Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.254.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11811182118311841185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilenler bilir benim baskı balata titreme yapıyordu, 17binde değişti. Daha önceki aracımda 95binde değişmişti. Birgün yolda bitti ve kaldı o zamana kadar ne titreme yaptı ne birşey, biraz yukarıda kavrıyordu sadece, servise gitmek lazım gitmek lazım derken bitmiş kalmıştı.

Kız arkadaşıma JUKE aldık, Juke forumunda takılıyorum birkaç gündür, ilk heves kullanıyorum o daha tam kullanamadığı için üzerinden inmedim kaç gündür

Neyse, oradaki forumda arkadaşlarda dizel modeli var, trafikte sıkışmışlar, dur kalk , onların baskı balata da titreme yapmaya başlamış ve hepsinin aracı daha yeni, 3-4 kişi var öyle.

Demekki arkadaşlar bu 1.5 105HP lik aracın baskı balatası hatalı üretim... Yani motorun torkuna dayanmıyor, kolay ısınıyor, ve yanıyor.

ÇOk dikkat edin, başka yaşanlar varsa buradan paylaşsınlar lütfen önemli bir konu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 3 Ocak 2012; 23:38:20 >
  • benim arabada silecek kolu otomatikten sonraki konumda en yavaş ile hızla en hızlı arasında hız farkı olmuyor. acaba sizinkinde de öyle mi?
    yakıt deposundan gelen ses bende de var. biraz araştırdım depo içinde dalga kıran olmadığı içinmiş. bu sorun benim gördüğüm kadarıyla volvo, fiat, opel araçlarında da var.
    emniyet kemerinden gelen ses içinde şöyle bi şey buldum ama ben yaptırmadım zaman olmadığından

SÜRÜŞ ANINDA GELEN SESLER, TIKIRTILAR :
    Kapsayan Seri : Tüm Megane 3 kasaları, yerli ve ithal araçlar
    Sorunun Niteliği : Sürücü tarafı emniyet kemeri kilidinden gelen metal sesi, gıcırdama
    Sorunun Çözümü : Emniyet kemeri kilidinin gövdeye bağlandığı bölgeye köpük, plastik yada fiber parça koyularak ses kesilebilir.
    Görülme Sıklığı : Seyrek
  • quote:

Orijinalden alıntı: corollacorolla

Merhabalar

Sol ön kapıyı kapatırken bir vurma sesi çıkıyor, dışarıda ise duyuyorsunuz.
    Benzer durum olan var mı? Sanki kapı altındaki, kalın kapı koruma plastiği yapıyor gibi geldi bana.
    Ama bu hoşuma gitmedi, çözümü belki silikon takviyesi olacaksa bile.
    2011 model bir araçta artık bunlar yaşanmamalı, tıkırtı cızırtı tamam ama bu tür sesler sıkıntı veriyor,
    kapı içinden geldiğini sanmıyorum.
    Renault devrim yaptı, şöyle değişti vs. diyoruz ama böyle basit şeylerde çuvallamamalı!
    FOCUS umdan hiç memnun kalmamış ve satmıştım,1,5sene kullandım, ama böyle bir ses hiç duymadım.

bende de öyle bir ses var ama benim ses kapı çamurluk bağlantı noktasından geliyor. menteşeler değilde kapıya bağlı olan diğer siyah demirden(adı gergi demiri galiba) geliyor. önce sol kapıyla başladı şimdi sağda da var. kapı açarken tak! diye bi ses çıkıyor. kapatırken de bazen çıkıyor bazen çıkmıyor. eğer sorununuz benimle aynıysa serviste ücretsiz değiştiriyorlarmış, forumdan bir arkadaş söylemişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: colornick

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Bir de bu keçe oalyı vardı yanmaz keçe koçtaştamıydı? Markası neydi, ondan alayım hazır inizdeyken dedim...Yapıp fotolarını paylaşırım hem...

Keçe için tekzen denilmişti diye hatırlıyorum ben yaparsan izlenimlerini bekleriz
    fullde bu gece 3,42 mi mazaot güzel indirim haber nereden?
    bana mesaj gelmedi de:)

bu tekzendeki keçe ne için acaba? bagaj pandizotu için mi?
  • quote:

Bilenler bilir benim baskı balata titreme yapıyordu, 17binde değişti. Daha önceki aracımda 95binde değişmişti. Birgün yolda bitti ve kaldı o zamana kadar ne titreme yaptı ne birşey, biraz yukarıda kavrıyordu sadece, servise gitmek lazım gitmek lazım derken bitmiş kalmıştı.

Kız arkadaşıma JUKE aldık, Juke forumunda takılıyorum birkaç gündür, ilk heves kullanıyorum o daha tam kullanamadığı için üzerinden inmedim kaç gündür

Neyse, oradaki forumda arkadaşlarda dizel modeli var, trafikte sıkışmışlar, dur kalk , onların baskı balata da titreme yapmaya başlamış ve hepsinin aracı daha yeni, 3-4 kişi var öyle.

Demekki arkadaşlar bu 1.5 105HP lik aracın baskı balatası hatalı üretim... Yani motorun torkuna dayanmıyor, kolay ısınıyor, ve yanıyor.

ÇOk dikkat edin, başka yaşanlar varsa buradan paylaşsınlar lütfen önemli bir konu...

Bende şahidim buna titreme problemi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cedeye

quote:

quote:

Bir de bu keçe oalyı vardı yanmaz keçe koçtaştamıydı? Markası neydi, ondan alayım hazır inizdeyken dedim...Yapıp fotolarını paylaşırım hem...

Keçe için tekzen denilmişti diye hatırlıyorum ben yaparsan izlenimlerini bekleriz
    fullde bu gece 3,42 mi mazaot güzel indirim haber nereden?
    bana mesaj gelmedi de:)

bu tekzendeki keçe ne için acaba? bagaj pandizotu için mi?

Yok ısı ve ses yalıtımı yapan malzeme bu kaput altı için
  • Her gün işe arkadaşımın 2009 model hb clio aracı ile geliyorum bu gün ben kullandım
    baz versiyonu clionun ama benim aracımdan daha az yakıyor daha sessiz çalışıyor içindede hiçbir tıkırtı yok
    pisikolojim bozuldu yaa
    Sabahları araçlarımızı beraber çalıştırdığımızda benim araç tam bir traktör gibi çalışıyor onun motor sesi bile duyulmuyor benimkinden
    sanırım benim araçta bir sorun var :( araba ısınana kadar sesten kafayı yiyorum heryer zırıldıyor ama ısınınca azalıyor sesler
    araçta teyibi açamaz oldum:(
  • quote:

Her gün işe arkadaşımın 2009 model hb clio aracı ile geliyorum bu gün ben kullandım
    baz versiyonu clionun ama benim aracımdan daha az yakıyor daha sessiz çalışıyor içindede hiçbir tıkırtı yok
    pisikolojim bozuldu yaa
    Sabahları araçlarımızı beraber çalıştırdığımızda benim araç tam bir traktör gibi çalışıyor onun motor sesi bile duyulmuyor benimkinden
    sanırım benim araçta bir sorun var :( araba ısınana kadar sesten kafayı yiyorum heryer zırıldıyor ama ısınınca azalıyor sesler
    araçta teyibi açamaz oldum:(

Canını sıkma dostum bende de var o şikayetler .
    Isınana kadar sende ben de titreriz :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 4 Ocak 2012; 9:58:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cedeye

quote:

Orijinalden alıntı: corollacorolla

Merhabalar

Sol ön kapıyı kapatırken bir vurma sesi çıkıyor, dışarıda ise duyuyorsunuz.
    Benzer durum olan var mı? Sanki kapı altındaki, kalın kapı koruma plastiği yapıyor gibi geldi bana.
    Ama bu hoşuma gitmedi, çözümü belki silikon takviyesi olacaksa bile.
    2011 model bir araçta artık bunlar yaşanmamalı, tıkırtı cızırtı tamam ama bu tür sesler sıkıntı veriyor,
    kapı içinden geldiğini sanmıyorum.
    Renault devrim yaptı, şöyle değişti vs. diyoruz ama böyle basit şeylerde çuvallamamalı!
    FOCUS umdan hiç memnun kalmamış ve satmıştım,1,5sene kullandım, ama böyle bir ses hiç duymadım.

bende de öyle bir ses var ama benim ses kapı çamurluk bağlantı noktasından geliyor. menteşeler değilde kapıya bağlı olan diğer siyah demirden(adı gergi demiri galiba) geliyor. önce sol kapıyla başladı şimdi sağda da var. kapı açarken tak! diye bi ses çıkıyor. kapatırken de bazen çıkıyor bazen çıkmıyor. eğer sorununuz benimle aynıysa serviste ücretsiz değiştiriyorlarmış, forumdan bir arkadaş söylemişti.

Ben değiştirtmiştim garantiden. Hatta ben başka bir sorun için gitmiştim usta kapıyı açtığında o sesi duyunca kendisi hatırlatmıştı bana. Kapı menteşenide değişelim diye.. Siz de götürün değiştirsinler bence..

Bende dün arabayı servise bıraktım bir çok sorun belirttim ilgileneceklerini umuyorum çok sevdiğim bir servis ve çalışanları.. Özellikle bir arkadaş daha vardı forumda benimle aynı sorunu yaşayan, motor soğukken sağ taraftan fıs fıs diye ses geliyor motor ısınana kadar. Onada bakacaklar.. Çözerlerse eğer burda paylaşıcam diğer arkadaşlarda ilerde aynı sorunu yaşarlarsa yardımcı olmuş olurum..

Birde arkadaşlar şu debriyajdaki titremeyi biraz açabilirmisiniz acaba kalkıştamı yapıyor, veya seyir halindeykenmi yapıyor basmadan sabit dururken? Nasıl bir titreme ;? Ben yazın memleketteyken bagaj full dolu aracın içindede 6 kişiydik ve köyün içinde kocaman kocaman taşlı yokuş yol vardı piknik yapmak için trmanıyorduk ama dimdik böyle. Debriyaj gaz yapa yapa araba zaten kalkmıyordu o yükte bide sürekli patinaj derken en sonunda içeriyi felaket bir koku sardıki yandı resmen balatalar Sonra babamda acaip korktu herkesi indirdik aşağı dahada ilerlemedik. Duman bile çıktı davlumbazların otaraftan :)) Bi yarım saat bekledikten sonra devam ettim tek başıma onlar yürüyerek geldiler.. O gün bugündürde hala sorun yaşamadım ama hiç kontrolde ettirmedim serviste..
  • Bu arada demin aradılar. Ön yolcu koltuğunu komple sökmüşler yaslanma bölgesinin yayları kırıktı onlara bakıyolarmış, koltuk kafalığını ise sipariş vermişler değiştirmek için hafif oynuyodu kökünden. 3 fluence birtanede meg3 ün kafalığınıda değiştirmişler zaten aynı şikayetten bunuda söyledi telefonda..
  • Arkadaşlar aracıma Xenon far taktırmak istiyorum ancak sağlıklı ve sorun çıkartmamasını istiyorum. Serviste yaptırsam maliyeti yüksek olurmu? Serviste yaptıran arkadaşlar varsa fiyatı nedir ve ayrıca fikirlerini paylaşırlarsa cok memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apoca1ypse

Arkadaşlar aracıma Xenon far taktırmak istiyorum ancak sağlıklı ve sorun çıkartmamasını istiyorum. Serviste yaptırsam maliyeti yüksek olurmu? Serviste yaptıran arkadaşlar varsa fiyatı nedir ve ayrıca fikirlerini paylaşırlarsa cok memnun olurum.

Meganı bilmiyorum da flu ya takamayız dediler . kendin takarsan da garanti den çıkıyormuş .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

Arkadaşlar aracıma Xenon far taktırmak istiyorum ancak sağlıklı ve sorun çıkartmamasını istiyorum. Serviste yaptırsam maliyeti yüksek olurmu? Serviste yaptıran arkadaşlar varsa fiyatı nedir ve ayrıca fikirlerini paylaşırlarsa cok memnun olurum.

Meganı bilmiyorum da flu ya takamayız dediler . kendin takarsan da garanti den çıkıyormuş .

Aracın premium paketinde xenon far mevcut değil mi? Neden garanti dışı kalıyormuş?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

Aracın premium paketinde xenon far mevcut değil mi? Neden garanti dışı kalıyormuş?

Bilsem ??
    Klasik reno davranışları işte :)
  • Arkadaşlar size bişey danışıcam. Servisten az önce arayıp aracın depoyu fullememi söylediler. İsterseniz biz fulleyip fişini burada saklayıp aracı teslim alacağınız zaman ödemeyi yaparsınız. Teste çıkıcaz deneyeceğiz yakıt göstergedeki sorun için biraz. Depoyu fullemek neyse fullesinlerde, birkaçgün sorunu çözene kadar test edicekler orada. Kullandıkları yakıt miktarı servisin cebinden gitmesi gerekmezmi? Sizce ne yapmalıyım aracı almaya gittiğim zaman seslerini çıkarmazsalar itiraz etmelimiyim yakıt durumuna bakıp?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_darkness

Arkadaşlar size bişey danışıcam. Servisten az önce arayıp aracın depoyu fullememi söylediler. İsterseniz biz fulleyip fişini burada saklayıp aracı teslim alacağınız zaman ödemeyi yaparsınız. Teste çıkıcaz deneyeceğiz yakıt göstergedeki sorun için biraz. Depoyu fullemek neyse fullesinlerde, birkaçgün sorunu çözene kadar test edicekler orada. Kullandıkları yakıt miktarı servisin cebinden gitmesi gerekmezmi? Sizce ne yapmalıyım aracı almaya gittiğim zaman seslerini çıkarmazsalar itiraz etmelimiyim yakıt durumuna bakıp?

öyle şey olurmu canım ne yani otobandamı test edecekler yok dostum fulletme ben test ederim kardeşimde zaten araç olmuşsa sizede banada olmuştur olmuşsada zaten bu sebepten size geri dönüş yapmam de derim ben.Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇVK

quote:

Bilenler bilir benim baskı balata titreme yapıyordu, 17binde değişti. Daha önceki aracımda 95binde değişmişti. Birgün yolda bitti ve kaldı o zamana kadar ne titreme yaptı ne birşey, biraz yukarıda kavrıyordu sadece, servise gitmek lazım gitmek lazım derken bitmiş kalmıştı.

Bende şahidim buna titreme problemi var.

Alıntıları Göster
    Navigasyondan sonuç çıktı mı ilgilendiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 4 Ocak 2012; 19:37:49 >
  • quote:

Navigasyondan sonuç çıktı mı ilgilendiniz mi?

bildiğimiz standart navigasyon çıktı arkadaşlar. 5" olanın fiyatı 350 civarı idi, bence pahalı. piyasada eşdeğer ürünler çok daha ucuza satılıyor. kısacası boşuna heyecanlandık, fos çıktı. kusura bakmayın
  • quote:

Arkadaşlar size bişey danışıcam. Servisten az önce arayıp aracın depoyu fullememi söylediler. İsterseniz biz fulleyip fişini burada saklayıp aracı teslim alacağınız zaman ödemeyi yaparsınız. Teste çıkıcaz deneyeceğiz yakıt göstergedeki sorun için biraz. Depoyu fullemek neyse fullesinlerde, birkaçgün sorunu çözene kadar test edicekler orada. Kullandıkları yakıt miktarı servisin cebinden gitmesi gerekmezmi? Sizce ne yapmalıyım aracı almaya gittiğim zaman seslerini çıkarmazsalar itiraz etmelimiyim yakıt durumuna bakıp?

toyota aracım için servis aynı uygulamyı yapmıştı. dünyanın benzinin yakmıştık.
    sonuç nafile.
    yakıtı isterim dedim, OLUR deyip güldüler.
    İlgileri iyiydi ama maalasef yakıt bana kaçtı; 500kmlik benzin gitti
  • quote:

yapacak birşey yok fullet, aracın mı var derdin var...

ben satılığa çıkardım aracımı...
  • 
Sayfa: önceki 11811182118311841185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.