Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1759. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17571758175917601761
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benzinli civic vtecII sahibiyim arabam temiz,km az,sıfırdan beri bizde sayılır,ama gel gelelim yakıt,400 bin civarı yakıyor,yol bilg. Yok,hız sabitleyici yok,çelik jant yok,direksiyon yükseklik ayarı var derinlik yok,lpg taktırıp uğraşmakta istemiyorum, meganeIII hangi model,hangi tip,donanım mantıklı olur.şöyle 40.000 km geçmemiş,temiz,1.5 dci,manuel, 43.000 civarını geçmeyen,bişey düşünüyorum. Nasıldır. Yoksa hiç elleşmeyip 3-5 kuruş fazla yakıt harcayıp hiç,kıpırdamasam mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EDC kullancılarına............

Arkadaşlar güncel yazılımı yükletin, oldukça başarılı!
    Ben aracı aldığımdan beri yazılım güncellemesi yaptırmamıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: corollacorolla

EDC kullancılarına............

Hocam biraz daha detaylı anlatabilir misiniz?

• Arkadaşlar kafam karıştı bu meganın kaçıncı makyajı bayiilerin bile kafası karışmış. 2009 dan beri eski kasa ile oynayıp durmuşlar. bende reklamları görünce harbiden yeni kasa sandım. birde bazı arkadaşlar 4 yıldır süren ithal megane yerli megane muhabbetini bitirenemişler. neyse forum zaten ölmüş hey gidi eski günler hey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dizelmotor -- 7 Nisan 2014; 7:11:30 >
  • quote:

Evet arkadaşım biraz daha açar mısın. Ben zaman zaman servise yolum düştükçe soruyordum yazılım güncellemesi var mı diye. Ama hep yok diyorlardı. Güncelleme mi çıkmış yoksa sizin isteğinizle mevcut yazılımı tekrar mı yüklediler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dizelmotor

Arkadaşlar kafam karıştı bu meganın kaçıncı makyajı bayiilerin bile kafası karışmış. 2009 dan beri eski kasa ile oynayıp durmuşlar. bende reklamları görünce harbiden yeni kasa sandım. birde bazı arkadaşlar 4 yıldır süren ithal megane yerli megane muhabbetini bitirenemişler. neyse forum zaten ölmüş hey gidi eski günler hey

Bu ikinci makyaj, yani faz3.

İlk çıkanlar faz1, (yerli ithal ayrımına takılmayın
    Hafif makyajlananlar faz2 (2012'de makyajlandı)
    Fluence gibi ön ızgarası tamamen değişen ve bu ay satışa çıkmış olanı da faz3 (2014'ten itibaren)

Tahminen 2015'te Megane 4 çıkacak.
  • quote:

2010 focus sedan benzinli otomatik aracı "0" aldım 1,5 yıl kullandım ~23.000km ( bir önceki kasa)
    1- motor 100ps ve otomatik şanzıman old.dan sınıfının en hantallarındandı
    2- tüketimi karma 9,3lt
    3- Yol tutuş süper - sıkıntı yoktu
    4- süspansiyon aşırı sert, her türlü çukuru hissediyorsunuz, lastik michelin olmasına rağmen
    5- frenler iyi
    6- kapı kapanışları ve iç plastik kötü
    7- ses sistemi başarılı
    8- servisler ise ticari araç mantığı, sizin ufak tefek dertlerinizi dikkate almıyorlar hatta aracınızla arıza tespiti için yapılan yol testi ücretli!!
    9- yol sesi ve motor sesi çok fazla, (forumlarda herkes nasıl yalıtım yaparım peşinde ciddi şekilde)
    http://forum.donanimhaber.com/m_42721468/tm.htm

10- koltuklar çok rahat
    11- araç iri, bagaj büyük, arka diz mesafesi kasasına göre az bence
    12- yol bilgisayarı az gösteriyordu 9 lt gösteriyor yakıt alıyorsunuz 9,4 yakmış :(

Bir daha FORD alır mıyım?
    O mevzu kapandı benim için.
    Yeni kasaları bilmiyorum, dıştan güzel görünüyor.

Bahsettiğiniz Focus mk2 Megane 2 ile kıyaslanacak bir araç

Focus 3 (güncel kasa), Megane 3'ten 1 sene sonra çıktı. Açıkçası Megane 3 ile kıyaslamak çok doğru olmaz diye düşünüyorum.

Yakıt konusunda çok haklısınız Ford maalesef fabrika verilerine yaklaşmak konusunda en kötü marka ancak iç malzeme konusunda bence Focus 3, Megane 3'den daha iyiydi.

Ses konusunda bir ara Focus 2 almayı da düşündüğüm için forumlarda ben de özellikle kapıların fitillerin içine akvaryum hava borusu takmakla uğraşan insanları hatırlıyorum, hatta Focus 3'te de benzer şeyler konuşuluyordu. Özellikle dizelde ses yalıtımı konusunda Megane, i30'da Cee'd'den, Yeti'den ve Focus'tan daha iyi bir yalıtıma sahip.

Servislerle çok diyalogum olmadı o yüzden yorum yapamayacağım ama 20,000 bakım periyodu bile Renault için çok büyük bir artı.

• quote:

Bilgi icin tesekkurler.. servislere gidip yazilim guncellemesi var mi diye sormak yeterli mi..??

• geçen hafta gittim
    1'den 2'ye geçerken sarsıyor ve 2 defa da (3 yıllık süre zarfında) 1'i vitesi pas geçme yapmıştı (motoru açıp kapatınca geçmişti)

Bu şikayetimi ilettim

Sağolsun ustam bakmış ve güncel yazılım gelmiş, yükledim dedi.
    1'den 2'ye geçiş çok yumuşamış-%85 başarı diyebilirm
    Ayrıca araç ataklaşmış, tepkileri daha net ve hızlı

Bana yazılımı güncelledim diye palavra atacak değil, iyi tanışırız.
    Veya ne yaptıysa işe yaramış, bana söylediği güncelleme yaptığı.
    Sanki başka bir araç olmuş hatta beygir gücünü mü arttırdılar diye düşünmedim değil :)

Araç DSG gibi çok hızlı şekilde vites büyültme eğiliminde
    Şu an çok keyif alıyorum aracımdan

3 yıldır EDC şanzıman için yazılımda değişiklik olmaması mümkün değil
  • İnşallah ustanın dediği gibidir.
    Benimde ikinci senem 10 gün sonra doluyor.
    Servise gideceğim; yeni yazılımı görmek, denemek isterim doğrusu.

• 2. bakım demişken, 1 nisanda AKBAK'a gittim. 520 TL tek çekim. genel bakımlar, araç yıkama ve motor yıkama yapmışlar.
    Yeni yazılım yüklendi mi bilmiyorum. Kontrol etme şansımız var mı? versiyon yazıyordur belki bir yerde.
  • corollacorolla C kullanıcısına yanıt
    Az önce servisi arayıp yazılım güncellemesi olup olmadığını sordum yok dediler. İnternette böyle böyle bişey okudum dedim. Belki Mais gibi büyük servislere bizden önce ulaşıyordur ama bize ulaşan herhangi bir güncelleme yok dediler. Siz hangi serviste yaptırdınız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun73

Az önce servisi arayıp yazılım güncellemesi olup olmadığını sordum yok dediler. İnternette böyle böyle bişey okudum dedim. Belki Mais gibi büyük servislere bizden önce ulaşıyordur ama bize ulaşan herhangi bir güncelleme yok dediler. Siz hangi serviste yaptırdınız acaba?

Dün akşama doğru Ankara Renault AKBAK'tan aradılar. EDC ile ilgili sıkıntı olup olmadığını sordular. Daha önce 6-5 vites geçişlerinde şanzımandan gelen sürtünmeye benzer ses ile ilgili şikayetimi servise belirtmiştim. Daha çok bu sıkıntının devam edip etmediği üzerine konuştuk. Yeni yazılım olup olmadığını sordum, forumlarda yeni yazılım çıktığına dair haberler çıktığını söyledim. Hatta yeni yazılımı yükletenler olduğundan bahsettim. MAİS'e sorup döneceklerini söylediler. Sağolsunlar çok ilgilendiler. 1 hafta kadar bekleyeceğim. Haber gelmezse MAİS'i arayacağım. Gerçi benim EDC'den yana şehir içinde katalogdaki değerin çok üzerinde yakıt tüketmesi dışında herhangi bir sıkıntım yok. 6-5 geçişindeki sürtünme sesini 4-5 aydır duymuyorum. Tatile giderken uzun yolda daha iyi test etme imkanım olacak.

Bu arada yeni yazılımı yükleten arkadaşlara yakıt tüketimi açısından herhangi bir düşüş olup olmadığını sormak istiyorum.

• Gaziemir Ermat'ta da bu 6-5 geçişindeki gırç sesi ile ilgili bir yazılım üzerinde çalışıldığını söyledi servis şefi ama çözüm olmamış dendi. Donanımsal olarak bir şeyleri değiştirerek de denenmiş ancak çözülememiş. Ama servislere sunulan bir şey anladığım kadarı ile yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

2. bakım demişken, 1 nisanda AKBAK'a gittim. 520 TL tek çekim. genel bakımlar, araç yıkama ve motor yıkama yapmışlar.
    Yeni yazılım yüklendi mi bilmiyorum. Kontrol etme şansımız var mı? versiyon yazıyordur belki bir yerde.

Dostum benimde 2. yılım dolmak üzere bende bu ayın son haftasında ikinci bakıma AKBAK'a gideceğim. Bir öneriniz var mı?
    Bakım ücreti için tek çekim 520.- TL ödemişsiniz, peki taksit olursa fiyat değişiyor mu? Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: malimete

quote:

Dün akşama doğru Ankara Renault AKBAK'tan aradılar. EDC ile ilgili sıkıntı olup olmadığını sordular. Daha önce 6-5 vites geçişlerinde şanzımandan gelen sürtünmeye benzer ses ile ilgili şikayetimi servise belirtmiştim. Daha çok bu sıkıntının devam edip etmediği üzerine konuştuk. Yeni yazılım olup olmadığını sordum, forumlarda yeni yazılım çıktığına dair haberler çıktığını söyledim. Hatta yeni yazılımı yükletenler olduğundan bahsettim. MAİS'e sorup döneceklerini söylediler. Sağolsunlar çok ilgilendiler. 1 hafta kadar bekleyeceğim. Haber gelmezse MAİS'i arayacağım. Gerçi benim EDC'den yana şehir içinde katalogdaki değerin çok üzerinde yakıt tüketmesi dışında herhangi bir sıkıntım yok. 6-5 geçişindeki sürtünme sesini 4-5 aydır duymuyorum. Tatile giderken uzun yolda daha iyi test etme imkanım olacak.

Bu arada yeni yazılımı yükleten arkadaşlara yakıt tüketimi açısından herhangi bir düşüş olup olmadığını sormak istiyorum.

Komşum merhaba, bende o sesi sadece uzun yolda duyuyorum. Bu sene tatile çıkabilirsek test edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Dostum benimde 2. yılım dolmak üzere bende bu ayın son haftasında ikinci bakıma AKBAK'a gideceğim. Bir öneriniz var mı?
    Bakım ücreti için tek çekim 520.- TL ödemişsiniz, peki taksit olursa fiyat değişiyor mu? Teşekkürler

Cengiz hocam önceki yıllarda mayıs ayında servislerde %20 kampanya oluyordu. Serviste sohbetiniz olan biri varsa bir sorun genelde onların önceden bilgisi oluyor tam tarihi nedir falan diye. Ona göre bir iki hafta beklersiniz gerekirse.
  • quote:

quote:

Cengiz hocam önceki yıllarda mayıs ayında servislerde %20 kampanya oluyordu. Serviste sohbetiniz olan biri varsa bir sorun genelde onların önceden bilgisi oluyor tam tarihi nedir falan diye. Ona göre bir iki hafta beklersiniz gerekirse.

Tayfun hocam bu değerli bilgi ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: pekozgur

Gaziemir Ermat'ta da bu 6-5 geçişindeki gırç sesi ile ilgili bir yazılım üzerinde çalışıldığını söyledi servis şefi ama çözüm olmamış dendi. Donanımsal olarak bir şeyleri değiştirerek de denenmiş ancak çözülememiş. Ama servislere sunulan bir şey anladığım kadarı ile yok.

Beyler selamlar. Dun aracima yeni enjektor yazilim yuklendi. Birkac ay oncesindeki bir servis ziyaretinde bahsetmislerdi ama ancak zaman ayirabildim. Zannedersem edc'yi de ilgilendiren birseyler var. Cunku ben de 1'den 2'ye gecisde zaman zaman olusan sarsinti ortadan kalkmis gibi gozukuyor. Aklinizda olsun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

2. bakım demişken, 1 nisanda AKBAK'a gittim. 520 TL tek çekim. genel bakımlar, araç yıkama ve motor yıkama yapmışlar.

taksit olduğunda fiyat değişiyor. yanlış hatırlamıyorsam 550 TL demişlerdi.

Motoru yıkamışlar. Gayet temiz olmuş. Rutin bir işlem mi bilmiyorum. İhtiyacınız varsa bunu belirtin.
    Arabayı yıkadıklarında aracın plastiklerine parlatıcı gibi bir şey sıkmışlar, ben sevmiyorum böyle şeyleri ama belirtmeyi unutmuşum. Siz de sevmiyorsanız mutlaka belirtin.

*Maiste sanırım vade farkı yoktu, onlarda 520 TL demişlerdi. İsterseniz orayı da arayıp fiyat alın.

• 
Sayfa: önceki 17571758175917601761
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.