Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1963. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.255.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19611962196319641965
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç 2011 105 hp privilige. Geçen yıl yaz sonlarına doğru klima soğutmamaya başlamıştı. Çok sık kullanmadığım için üzerine düşmedim. Geçen hafta şehir içinde sıcakta kalınca artık hiç soğutmadığını kanaat getirdim ve klimacıya gittim. Kontrol ettiler gazı kalmamış dediler zaten kompresörden ilk çalışmada cızz diye bir ses gelir sonra kesilir ya o sesin sürekli devan ettiğini fark ettiler. Bu şekilde çalışmasında gazın bittiğine işaretmiş zaten. Neyse klima gazı yenilendi ayrıca UV kaçak kontrolü sıvısı basıldı. Gayet iyi soğutmaya başladı. Bu haftada kontrol yapıldı kaçak görünmüyor. Eğer kaçak yoksa gaz neden bitti anlamadım ustada gazın bitmesi için kaçak olması lazım dedi. Belki 1 ay sürer dedi belki üç yıl. Bazen bulunamıyor tam olarak dedi görünmeyen yerler olduğu için. genel olarak gaz klima gazı zamanla biter mi yoksa kaçar mı vardır bilen var mı?. !! ÖNEMLİ !! eğer klima gazı azalıp biterse ve klima sürekli çalışmaya zorlanırsa klima kompresörünün bozulduğunu söyledi. Bazı markalarda kompresör kitlenince de içteki klima radyatörüne parçalar gideceğini ve onun değişebileceğini belirtti. Eğer sizde de böyle durumlar varsa kontrol ettirmekte fayda var.

• Merhaba arkadaşlar, Otomatik araç almak istediğim için aracımı satıyorum. Donanımlı bir araçtır. İlanda özellikleri yazıyor.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-ekstrali-touch-plus-698827870/detay/
  • selamlar.

aracım 2011 yerli privilege bluetoothsuz olanlardan teyp ve tomtom navigasyon var. acaba bu teybi bluetoothlu olanla değiştirsem soketleri uyum sağlarmı ve navigasyon çalışırmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nucleus85

selamlar.

aracım 2011 yerli privilege bluetoothsuz olanlardan teyp ve tomtom navigasyon var. acaba bu teybi bluetoothlu olanla değiştirsem soketleri uyum sağlarmı ve navigasyon çalışırmı?
    Şu sadece siyah renkli olan teyp mi. Fotoğraf atarsanız yardımcı olmaya çalışayım. Ama denemeden bilinmez.Soket uysa bile eksik pin girişleri olabilir. Normal teyp olsa daha çok bilgim var ama orijinal navigasyonlu bilgim pek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nucleus85

selamlar.

komple teybi değiştirmeye gerek yok, alttaki Bugra hocanın videolarda yaptığı gibi teybin içine küçük bi bluetooth modül taktırıp kullanabilirsiniz, çevrenizdeki elektronik tamiri yapan bi ustaya videoyu izlettirin yardımcı olurlar, 50 lira ustaya işçilik verirsiniz modulde aliexpress te 3-4 dolar toplamda 70 liraya hallolur, öyle girişler uycakmı navigasyon çalısırmı vs. dertleriniz olmaz, biz Türk'üz zaten bize böyle ucuz yollu pratik çözümler lazım, öyle ufak bişey için komple teybi değiştireyim yok soket yapısını değiştireyim falan filan bunlar zengin avrupa işi şeyler, bu oyuna gelmeyin :)

https://youtu.be/t1pwhbHttf0
    https://youtu.be/LCTRPU8iLSc

• Aradım fakat bulamadım.

Donanım paketlerinin doludan boşa doğru sıralaması ve her bir paketin içeriğinde neler olduğunu nereden bulabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: USHAKA

Aradım fakat bulamadım.

Donanım paketlerinin doludan boşa doğru sıralaması ve her bir paketin içeriğinde neler olduğunu nereden bulabiliriz?
    GT-Line,Icon,Touch Plus,Touch,Business,Joy diye gider genelde Doludan bosa dogru...Joy giris pakettir.
    Yabancılarda Privillage var o da Icon gibi dolu oluyor.
  • onuraykut kullanıcısına yanıt
    İlk aklima gelen fakir lpg karışımi problemi. Gaz ayarı yapan bir yere götürüp kontrol ettirin. 50 tl ye ayar yapan yerler var. Sorun devam ediyorsa lpg enjektörlerin tıkamiş yada dar olabilir bir matkap ucu ile genişletiyorlar

• onuraykut kullanıcısına yanıt
    İlk aklima gelen fakir lpg karışımi problemi. Gaz ayarı yapan bir yere götürüp kontrol ettirin. 50 tl ye ayar yapan yerler var. Sorun devam ediyorsa lpg enjektörlerin tıkamiş yada dar olabilir bir matkap ucu ile genişletiyorlar

• srdr_52 S kullanıcısına yanıt
    evet teyp o siyahlardan arabada herşey var bt yok çok arıyorum eksikliğini. internette navigasyonlular ile ilgili bir bilgi bulamadım bilmiyorum varmıdır forumda yapan.

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    valla buğra bey aşmış ben bunu anlatsam elektronikçilere olmaz derler. bi denemek lazım.
    şu üç kuruşluk parça için reno nun insanlara yaptığına ne demeli bilemedim.

• nucleus85 kullanıcısına yanıt
     RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]
    Bu tiplerin soketleri uyuyor görünüyor. makyajlı kasalarda gelen üzerinde usb girişi olan teyplerin soketi uymuyor. onlarda soket dönüşümü ile yapılıyor ama 500-600 toplam para istiyorlar.Yakın bir yerde satan bulursanız deneyip uyumlu çalışması şartı alabilirsiniz.
  • Arkadaşlar 2011 Model Privilege Megane3'ümüzü satıyoruz, ilgilenenler için linki bırakıyorum
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-orijinal-degisensiz-temiz-megane-3-privilege-hb-702532670/detay
  • srdr_52 S kullanıcısına yanıt
    evet biraz araştırdım görsellerden soketler uyumlu duruyor.

umarım navigasyonla da uyumludur da kullanırız. bulup denemek lazım. bulabilirsem uyum durumunu buradan paylaşırım.

• Selamlar herkese iyi forumlar.

2011 model Privilege paket bir megane almayı düşünüyorum. Araç dizel otomatik ve 140 Bin kilometrede. Km konusu aklımı çok kurcalıyor. Şanzımanda veya başka bir aksamda sorun yaşar mıyım acaba? Daha fazla km yapan kullanıcılar varsa yorum yaparlarsa çok memnun olurum. İlk arabam olacak tavsiyelerinizi bekliyorum.

• enemaque E kullanıcısına yanıt
    otomatik şanzıman edc ise sorun yaşarsınız çok büyük ihtimalle, 2014 öncesi üretilen edc'lerde kronik sorunlar olduğu söyleniyor (zaten şikayetvar sitesinde aratırsanız fluence/megane 3 edc şanzıman şikayeti bolca vardır) haricinde bakımları zamanında yapıldıysa büyük bir kazası vs. yoksa sorunsuz kullanırsınız. satan kişide muhtemelen ya model yükseltmek için satıyordur yada edc sorunlarından bıktığı içindir :) yoksa satılacak araba degildir privilege en dolu paket yok yok arabada o dönem için düşünürsek. çok elzem değilse bu yaştaki araçlar manuel vites alınmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 11 Temmuz 2019; 13:32:42 >
  • enemaque E kullanıcısına yanıt
    aynı model ve paket aracı kullanıyorum sıfır aldık hala maşallahı var. edc bir kez sorun çıkardı o da geçen sene birkaç gün ara ara 2 4 ve 6 ya geçmedi vites kutusu beyni değişmesi gerek dediler servis bakımlı olduğu için garantiden karşıladı renault.

motoru zaten konuşmaya gerek yok kendini kanıtlamış edc ise o sıkıntı harici hiç üzmedi. donanım olarak bakacak olursak c segment bir araçta beni tatmin etmedi diyecek adamı Allah taş eder. 2019 model araçta olmayan özellikler var.

Son olarak yakıttan bahsetmek istiyorum diğer kullanıcılarda nasıl bilmem ama araba çok yakmaya başladı eskiye göre.

• Arkadaşlar araç alma arefesindeyim nasipse. Konuya bir göz atıp fikrinizi belirtmeniz çok işime yarar.
    https://forum.donanimhaber.com/1-3-linea-mi-1-6-megane-3-mu--139093342#139095329

• quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Arkadaşlar bu Megane HB nin arka koltukları tamamen katlandığı zaman bagaj kaç lt oluyor bilgisi olan var mı?
    1162 lt hocam katalogta yazan değer.

• 
Sayfa: önceki 19611962196319641965
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.