Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1760. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17581759176017611762
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun zamandır siteye girememiştim. Daha doğrusu siteye giriyorum, okuyorum ama yazmıyorum. Ben ikinci bakımı yaptırdım. İstanbul/Sarıyer'deki Boğaziçi Mais'de. Sanırım 2013 Aralık ayı gibiydi, indirim vardı, ona denk getirmiştim. Km'den değilde süreden dolayı bakım zamanı gelmişti. 380-TL gibi bir fiyat verdim. Mazot filtresini de değişirdim. Tayfun73 arkadaşıma katılıyorum, indirimleri takip etmekte fayda var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

2. bakım demişken, 1 nisanda AKBAK'a gittim. 520 TL tek çekim. genel bakımlar, araç yıkama ve motor yıkama yapmışlar.
    Yeni yazılım yüklendi mi bilmiyorum. Kontrol etme şansımız var mı? versiyon yazıyordur belki bir yerde.

Dostum benimde 2. yılım dolmak üzere bende bu ayın son haftasında ikinci bakıma AKBAK'a gideceğim. Bir öneriniz var mı?
    Bakım ücreti için tek çekim 520.- TL ödemişsiniz, peki taksit olursa fiyat değişiyor mu? Teşekkürler

taksit olduğunda fiyat değişiyor. yanlış hatırlamıyorsam 550 TL demişlerdi.

Motoru yıkamışlar. Gayet temiz olmuş. Rutin bir işlem mi bilmiyorum. İhtiyacınız varsa bunu belirtin.
    Arabayı yıkadıklarında aracın plastiklerine parlatıcı gibi bir şey sıkmışlar, ben sevmiyorum böyle şeyleri ama belirtmeyi unutmuşum. Siz de sevmiyorsanız mutlaka belirtin.

*Maiste sanırım vade farkı yoktu, onlarda 520 TL demişlerdi. İsterseniz orayı da arayıp fiyat alın.

MANİSA RENAULTTA BAYİİ KENDİSİ % 15 İNDİRİM YAPIYOR BİLGİNİZ OLSUN.

• Benim bildiğim 3 senedir mayıs ve aralık aylarında kampanya oluyor, kampanya döneminde %20 indirimin yanında (tam emin olmamakla birlikte) kredi kartına vade farksız taksit imkanı da oluyor diye hatırlıyorum.

Ben de 3 yıldır km dolmadığı halde yıldan dolayı aralıkta gidiyorum bakıma. Hatta gitmeden telefonda pazarlık ediyorum işleri yoğun değilse ekstra %10-15 daha indirim yapıyorlar ama işleri yoğunsa pek yanaşmıyorlar.
  • Az önce Akbak'ı aradım.

Mayıs ayı kampanyalarından haberleri yok. Megane EDC için ikinci bakımın liste fiyatı 590.-TL dediler. Sanırım 500.-TL'ye indirteceğim ama Mayıs'ta ekstra bir kampanya olur diye beklemeye geçiyorum
  • arkadaşlar garantisi dolan araçlarınızı bakım için
    yetkili servise götürüyor musunuz.
    dışarıda orjinal parçalar ve daha kaliteli yağ kullanarak
    çok daha ucuza bakım yaptırabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

quote:

Orijinalden alıntı: pekozgur

Gaziemir Ermat'ta da bu 6-5 geçişindeki gırç sesi ile ilgili bir yazılım üzerinde çalışıldığını söyledi servis şefi ama çözüm olmamış dendi. Donanımsal olarak bir şeyleri değiştirerek de denenmiş ancak çözülememiş. Ama servislere sunulan bir şey anladığım kadarı ile yok.

Beyler selamlar. Dun aracima yeni enjektor yazilim yuklendi. Birkac ay oncesindeki bir servis ziyaretinde bahsetmislerdi ama ancak zaman ayirabildim. Zannedersem edc'yi de ilgilendiren birseyler var. Cunku ben de 1'den 2'ye gecisde zaman zaman olusan sarsinti ortadan kalkmis gibi gozukuyor. Aklinizda olsun.

belki de bana yükledik dedikleri odur.
    Ama farkı hissediyorum.
    1'den 2'ye geçiş iyileşmiş ve araç ataklaşmış.
    6.vitesi daha çabuk kullanıyor, düşük devirde yol aldırdıyor
    Tüketimi kıyaslamak ne kadar doğru olur ( yol pc 6,4 dü aylardır, şimdi 6,2 lerde)
    Bu değerler yol bilgisayrdan, pratik değerler değil.
    Onları da paylaşırım
    Kış - bahar mevsim değişikliği de etkiler tüketimi, biraz zaman geçsin netleşir.

• Aracın ikinci bakım zamanı geldi.
    Akbak 590.-TL dedi ama 500'e inecek. Mayıs indirimi hariç. O zaman aynı oranda indirim yapmasa bile aldığım 500 rakamı cepte.

Ancak oto kiralama işi yaptığım zamanlarda çalıştığım servis (eski Renault servisinde çalışan ustanın yeri) ikinci bakım için bana 200-250.-TL arası bir şey tutar dedi.

Bugüne kadar aracımda sorun çıkmadı.

Arada yarı yarıya yani 250.-TL kadar fark var.
    Sizin bu konudaki düşünceniz nedir?

İlave: Yarı yarıya fiyat farkıda olsa servis ağır basıyor. Yarın öbür gün satacağımız zaman servis bakımlı olarak ilana yazabilmek güzel bir şey. yazılım filanda yüklenecekse servise götürmeye değer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 11 Nisan 2014; 12:24:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya bazi araclari goruyorum nasil yikatiyorlarsa, cilalimidir, pasta cilalimidir nedir ayna gibi oluyor, pasparlak.

İzmirdr boyle bir yikama yaptirabilecegim neresi var acaba ? Fiyat nedir ?

Aracim resimdekidir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: [escobar]

ya bazi araclari goruyorum nasil yikatiyorlarsa, cilalimidir, pasta cilalimidir nedir ayna gibi oluyor, pasparlak.

İzmirdr boyle bir yikama yaptirabilecegim neresi var acaba ? Fiyat nedir ?

Aracim resimdekidir :)

Karşıyaka tarafındaysanız Koçtaş'ın altındaki Alkom ya da Kipa Çiğli altındaki camlarında 3M yazan yıkamacıları tavsiye edebilirim. Ancak standart yıkama değil bir üstü olanını seçmeniz gerekiyor ikisinde de. Ya da Sonax Çiğli'de yine cilalı yıkama dedikleri yıkamayı yaptırabilirsiniz. Normal iç-dış yıkamanın 15TL olduğu yerde bu tarz işlemler 25-35TL arasında oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ffate

arkadaşlar garantisi dolan araçlarınızı bakım için
    yetkili servise götürüyor musunuz.
    dışarıda orjinal parçalar ve daha kaliteli yağ kullanarak
    çok daha ucuza bakım yaptırabiliyorsunuz.

Şahsen ben götürüyorum:) Servis danışmanı arkadaşım olduğu için sağolsun her konuda yardımcı oluyor. Tabiki hiçbir zaman sanayideki fiyatlara bakım yaptıramam ama en azından içim rahat. Bir sorun olduğunda karşımda kurumsal bir muhattab olmasını tercih ederim.
  • @pekozgur tesekkurler.
    Fakat koctasin altindaki yerden memnun kalmadim.
    Kipadaki yerede gicigim :)

• celebic kullanıcısına yanıt
    Selam,

Aracınızın garantisinin devam etmesi için bakımı yetkili serviste yaptırmanız gerekmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gemsaz

Selam,

Aracınızın garantisinin devam etmesi için bakımı yetkili serviste yaptırmanız gerekmiyor mu?

Bunu biliyorum ama iki sene sorunsuz bindikten sonra garantinin sadece bir sene daha devam etmesi için 250.-TL vermeye değer mi diye düşünmekteyim
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle değer..:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Selam,

Bunu biliyorum ama iki sene sorunsuz bindikten sonra garantinin sadece bir sene daha devam etmesi için 250.-TL vermeye değer mi diye düşünmekteyim

250 tl de az bir miktar degil, ama bu risk bence de garanti bittikten sonra alinmali...

benim mayis sonu garantim bitiyor, garanti uzatma da yok bu sebeb ile bostanci sanayi de cengiz ustaya gidecegim servis icin.. :) gerek yok yetkili servise gitmeye, cunku aradaki fark az degil..

bu arada bugun tepretogullarini aradim, yazilimdan haberleri yok ama araci getirin bir bakalim dediler.. 1 den 2 gecince sarsiyor deyince. Aklim karisti biraz. Hem yazilim yok diyor sonra getirin bakalim ihtiyaci var mi diyor..?? Hayirlisi bakalim yarin goturecegim bakalim..:)

• Dci manueller,
    yakıt sarfiyatınız nedir.ortalamada,
    civic'e lpg taktırmadan satıp megane3 e geçeyim diyorum,ortalamam 9 lt/100 km. Benzin bayağı bel büküyor.
    şimdi lpg taktır sağı solu deldir Bi ton iş,megane3 konusunda ne diyorsunuz,

• quote:

Kesinlikle değer..:)

Hocam değer elbette ama yeni bir ev aldım ve içine 1.6 dci gtline parası harcadım.
    Haliyle artık her kuruşun hesabını yapacak hale geldim. En azından ilk bir yıl epey sıkışık geçecek. Bu kargaşa içinde arabayı satmamış olmam bile başarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 12 Nisan 2014; 8:26:23 >
  • attci kullanıcısına yanıt
    Ben 93000 km.yi geçtim.Yakıt sarfiyatını gözetmeden kullanıyorum süratli, otoban ağırlıklı sarfiyatım İzmirde 6 - 6.2 lt/ 100 km civarında
    sürat yapmazsan 5 - 5.5 lt leri görmek mümkün.Renault yanında Ford Focusu da incelemeni ,değerlendirmeni her ikisini de kullanmanı tavsiye ederim.Her iki araç ta bu ay makyaj görüyor. Dizele geçersen psikolojik olarak ta rahatlıyacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgnfx

Ben 93000 km.yi geçtim.Yakıt sarfiyatını gözetmeden kullanıyorum süratli, otoban ağırlıklı sarfiyatım İzmirde 6 - 6.2 lt/ 100 km civarında
    sürat yapmazsan 5 - 5.5 lt leri görmek mümkün.Renault yanında Ford Focusu da incelemeni ,değerlendirmeni her ikisini de kullanmanı tavsiye ederim.Her iki araç ta bu ay makyaj görüyor. Dizele geçersen psikolojik olarak ta rahatlıyacaksın.

ankara caş renault yetkili servis 40 bin bakımı 470 tl 6 taksit vade farksız.
  • Arkadaslar merhaba. Kisa sure once 2012 model megane lll 1.5 dci 85hp beyaz authentique 28bin km de arac alarak araniza katildim. Arac arkadasimin araci ve ilk sahibi. Son derece titiz kullanilmis. Ezigi cizigi boyasi darbesi yok. Araca 37000 tl verdim. Piyasaya gore biraz yuksek ama aracin gecmisini bildigim icin onemsemedim. Arkadas yazlik/kislik lastiklerini bile serviste degistirirdi. Hatta yakiti surekli shellden alir ve ilk gunden bugune fisleri saklardi onlari bile bana verdi. Ne yapacaksam yakit fislerini. Aracin sifir liste fiyati 62.000 tl ve satis yaparken noterdeki kasko bedeli de 42.885 tl cikti. Bu degerlere gore araci uygun aldim. Ama piyasada bir suru megane lll var 34 - 35 bin tl ye. Sizce aldigim fiyat nasil. Aracin cok cok temiz oldugunu da hesaba katarak yorumlarsaniz sevinirim. Saygilar...

• 
Sayfa: önceki 17581759176017611762
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.