Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1831. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.255.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18291830183118321833
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Barbo

Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz hafta yeni aldığım hb gt line 1.5 dci edc aracımı teslim aldım.
    Zaten ailemizde bir fluence vardı (bu 3. fluence'ımız hatta), yani motor şanzıman kombinasyonuna aşina olduğumdan ve tüketim değerlerini bildiğimden bu aracı tercih ettim.
    Megane fluencela karşılaştırınca sürüşü daha doğal hissettirdi. Şimdilik aracımdan memnun olduğumu söyleyebilirim.

Ufak bir sorunum var yalnız, araçtan hareket halindeyken 1500-2000 devirleri arasında, durunca da rölantide çalışırken sağ önden bir uğultu geliyor sürekli.
    Mesela yolda 1700 devirde giderken bu ses geliyor, ayağımı gazdan çekiyorum kesiliyor. Gaza dokunuyorum yine başlıyor.
    İnce bir ses. Bu ses normalde çok soğuk havalarda fluenceda motor ısınana kadar felan gelen bir ses var, o sese çok benziyor, hatta o ses.
    Ancak bu araçta bu sürekli ve şu sıralar İstanbul'da havalar çok soğuk değil. Ayrıca aynı anda diğer fluenceıda kullanıyorum ve bu ses ondan gelmiyor bu havalarda.
    Motor ısınınca felanda kaybolmuyor. Yakıt sistemiyle alakalı gibi geliyor bana bu sesi yapma zamanlarını göz önünde bulundurunca.

Böyle bir durum tecrübe eden oldu mu aranızda daha önce? Olduysa çözüm bulabildi mi?
    Bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ediyorum.

aynı ses benim aracımda da var. 2012 megane coupe edc. Ama gerçekten soğuk havalarda yapıyor, ısınınca geçiyor. aracım 43 bin km de.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALAMUD

http://www.ototeknikveri.com/haber/3729/renault-yeni-espacei-fransada-34200-euro-fiyatla-satisa-sunuyor

Sitesine göre 1.6 dizel EDC ve 2.0 dizel EDC mi geliyor acaba.

İlginç gerçekten. Mevcut EDC'ler 250 tork kaldırma kapasiteliydi. Bunlar 400 nm torktan aşağı değildir

• Merhaba arkadaşlar, Salı günü Megane2 arabamı satıp çarşamba günü Megane3 dizet otomatik arabamı aldım. Araba 44binde ve son 39bin kmde yol bilgisayarı hiç sıfırlanmamış. Tüketim değerleri bana çok geldi siz ne dersiniz?

Bugün ilk mazotumu aldım ve değerleri sıfırladım. Bir de kendim ölçücem.

• Hayırlı olsun aracınız. En son 39 bin değil 3900 km önce sıfırlanmış. 3900 kmnin çoğu kış aylarında yapıldıysa değerler normal kabul edilebilir.
  • Gözden kaçırmışım heyecandan:))
    Kasım ayında sıfırlanmıştır tahminim. Servise girmiş o zaman. Dediğiniz gibi sadece kış ayıysa normal olabilir
  • Benim edc ile kışlık yakıt ortalamam ş.içi 7-7.5 civarında. Genelde 3-4 km kısa mesafelerde boş trafikte kullanıyorum. Ş.dışı 100 ü geçmezsem 5 in biraz altını görüyorum. 110-120 km ile 5.2-5.7 arası..

Aracım 54 binde ve 4 bakım geçirdi.. Yakıt tüketimi geçen yıllara oranla 0.5 ile 1 litre arasında düştü gibi geliyor belki ben araca iyice alıştığım için de olabilir.

Bu arada enterasan bir şekilde üç seferdir 100-150 km den uzun yol yaparsam egsoz emisyonunu kontrol ettirin uyarısı alıyorum. Servise uğruyorum 2 enjeksiyondan arıza uyarısı geliyormuş bilgisayardan düzeltiyorlar sonra yola çıkınca tekrar yapıyor. 3. sefer yapınca parça değişmesi gerek dediler bakalım sipariş verildi haber bekliyorum...
  • drkozi D kullanıcısına yanıt
    Merak etmeyin benim ki daha fazla

Eğer bu tüketim değerleri şehir içinde yapıldıysa ki ortalama hız değerinden böyle olduğu anlaşılıyor. Kış sebebiyle soğuk havalardan dolayı tüketim 1 litre kadar aratabilir, normaldir. Güzergahınıza bağlı olarak 6 - 8,5 lt olarak değişebiliyor.

Yakıt tüketimine kafayı bu kadar takmam veya ortalamayı düşürecem diye sürüş zevkimden hiç feragat etmem. 100 km'de 3,5 lira tasarruf etmek için kendimi kasamam. Bilgi ekranı genelde kalan yakıtla kaç km gidilir kısmında durur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Hocam öncelikle kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim.Sizin dizel edc kaç model kaç km de.Katkı kullanılması yüksek km lerde yapılıyor diye biliyorum.Gözlemlerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Sabah yola çıkarken yakıt istasyonundan dizel katkısı alıp tamamını (350 ml ) depoya boşalttım ve üstüne depoyu fulledim, yola çıktım.

Würth marka aradım ama bulamadım

Onun yerine daha önceden adını duyduğum DOUBLE-UP denen bir başka dizel katkısı ve enjektör temizleyicisi buldum. Fiyatı 14.-TL.

Ne faydasını gördün derseniz şayet. Bir fark göremedim aslında. Çünkü geçen po'dan aldığım yakıttan olabileceğini düşündüğüm hantallığı test edecek bir durum yaşamadım.

Buna karar vermek için katkı ilave edilmiş olan bu deponun bitmesini beklemem ve daha sonra yaşadığım hantallığı test etmem için aynı yokuşlara tekrar gitmem gerekir.

Bu arada 2012 Nisan çıkışlı EDC megane şu anda 32.500 km'de.

İyi pazarlar,

Geçen hafta depoya boca ettiğim double-up marka katkı için henüz kesin bir şey demek mümkün değil çünkü Bolu'ya gidip gelmeme ve hafta içi kullanmama rağmen daha yarım depo yakıt duruyor. Belki psikolojik bir etki yaptı diyebilirim. Yokuşlarda durup veya yavaşlayıp kalkarken yaşadığım hantallığı bu hafta içinde yaşamadım.

Megane'ı aldıktan sonra kredi kartlarının yakıt alımı üzerine yaptıkları kampanyalarından yararlanamaz olduk. Önceki aracım Kia Sportage ile bol bol yakıt bütün yakıt alımı kampanyalarından faydalanıyorduk Şaka bir yana yakıt tüketimim atmosferik basınçlı 1.6 litre benzinli bir araçtan sonra oldukça makul seviyelere geldi. Güzrgahım itibariyle şimdiki Megane ile kış aylarında 9 litre civarlarında gezinse bile eski araçla 13 litreyi dikkat etmemize rağmen geçiyorduk. Kia'nın yokuşlarda olan baygınlığından hiç söz etmiyorum.

• Merhaba arkadaşlar 2009 model ithal Megane 3 dynamique aracımızı dün aldık. Farkettim ki aux veya usb girişi yok buna alternatif çözüm üreteniniz var mı cd yazmak zorunda mıyız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fling

Merhaba arkadaşlar 2009 model ithal Megane 3 dynamique aracımızı dün aldık. Farkettim ki aux veya usb girişi yok buna alternatif çözüm üreteniniz var mı cd yazmak zorunda mıyız?

BT bağlantısı yaptıktan sonra ( dış kaynak seçin ) cep telefonunuzda ki müzik arşivinizi arabada dinleyebilirsiniz.
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar 2009 model ithal Megane 3 dynamique aracımızı dün aldık. Farkettim ki aux veya usb girişi yok buna alternatif çözüm üreteniniz var mı cd yazmak zorunda mıyız?

BT bağlantısı yaptıktan sonra ( dış kaynak seçin ) cep telefonunuzda ki müzik arşivinizi arabada dinleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim

Rica ederim bu arada hayırlı olsun demeyi unutmuşum. Güle güle kazasız belasız kullanırsınız inşallah.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim

Rica ederim bu arada hayırlı olsun demeyi unutmuşum. Güle güle kazasız belasız kullanırsınız inşallah.

Çok sağolun tekrar

• quote:

http://www.ototeknikveri.com/haber/3729/renault-yeni-espacei-fransada-34200-euro-fiyatla-satisa-sunuyor

Sitesine göre 1.6 dizel EDC ve 2.0 dizel EDC mi geliyor acaba.

EDC7 şanzımanı 1.6 turbo benzinli 200 hp olan motora koymuşlar, bu motor ve 6 ileri şanzıman zaten güncel clio rs'ler de kullanılıyor..

Benim asıl hoşuma giden 1.6 dizel 160 hp olan motora edc şanzıman koyması oldu.. İnşallah yeni kasa megane ler de en azından 130 hp oln model de edc opsiyonu sunarlar..

• Uzun zamandır foruma uğramadım.Bunun sebebi 2012 model ve106000 km.de Meganımı satmış olmam. Megane ı çok temiz kullanıp iyi bir fiyata sattım beni beş yıl boyunca hiç üzmedi donanımıyla da fazlasıyla memnun etti.Citroen ve Renault eskittikten sonra uygun fiyata 136 lık Astra sedan bulunca aldım.
    Bir ay kullandıktan ve aracı çok beğendikten sonra aslında gönlümde yatanın hatchback spor donanım Astra olduğunu düşünüp önce ikinci el aradım fiyat farkı çok az olunca da 0 km.de aldım. Şimdi iki astram var.Tabii sedan olanını satacağım. Astra bana Meganımı ilk kullandığım yıllardaki memnuniyet ve hayranlığı yeniden yaşattı.
    Evvelce de yazmıştım İngilizler 5. vites programında araçların her sene motor güçlerinden 1 H.P çivarında kaybettiği iddiasını araştırmak için 5 yıllık bir aracın dinamometredeki ölçümlerde hakikatten 5 h.p kaybettiğini görüyorlar. Bir depo katkılı yakıt kullandıktan sonraki ölçümlerde kayıp tamamen gideriliyordu.
    Bence katkının yakıt sistemine faydası olduğu kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgnfx -- 27 Ocak 2015; 21:27:12 >

• quote:

Hayırlı olsun hocam usb olmaması renonun çok büyük kafasızlığıdır aslında. Ancak aux olmadığına eminmisiniz ben yerli kullandığım için emin değilim ama sahibinden sitesindeki bikaç ithal megane ilanına baktım aux var diye işaretlemişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgnfx

Uzun zamandır foruma uğramadım.Bunun sebebi 2012 model ve106000 km.de Meganımı satmış olmam. Megane ı çok temiz kullanıp iyi bir fiyata sattım beni beş yıl boyunca hiç üzmedi donanımıyla da fazlasıyla memnun etti.Citroen ve Renault eskittikten sonra uygun fiyata 136 lık Astra sedan bulunca aldım.
    Bir ay kullandıktan ve aracı çok beğendikten sonra aslında gönlümde yatanın hatchback spor donanım Astra olduğunu düşünüp önce ikinci el aradım fiyat farkı çok az olunca da 0 km.de aldım. Şimdi iki astram var.Tabii sedan olanını satacağım. Astra bana Meganımı ilk kullandığım yıllardaki memnuniyet ve hayranlığı yeniden yaşattı.
    Evvelce de yazmıştım İngilizler 5. vites programında araçların her sene motor güçlerinden 1 H.P çivarında kaybettiği iddiasını araştırmak için 5 yıllık bir aracın dinamometredeki ölçümlerde hakikatten 5 h.p kaybettiğini görüyorlar. Bir depo katkılı yakıt kullandıktan sonraki ölçümlerde kayıp tamamen gideriliyordu.
    Bence katkının yakıt sistemine faydası olduğu kesin.

Dostum yeni aracınız/araçlarınız hayırlı olsun. Bu yakıt katkı konusunu bir kaç gün önce yazmıştım. Aslında bugün tam tekrar yazacakken sizin mesajınızı gördüm.

Geçenlerde PO'dan aldığım yakıttan dolayı yokuşlarda bir hantallık hissetmiştim. Bunun üzerine daha önce adını duyduğum ama kalitesinden tam olarak emin olamadığım Double-Up marka dizel enjektör ve katkısını kullanmıştım. Önce psikolojik sandım ama sonradan fark ettim ki o yakuşlardaki baygınlık kalkmıştı.

Hatta bu sabah yakıt almak için Shell'e gittiğimde markette Würth marka enjektör temizleyici katkısını görünce dayanamadım aldım. Almış olduğum Würth 150 ml. olunca kullanma talimatını okuyayım dedim. İyi ki okumuşum çünkü 150 ml olduğu için 15 - 25 litre yakıtla birlikte kullanın uyarısı vardı. Bende katkıyı boş depoya boşaltıp üzerine 20 litre yakıt ekledim. Keşke Würth'ü bir önce aradığımda bulabilseydim. Sonucu yine burada paylaşırım. Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun73

quote:

Hayırlı olsun hocam usb olmaması renonun çok büyük kafasızlığıdır aslında. Ancak aux olmadığına eminmisiniz ben yerli kullandığım için emin değilim ama sahibinden sitesindeki bikaç ithal megane ilanına baktım aux var diye işaretlemişler.

Sağolun hocam. Eminim yani sanırım çünkü hiçbir yerde aux girişi göremedim. Sadece bir kırmızı bir beyaz giriş var vitesin önünde o da bilgisayar bağlamak için diye biliyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun73

quote:

Sağolun hocam. Eminim yani sanırım çünkü hiçbir yerde aux girişi göremedim. Sadece bir kırmızı bir beyaz giriş var vitesin önünde o da bilgisayar bağlamak için diye biliyorum.

Orasi Aux girisi zaten...Iki kablo baglaniyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 18291830183118321833
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.