Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.152
Cevap
149
Favori
3.018.643
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Megane >> RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      290 Mesaj
      06 Ekim 2018 12:33:28
      Arkadaşlar aracımı tayin nedeniyle satmak zorunda kaldım.Temiz araç arayanlara duyurulur.ilan no:(609264996).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

..
    • Yüzbaşı
      505 Mesaj
      09 Ekim 2018 18:24:35
      quote:

Orijinalden alıntı: biz

Megane 3 aracıma goodyer 205/60/16 yerine 40 bin km de PETLAS pt515 model 215/55/16 aldım. aracın yol tutuşu gidişi duruşu olumlu yönde değişti sadece kasislerede biraz sert ama normal kullanımda yumşak yol seside daha az tavsiye ederim. ölçülerde %1,5 daha küçük ama fark edemiyorsunuz
      Halen oneriyormusunuz

|
      |

Hayata yön veren en önemli kararlar, çoğunlukla anlık kararlardır.
    • Yüzbaşı
      430 Mesaj
      10 Ekim 2018 19:06:13
      arkadaşlar merhaba
      1 ay önce 2014 megane edc aldık konuyu okurken serviste edc vites güncellemesi gibi şeylerin yapıldığını okudum
      aracın bakımları vs. serviste mi yapılmış önceden bilmiyorum yine de bu güncellemeyi yapar mı servis
      bir de radyonun versiyonunun güncellemesi de mi serviste yapılır kendimiz yapabilir miyiz ? teşekkürler şimdiden
      |
      |

• Yüzbaşı
      532 Mesaj
      12 Ekim 2018 18:30:01

bu radyo güncelleme işini bende merak ediyorum. burda servise sormuştum zamanında. kendiniz yapıyorsunuz diye üstünkörü bi cevap vermişlerdi.
      |
      |
      Bahsedilenler: Kristallklar

Öfkeliyken konuş. Göreceksin ki pişman olacağın en güzel konuşmayı yapmışsın...
    • Yüzbaşı
      369 Mesaj
      15 Ekim 2018 00:43:43
      Arkadaslar park freni arizam var beyin değişti sonra debriaj pedal kontaktörü degisecek dediler o da degisti yine ariza veriyor. Ilk birkaç arizasinda debriaja basınca ariza sönüyor 1 hafta sonra falan kalici olarak ışık yaniyor.

Ayrica iki kapimin da kilitleri elimi kapiya atinca ya da kapi kolunu çekince acilmiyor daha önce yasayan oldu mu ucuz yollu çözümü var mı servis 1800 diyor &#128545;

nexus
    • Binbaşı
      1489 Mesaj
      18 Ekim 2018 07:50:03

Hocam Facebook’da megane 3 sayfasına üye olursan orada yardımcı olacak birileri çıkar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      axu483 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      473 Mesaj
      20 Ekim 2018 18:36:06
      Megane 3 gt line aracımız var 2014 bunlarda torpido sogutma oluyor mu?

|
      |

• Binbaşı
      1233 Mesaj
      23 Ekim 2018 21:33:03
      Selamlar, forumun eskilerindenim ama epeydir girmiyordum. 2011 megane 3 edc aracım var. 106 binde. Birkaç aydır özellikle düşük hızlarda 1-2-1 viteslerde şanzımandan metalik sesler geliyor ve bazen silkeleme yapıyor. Henüz servise gidemedim. Var mıdır başına gelen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T1973 -- 23 Ekim 2018; 21:35:49 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      473 Mesaj
      23 Ekim 2018 22:17:33
      Arkadaşlar r link store üye olamıyorum vın is incorrect hatası alıyorum. Aracın 2. Sahibiyiz araç 2014 model nasııl çözebiliriz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      195 Mesaj
      27 Ekim 2018 20:05:40

arkadaşlar resimde yazdığım gibi bi sıkıntım var, boyle bir durumla karşılaşan varmı endişelenmemiz gerekir mi?

• Yüzbaşı
      369 Mesaj
      27 Ekim 2018 20:19:35

Bi ara bende de gostergenin alcalma yukselme sorunu vardı 70 liraya termostat almistim mais akbay renodan 40 liraya da taktirmistim. Akan antifirizli siviyi da alta leğen koyup toplayip tekrar dokmustum . 110 liraya tamir olmuştu. Ama kalorifer durumunda tepkisini bilmiyorum.

|
      |
      suatcagdas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

nexus
    • Çavuş
      69 Mesaj
      28 Ekim 2018 21:50:15
      Yaklaşık bir senedir klimadan gelen kokuya çare bulamamıştım forumda çare aramıştım yine polen filtresi değişimi de fayda etmemişti. En son bir elektrikçiye baktırmıştım oda sökülüp bakılacak dedi. Bende kendimce sökeyim bakayım dedim.
      Önce kaputtaki ızgaraları söküp baktım fazla bir pislik veya göze çarpan bir şey bulamadım kokuda gelmiyordu. Sökmüş iken yinede temizledim. Youtube linkihttps://www.youtube.com/watch?v=UE3c_AhIQB0&t=99s

Büyük ihtimalle içeride birşey olduğunu düşünerek polen filtresinin olduğu yere bakmak istedim. Polen filtresini sökmek için youtube dan videoları izledim.https://www.youtube.com/watch?v=h3hmzYrvdM8
      Ancak o kısma bakabilmek için torpido gözünü de sökmem gerekti.https://www.youtube.com/watch?v=XBfDJs4Jj1A&t=1s
      Sonra polen filtresinin olduğu kısımda bir klima radyatörü var orada bayağı bir kir birikmiş neden olduğunu anlayamadım . Burayı nasıl temizlerim diye düşünürken serviste usta Apc türü temizleyici sıkmıştı buraya. Sonra su nereye gidecek diye düşünürken alt tarafta bir hortum gördüm bunun klima tahliye borusu olduğunu keşfettim radyatörden yoğunlaşan su buradan tahliye oluyor.Sonra polen filtresinin oradan valet pro Apc temizleyici sıktım bekleyip üzerine saf su sıktım bu işlemi bira kaç kez tekrarladım. Kirlerin büyük bir çoğunluğu gitti. İlk deneme de o koku gelmedi. Bakalım zamanla tekrar gelmez inşaallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdr_52 -- 28 Ekim 2018; 21:58:17 >

• Yüzbaşı
      560 Mesaj
      29 Ekim 2018 00:37:10

guzel calısma olmus baya ugrastırmıs
      |
      |
      srdr_52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ey insan Kaf dagı kadar yüksekte olsanda,kefene sığacak kadar küçüksün unutma..!! Ölümde var..!!!

Acer aspıre 5920G cor2duo 2.1ghz 4gb ddr2 160gb hdd 1024mb nıvıdıa geforce

Palio speedgear 1.2 16v EL
      Megane 3 1.5dci Expession plus
    • Yarbay
      5578 Mesaj
      29 Ekim 2018 12:32:26

hocam soğutma suyunuzu kontrol ettirin gerekirse serviste komple boşalttırıp antifriz ile saf su eklemesi yaptırın. sistemdeki su kalorifere gittiği zaman hararet düşebilir bu bir miktarda normaldir. kaloriferin radyatörü ve motorun radyatörü ayrı 2tanedir bu yüzden hararet düşebilir. kışa girmeden sıvıları kontrol etmekte fayda var.
      |
      |

Katılım tarihi: 8 Ocak 2005

Kullandığım Ekipmanlar: MSI GT73VR TITAN - i7 7700HQ - 16GB DDR4 - 8GB GTX 1070 - 256 256 GB SSD - Bloody v7 Mouse - Steelseries RGB Keyboard Xiaomi Note 6 PRO
    • Çavuş
      69 Mesaj
      29 Ekim 2018 12:45:32

Teşekkürler. 3-4 saatimi buldu. Sorunu bulması çözüm getirmesi temizlemesi ama eğer koku daha gelmezse tüm yorgunluğumu unuturum &#128512;

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      scada kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Teğmen
      195 Mesaj
      30 Ekim 2018 17:57:14

cevaplarınız için teşekkürler hocam, dediğim gibi bu durum sadece ısıtma için kaloriferi açtığım zaman oluyor normal zamanda alçalma yükselme olmuyor, yakın bi zaman önce soğutma sıvısı minimuma yaklaştığı için antifiriz+saf su ilavesi yaptım, aracın kendi içindeki "turuncu antifiriz" den sordum benzinlikte ancak "o renk yok elimizde ve renk farkı olmaz diyerek" castrol sf pembe renk antifiriz aldım ve bununla takviye yaptım, bu renk farkı durumu da tam olarak içime sinmedi ancak bir süredir aracı kullanıyorum hararet / soğutma çekiş azalması, titreme vs. gibi bi durum olmadı şuana kadar, yinede içim rahat etsin diye kış gelmeden serviste soğutma suyunu komple boşaltirip yeniden antifiriz+saf su doldurmak iyi olacak sanirim.

soğutma suyuna takviye yaparken bu farklı renk antifiriz kullanımı bi sorun çıkarırmı (aldiğım antifiriz castrol radiocool sf organik pembe renk antifiriz) böyle bi durumla karşılaştınızmı ?

@axu483 @Tyler Durden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 30 Ekim 2018; 17:59:12 >
      |
      |
      Tyler Durden kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5578 Mesaj
      30 Ekim 2018 18:39:25

hocam aracın kitapçığındaki belirtilen özelliklerde antifriz koyulması daha uygundur.
      |
      |

Katılım tarihi: 8 Ocak 2005

Kullandığım Ekipmanlar: MSI GT73VR TITAN - i7 7700HQ - 16GB DDR4 - 8GB GTX 1070 - 256 256 GB SSD - Bloody v7 Mouse - Steelseries RGB Keyboard Xiaomi Note 6 PRO
    • Çavuş
      62 Mesaj
      30 Ekim 2018 19:23:34
      merhaba aracim 2012 megane3 1.5 icon.aracin sofor kapisi ic cekme kolu plastik parca kirildi.internetten arattim bulamadim.bu parca kapi dosemesi olarak tumlesik geciyor galiba.bu parcayi nereden temin edebilirim bilen var mi

|
      |

• Yarbay
      2803 Mesaj
      30 Ekim 2018 21:45:38
      Fluence diye de aratın, bulabilirsiniz. O da olmazsa servisten kodunu ve fiyatını öğrenin.

|
      |

• Teğmen
      195 Mesaj
      31 Ekim 2018 19:10:56

hocam tekrar tesekkurler, kitapçığı araştırdim bakım kısmına vs. baktım ama bulamadım kitapçıkta, sizin gözünüze çarptımı kitapçıkta bölüm/sayfa olarak nerelerdedir acaba?

|
      |
      Tyler Durden kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
SEO
web tasarım
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.