Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1761. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17591760176117621763
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: attci

Dci manueller,
    yakıt sarfiyatınız nedir.ortalamada,
    civic'e lpg taktırmadan satıp megane3 e geçeyim diyorum,ortalamam 9 lt/100 km. Benzin bayağı bel büküyor.
    şimdi lpg taktır sağı solu deldir Bi ton iş,megane3 konusunda ne diyorsunuz,

,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: f_conq

Arkadaslar merhaba. Kisa sure once 2012 model megane lll 1.5 dci 85hp beyaz authentique 28bin km de arac alarak araniza katildim. Arac arkadasimin araci ve ilk sahibi. Son derece titiz kullanilmis. Ezigi cizigi boyasi darbesi yok. Araca 37000 tl verdim. Piyasaya gore biraz yuksek ama aracin gecmisini bildigim icin onemsemedim. Arkadas yazlik/kislik lastiklerini bile serviste degistirirdi. Hatta yakiti surekli shellden alir ve ilk gunden bugune fisleri saklardi onlari bile bana verdi. Ne yapacaksam yakit fislerini. Aracin sifir liste fiyati 62.000 tl ve satis yaparken noterdeki kasko bedeli de 42.885 tl cikti. Bu degerlere gore araci uygun aldim. Ama piyasada bir suru megane lll var 34 - 35 bin tl ye. Sizce aldigim fiyat nasil. Aracin cok cok temiz oldugunu da hesaba katarak yorumlarsaniz sevinirim. Saygilar...

İçinize sinen her fiyat iyidir hocam.

Bilmek isterseniz bir kaç gün önce abim 2011 model 85bg Expression+KP'li aracını 39600'e sattı ve kazası çiziği, motorunda sıkıntısı yoktu. Süper bakımlı olmasa da içi son gördüğümde, iki çocuk sayesinde çok temiz denemeyecek bir haldeydi, (bej koltuklar Sonax detaylı temizliğe rağmen griye çalmaya başlamıştı)

O yüzden içinize sinsin rahat rahat binin derim.

O yakıt fişlerini de kaybetmeyin, olur da motorda bir sıkıntı çıkar ve servis "yakıt kaynaklı" derse elinizde delil olur.

• Selamlar,

Biraz önce servise uğradım 1-2 kontrol için. Aracım 2011 Haziran çıkışlı ve garantisi devam ediyor. Normalde %20 fix indirimini bekleyerek bakıma girerim. Ancak 3 yıl ve üzeri araçlar için olan kampanyayı görünce sorayım dedim. Öğrendiğim kadarıyla garantisine 3 ay kalan araçlar için de geçerli bu kampanya. %25 iyi bir indirim bence Renault'a göre (ben max %20 gördüm). Son tarih olan 31 Mayıs'a kadar yararlanmayı düşünüyorum. Aynı durumda olan arkadaşların bilgisine.

Bu arada EDC yazılım güncellemesi var mı diye sordum. Herhangi bir genel güncelleme olmadığını belirttiler ancak şikayetiniz varsa incelemeye alalım dediler. Bende daha önce yaşadığım ancak şu an pek başıma gelmeyen kalkış anındaki silkeleme için genel bir kontrol yapabilirsiniz dedim. Sensörleri vs. kontrol edeceklermiş zamanla yıpranma vs. var mı diye.

Dikiz aynam kendinden karartmalı olan cinsinden. Geçtiğimiz günlerde kontrol ettiğimde içinde karartılar olduğunu farkettim. Servise bildirdim sanırım değişim olacak. Aynı durumda olan arkkadaşların bilgisine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nztekin -- 15 Nisan 2014; 14:10:41 >

• Indirim isi nasil oluyor? Benimde 15 Mayisa kadar bakimim var 40000 km.

• s.a arkadaşlar 35 37 arasında 2010 model dijital gösterge olan dinamik megane 3 bulunurmu..
  • pekozgur kullanıcısına yanıt
    Sattığınız aracın km kaçtı acaba?
  • quote:

quote:

Dci manueller,
    yakıt sarfiyatınız nedir.ortalamada,
    civic'e lpg taktırmadan satıp megane3 e geçeyim diyorum,ortalamam 9 lt/100 km. Benzin bayağı bel büküyor.
    şimdi lpg taktır sağı solu deldir Bi ton iş,megane3 konusunda ne diyorsunuz,

,

Dizel alacaksaniz yakiti cok iyi... bende dizel otomatik var, su an 6.5 ortalama ile kullaniyorum.. guzergahim ara sokak, 1 ve 2. vitesleri cok kullaniyorum ve e5 trafigi.. bostanci - kartal..:) umarim size bir isik olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: f_conq

Sattığınız aracın km kaçtı acaba?

38,000 civarı olması lazım. Tam emin değilim abim başka şehirde yaşıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAWASH WOLF

Indirim isi nasil oluyor? Benimde 15 Mayisa kadar bakimim var 40000 km.

Bakım için gittiğinizde aracınızın plakasından indirime girip girmediğine bakıyorlar (trafiğe çıkış tarihine göre) yedek parça ve işçilikten %25 indirim yapılıyor sonunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meg2

quote:

Orijinalden alıntı: mgnfx

Ben 93000 km.yi geçtim.Yakıt sarfiyatını gözetmeden kullanıyorum süratli, otoban ağırlıklı sarfiyatım İzmirde 6 - 6.2 lt/ 100 km civarında
    sürat yapmazsan 5 - 5.5 lt leri görmek mümkün.Renault yanında Ford Focusu da incelemeni ,değerlendirmeni her ikisini de kullanmanı tavsiye ederim.Her iki araç ta bu ay makyaj görüyor. Dizele geçersen psikolojik olarak ta rahatlıyacaksın.

ankara caş renault yetkili servis 40 bin bakımı 470 tl 6 taksit vade farksız.

Çaş'a soracağım bir defa daha.
  • Aracım 2011 model 1.5 dCi Dynamique Manuel.. 27.000 km'de
    Km değil ama yıl dolduğu için bakıma giriyor. Geçen hafta İzmir Mais'te bakıma girdi. Standart işlemler uygulandı, 40.000 km'ye gelmediği için yakıt filtresi değişmedi. %25 indirim ile 334 TL / Worldcard 9 taksit.
    Bilgi olması bakımından..
  • Arkadaşlar bir kaç mesaj yukarıda da yazdığım gibi Megane aracımı yeni aldım. Henüz trafik sigortası yaptırmadım. Şimdilik Erzurumda yaşıyorum ama bu yaz tayinim var. Erzurumda en düşük sigorta 450 TL çıkıyor neredeyse bütün sigorta şirketlerinden fiyat aldım. Bir kaç gün içinde ise memleketim Manisaya izne gideceğim. Gider gitmez adresimi Manisaya aldırıp 1 ay içinde plaka değişikliği talebi hakkım var. Size sorum son zamanlarda Manisada yeni tescil araçlarına trafik sigortası yaptıran var mı? Varsa kaça yaptırdınız? Eğer 250-300 gibi bir rakamsa plaka değiştireceğim, zaten Erzurumda son 3 ayım nasipse bundan sonra manisada yaşayacağım. Hazır 450 tl verecekken plaka da değiştirmiş olurum bahaneyle.
  • f_conq kullanıcısına yanıt
    Erzurumdan manisaya sigortasız mı gideceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiFoSi_BJK -- 17 Nisan 2014; 20:30:06 >
    Sigorta yaptırmadığınız her gün risk durumu arttığı için priminiz de artıyor.
  • 2009 megan kullanicisiyim.İc kapi kollarimda rahatsiz edici boyutta soyulmalar mevcuttu.Renault maise bu konu hakkinda rahatsizligimi belirten bir mail gonderdim bir hafta icinde bulundugum ildeki yetkili servis aradi ve rapor tutuldu garantisi dolali 2 yil gecmesine ragmen bu gun musteri hizmetleri degisimin hicbir ucret hatta iscilik dahil alinmayacagini parca siparislerinin gecildigini haber verdi.Tesekkurler RENAULT.

erzurumdan manisaya sigortasız gitmek delilik. zaten ilk çevirmede arabayı bağlarlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asker_ilbey

2009 megan kullanicisiyim.İc kapi kollarimda rahatsiz edici boyutta soyulmalar mevcuttu.Renault maise bu konu hakkinda rahatsizligimi belirten bir mail gonderdim bir hafta icinde bulundugum ildeki yetkili servis aradi ve rapor tutuldu garantisi dolali 2 yil gecmesine ragmen bu gun musteri hizmetleri degisimin hicbir ucret hatta iscilik dahil alinmayacagini parca siparislerinin gecildigini haber verdi.Tesekkurler RENAULT.

teşekkür edecek bir şey yok kullandıkları dandik malzemelerden dolayı
    direksiyonu, vites topuzu, teyp tuşları, kapı kolları soyulmayan megane kalmadı.

benim araçta da cam fitilleri sorunlu rüzgar sesi geliyor camlardan. şikayetimi ilettim.
    150 km uzaklıktaki servise davet edip, servisin okey vermesine rağmen fitil değişimine onay vermeyen
    renaulta, ben de diğer araçlarla fiyat konusunda yarışacağına kalite konusunda yarışmasını tavsiye ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ffate

quote:

Orijinalden alıntı: asker_ilbey

2009 megan kullanicisiyim.İc kapi kollarimda rahatsiz edici boyutta soyulmalar mevcuttu.Renault maise bu konu hakkinda rahatsizligimi belirten bir mail gonderdim bir hafta icinde bulundugum ildeki yetkili servis aradi ve rapor tutuldu garantisi dolali 2 yil gecmesine ragmen bu gun musteri hizmetleri degisimin hicbir ucret hatta iscilik dahil alinmayacagini parca siparislerinin gecildigini haber verdi.Tesekkurler RENAULT.

teşekkür edecek bir şey yok kullandıkları dandik malzemelerden dolayı
    direksiyonu, vites topuzu, teyp tuşları, kapı kolları soyulmayan megane kalmadı.

benim araçta da cam fitilleri sorunlu rüzgar sesi geliyor camlardan. şikayetimi ilettim.
    150 km uzaklıktaki servise davet edip, servisin okey vermesine rağmen fitil değişimine onay vermeyen
    renaulta, ben de diğer araçlarla fiyat konusunda yarışacağına kalite konusunda yarışmasını tavsiye ediyorum.

Sizin durumunuzu bilmiyorum ama ben aracımdan kapı kolu soyulmaları dışında gayet memnunum onuda çözdüler zaten.Bende aracımı satıp megan3 almayı düşünmüştüm ama hem arka diz mesafesi hemde bagaj ufaklığı hemde üstüne bir yığın para vermek gereksiz geldi.. aracım zaten 2009 exception 105bg 92000km de sorunsuz gidiyorum çok şükür donanım olarakta megan3 ten pek bi farkı yok.Bence siz şikayet var adresinede şikayetinizi iletin benim durumum kronik bir sorun olduğu için bu kadar hızlı çözüldü siz biraz daha üstüne düşün bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbii

erzurumdan manisaya sigortasız gitmek delilik. zaten ilk çevirmede arabayı bağlarlar...

Ucak biletimi coktan almistim ucakla gidecegim. Plakalari ve ruhsati yanima alacagim. Sigorta mecbur yaptiracagim yoksa trafik tescilde hicbir islem yaptiramam. Sigortayi 25 plaka uzerinden yaptirip ayni gun plakayi degistirip tekrar 45 uzerinden yaptiririm dolayisiyla fazla odedigim miktari geri alirim. Bu arada aklinizda bulunsun ikinci el arac aldiginizda aracin mevcut sigortasinin satistan 10 gun sonrasina kadar gecerliligi var kanunen. Aldiginiz adam ayni gun gidip sigortasini iptal ettirse dahi sistem otomatik olarak 10 sonra sonlanacak sekilde para iadedi yapar. Yani ben erzurumdan manisaya arabayla da gidecek olsam sigortasiz degil aracim.

Edit: 45 plaka olarak ta hesaplattım 265 TL çıktı 450 vermektense dediğim gibi plakayı değiştireceğim nasıl olsa cebimden ekstra para çıkmayacak. Bu arada plaka değişikliği için illede satış yapmak gerekmiyor. İkamet adresinizi il bazında değiştirirseniz 30 gün içinde plaka değişikliği talebi hakkınız var bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f_conq -- 18 Nisan 2014; 22:10:43 >

• daha önceden bahsi geçmişti ama bu parça işe yarıyormu?

http://www.otoerdem.com/usb-aux-unitesi-tablasi-megane-3-fluence-280230006r-orjinal

bu sanırım sonradan çıkan usb li, modellerin yedek parçası. bizim teypler için halen ekonomik bir çözüm yok sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbii -- 18 Nisan 2014; 20:43:37 >

• 
Sayfa: önceki 17591760176117621763
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.