ancak karşılaştırıldığında Megane'a kalitesiz demek artniyet olur.

Hele biraz daha param olsa Focus tit. tdci alırım mantığına şahsen pek katılamıyorum. 2. eli daha az zararla tercih edilebilir ancak pek yakında kasası değişecek bir araç için Megane'dan fazla para vermek pek ekonomik değil. Geçen park etmiş bir Mazda 3 sedan gördüm. 6 mı 3 mü diye baktım arkasına. 6 mı acaba dedirtecek kadar kaliteli gözüküyordu örneğin. Ancak full almaya kalktığınızda pahalı maalesef. Yeni Astra da öyle. Full'ünü aldıktan sonra bir üst sınıf araçla da pek bir fiyat farkı kalmıyor. Bu şartlarda fiyat kalite performansında iyi puan alıyor Megane III.

Megane III mü Fluence mı diyen arkadaş: Baban Fluence sen Megane al ikiniz de mutlu olun :D Bir aracın sportif olması için sport kite ihtiyaç duymaması gerekir bence. Yolda modifiye Anadol da gördüm. Spoiler vs gayet sportif gözüküyordu. Fluence'ın uzunluğu neredeyse Laguna'ya yetişecek. Upuzun kocaman bir araba. Buna rağmen hantal mı , değil. Park problemi yaşanan bir yerde oturuyorsanız, arabayı daha çok siz kullanacaksanız Megane alın bence. Tersi ise Fluence olmalı. Seçiminiz ne olursa olsun hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

• hakkatten yapmayın ya, bu saatte jetta, focus falan alınır mı? Kaç senelik kasa bunlar?Astra golf vs bişey demem. Tercih meselesi sonuçta ama ben hemen hemen aynı araca 50000 vermem. Ama hep dediğim gibi bu dolulukta bu fiyata baska araç yok bence. renault zam yapana kadar en iyisi bu.
  • bu arada 4 gündür istanbuldaydım.gelirken aracı boya işi için servise bırakmıştım.bugun ankaraya dönüp aracı alıcam. Bakalım nasıl olmuş görücez?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caldexter

Megane III mü Fluence mı diyen arkadaş: Baban Fluence sen Megane al ikiniz de mutlu olun :D Bir aracın sportif olması için sport kite ihtiyaç duymaması gerekir bence. Yolda modifiye Anadol da gördüm. Spoiler vs gayet sportif gözüküyordu. Fluence'ın uzunluğu neredeyse Laguna'ya yetişecek. Upuzun kocaman bir araba. Buna rağmen hantal mı , değil. Park problemi yaşanan bir yerde oturuyorsanız, arabayı daha çok siz kullanacaksanız Megane alın bence. Tersi ise Fluence olmalı. Seçiminiz ne olursa olsun hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

1.6 Fluence performanslımı onu merak ediyorum.Gaza yüklendin mi , devrinide aldımı koltuğa yapıştırsın istiyorum.Öyleyse Fluence'e de tamam diyorum.Aksi takdirde megane diyorum...

• meg ile fluence arasında performans farkı pek hissedilir değildir ama ben hiç koltuğa yapıştıran 1.6 atmosferik 110hp araç görmedim. Ha tabi araç 800 900kg olur o ayrı...
    İhtiyac buysa eğer 1.4 imp tatmin eder sanırım. Yada vw tsi'lar..ama 1.6 benzinli meg karşılamaz bu isteği.ben 1.6 meg2 kullandım mesela, düz yolda iyi ama yokuşta olmuyo,yetersiz kalıyor..ki meg3 te de aynı motor var..hatta biraz daha yavaş benim bildiğim..benzinli kullanan arkadaşlar daha net yorum yapabılır sanırım..
  • hocam 1.6 yapıştırıyorsa, yapıştırır. Megane - Fluence farkı biraz yanlış bi araştırma konusu olmuş bence. Kasa farkı falan kalkışlarda anlaşılamaz.

bana özelden mesaj atan sizdiniz heralde. orda yazmıştım Renault'un 1.4 98bg motorunu kullanmıştım Clio3'te. çok güzeldi, hem ekonomik hem güçlü... 1.6 onun kadar ekonomik olmayacaktır ama daha güçlüdür sonuçta. koltuğa yapıştırır mı, yapıştırır ama 105 DCI zamk gibi yapıştırır. 1.6 uhuyla yapıştırır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msaltik -- 25 Mart 2010; 13:41:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sariyeron

:) Allah Allah yalan mı soyliycem. 2 sene polo kullandım hem de eski 2000 model. Bugün de megane 3 aldım. İcine oturdum iyice baktım inceledim. Polonun iç mekanında kullanılan malzeme kalitesi benim megane 3 de kullanılandan daha iyi. Fırsatınız olurda denk gelirseniz bir bakın derim. Bu arada corollyi da araç almadan önce incelemiştim. Onun malzeme kalitesi de çok hoşuma gitmemişti. Ancak mazda 3'e de bakmıştım. Mazda 3 gercekten 1. sinif bunların yanında. Sizin araç ithal ise ondan olabilir bu arada. Ben yerli aracım için konuşuyorum.

kardeşım bırkere alman arabası polo clio ile aynı fiyat olsaydı bunu karşılaşdırabilrdin ama meganla kalmışkı poloyu karşılaştırıyorsun
    @ozioz tamamda araç benzinli satanın belkıde benzinden dili yanmışdır
    @sariyeron inan focus alsan daha iyi olmazdı eniştemde full + full titanyum beyaz focus hb var dizel biryere gittiğimizde birlikde benim arabayı kendi kullanmak istiyor antalyaya gitti geçen hafda benımkıyle gitmek istedi rodajda daha dedim nediym daha kaskosunu yenı yaptırdım düşün artık sen gerisini

@msaltik evet mümesillere vermediler fluence verirlersede en düzünün düzünü verirler ben bılmıyorum ama en düznde arka cam otamatik ise onu normal elle cevırılen camdan yaptırır kiralama şirketi özel istekle
    herşeyinden düşürür maliyeti al sana fluance der firmalara fluancenın gecmesı ıcın 2 snee flaan eskımesı lazım kasanın mais şu an dok satıcı konumundadır bi an önce elimden çıkarım mantıgı olmaz şimdi yanlışmıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: MR.Ş@HIS

kardeşım bırkere alman arabası polo clio ile aynı fiyat olsaydı bunu karşılaşdırabilrdin ama meganla kalmışkı poloyu karşılaştırıyorsun
    @ozioz tamamda araç benzinli satanın belkıde benzinden dili yanmışdır
    @sariyeron inan focus alsan daha iyi olmazdı eniştemde full + full titanyum beyaz focus hb var dizel biryere gittiğimizde birlikde benim arabayı kendi kullanmak istiyor antalyaya gitti geçen hafda benımkıyle gitmek istedi rodajda daha dedim nediym daha kaskosunu yenı yaptırdım düşün artık sen gerisini

@msaltik evet mümesillere vermediler fluence verirlersede en düzünün düzünü verirler ben bılmıyorum ama en düznde arka cam otamatik ise onu normal elle cevırılen camdan yaptırır kiralama şirketi özel istekle
    herşeyinden düşürür maliyeti al sana fluance der firmalara fluancenın gecmesı ıcın 2 snee flaan eskımesı lazım kasanın mais şu an dok satıcı konumundadır bi an önce elimden çıkarım mantıgı olmaz şimdi yanlışmıyım?

Valla hacı, ben bilmem firmalar ne yapar ne eder, benim şu an ki ihtiyaçlarım konusunda marka/model olarak tek seçeneğim var. Renault Fluence...

• Mümessil mi kullanıyor patron mu bilmem ama ben de etrafta oldukça fazla gri renkli,jantları kapak olan fluence versiyonları görüyorum.Megane3hb'yi ise tek tük.

Koltuğa yapışmak isteyen arkadaş,fluence 1.6 ile megane 1.6 arasında çok ağırlık farkı yok.Arasında çok bir fark olmaz yani.

Benim tavsiyem bütçenizi zorlayıp 105bg dizel almanız çünkü renoda benzinli-dizel motorlar arası 4bintl gibi bir fark var.Bu da yaklaşık 40000km'de kendini amorti eder ve kar etmeye başlarsınız demek.Satarken de avantajlı olur.Performans olarak benzinliden biraz daha iyi ve tork avantajı mevcut.
  • Arkadaşlar bugun tekrar Yeni astra'ya baktım ardından davutpaşadaki mercedese gidip c180'i inceledim.

Yeni astrayı bu sefer çok detaylı inceledim yanımda 2 arkadaşımla beraber hatta bir arkadaşım şuan astra H kullanıyor ve tam bir opel fanatiğidir.Neyse gelelim konuya astra'da kullanılan malzeme kalitesi açıkcası gerçekten iyi değil ne megane nede golf kadar hatta i30 bence astradan daha iyi malzeme kalitesine sahip bana inanmayanlar varsa gitsin incelesin özellikle arka kapıda kullanılan plastikler ve gösterge panelinin üzerindeki sert plastik corsa'dakiyle aynı astra kesinlikle parasının arabası değil.

Astra H yani bir önceki kasanın malzeme kalitesi yeni çıkan astradan bariz şekilde 1 adım önde tasarıma harcadıkları parayı iç mekanda kullanılan plastiklerden ve işçilikden bariz şekilde kısmışlar.Megane'ın iç mekanı daha kaliteli gerçekten.

Bana inanmayanlar olucaktır fakat gidip kendiniz görün diyorum özellikle arka tarafdaki kapıları bi inceleyin.Astra kesinlikle parasının arabası değil.

Opel bayiinden sonra okuluma yakın olan mercedese gittik c180'i epey inceledim ve malesef kullanılan malzemenin mercedese yakışmadığını düşünüyorum sanki C sınıfı araba gibi olmuş c180.

Garip gelen bir şey ise bayii çalışanı inanılmaz bilgiliydi sorduğum her soruya detaylı olarak cevap verdi.Test sürüşüne davet etti fakat arabayı almiyacağım için gerek olmadığını düşünerek bayii'den ayrıldım.

Son olarak Mazda'nın kalitesine golf'un kalitesine bişey demiyorum fakat Astra kesinlikle megane'dan kaliteli değil işçilik ve malzeme olarak.

• İlginç, hele mercedesin muhteşem c serisine nasıl iyi değil demişsin hayret ettim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tas7035

İlginç, hele mercedesin muhteşem c serisine nasıl iyi değil demişsin hayret ettim...

Bende şaşırdım açıkcası astra'yada çok şaşırdım mercedesede lütfen imkanı ve zamanı olan gidip incelesin.Mercedesin işçiliğine lafım yok işçilik olarak gerçekten çok iyi fakat malzeme kalitesi olarak bir insignia'dan yada laguna'dan üstün değil kesinlikle.

Astra'nın içi kesinlikle öyle aman aman kaliteli değil işçiliğide eh işte derdirten cinsten.Bundan önceki astra'nın kalitesi ve işçiliği kesinlikle yok araçda.Evet aracın için renkli,cavcavlı koydukları ışıklar tuşların şekli üst sınıf arac havası yaratıyor ama hepsi o bence.Arkadaşım bugun çok güzel bir benzetme yaptı "genelev gibi ışıklandırmışlarda kalite yok"

Ama araç dışarıdan tasarım olarak gerçekten çok hoş.

Otomobil genel'e i incelerseniz bi kaç arkadaş var yeni astra'yı inceleyen kalitedeki düşüşü ve işçilik hatalarından bahsediyorlar yeni astradaki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerf -- 25 Mart 2010; 20:06:25 >

• markalara karşı en büyük zaaf yarattığı kalite kavramının oturmasından bi süre sonra insanların sorgulamayı kesmesidir.abimin bir arkadaşında mercedes vardı kliması cok dandik soğutmuyor falan diyordu,x daha iyi diyordu(isim vermek istemedim ama yaygın orta sınıf bir marka)...markalar bir süre sonra yaptıkları ismin üzerine yatıyorlar...
  • Autozeitung adlı Alman dergisinden alıntı yapıyorum.Bu dergi özellikle VW grup araçları sürekli karşılaştırmalarında birinci seçer.100 tane karşılaştırma varsa 95'i VW grup araçlarının zaferiyle sonuçlanır.Karşılaştırmalarında çok fazla kriter olduğu için bir şekilde ibreyi istediği araçları birinci seçmek için kullanır.Yapılan master testten google çeviri ile alıntı yapıyorum düzgün bir tercüme değil ama ne dediği az çok anlaşılıyor.Bunun gibi başka Alman ve İngiliz menşeili dergilerin yorumlarınıda koyabilirim.Yanlız şunuda belirtmeliyim yerli yabancı üretim farkı olabilir.Yerliler kalitesizdir demiyorum ama Fluence'i inceledim ızgaralardaki kapama düğmesi,gösterge siperliği'nin ön konsoldan ayrı olması gibi bazı detaylarda farklılıklar var.

Renault Megane Fransız ruhu ile karşılayan gün zevk düşmeden çok telaşlı içine. Sadece sempatik Galyalılar ile yerini aldı. Zaten geniş açılan kapılar tarafından yayımlanan büyük kapı açıklıkları ile iç erişmek çok şık başarılı. Direksiyon ve koltuk ile geniş ayar aralığı sayesinde, sürücü hızla rahat pozisyon bulur.

El are well tüm kontrolleri ve analog Drehzahluhr büyük haneli LCD paraketa gelen enstrümanların karışımı bile karanlıkta örnek okunabilir. Her durumda, Megane iç çok saygın tasarlanmıştır. Olumlu: genel olarak yüksek dereceli malzeme ve temiz işleme.

Ayrıca alanı, sürücü ve ön yolcu en azından çok havadar ölçülür. Her ne kadar arka diz ve dirsek oda da sınıf düzeyinde, ama boşluk payı eğimli tavan kaynaklanmaktadır biraz sınırlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fottili -- 25 Mart 2010; 20:29:55 >

• Ben Opel astrayı incelemiştim kusura bakma Ömerf ama sana katılamayacağım Bence Yeni Opel Astra nın işçiliği Megane 3 ten daha iyi...Bunu en basitinden söyleyeyim kapı tutamaklarından bile anlayabilirsin...Şahsen ben ses yapmasın diye ayda 1 kapı fitillerine silikon sprey sıkarken,yeni opel astra da araca dışarıdan ve içten takur tukur ses alacağını sanmıyorum... Ben Megane 3 almadan önce hemen hemen her aracı inceledim hemde üçer dörder defa vs..Hyunda i30 Mesela..İşçiliği gayet iyi..ancak ince detaylar vardır;hiç radyo tuşlarını inceledin mi? ya da radyo ekranının çabucak çizildiğini ve Hyundai servisi tarafından o bölgeye Özel Jelatin satıldığını biliyormuydun? İşçilik buysa yazık... Eski kasa Opel Astra mesela..Kaliteli işçiliğe sahiptir ancak megane 3 kadar değil...Fiat Bravo: İşçiliği en kötü araçlardan bence...
    Kaç araç kasa değiştirirken eskisinden daha kalitesiz araç üretir? Üstüne mi koyar,Eskisinden mi kısar...

Megane 3 bu sefer olmuş diyoruz değil mi? Eskisine nazaran : Vites topuzunu ve motoru bile aynı kaç senedir...Kapı tutamaklarına bak sertçe çeksen elinde kalır gibi çatur çutur ses yapıyor mesela sert plastik...Ama işçilik kalitesi artırılmış,donanım artırılmış eskisine nazaran vs vs... Parasına göre arabalar var...Benim daha çok param olsaydı Yeni Opel astra yı alırmıydım? Hayır..Yakıt tüketimi yüksek,Dizel desen Megane 3 performansına bile yaklaşamıyor...Golf? Dış Tasarımını beğenmiyorum vs vs...Bana göre işçiliği ortalamanın biraz üstünde,performansı tatminkar,yol tutuşu tatminkar bir araç aldım...İhtiyacımı fazlasıyla karşılayan bir araç aldım....

• benim araç 2500 km,2 ay oldu.ne tıkırtı var sıkırtı
    hiç bir şeyde sıkmadım,önlemde almadım.

bugün corolla sı olan arkadaşım bindi,çok beğendi aracı.
    corolla sından çok daha sessiz olduğunu itiraf etti.
  • Nazar değmesin

quote:

Orijinalden alıntı: antares07

benim araç 2500 km,2 ay oldu.ne tıkırtı var sıkırtı

• quote:

Orijinalden alıntı: antares07

benim araç 2500 km,2 ay oldu.ne tıkırtı var sıkırtı

Benimde 1.5 ay oldu yaklaşık 1900 km. yaptım aynı şekilde hiçbir ses duymadım şu ana kadar..(Maşallah diyelimde nazar değmesin)..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Ben Opel astrayı incelemiştim kusura bakma Ömerf ama sana katılamayacağım Bence Yeni Opel Astra nın işçiliği Megane 3 ten daha iyi...Bunu en basitinden söyleyeyim kapı tutamaklarından bile anlayabilirsin...Şahsen ben ses yapmasın diye ayda 1 kapı fitillerine silikon sprey sıkarken,yeni opel astra da araca dışarıdan ve içten takur tukur ses alacağını sanmıyorum... Ben Megane 3 almadan önce hemen hemen her aracı inceledim hemde üçer dörder defa vs..Hyunda i30 Mesela..İşçiliği gayet iyi..ancak ince detaylar vardır;hiç radyo tuşlarını inceledin mi? ya da radyo ekranının çabucak çizildiğini ve Hyundai servisi tarafından o bölgeye Özel Jelatin satıldığını biliyormuydun? İşçilik buysa yazık... Eski kasa Opel Astra mesela..Kaliteli işçiliğe sahiptir ancak megane 3 kadar değil...Fiat Bravo: İşçiliği en kötü araçlardan bence...
    Kaç araç kasa değiştirirken eskisinden daha kalitesiz araç üretir? Üstüne mi koyar,Eskisinden mi kısar...

Megane 3 bu sefer olmuş diyoruz değil mi? Eskisine nazaran : Vites topuzunu ve motoru bile aynı kaç senedir...Kapı tutamaklarına bak sertçe çeksen elinde kalır gibi çatur çutur ses yapıyor mesela sert plastik...Ama işçilik kalitesi artırılmış,donanım artırılmış eskisine nazaran vs vs... Parasına göre arabalar var...Benim daha çok param olsaydı Yeni Opel astra yı alırmıydım? Hayır..Yakıt tüketimi yüksek,Dizel desen Megane 3 performansına bile yaklaşamıyor...Golf? Dış Tasarımını beğenmiyorum vs vs...Bana göre işçiliği ortalamanın biraz üstünde,performansı tatminkar,yol tutuşu tatminkar bir araç aldım...İhtiyacımı fazlasıyla karşılayan bir araç aldım....

Saygı duyarım görüşünüze fakat kesinlikle megane 3 fanatiği vs değilim aracım neyse onu söylerim babamın malı değil sonuçta renault.

Cİdden çok inceledim astra'yı bugün özellikle arka kapılarının plastiğinin ön kapılardan farklı olması(ön kapıda üst kısım yumuşak plastikken arka kapıda sert plastik) arka kapıların birleşme noktalarındaki bariz çapak ve açıklıklar çok dikkatimi çekti birde konsolda hız göstergelerinin üstünü kapatan kısım bildiğiniz taş gibi plastik ciddi anlamda çok kötü duruyor ve dokunduğumda çıtırdama sesleri geliyorda aynı şey konsol kaplamasındada var Emniyet kemerlerinin orda iki plastiğin birleştiği noktalarda bariz açıklık var.Önceki kasa astra bariz şekilde daha kaliteli malzemelere ve daha iyi işçiliğe sahip.
    Kesinlikle astra'nın işçiliğinin ve malzeme kalitesinin megane 3 den iyi olduğuna katılmıyorum bunuda megane 3'üm var diye söylemiyorum gerçekten gördüğümü aktarmaya çalışıyorum.Zamanla ses yapıcak çok işçilik kusuru var belki ilerde düzeltirler orasını bilemem aracın konsolu,kadranı içeride kullanılan ışıklar göz boyuyor bundan eminim.
    Görünüşte kaliteli duran ama detaylı inceleyince fazlasıyla kusuru bulunan bir araç olmuş bence astra.

Çok şükür aracımdanda hiç bir ses gelmiyor şuan fazlasıyla memnunum bende.

İstanbulda olan arkadaşlar varsa bir gün birlikte gidelim inceleyelim yeni astra'yı belki gözden kaçırdığınız şeyler vardır benim gördüğüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerf -- 25 Mart 2010; 21:56:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: omerf

quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Ben Opel astrayı incelemiştim kusura bakma Ömerf ama sana katılamayacağım Bence Yeni Opel Astra nın işçiliği Megane 3 ten daha iyi...Bunu en basitinden söyleyeyim kapı tutamaklarından bile anlayabilirsin...Şahsen ben ses yapmasın diye ayda 1 kapı fitillerine silikon sprey sıkarken,yeni opel astra da araca dışarıdan ve içten takur tukur ses alacağını sanmıyorum... Ben Megane 3 almadan önce hemen hemen her aracı inceledim hemde üçer dörder defa vs..Hyunda i30 Mesela..İşçiliği gayet iyi..ancak ince detaylar vardır;hiç radyo tuşlarını inceledin mi? ya da radyo ekranının çabucak çizildiğini ve Hyundai servisi tarafından o bölgeye Özel Jelatin satıldığını biliyormuydun? İşçilik buysa yazık... Eski kasa Opel Astra mesela..Kaliteli işçiliğe sahiptir ancak megane 3 kadar değil...Fiat Bravo: İşçiliği en kötü araçlardan bence...

Saygı duyarım görüşünüze fakat kesinlikle megane 3 fanatiği vs değilim aracım neyse onu söylerim babamın malı değil sonuçta renault.

Cİdden çok inceledim astra'yı bugün özellikle arka kapılarının plastiğinin ön kapılardan farklı olması(ön kapıda üst kısım yumuşak plastikken arka kapıda sert plastik) arka kapıların birleşme noktalarındaki bariz çapak ve açıklıklar çok dikkatimi çekti birde konsolda hız göstergelerinin üstünü kapatan kısım bildiğiniz taş gibi plastik ciddi anlamda çok kötü duruyor ve dokunduğumda çıtırdama sesleri geliyorda aynı şey konsol kaplamasındada var Emniyet kemerlerinin orda iki plastiğin birleştiği noktalarda bariz açıklık var.Önceki kasa astra bariz şekilde daha kaliteli malzemelere ve daha iyi işçiliğe sahip.
    Kesinlikle astra'nın işçiliğinin ve malzeme kalitesinin megane 3 den iyi olduğuna katılmıyorum bunuda megane 3'üm var diye söylemiyorum gerçekten gördüğümü aktarmaya çalışıyorum.Zamanla ses yapıcak çok işçilik kusuru var belki ilerde düzeltirler orasını bilemem aracın konsolu,kadranı içeride kullanılan ışıklar göz boyuyor bundan eminim.

Çok şükür aracımdanda hiç bir ses gelmiyor şuan fazlasıyla memnunum bende.

İstanbulda olan arkadaşlar varsa bir gün birlikte gidelim inceleyelim yeni astra'yı belki gözden kaçırdığınız şeyler vardır benim gördüğüm.

Zaten Megane 3 sahipleri gün geçtikçe artıyor, bir İstanbul buluşması farz olmaya başladı bana göre

• 
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.