Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1951. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19491950195119521953
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srdr_52

bende de 2011 var 60 000 km de yukarıda kavrıyor. Genel olarak reno debriyajları yukarıda kavrar yeni modellerinde o kadar değil ama eski modelleri bariz yukarıda kavrar. Debriyaj ömrünün belli bir kmsi yoktur kullanım şartları ve şekli çok etkendir. Gidici olduğu motor devirlenirken hızın ve ivmelenmenin normalden az artığı durumlar debriyajın kaçırdığını gösterir yani motor biraz boşa dönüyormuş gibi olur. Basit test olarak yüksek viteste iken araba kaldırılmaya çalışır. eğer direk stop ediyorsa sıkıntı yok demektir ancak, araba stop etmiyor veya kalkmaya çalışıyor gibiyse debriyaj bitikdir. Genelde ustalar da böyle test yapar.
    tsk hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar; kapı gergisi sesinden çok rahatsızım. 2 Kapı da kapanıp açılırken aşırı derecede gıcırtı ve çat çut yapıyor. Sanayide çin malı gergi 50 TL, internette orijinal denileni 65 TL olarak buldum. Değişimi kolay görünüyor kendim yapabilirim ama uğraşmakta istemiyorum hem kaydı olsun diye yetkili servise de yaptırabilirim. Yakın zamanda kendi değiştiren ya da yetkili serviste değiştirten var mı? Fiyatlar ne alemde? Teşekkürler.

• Arkdaşalar aracı yeni aldım. 2010 model 112.000 km de. Göstergede 8.000/5ay bakım gösteriyor. 120 binde tahmini ne kadar masraf çıkar ve neler değişir?
  • sarpcore kullanıcısına yanıt
    Vites kutusu arızası dsg ve edc şanzımanda yaşanan tipik sorun gibi. İnşallah değildir çünkü bir hayli uğraştırıyor.

Bence servise gidip durumu bir tespit ettirin önce. Sonra tavsiyem forumları inceleyin benzer sorunlarla ilgili derim. Sonra bir yol belirleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SanalNot -- 11 Ağustos 2018; 15:12:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SanalNot kullanıcısına yanıt
    Sorun halledildi. Şansıman beyni değişti. Kronik bir sorunmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

Sorun halledildi. Şansıman beyni değişti. Kronik bir sorunmuş.
    Masraf ne tuttu? Megan 3 almadan önce manuel otomatik arasında çok kalmıştım.

• Huutame kullanıcısına yanıt
    İkinci el şanzıman beyni aldım. 1700tl halloldu

• quote:

Orijinalden alıntı: srdr_52

Arkadaşlar araç 2011 privilege dijital klima. Klima çalışırken yaklaşım yarım veya 1 saat sonra sonara havalandırma kanallarının hiçbirinden hava gelmiyor. Klima çalışıyor fan çalışıyor fakat hava gelmiyor ve yönlendirme tuşuna bastığımda da hava yönlenmiyor ne alta ne üste .İçerinden hava kanallarını kapalı kalıyor sanırsam ,sonra arabayı stop edip 1 saat sonra çalıştırınca tüm hava kanalları aktif oluyor tuşlar çalıyor sonra yine kapanıyor. Arama yaptım ama buna benzer bir sorun bulamadım daha önce. Bilgisi olan var mı.
    Bugün yetkili servise gittim. Klima peteğinin herhalde evaporatör hava durumuna göre nem oranı buzlanma yapabiliyormuş. Tabi böyle olunca da hava akışı kesiliyor haliyle ustanın demek istediği. Usta biraz beklet yada Ac off yaparak buzun çözülmesini sağla dedi zaten 1 saat sonra filan gelince normal çalışıyor. Bilmiyorum ama usta böyle dedi. Önceden Klimayı Auto mod da çalıştırıyordum böyle bir şey olmuyordu şimdi ise 20-21 derece yapıp en düşük fanda çalıştırıyorum acaba bu şekilde klima sürekli çalıştığı için buzlanma yapıyor olabilir. Geçen sene ordu çanakkale , ordu samsun-trabzon yapmıştım Auto mod da çalışmıştı hiç böyle olmadı.

• 2012 megane 3 dizel edc aracım var. ekranda vites kurusunu kontrol ettiriniz çıkıyor.

1-3-5 vitesler var. 2-4-6-r yok. ayrıca egzoz emisyon arızası da cıkmaya başladı. varmı sebebini bilen yardımcı olacak arkadaş?

• quote:

Orijinalden alıntı: alkanaktas

2012 megane 3 dizel edc aracım var. ekranda vites kurusunu kontrol ettiriniz çıkıyor.

1-3-5 vitesler var. 2-4-6-r yok. ayrıca egzoz emisyon arızası da cıkmaya başladı. varmı sebebini bilen yardımcı olacak arkadaş?
    Merhaba. Benim ki 2011 edc aynı sorunla ben de karşılaştım. Vites kutusu beyni değişti. Araba servis bakımlı olduğu için reno tamamını karşıladı. Yaklaşık 4 bin lira bir fiyatı vardı.

• alkanaktas A kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Öncelikle servise baktırın, muhtemelen ya beyin ya da vites kutusu sorunu gibi gözüküyor. Sorunu öğrenin ona göre forumları araştırın. Her sene bakımlarda yetkili servise gittiyseniz mais yardımcı olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkanaktas

2012 megane 3 dizel edc aracım var. ekranda vites kurusunu kontrol ettiriniz çıkıyor.

O senelerin klasik edc arizasi. Buyuk ihtimalle beyin arizali. Araciniz servis bakimliysa yetkili serviste hallederler.

• Live yourlife kullanıcısına yanıt
    1020 öyledir, bende telefonu değiştirdim, ama 1020 de duruyor Bendeki düz vites MST, 2012 ilk makyaj kasa; kronik denebilecek bir sorun yok denebilir, sadece 1700 devir civarı turbo devreye girerken torpido tarafından titreme sesi geliyor, normal giderken ses yok, bu sorunda sanırım sadece bende var, başka kimseden duymadım. EDC lerde ise klasik EDC de görülebiken bir iki sorun dışında ben bir şey duymadım. Temizini bulursan tavsiye ederim.
  • Arkadaslar 2011 model 105 beygir aracım var bu yağ uygun mudur ya da en uygunu hangisidir internetten alip guvenebilecegim yer var mi

https://m.n11.com/elf-evolution-900-sxr-5w40-5-litre-P108662788?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIj4bSoaaG3QIVBNKyCh2r1Aj9EAQYAyABEgIM8PD_BwE&gclsrc=aw.ds

• Arkadaslar benim arac 2014 1.6 touch ...

Aracta ESP yok diye biliyorum. Asr tcs vardi.

Fakat bugun keciorende savura savura yokus inerken ESC devre disi diye ikaz verdi. Sonra ESC devrede dedi. Dort yildir ilk defa oldu bu.

Nette baktim esc ile esp aynidir diyor.

Isin aslini bilen varmidir.

• kerestekeser K kullanıcısına yanıt
    Aynıdır ve aracında varmış:) aten Asr Tcs varsa Esp de vardır. Aynı sistemin içinde. 2014 ve sonrası modellerde ESP standart oldu.
  • Eyvallah.

Ben 2014 te touch paket aldim. Hemen ardindan touch plus cikti. Onun farki ESP ve digital klima demislerdi o zaman. Ben aracimda esp yok diye biliyordum. Ondan sasirdim.

Iyi madem.

• Arkadaşlar merhaba 2012 megane 3 1.5 dci edc aldım ruhsatta bus yazıyor tahminime göre business. Bu araçta ESP ve perde hava yastıkları varmı merak ediyorum.

• Megane hb almayı planlıyorum bunların hangi yıl ve modellerinde yağlı edc şanzıman var arkadaşla

Cvt benzinli modelleri nasıldır sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 12 Eylül 2018; 8:58:34 >
  • evohan kullanıcısına yanıt
    EDC ler cıft kavramalı robotıze yarı otomatık sanzımandır yaglı degıldır
  • 
Sayfa: önceki 19491950195119521953
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.