Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.sahibinden.com/---_megane_1_5_dynamique_---_2009_----89WQQaXQQ23038725WQQpXQQdisplayitem

yalnız bu araç privelege olsa daha uyumlu olurdu.siyah+bej döşeme.

bende mutluydum siyah tercih edilmiyor özel kalacaz diyetalep artıyor heralde.
    az önce bir tane daha gördüm,expression du heralde kapı kolları siyahtı.

• quote:

Orijinalden alıntı: eray_

arkadaşlar merhaba
    uzun süredir bu aracı araştırıyorum ama karar verememiştim
    aurisin makyajlı kasası çıkmasıyla kafam biraz daha karışmıştı ama sanırım fiyat farkı açısından megane 3 hb 1.5 dci privilege alıcam gibi duruyo
    bugün bu araç için 40.900 liralık bi fiyat aldım bunuda söyliyim merak edenler için..

sormak istediğim bikaç konu var
    bazı resimlerde vitesin arkasında joystick benzeri bişey var o benim almayı düşündüğüm seçenekte mevcutmu
    ayrıca radyo-cd çalar enteresan bi şkeilde klimanın alt kısmına yapılmış çok aşağıda duruyo
    bu durum kullanımda zorluk yaratırmı ? cd çaların o kadar aşağıda olduğu bi model uzun zamandır görmemiştim :)
    bi sorum daha var bu biraz göreceli bi durum ama yorum yaparsanız sevinirim
    bej döşeme bana biraz kalitesiz gibi görüntü kullanan arkadaşlar ne düşünüyo onu merak ettim
    şimdilik başka sorum yok
    cevaplar için şimdiden teşekkürler...

kardeş prilivage 40500 süper fiyat premium paket navigasyon ve sunroof opisyonlarından hangılerı var yada herhangı bırı varmı?

bu arada benımkı gıbı tabanı dahil bej renk olanlar için kesin önerım halı kestirin hem paspastan daha da şık duruyor
     RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]
     RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

• @ MR.Ş@HIS

Renk uyumunu yakalamışsın ama çabuk kirlenir ve kiri gösterir.Kullanırken galoş takmanı öneririm.
  • herkese selam. arkadaşlar forumdaki yorumlarınızı uzun bir zamandır takip ediyorum ve sonunda yorumlarınızdan da büyük ölçüde etkilenerek megane hb3 1.5 dci privilage premium paketli araca karar verip siparişi verdim.yani artık aranızda bende olacağım. fiyat 43.500 tl çok zorladım daha aşağı inmediler. sizce fiyat nasıl. birde stepne aracın altında bu özellik canımı sıkıyor ses veya tıkırtı yapar diye, kullanan arkadaşlar lütfen bu konuyla ilgili yorumlarınızı alabilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc2772 -- 23 Mart 2010; 21:52:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antares07

http://www.sahibinden.com/yeni_megane_3-74WQQaXQQ16342374WQQpXQQdisplayitem

hocam siyahı kesinlikle tavsiye ederim.arabadan anlamayanlar cipmi bu diyorlar.

bence bu arabayı en güzel gösteren renk.açık renkler bu arabayı göstermiyor bana göre.
    siyah renk bakımı zordur denir.titiz birisi olmama rağmen ,önceki aracım gümüş griydi ondan sonra sıkıntı yaratmadı bana.

birde 10 megane 3 ten 9 u beyaz.

Sen arabadan anlıyor musun sence? Daha bindiğin arabanın kaç beygir olduğundan haberin yok,yanlış mıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Death666

quote:

bence bu arabayı en güzel gösteren renk.açık renkler bu arabayı göstermiyor bana göre.
    siyah renk bakımı zordur denir.titiz birisi olmama rağmen ,önceki aracım gümüş griydi ondan sonra sıkıntı yaratmadı bana.

Sen arabadan anlıyor musun sence? Daha bindiğin arabanın kaç beygir olduğundan haberin yok,yanlış mıyım?

buyur?böyleleride yeni türedi

sayın arkadaşım gece gece güldürdün beni.araç benim araç değil örnek olsun diye koydum,anlamadan dinlemeden hayret yav

• @antares07

Hocam şahsi fikrimdir; bana göre megane 3 renkleri arasında en kötü renk siyah..Öyle bir siyah yapmışlar ki yolda ne parlıyor ne de tam siyahlık hissi veriyor..çözemediğim bir renk...Bir citroen c4 ya da golf 6 siyahını birde bizim megane 3 yanyana koy sanki metalik değil de opak siyah gibi duruyor megane 3 te..

Aracın hatlarını gösteren renkler koyu değil tam tersine açık renklerdir...Koyu bir araç gündüz aracın hatlarını gösterse de gündüz gösterdiği gibi akşam hatlarını göstermez..Açık renk ise gündüz ve gece her türlü hatları gösterir...Mesela duman gri meganeyi gündüz gördüm inanılmaz güzel duruyor...Akşam gördüğüm de ise o kadar dikkat çekmedi gözümde ta ki yanyana gelene dek...Bu sadece megane için değil hemen hemen her araç için geçerli bir durum bence...

Forum arasında en çok beğenilen renk sorarsak eğer genelleme olarak Beyaz denecektir...zaten yolda gördüğüm çoğu megane beyazdır ve gerçekten aracın hatlarını gösteren ve hoş duran bir renk...Mesela hiç gördünüz mü bilmiyorum Bej rengi...Kumsal beji mi deniliyor nedir...2 defa gördüm ve gözümü alamadım üzerinden

• ben de siyahı beğenmiyorum, dediğin gibi mat duruyor. Fluence için de aynı şekilde. Ayrıca koyu renkler bu aracın detaylarını gizliyor. dümdüz siyah bişe gidiyo yolda. Dün akşam önümde bi FLuence vardı yağmur sonrası tozdan çamurdan batmış durumdaydı.

Bizim başlıkta da yazdım, Clio3'üm siyahtı, ona yakıştırıyodum, daha canlı bi siyahtı hemde (nasıl oluyosa artık). Ama yıkandıktan sonraki ilk yarım saat güzel duruyodu. Yarım saat sonra toz birikince yavaş yavaş gidiyodu. Ki ben onu da kumsal beji alacaktım ama sadece siyah kalmıştı. koskosa TR'de bi tane de platin gri vardı o zmn. ikisini de çok istemediğim için elimdeki siyahı tercih etmiştim.

Ama FLuence'i alırken özellikle kumsal beji istedim. gerekirse bekleyecektim. Her bindiğim gün mükemmel kararımı görüyorum. Şunu da söyliyim, ben hergün yoldayım. Günde 180km... o yüzden kir toprak benim için büyük sorun. Arabasını kapalı garajda tutup, haftasonları çıkan adamın koyu renk kararı yanlış olmaz.

İlla koyu renk alacaksam da duman gri rengi alırım. Siyah hakkaten bi tuhaf görünüyo.

Bunun yanında koyu rengin yaz için de büyük dezavantajı var. İlk Clio3'üm de ateş kırmızıydı. Ondan sonra siyahını almıştım. Siyahta yazın, güneş görünür görünmez araba hamam oluyodu. Daha fazla klima kullanmak zorunda kalıyodum.

• Kim ne derse desin fluence için siyah rengi tek gecerim. Çok ayrı bir havası var. Bizim sitede görüyorum. Aracı oldugundan lüks gösteriyor. Açık renkleri Plaza'da gördüm. Daha sıradan görünüyorlar. Linea'yi andırıyor. Ben fluence'in siyahını beğendim açıkcası. Kendi aracımı duman gri seçmemin tek nedeni beyazdan başka seçeneğim olmamasiydi. Beyazı ise hem opak olduğu hem de plastik aksam çok sirittigi için tercih etmedim.
  • tabiki renk işi tamamen zevke bakıyor.herkes farklı farklı düşünebilir gayet normal.

bence her renk her araca gitmiyor.
    megane almadan önce golf almak üzereydim,eğer seçimim golf olsaydı kesinlikle beyaz dışında bir renk almazdım.

siyah renk megane olduğundan büyükmüş gibi görünüyor.

aralık ayında kp expression megane bulmuştum bir tane.fiyatı çok iyiydi,33500 tl.
    renk iyolit mavi diye almamıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sariyeron

Kim ne derse desin fluence için siyah rengi tek gecerim. Çok ayrı bir havası var. Bizim sitede görüyorum. Aracı oldugundan lüks gösteriyor. Açık renkleri Plaza'da gördüm. Daha sıradan görünüyorlar. Linea'yi andırıyor. Ben fluence'in siyahını beğendim açıkcası. Kendi aracımı duman gri seçmemin tek nedeni beyazdan başka seçeneğim olmamasiydi. Beyazı ise hem opak olduğu hem de plastik aksam çok sirittigi için tercih etmedim.

Bu konuda hem fikiriz Siyah yakışıyor..

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] ||  RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

Not: Araç st bölümünde bi arkadaşa aittir.

• 1 sene boyunca siyah araba kullandım sıfır olarak aldığımız fakat tövbe ettim bi daha hayatım boyunca siyah araba almamaya üzerine tükürsen çiziliyor ufacık su birikintisinden geçiyorum araba direk pisleniyor

Şimdi beyaz arabam kafam rahat ıslak mendille bile temizlerim arabayı
  • arkadaşlar forumda abuk subuk tartışma konuları hortlatmayalım. konuyla ilgili bilgisi olmayanlara cevap vermesek daha iyi olacak. daha neler ya? exp ile prv arasında plastik kalitesi farkı??? biraz daha elle tutulur şeyler yazalım lütfen..
    tamam koltuklar farklı aynalar katlanıyor bluetooth var, eller serbest var. bunları zaten herkes katalogtan görebiliyor.

önceki sayfada bi arkadaş sormuştu bende kendi açımdan cevap vermiştim bu özellikler bana göre fazladan 3000 tl vermeye değmez diye. verene de saygı duyulur.tercih meselesi.. bn konfor paketle aldığım opsiyonlardan gayet memnunum. digitak klima, cc, far sensörü yağmur sensörü..herneyse işte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerf
    1 sene boyunca siyah araba kullandım sıfır olarak aldığımız fakat tövbe ettim bi daha hayatım boyunca siyah araba almamaya üzerine tükürsen çiziliyor ufacık su birikintisinden geçiyorum araba direk pisleniyor

Şimdi beyaz arabam kafam rahat ıslak mendille bile temizlerim arabayı

Babamda platin gri laguna var. Hem araca yakışıyor hem de ne kir ne cizik gösteriyor. Ama beyaz farklı, çizikleri belli etmese de kır tutuyor. Bir de opak olduğu için parlamıyor. Plastik gri rengi aracın üzerinde çok sırıtıyor. Bunun yanında avantajları da var. Opak oldugundan boya onarımı lokal yapilabliyor. Yazın Güneş çekmiyor üzerine. Plastik aksam boyatilirsa ayrı bir havası da olabilir. Renk secimi kolay bir tercih değil yani.

• quote:

quote:

quote:

sayın arkadaşım gece gece güldürdün beni.araç benim araç değil örnek olsun diye koydum,anlamadan dinlemeden hayret yav

Pardon baba

• quote:

quote:

quote:

quote:

Pardon baba

önemli değil arkadaşım,olur böyle şeyler

• quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

arkadaşlar forumda abuk subuk tartışma konuları hortlatmayalım. konuyla ilgili bilgisi olmayanlara cevap vermesek daha iyi olacak. daha neler ya? exp ile prv arasında plastik kalitesi farkı??? biraz daha elle tutulur şeyler yazalım lütfen..
    tamam koltuklar farklı aynalar katlanıyor bluetooth var, eller serbest var. bunları zaten herkes katalogtan görebiliyor.

önceki sayfada bi arkadaş sormuştu bende kendi açımdan cevap vermiştim bu özellikler bana göre fazladan 3000 tl vermeye değmez diye. verene de saygı duyulur.tercih meselesi.. bn konfor paketle aldığım opsiyonlardan gayet memnunum. digitak klima, cc, far sensörü yağmur sensörü..herneyse işte..

bana diyorsan eğer ben plastik kalitesi farklı demedim.döşeme farklı dedim,yazdıklarım aynen duruyor,tekrar okuyabilirsin.

privelege veye dynamic sana göre gereksiz olabilir,bana göre önemli detaylara sahip.

ayrıca kp expression ile privelege arasında 3000 tl değil 1900 tl fiyat farkı var yanlış bilgilendirmeyelim lütfen.

1900 tl vererek gelen extralar;
    yarı deri döşeme,
    bluetooth
    Krom kaplı kapı Kolları
    eller serbest sistemi
    Katlanan Yan Aynalar
    140W, 4HP + 4 tweeters, Radyo-Mono CD MP3 - 3D Sound by Arkamys
    deri direksiyon.

bence 1900 tl yi fazlası ile hakeden özellikler.

herkesin tercihi,bütçesi farklı,saygı duymak lazım.

• sırf bluetooth ve eller serbest yeterli bence... çok kullanışlı
  • Aracı geçtiğimiz perşembe günü uzun yolda denemek kısmet oldu.

Pekte uzun sayılmaz ama Bakırköy-Silivri arası bir yolu otobandan gidip normal yoldan geldim. Bazılarının dediği gibi araç ne 150 de tıkanıyor ne de hızlanma problemi yaşıyor. Çok rahat bir şekilde yokuşuna göre 150-170 arasında gidiyor. Düz yolda zaten 190-200'ü buluyor. Tabii bunlar araç 5 kişi taşıyorken söyleyebiliyorum.

Gaza bastığım için yakıt konusunda bir şey söyleyemeyeceğim fakat peugeot 206 benzinli araçla 90larda gezerek gidip geldiğimiz yola yaklaşık 60tl veriyorduk. Kendi aracımla dediğim gibi hızları yaparak 45 milyon civarı bir yakıt harcadım. Bu arada eklemeyi unuttum aracım dizel, 105 bg.

Birde dün navigasyonu kullanayım dedim fakat Ortaköy'e inerken baya bir ara sokaklara soktu, hatta bir kere girilmez sokağı gösteriyordu girmedim devam ettim. İlk denememde hüsrana uğrattı diyebilirim. :)

• Aracın 30 dan 100'e çıkma hızıyla, 100'den 150'ye çıkma hızı, yada 150'den 200'e çıkma hızı bir olamaz. Hızlanma hızı giderek düşer. 200'e çıkamaz denmedi zaten de bahsettiğim olaydan konuşuldu. Ben de geçen hafta Ankara O.20 otobanında kullandım. 175'i gördüm. Hava yağmurluydu, yolu da bilmediğimden basmadım. o şekilde devam etsem 200 çok rahat. Zaten yokuş aşağı bi yerde bulmuştum. Ama bu demek değilki araç 2. vitesteki ivmelenmeyle ivmeleniyor. Fizik kurallarına aykırı zaten. Şunu da ekliyim ben hergün 5 kişi gidiyorum. otobanda ise 3 kişi ve bagaylıydık...

navigasyona gelince TOmtom kullanmadım ama çok başarılı olacağını düşünmüyorum. Kendim IGO kullanıyorum. kullandığım yazılım içinde 4 çeşit rota belirleme aracı var. Ekonomik, hızlı, kısa, kolay... Sizde de benzer ayar vardır heralde ve ara sokaklara soktuğuna göre "kısa" seçilmiştir. Onu ekonomik ya da kolay yaparsanız daha başarılı sonuçlar alırsınız.

• 
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.