Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1431. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14291430143114321433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    0-100 ne oldu?

Değdi mi bu kadar uğraşa?
    110HP lik Megane a 1 boy farksa oluşan fark, değmez!
  • quote:

Orijinalden alıntı: corollacorolla

Baboker
    0-100 ne oldu?

Adam 138Hp den bahsediyor, sonra daha da arttı diyor değmez olur mu hiç?

Chiple 10-15HP lik farklar bile inanılmaz hissediliyor inan bana.

Arkadaşımın 1.4 70 Hp bir 307 si vardı, kamyon solluyordu, bir aparat taktırdı, aracın cibilliyeti değişmişti
  • Bu arada ben geçen tatil dönüşü bir inceleyim dedim GT Line hoş olmuş, showroomda çok iyi duruyor da benim araç da teslim almadan önce showroomda çok iyi duruyordu

Öyle çok aman aman çook büyük bir fark yok ama gerçekten yakışıklı diyebilirim.

Fiyat konusuna ise hiç girmiyorum çünkü çok yüksek.

Hele hele Skoda ve Seat Jetta'nın klonu araçlarını piyasaya sürerek dağıtacaklar piyasayı...

60bine sattıkları Jetta'yı Seat'ta 50 ye verirlerse gör o zaman sen cümbüşü...

Rekabet fena kızışacak.
  • quote:

Baboker
    0-100 ne oldu?

1 boy mu? sen al gel o 110 luk meganı onu mermi manyağı yapayım, arabasından soğutayım...
    hocam sen hiç hayatında modifiye yaptın mı, modifiyeli arabaya sahip oldun mu? corolladan başka araba bilmiyorsun kusura bakma..

bu değmez lafını bir arkadaş daha söylemişti.. o kendini bilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E81FD3D -- 18 Temmuz 2012; 0:03:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: malimete

quote:

Orijinalden alıntı: arzu_atalay

quote:

Orijinalden alıntı: newtonmeter

quote:

SElamlar

EDC sanırım aracınız
    Yokuş aşağı inerken araç motor freni yapmayı yeğliyor, yokuş aşağı hızlanmayı değil.
    Sanırım eğim sensörü vb. bir şey var.
    Alışma gerektiriyor sadece.
    Eğer ki sıkıntı oluyorsa tiptronik ile müdahale edebilirsiniz.
    Kafaya takılacak bir şey değil
    EDC güzel çalışıyor.
    Geçen gün otoban tamamen durdu, yokuş yukarı, sıcaklık 41 derece, dur kalk 5km gittik, şanzımandan korktum bir şey olacak diye, sağa yanaşanlar oldu ama şükür EDC sınıfı geçti ( defalarca geçmişti zaten önceden).
    Şunu unutmamak gerek bu şanzıman otomatikleştirilmiş manual şanzımandır, debriyaj
    baskı balata hepsi vardır.

DSG için VW kullanıcıları 8.000-9.000TL fazla para veriyor, Renault ise bunun için 4.000TL istiyor.
    DSG = EDC denebilecek kadar benzer olarak çalışmaktadır.

Verdiğiniz parayı hakeden bir şanzımandır ama yaşadığınız olay beni şaşırtmadı. Keşke tiptronikle müdahale etseydiniz.

sayın corolla

bizim bu şanzımana otomatikleştirilmiş manuel şanzıman demek yanlış olabilir yani yanlış anlaşılabilir. çünkü onun yapısı farklı bizimkiler literatürde DCT olarak geçiyor. double clutch transmission

bu arada ben 7 ay 9000km edc kullanıyorum. hiçbir problem yaşamadım. o kadar alıştım ki manuel modda kullanmak bile zor geliyor hep D gidiyorum.

peki sizce yokuşlarda 6 an 5 e düşerken oluşan sürtünme sesi(4 kullanıcı daha buldum aynı sesten şikayetçi olann) ileride sıkıntı yaratır mı? Servis o kadar emin ki "sorun"yaratacak bir ses olmadığından ama rampalarda gaza dokunmaya korkar oldum:((

Bir süre önce 6. vitesten 5.vitese geçerken duyduğunuz sürtünme sesinin kendi aracımda duymadığımı söylemiştim..
    Ama birkaç gündür bu sesi ben de duymaya başladım. Her defasında duymuyorum. Özellikle 6.viteste seyir halinde iken, gaza biraz aşırı yüklenip 5.vitese geçtiğinde 2 defa duydum.. Sanki gelen ses, manuel araçta vitesi değiştirirken debriyajdan ayağımızı biraz erken çektiğimizde çıkan sese benziyor. Ama garç diye aşırı bir ses değil. Hafif bir sürtünme sesi geliyor. İnşallah ileride mide bulandırmaz...

5 olduk bu durumda...var mı arttıran?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba,

Benim Megane edc ile 11 ay ve 19.400 km oldu ve vites geçişleri tek kavrama robotizeler gibi yavaş ve sarsıntılı oluyor.

Şimdi tatildeyim ve aracı ilk bakımına 20.500 km gibi götüreceğim Ankara mais'e.

Soyulan direksiyon ve tek kavrama edc için ne diyecekler bakalım.

Burhaniyeden herkese selamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Arkadaşlar merhaba,

Benim Megane edc ile 11 ay ve 19.400 km oldu ve vites geçişleri tek kavrama robotizeler gibi yavaş ve sarsıntılı oluyor.

Şimdi tatildeyim ve aracı ilk bakımına 20.500 km gibi götüreceğim Ankara mais'e.

Soyulan direksiyon ve tek kavrama edc için ne diyecekler bakalım.

Burhaniyeden herkese selamlar.

Merhaba Haluk abi,

Soyulan direksiyon simidi garantiden değişir, EDC için normal demeleri yüksek ihtimal.

Ayrıca Dualogic'ten zamanında çeken biri olarak DSG,EDC bile olsa soğuk bakmakta haklıymış diyorum yorumları okudukça... En güzeli klasik otomatik şanzıman bence...
  • quote:

Baboker
    0-100 ne oldu?

Baboker'in arabası sitenin en hızlı megane ı diyebilirim şuanda... Bilmeyene 2.0 dci diye rahatlıkla yutturabilir.. Koltuk kıran meret
  • Ooooo arkadaşlar bir 2. el sport edition megane edc için kapora verdim bugün yarın kısmetse işi bitireceğim. Fakat bugüne kadar genellikle iyi olan yorumlar şimdi kötüleşmeye başladı ürktüm yahu!... Almamalımı yani bu araçları kafam karıştı :(..
  • Yerli almayın diye basbas bağırıyoruz ,ne diyelim hayırlı olsun
  • quote:

merhabalar
    ses konusunda çok hassasımdır, hatta 2004 corolla otomatik aracımın 130 a çıkınca çıkardığı bir ses yüzünden tüm toyotayı ayağa kaldırmıştım.
    Gerçi o kadar çalışma sonucunda "no problem dediler, devam" dediler ( beni soğutan olaydır bu.
    No problem ama o zamanın parasıyla 3000TLlik parça değiştirdiler, sonuç koca bir hiç.

Ben bu sesi henüz benim aracımda duymadım, inşallah duymam.

Ama geçen camlar açık hafif bozuk yolda giderken bijonlardan mı, süspansiyonlardan mı gelen kuş sesi benden de geldiğini farkettim, camlar kapalıyken ses yok.

Ses konusunu sadece ben duyuyorsam kafama takmamayı öğrendim, araçtaki herkes duyar, aracın gitmesine engel bir şey olursa müdahale ettiririm.

duyduğunuz kuş sesi balatalardan geliyordur bitmeye başlayınca normal olarak küçüldüklerinden boyut olarak bulundukları yerde ses yapıyorlar. Yeni balata takınca düzeliyor fakat bağlata bitmeye başladığında tekrar başlıyor. Kafaya takacak bir durum değil her renoda bu balata sorunu var.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan_alemdar

Yerli almayın diye basbas bağırıyoruz ,ne diyelim hayırlı olsun

şştt.. bu yasak kelimeyi söyleme...
  • quote:

Sanırım bunu benim için söylediniz. Üstadım yukarıda 2 kere kendi yazımı alıntı yaptım yardım rica ettim, bilgi istedim, fikir danıştım kimse birşey yazmadı(!). Kadran dijial vs diye de belirttim yerlimi ithalmi bilemedim filan diye ama kimse yorumda bulunmadı. Avrupa'daki test araçlarını da izledim youtube'dan onlarında tavanında çıtalar var yerlimi ithalmi tam olarak bilemiyorum. Ama amacım eşiminde araç kullanımı için elimizdeki aracı makul fiyata elimizden çıkarıp makul fiyatta 2. el temiz bir otomatik megane almaktı tesadüfen bu aracı gördüm kliması analog ama pek kafama takmıyorum bu durumu. Yani GT Line'i bekleyecektim ama hem gelecek zamanı belli değil hem fiyat olarak 17000 TL civarı para farkediyor ve acemi birinin kullanacağını düşünürsek sıfır ve pahalı bir araç mantıksız geldi. Ayrıca sıfır aracın değer kaybını da göze alarak böyle bir girişimde bulundum sizce yanlışmı yapıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 18 Temmuz 2012; 12:30:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bonder

quote:

Sanırım bunu benim için söylediniz. Üstadım yukarıda 2 kere kendi yazımı alıntı yaptım yardım rica ettim, bilgi istedim, fikir danıştım kimse birşey yazmadı(!). Kadran dijial vs diye de belirttim yerlimi ithalmi bilemedim filan diye ama kimse yorumda bulunmadı. Avrupa'daki test araçlarını da izledim youtube'dan onlarında tavanında çıtalar var yerlimi ithalmi tam olarak bilemiyorum. Ama amacım eşiminde araç kullanımı için elimizdeki aracı makul fiyata elimizden çıkarıp makul fiyatta 2. el temiz bir otomatik megane almaktı tesadüfen bu aracı gördüm kliması analog ama pek kafama takmıyorum bu durumu. Yani GT Line'i bekleyecektim ama hem gelecek zamanı belli değil hem fiyat olarak 17000 TL civarı para farkediyor ve acemi birinin kullanacağını düşünürsek sıfır ve pahalı bir araç mantıksız geldi. Ayrıca sıfır aracın değer kaybını da göze alarak böyle bir girişimde bulundum sizce yanlışmı yapıyorum?

Yok kardeşim.
    Yanlış felan yapmadın. her denilene kulak asma burada 100 lerce sayfa konu olmuş.
    bu kadar insan kullanıyor bu arabayı.
    Şikayet edenler varsa satsınlar arabalarını o zaman.
    Herkes şikayetçiyse zaten bu kadar sayfalar dolusu yazı olmazdı burada.
    kullan memnun kalacaksın.
    ufak tefek sıkıntılar her arabada olur.

• quote:

quote:

İhtiyaçlarınız doğrultusunda doğru bir karar vermişsiniz bence... Acemi sürücüye "0" araç yerine temiz 2.el almak çok daha mantıklı. İyice ustalaştıktan sonra gönlünüzdeki aracı alırsınız.

Sport edition olan araçlar Bursa üretimi, eğer ithal takıntınız/hayranlığınız yoksa aldığınız araca gönül rahatlığı ile binebilirsiniz. (Digital kadran bazı yerli üretimlerde kullanıldı. )

• quote:

Orijinalden alıntı: ukymk

quote:

quote:

Yok kardeşim.
    Yanlış felan yapmadın. her denilene kulak asma burada 100 lerce sayfa konu olmuş.
    bu kadar insan kullanıyor bu arabayı.
    Şikayet edenler varsa satsınlar arabalarını o zaman.
    Herkes şikayetçiyse zaten bu kadar sayfalar dolusu yazı olmazdı burada.
    kullan memnun kalacaksın.
    ufak tefek sıkıntılar her arabada olur.

Teşekkürler hayırlısı diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

quote:

quote:

İhtiyaçlarınız doğrultusunda doğru bir karar vermişsiniz bence... Acemi sürücüye "0" araç yerine temiz 2.el almak çok daha mantıklı. İyice ustalaştıktan sonra gönlünüzdeki aracı alırsınız.

Sport edition olan araçlar Bursa üretimi, eğer ithal takıntınız/hayranlığınız yoksa aldığınız araca gönül rahatlığı ile binebilirsiniz. (Digital kadran bazı yerli üretimlerde kullanıldı. )

Teşekkürler dediğim gibi acemiyiz otomatikte ben... Genel anlamda araç kullanımında hanım. Hayırlısı olsun diyorum... Peki bir soru daha sora bilirmiyim? Otomatik olduğu için şanzıman vs. durumları beni endişelendiriyor arıza vs. Yetkili serviste expertiz yaptırmayı düşünüyorum neyi var neyi yok çıkar değilmi bu şekilde?

• bonder gardaşım, al şu arabayı da tüm forum rahat edek gayrı...
    ne kararsız kazımmışsın sen yahu!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

bonder gardaşım, al şu arabayı da tüm forum rahat edek gayrı...
    ne kararsız kazımmışsın sen yahu!!

Aslında sıkıntı verdiğimin farkındayım ama başlarda değinmiştim, yakınlarda uygun araba bulmak zor oluyor küçük bir şehirdeyim, bu alacağım araba için de komşu şehirden buldum aracı yaklaşık 150 km gideceğim, 150 km geleceğim. O yüzden bukadar uzadı benim araç alma işim... Ayrıca sıfır araç almamamda bayinin etkisi büyük oldu. 250 TL'ye takıldı ve benim araca 500 TL eksik verdi bu yüzden 55000'TL'lik araç satışını kaçırdı. Yoksa ben sıfır düşünüyordum biliyorsunuz.

Bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler tekrar. Emin ol alınca aracı bende rahatlayacağım Allah bir sıkıntı kaza bela göstermezse....

• 
Sayfa: önceki 14291430143114321433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.