Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1942. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19401941194219431944
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: udem1982

Arkadaşlar merhaba,

megane 3 cvt araç düşünüyorum. Aşağıda verdiğim ilan için konuşacak olursak ederi nedir. Joy paketlerde esp ve anahtarsız çalıştırma var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-otomatik-vites-2013-megane-acil-satilik-516381199/detay

Fiyat normal gibi. Temiz daha az km yapmış Megane’ lara 55 bin ₺ istiyorlar. ESP yok ama anahtarsız kartlı çalıştırma var.

megane 3 edc lerde joy da olsa esp paketi ve tsc anti patinaj standart oluyor 2014 ve sonrası makyajlı tüm edc lerde bu şekilde paketin ne olduğu önemli değiş

EDC yi hiç bilmiyorum ama arkadaş CVT olan modeline baktı benim arabam da CVT 2013 model antipatinaj sistemi var zaten ama ESP yok keşke olsaymış dediğim donanım.

bende 2014 edc joy var renault çok komik firma acayip şeyleri koymazken bazende birçok aracın orta donanımında bile olmayan şeyleri baz pakete koyabiliyor mesela benim araçta torpido ışığı yok :D ancak 4 camda tek basışla kalkıp iniyor ve kumandadan kapanıp açılabiliyor mesela aynı model kayınpederim astra j var sport edition paket ancak sadece sürücü camı tam otomatik ve kumandadan kapama yok benim araçta durum böyle ama 2014 model bir araçta torpido lambası olmaması ilk başta çok komiğime gitmişti neyseki bu tür şeyler elimden geldiğinden ben oraya orjinalinden çok daha şık lamba yaptım elimden geldiğince de aracı biraz üst pakete çevirdim.Neyseki parçaları uygun aracıma orjinal kol dayamalı orta konsol,orjinal 16 inch jantlar , multimedya ve yine orjinal cc tuşlu deri direksiyon taktım şimdi sıradaki projem hız sabitlemeyi aktif etmek direksiyon mevcut tesisatta orta konsola kadar geliyor almam gereken el freninin ordaki açma kapama düğmesi ve clip clir cihazıyla aktif etmek

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

megane 3 cvt araç düşünüyorum. Aşağıda verdiğim ilan için konuşacak olursak ederi nedir. Joy paketlerde esp ve anahtarsız çalıştırma var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-otomatik-vites-2013-megane-acil-satilik-516381199/detay

Fiyat normal gibi. Temiz daha az km yapmış Megane’ lara 55 bin ₺ istiyorlar. ESP yok ama anahtarsız kartlı çalıştırma var.

megane 3 edc lerde joy da olsa esp paketi ve tsc anti patinaj standart oluyor 2014 ve sonrası makyajlı tüm edc lerde bu şekilde paketin ne olduğu önemli değiş

EDC yi hiç bilmiyorum ama arkadaş CVT olan modeline baktı benim arabam da CVT 2013 model antipatinaj sistemi var zaten ama ESP yok keşke olsaymış dediğim donanım.

bende 2014 edc joy var renault çok komik firma acayip şeyleri koymazken bazende birçok aracın orta donanımında bile olmayan şeyleri baz pakete koyabiliyor mesela benim araçta torpido ışığı yok :D ancak 4 camda tek basışla kalkıp iniyor ve kumandadan kapanıp açılabiliyor mesela aynı model kayınpederim astra j var sport edition paket ancak sadece sürücü camı tam otomatik ve kumandadan kapama yok benim araçta durum böyle ama 2014 model bir araçta torpido lambası olmaması ilk başta çok komiğime gitmişti neyseki bu tür şeyler elimden geldiğinden ben oraya orjinalinden çok daha şık lamba yaptım elimden geldiğince de aracı biraz üst pakete çevirdim.Neyseki parçaları uygun aracıma orjinal kol dayamalı orta konsol,orjinal 16 inch jantlar , multimedya ve yine orjinal cc tuşlu deri direksiyon taktım şimdi sıradaki projem hız sabitlemeyi aktif etmek direksiyon mevcut tesisatta orta konsola kadar geliyor almam gereken el freninin ordaki açma kapama düğmesi ve clip clir cihazıyla aktif etmek

Gerçekten Renault un amacını anlamak zor çok komik Donanım olarak bir yerden kısarken bir yerden ekliyor ama neyse ki WW gibi aracın teknik parçaları ile oynamıyor bildiğim kadarıyla.

Benim arabam da 1.6 benzinli CVT otomatik 2013 model donanım paketi Touch. Gözlemlediğim kadarıyla Hız Sabitleyici Hız regülatörü Antipatinaj sistemi ani fren halinde yanan 4 lü flaşör ani fren sistemi yarı Tiptronik vites kartsız giriş anahtar uzaklaştığında aracı otomatik kilitleyen sistem var.

Aracımdan çok memnunum alalı 1.5 yıl oldu ikinci el olarak 31 bin km de almıştık 46 bin ₺ ye. Şu an 47 bin km önceden yaşadığım tek sorun ön takımın takıntı yapmasıydı ön 2 lastiğin Z rotları değişti 90₺ ye bir de 650₺ ye bakım yaptırmıştık fren Balataları değişti yağı değişti yaptığımız masraf taş çatlasa 1,5 yıl boyunca 1000₺ ya var ya yoktur. Onun dışında tek kuruş masraf etmedik gerçekten güzel araba sorunsuz. Yol tutuşu da çok iyi süspansiyon sistemi gayet konforlu uzun yolda rahatsız etmiyor 160 km hıza kadar çok rahatsız edici düzeyde içeri ses almıyor ama 170 km hızda araba artık sınırım bu deyip kendini belli ediyor zaten motor Sesinden çok rüzgar sesi alıyor. Ekonomik araba gayet memnunuz en çok şanzımanı sorun çıkarır diye korkuyordum DSG olayı gibi ama şimdilik hiç bir sıkıntı Yok maşallah.

Siz de aracınızı güle güle kullanın ilk başta biz de dizel otomatik alacaktık ama Dedem arabalardan çok iyi anlar dizel istemedi bakımı çok masraflı olur motoru narindir diye hatta ilk başta otomatiği bile istemedi ama zar zor sonra ikna oldu. İyi ki de benzinli almışız pişman değilim dizelin motor sesi çekilmez büyük dayımda clio 3 var o arabaya bindiğimde başım ağrıyor resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 27 Şubat 2018; 2:7:52 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Gerçekten Renault un amacını anlamak zor çok komik Donanım olarak bir yerden kısarken bir yerden ekliyor ama neyse ki WW gibi aracın teknik parçaları ile oynamıyor bildiğim kadarıyla.

Benim arabam da 1.6 benzinli CVT otomatik 2013 model donanım paketi Touch. Gözlemlediğim kadarıyla Hız Sabitleyici Hız regülatörü Antipatinaj sistemi ani fren halinde yanan 4 lü flaşör ani fren sistemi yarı Tiptronik vites kartsız giriş anahtar uzaklaştığında aracı otomatik kilitleyen sistem var.

Aracımdan çok memnunum alalı 1.5 yıl oldu ikinci el olarak 31 bin km de almıştık 46 bin ₺ ye. Şu an 47 bin km önceden yaşadığım tek sorun ön takımın takıntı yapmasıydı ön 2 lastiğin Z rotları değişti 90₺ ye bir de 650₺ ye bakım yaptırmıştık fren Balataları değişti yağı değişti yaptığımız masraf taş çatlasa 1,5 yıl boyunca 1000₺ ya var ya yoktur. Onun dışında tek kuruş masraf etmedik gerçekten güzel araba sorunsuz. Yol tutuşu da çok iyi süspansiyon sistemi gayet konforlu uzun yolda rahatsız etmiyor 160 km hıza kadar çok rahatsız edici düzeyde içeri ses almıyor ama 170 km hızda araba artık sınırım bu deyip kendini belli ediyor zaten motor Sesinden çok rüzgar sesi alıyor. Ekonomik araba gayet memnunuz en çok şanzımanı sorun çıkarır diye korkuyordum DSG olayı gibi ama şimdilik hiç bir sıkıntı Yok maşallah.

Siz de aracınızı güle güle kullanın ilk başta biz de dizel otomatik alacaktık ama Dedem arabalardan çok iyi anlar dizel istemedi bakımı çok masraflı olur motoru narindir diye hatta ilk başta otomatiği bile istemedi ama zar zor sonra ikna oldu. İyi ki de benzinli almışız pişman değilim dizelin motor sesi çekilmez büyük dayımda clio 3 var o arabaya bindiğimde başım ağrıyor resmen.

evet haklısınız aslında bende çok km yapan biri değilim dizele gerek yoktu ama 1,5 110 lukların torku hoşuma gidiyor ses konusunda elbette benzinli kadar sessiz değil ancak clio 3 ün motorları eski teknoloji bendeki euro 5 motor olduğu için ses konusunda clio 3 e göre bariz fark olacaktır.Özellikle motor ısındıktan sonra çok rahatsız edici bir sesi yok ancak özellikle kışın motor soğukken uğultu şeklinde motorun sesi geliyor.Bu arada aracıma cam filmi yaptırmak istiyorum anadolu yakasında temiz işçilik yapacak biryer arıyorum

• İyi akşamlar hepinize arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. 1.6 dci mst aracın vardı. Onu satıp 1.6dci hb modelini aldım. Ancak eski aracım şimdikinden daha az yakıyordu. Yol bilgisayarının gösterdiğine göre. 4.5 ortalama ile gittiğim yolu yeni araçta 5 lt altına düşüremedim. Her şey aynı. Yol aynı hava aynı yük aynı. Bu kadar fark nasıl oluyor aklım ermedi. Bu motoru kullananlar var mı aramızda tüketimleri sormak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hava aynı derken hava sıcaklığı aynı mı? Çünkü soğuk havada daha çok yakar. Araçların kilometreleri ve lastik ölçüleri de farkettirebilir.
  • yok hocam lastik ebatlar vs herşey aynı. 1 hafta kadar iki araç da bendeydi.ikisini de aynı şartlarda kullandım ama durum bu. nedenini çözemedim. başka neyle alakalı olur bilemedim. bir de mst dışardan daha az ses alırken hb bir miktar daha fazla alıyor. yalıtım konusunda da bir fark var mı ki iki araç arasında. yukarda arkadaşın dediği gibi ön yolcu kapı sensörü bende de çalışmıyor. ve gördüğüm 3 araçta da ön park sensörleri arızalıydı. bu kronik galiba. hepsi halledilir de yakıt işini çözemedim. canımı sıkıyor biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkarahanli61 -- 1 Mart 2018; 8:48:58 >
  • Yol bilgisayarı yanıltıcı olabiliyor, en sağlılısı tam dolum yapıp tekrar yakıt alana kadarki yapılan kilometre ile hesap yapmak. Yalıtım konusunda fark var, MST ler daha sessiz.
  • hocam dediğinizi de deneyeceğim bakalım sonucu yazarım. inşallah sayaç yanlış gösteriyordur. teşekkür ederim ilginiz için.
  • 1.5dci 110hp manual kullanıcısıyım, 90km hızlada gitsem bir türlü 5lt nin altına inemedim. Şüphelenip lastik basınçlarını kontrol ettim, 26 ya inmişler. Hepsini 34 yaptım. Aynı yolda 4,5la gidip, 4,7ile döndüm.

Lastik hava basıncı çok önemli, biraz konforu bozsada 2psi fazla vurun, farkettiğini göreceksiniz.

• lastik basıncının bu kadar etkileyebildiğini bilmiyordum şahsen. şimdi benzinciye gidip hepsini elden geçireyim bakalım. hemde ARroWCoLT arkadaşımızın da dediği gibi göstergeye göre değil de depo durumuna göre gittikçe doldurup bakacağım. teşekkürler
  • 2010 model aracımı geçen hafta sağ kapısını vurduğum için değiştirdik kaskodan. Bu hafta yapıldı, Fakat aldıktan sonra daha ilk marşta sağdaki kapıdan içeri daha fazla ses aldığını farkettim aracın. Ve biraz ilerler ilerlemez sağ kapıdan rüzgar sesi gelmeye başladı daha hızım 30-40 civarı. Hemen döndüm anlattım ustaya bide beraber binelim dedi. Bindik çıktık yola abi ses yok diyor. Ya diyorum nasıl yok var işte. Motor sesi oldu, benim arabayı tanımıyor oluşum oldu, , yol sesi teker sesi herşey oldu o rüzgar sesi. Hatta adam enson abi sen arabayı sağdan vurduğun için sağ kulağın daha hassas olmuş gibi übersonik bir sebep bile buldu. Sinirlendim, dedim bikaç arkadaşa da dinletip getireceğim söküp yeniden bakın bişey eksik bunda. Adamın tüm süreç boyunca söylediği tek mantıklı şey abi yıkadık biz aracı bi yerde boşluk olsa su olur içi diye. Harbiden her yerine baktım fitiller plastik kaplama vs tam oturuyor. Ama aracımı da biliyorum hiç bi yerden o hızda rüzgar girmiyor tek bu kapıda. Bi fikri olan var mı arkadaşlar yada başına gelen

• quote:

Orijinalden alıntı: halfur

2010 model aracımı geçen hafta sağ kapısını vurduğum için değiştirdik kaskodan. Bu hafta yapıldı, Fakat aldıktan sonra daha ilk marşta sağdaki kapıdan içeri daha fazla ses aldığını farkettim aracın. Ve biraz ilerler ilerlemez sağ kapıdan rüzgar sesi gelmeye başladı daha hızım 30-40 civarı. Hemen döndüm anlattım ustaya bide beraber binelim dedi. Bindik çıktık yola abi ses yok diyor. Ya diyorum nasıl yok var işte. Motor sesi oldu, benim arabayı tanımıyor oluşum oldu, , yol sesi teker sesi herşey oldu o rüzgar sesi. Hatta adam enson abi sen arabayı sağdan vurduğun için sağ kulağın daha hassas olmuş gibi übersonik bir sebep bile buldu. Sinirlendim, dedim bikaç arkadaşa da dinletip getireceğim söküp yeniden bakın bişey eksik bunda. Adamın tüm süreç boyunca söylediği tek mantıklı şey abi yıkadık biz aracı bi yerde boşluk olsa su olur içi diye. Harbiden her yerine baktım fitiller plastik kaplama vs tam oturuyor. Ama aracımı da biliyorum hiç bi yerden o hızda rüzgar girmiyor tek bu kapıda. Bi fikri olan var mı arkadaşlar yada başına gelen

Kapı iç contaları vardır beyaz renkte, acaba onları mı takmadılar. Gerçi o zamanda su alırdı. RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdr_52 -- 7 Mart 2018; 21:41:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• srdr_52 S kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum ki hocam ya hanımı zorla bindirdim dedim bi dinle şunu yok böyle değildi baya gürültü geliyor diye oda tastik etti.

• Benim araç su alıyordu. Aldıktan 3 ay sonra filan fark ettim yaz oması sebebiyle. Sağ ön kapı işlem görmüştü önceki sahibinde. Sağolsun usta her kimse kapı sacını düzeltirken içeriden bunları sökmüş ama yırtık bir şekilde geri takmış tabi ordan su dolmuş zamanla arabaya. kapıyı sökünce anladım. Benimde aklıma geldi belki ondandır. Başka cam fitilleri tamam mı acaba ona da dikkat edin.Özellikte dip kısmındaki. Birde kapı döşemesi arkasında kumaş keçe gibi bir  RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]şey var onu takmamış olabilir.

• srdr_52 S kullanıcısına yanıt
    ilginiz için çok teşekkür ederim hocam.kapıyı sökmeye çok cesaret edemiyorum beceremem vs diye ama en son öyle görünüyor bi kontrol edeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: halfur

ilginiz için çok teşekkür ederim hocam.kapıyı sökmeye çok cesaret edemiyorum beceremem vs diye ama en son öyle görünüyor bi kontrol edeyim.

Bir şey değil. Vallahi ben söktüm taktım youtube videolarına bakarak ama tam oturmadı gibi. Kliplsler kırılabiliyor değiştirmek gerekiyor. Ben yan sanayi klips almıştım tam oturmasını sağlamadı sanırsam. Hatta ilk söküp tamir edip taktım. sonra sabah aklıma geldi kapı açma kolunun kablosunu bağlamayı unutmuşum.İşine bilen birine yaptırmakta fayda var gibi.

• HOCAM USTADAN DAHA İYİMI BILECEKSİN

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    srdr_52 S kullanıcısına yanıt
    ya hocam sorma.yağmur da yağınca iyice belli oldu arabanın sağ tekeri bildiğin arabanın içinde dönüyor gibi nasıl bir ses var anlatamam.ustayı aradım dedim böyle böyle süngerler falan yırtıldıysa olabilirmiş ben gerekirse alayım yeniden yapalım diye abi o arabanın kapısında sünger yok ki ne süngeri diyor.dedim böyle böyle ben sordum ettim varmış, yok başka model vs diye başladı. ama her türlü yarın götüreceğim söksün tekrar bende duracağım başında

• Arkadaşlar uzun zamandır cam tavanı açmıyordum bugun açtım sona kadar. Açıldı yalnız kapatınca 2.kademede zorlanıp geri açılıyor. Kapatmak için elle baya bir ittirmem gerekti. Nasıl çözüm sağlarım yardım lütfen

• arkadaşlar yakıt tüketimini sorun ettiğim aracımdaki 265 km yoldan sonra ortalamaları sizlerle de paylaşmak istedim. lastiklerin havalarını tamamladım. araç 1.6dci hb megane 3. 90000km de. veriler şu şekilde yol bilgisayarına göre:
    - ortalama hız:51,9
    - geçilen mesafe 265,5
    - kalan yakıt 900 km
    - ortalama tüketim: 5,4 lt/100km
    - tüketilen yakıt : 14,3 lt

sonra aynı yakıt istasyonundan depoyu doldurdum. 67 tl lik yakıt alınca yakıt tabancası attı. ama ben biraz daha koydurdum zorlaya zorlaya (kartta 75 tl puan vardı hepsini harcamak için.) 75 tl yakıt 4,72 tl den 15,89 lt yakıt aldı. tüketimlerim bu şekilde. haftasonu şehir içi 15 km yol. haftaiçi de yol üzerinde 3 tane ışık olan 23km lik hafif inişli çıkışlı yol işe giderken kullandığım. aynı şekilde akşamları da dönüş. tekirdağ m.ereğlisi arası bilen arkadaşlar için. tüketim böyle ne dersiniz?

• 
Sayfa: önceki 19401941194219431944
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.