Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.255.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11781179118011811182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zman

Evet geçen sene ben taktırmıştım, 2-3 lira bir şey.

çekvalfi serviste mi taktırdınız? Yoksa aksesuarcılarda bulunan bir şey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: corollacorolla

Merhabalar

Sol ön kapıyı kapatırken bir vurma sesi çıkıyor, dışarıda ise duyuyorsunuz.
    Benzer durum olan var mı? Sanki kapı altındaki, kalın kapı koruma plastiği yapıyor gibi geldi bana.
    Ama bu hoşuma gitmedi, çözümü belki silikon takviyesi olacaksa bile.
    2011 model bir araçta artık bunlar yaşanmamalı, tıkırtı cızırtı tamam ama bu tür sesler sıkıntı veriyor,
    kapı içinden geldiğini sanmıyorum.
    Renault devrim yaptı, şöyle değişti vs. diyoruz ama böyle basit şeylerde çuvallamamalı!
    FOCUS umdan hiç memnun kalmamış ve satmıştım,1,5sene kullandım, ama böyle bir ses hiç duymadım.

Sizdeki o ses benim sağ ön kapıda var. Yarın arabayı servise bırakıcam öğleden sonra. Şikayetlerimi belirtip aracın istedikleri kadar kendilerinde kalmasını söyleyeceğim. Hepsini çözmeden kesinlikle gelin arabayı alın demeyin dicem
    Başlıca sorunlar:
    Mazot şamandırası ( zaten kendileri ilgilenmek istediler renaultla yazışacaklarını belirtip)
    Soğuk motorda rolantide motor ısınana kadar pıst pıst diye şiddetli şekilde bi ses gelmesi
    Sağ ön koltuk kafalığının gevşekliği ve sırt bölgesinin yayları kırılmış ses yapıyorlar
    Kapı iç döşemelerinden gelen gıcırtı şeklinde çıtır çıtır sesler ( usta döşemeleri sökeceğini busefer kökten çözmeye çalışacağını söylemişti )

Şu silecek olayına bence pek takılmayın arkadaşlar.. Sinir bozucu bi durum ama ben alıştım artık şahsen...

• quote:

quote:

ben onu servise sordum olmaz öyle şey serviste taktıramazsınız dedi

yaklaşık 1 ay önce EDC vites çerçevesini çok çizik olduğundan dolayı garanti kapsamında değiştirttim ama keşke değiştirtmeseydim taktırttığımdan beri vitesi P konumuna alırken tak diye bir ses geliyor gösterdim yeni diye böyle dediler. üstüne üstlük orta kolsolda cızırtı başladı. dün gecede son nokta olarak vites kolunun tutma yeri elimde kaldı :)

birde bu far yıkamam çalışmıyor ya ses geliyor fakat yıkama yeri açılmıyor bilgisi olan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: colornick

Daha önce bahsedilen 2 konuya değineyim arkadaşlar
    1-Ön camlara silecek kolunu çekerek su tuttuğumuzda önce silecek hareket ediyor sonra su geliyor (sanırım arka silcecekte böyle) bu sorun mu çözümü var mı ?
    bunu bu şekilde kabullenmeli miyim:)?

2-Bueltooth benim telefonumda da kopuyor telefondan mı kaynaklı acaba . bağlanıyorum 1-2 dkk sonra kopuyor sonra hemen
    bağlanıyor konuşurken sorun oluyor tabi telefonum nokia 6700 slide . Aracı değiştiremeyeceğieme göre telefonu değiştirmeliyim sanırsam

6700 ın bluetooth problemı var.benım telefonda bazen calısıyor bazende calısmıyor. (6700 clasic).yazılım guncellemesıde bır ıse yaramıyor.kullanıslı oldugundan da degıstıresım yok (2 telefon olabılır)

• quote:

Orijinalden alıntı: coolbreeze

quote:

quote:

yaklaşık 1 ay önce EDC vites çerçevesini çok çizik olduğundan dolayı garanti kapsamında değiştirttim ama keşke değiştirtmeseydim taktırttığımdan beri vitesi P konumuna alırken tak diye bir ses geliyor gösterdim yeni diye böyle dediler. üstüne üstlük orta kolsolda cızırtı başladı. dün gecede son nokta olarak vites kolunun tutma yeri elimde kaldı :)

birde bu far yıkamam çalışmıyor ya ses geliyor fakat yıkama yeri açılmıyor bilgisi olan var mı

Abi nasıl bir araba aldık biz böyle yahuu

Tiraji komik şeyler okuyorum bu megane forumunda takılmaya başladığımdan beri ve bu şikayetler herkeste var.

Megane 2 ye acayip dandik diyorlardı, ilk çıktıktan 6 ay sonra herkes satmay başlamıştı, sağından solundan tıkırtılar bilmemneler geliyor diye, çevremde millet mavi renkli full cam tavanlı araçları alıyorlardı ,havayı basıp 6 ay 1 sene sonra satıyorlardı.

Demekki onlar aynı şeyleri yaşamışlar. Megane 3 de de değişen birşey yok demekki...

Araçta ağır bir kronik sorun yok ama Türkiye fabrikasındaki işçilik sorunları yüzünden araç çok kalitesiz hissi uyandırıyor insanlarda, ön konsoldan fitiller fırlar, sesler gelir falan

• 2-3 TL LİK ÇEKVALFİ FABRİKA TAKMAMIŞ BİZ Mİ TAKACAĞIZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Tiraji komik şeyler okuyorum bu megane forumunda takılmaya başladığımdan beri ve bu şikayetler herkeste var.

Megane 2 ye acayip dandik diyorlardı, ilk çıktıktan 6 ay sonra herkes satmay başlamıştı, sağından solundan tıkırtılar bilmemneler geliyor diye, çevremde millet mavi renkli full cam tavanlı araçları alıyorlardı ,havayı basıp 6 ay 1 sene sonra satıyorlardı.

Demekki onlar aynı şeyleri yaşamışlar. Megane 3 de de değişen birşey yok demekki...

Araçta ağır bir kronik sorun yok ama Türkiye fabrikasındaki işçilik sorunları yüzünden araç çok kalitesiz hissi uyandırıyor insanlarda, ön konsoldan fitiller fırlar, sesler gelir falan

Evet ne yazıkki böyle bir araba aldık .
    ama kimse de bize silah zoruyla aldırmadı bu araçları .
    İşimize öyle geldiği için aldık .
    Parasına göre en uygun araç olduğu için aldık .
    Çok iddialı konuşmuş olmayayım ama parası önemli değil sadece ve sadece megane olduğu için alan çok az kişi vardır burada .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 2 Ocak 2012; 16:35:55 >

• İtiraf ediyorum bende parası için aldım :))
    param olsa ilk tercih olarak dizel alfa romeo giulietta
    ikinci tercih olarak da dizel jetta alırdım ondada sorunlar vardır muhakkak ama bu derece çalmazlar
  • Memnuniyet beklenti ve kusurlara verilen önemle ilgili bir durum. Ben her zaman radyo dinlerim. Dolayısıyla ses vs takılmam,rahatsızlığım yok. Sonuçta bahsettiğiniz araçlar içinde sıkıntılar vardır. Parasına göre iyi arabalara sahip olduğumuzu (fayda/fiyat dengesi açısından) düşünüyorum. 10bin TL fazla verip alacağımız araçlarda aradaki farkın tek sebebi benim gözümde marka imajı. Bugün araba lacak olsam gene megane veya fluence alırım.
  • Evet zaten fayda/fiyat olayını düşünüp megane aldım aynı şartlarda yine megane alırım sana katılıyorum :)
  • Zaten reno bu yüzden bu kadar rahat davranıp donanımlarla oynuyor .
    Yağmur sensörü olan araçta silecek fıskiyeden önce çalışıyor . Bu bile yeter sövmek için :)
  • hayırlı olsun . kaç paraya aldınız acaba?
  • mc_kelleci@ aman sakın ha hocam chip tuning yaptırma, cilt kanseri olursun, sağlığa çok zararlıdır..

bilen de bilmeyen de yazıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolbreeze

quote:

quote:

far yıkamada sıkıntı yok. su azalınca belirli bir seviye altına inince çalışmaz. su doldurun çalışır.

• serviste taktırmıştım, broadway için cek-valf diyince biliniyor, hortum sağ ön tekerleiğin davlumbazının altında .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Evet ne yazıkki böyle bir araba aldık .
    ama kimse de bize silah zoruyla aldırmadı bu araçları .
    İşimize öyle geldiği için aldık .
    Parasına göre en uygun araç olduğu için aldık .
    Çok iddialı konuşmuş olmayayım ama parası önemli değil sadece ve sadece megane olduğu için alan çok az kişi vardır burada .

ben parası için almadım, çünkü az bir meblağ vermedim bu araca...

Tipini beğendiğim; Opel Astra test sürüşünde Opel'den soğuduğum için aldım. Servisine güvencimin de yüksek olması cabası. Bir üçüncü nokta da CLio kullanmıştım 1.6 kısa bir süre, onun performansına bayılmıştım ve de parçaları acayip ucuzdu, anında satmıştım, kendi kendime şunu demiştim;

"Abi Türkiye gerçeği Renault'tur. Vallahi bundan sonra reno alacağım, ölüsü bile satılıyor, parçası acayip ucuz"

Benim alma kriterlerim bunlar. İlk aldığımda da aracımı çok seviyordum, şahane geliyordu ,bayılıyordum, ama işte gelgelelim bu tıkırtı mıkırtı olaylarından sonra soğudum araçtan. Belki serviste halletsem yine severim...

Hala tipini beğeniyorum.

Guiletta içinse, keşke alsaymışım diyorum, fiyatı da çok yükseldi. Alırken 7-8 lira pahalıydı, şimdi ben bu aracı 45 e satsam, 16bin falan vermem lazım....

• Çek valf ne çek valfı arkadaşlar? Neyin check valfi ve ne işe yarıyor? Ben o kısmını kaçırdım da??

Çek valf çok komik bir isim, kontrol vanası veya tek yönlü vana desek daha doğru olur sanki :)

Bizim hoca akışkanlar mekaniği dersinde kontrol vanası derdi, ki check valfler duruma göre ters yönde akışa da izin verirler... O yüzden kontrol vanası daha doğru, akışı kontrol ediyor.
  • Yakıt hortumuna takıyorsun hocam tüketimi %30-40 düşürüyor, egsoza takarsan da karbon salınımını düşürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun73

Yakıt hortumuna takıyorsun hocam tüketimi %30-40 düşürüyor, egsoza takarsan da karbon salınımını düşürüyor.

%30-40 yakıt tüketimini mi düşürüyor? ne hocam bu check-valf resmi felan varmı?
  • Selam arkadaşlar;
    Az önce Renault'un sitesine girdim, Megane HB 1.5 dCi 105 bg Privilege versiyonlar kısmında Bluetooth standart demiş, ana teknik özellikler kısmının en sonunda *1 Nisan 2011 tarihinden itibaren üretilen araçlarda bluetooth özelliği bulunmamaktadır. ibaresi var, hangisi doğrudur acaba, 2012 alan veya sözleşme yapan arkadaşlar var mı, sizce de bu bir çelişki değil midir?
  • 
Sayfa: önceki 11781179118011811182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.