Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1038. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.254.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10361037103810391040
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: davidxxx

quote:

Orijinalden alıntı: ua_tayfa_kapalı

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: My-Dream

Arkadaşlar merhaba öncelikle herkesin ramazan bayramı kutlu olsun , Bi xenon far kullanan arkadaşlara bi sorum olucak selektör yaptığınızda Xenondan mı yakıyor uzunları yoksa ayrı bir fardan mı?

Ayrı fardan yakar

Ayrı değil aynı fardan yanar uzunlar,bi xenon un özelliği budur zaten..

Valla erinmeden şimdi gidip kontrol ettim .Çünkü araçta halojen bir uzun far olduğunu daha önceden görmüştüm .internettende bir iki araştırma sonunda şu durum ortaya çıkıyor:
    Evet bixenon farlarda mercek önündeki perde açıklığı artarak uzun oluşturuyor fakat sizde dikkat ederseniz bixenon far ile park farı arasında bir halojen far daha varki oda bununla birlikte çalışan ayrı bir halojen uzun sarı fardır..

yani benim çıkardığım sonuç bizim araçta bixeononu uzun yakmakla birlikte birde halojen uzun yakıyor ..

Kullanım kitabında sy. 5.15 e de bakabilirsiniz

Bizde megane 3 de vardı yeni sattık , selektör yaptığınızda uzunu bi xenondan yakıyodu hiç dikkat etmemiştim satarken alan arkadaş deneyince gördüm , ama fluence bi xenonun yanındaki sarı ampulü yakıyor çok ilginç bir çelişki var ortada biri bu çelişkiye son versin :D
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ua_tayfa_kapalı

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba öncelikle herkesin ramazan bayramı kutlu olsun , Bi xenon far kullanan arkadaşlara bi sorum olucak selektör yaptığınızda Xenondan mı yakıyor uzunları yoksa ayrı bir fardan mı?

Ayrı fardan yakar

Ayrı değil aynı fardan yanar uzunlar,bi xenon un özelliği budur zaten..

Valla erinmeden şimdi gidip kontrol ettim .Çünkü araçta halojen bir uzun far olduğunu daha önceden görmüştüm .internettende bir iki araştırma sonunda şu durum ortaya çıkıyor:
    Evet bixenon farlarda mercek önündeki perde açıklığı artarak uzun oluşturuyor fakat sizde dikkat ederseniz bixenon far ile park farı arasında bir halojen far daha varki oda bununla birlikte çalışan ayrı bir halojen uzun sarı fardır..

yani benim çıkardığım sonuç bizim araçta bixeononu uzun yakmakla birlikte birde halojen uzun yakıyor ..

Kullanım kitabında sy. 5.15 e de bakabilirsiniz

Bizde megane 3 de vardı yeni sattık , selektör yaptığınızda uzunu bi xenondan yakıyodu hiç dikkat etmemiştim satarken alan arkadaş deneyince gördüm , ama fluence bi xenonun yanındaki sarı ampulü yakıyor çok ilginç bir çelişki var ortada biri bu çelişkiye son versin :D

Fluence de bi xenon yok ,xenon var diye biliyorum ikisi farklı ..
  • Selam,
    Bi-xenon farlari bittigi icin yada bozuldugu icin degistiren oldumu hic? fiyatlari konusunda bilgisi olan var mi?
    Araci alirken baya dusunmustum patlarsa falan masrafi cok olurmu acaba diye ama sanirim normal farlardan daha dayanikli..
  • İyi geceler arkadaşlar. Dün dingilin birisi vurup kaçmış arabaya. Boyada herhangi bir hasar yok. Yarın götürüp yaptırıcam inşallah düzgünce yapabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

İyi geceler arkadaşlar. Dün dingilin birisi vurup kaçmış arabaya. Boyada herhangi bir hasar yok. Yarın götürüp yaptırıcam inşallah düzgünce yapabilirler.

Geçmiş olsun ..Yalnız , o sanki direk karşıdan darbe almış, sanki ne bileyim bir tekme darbesi gibi ,boya açığı çizik yok gördüğüm kadarı ile .Birde o yükseklikte ne vurmuş olaki..

Neyse tekrar geçmiş olsun .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKER75 -- 2 Eylül 2011; 14:02:10 >
  • Bilmiyorum banada öyle geldi aslında. Kim neden tekme atar başkasının aracına onuda anlamıyorum. İnsanlık bitmişş.
  • quote:

İyi geceler arkadaşlar. Dün dingilin birisi vurup kaçmış arabaya. Boyada herhangi bir hasar yok. Yarın götürüp yaptırıcam inşallah düzgünce yapabilirler.

Allah cezasini versin,hadi yaptin bir ayilik telefon numarasi falan birak Allah'in ayisi !! Gecmis olsun arkadasim..
  • Birisinin futbol topuyla sert bir sut cektigini dusunun...olur olur yani coluk cocuk isi de olabilir..
  • @Jimbeam
    Dostum geçmiş olsun. Bana kapı içinden gresli çekiç ile düzelir gibi geliyor.
    Aslında çektirme yapan yerlerede sormak lazım.
  • Geçmiş olsun JimBeam..

Dr.Vinyl ve Auto King gibi yerler boyasız göçük onarımı yapabiliyorlar..
  • Geçmiş olsun jimbeam...
    Göçük'ün sebebi sanırım bir araba değilde .... insan tarafından yapılmış gibi gözüküyor. (... istediğin gibi doldurabilirsin.) Umarım çektirme işlemi v.s. düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

Geçmiş olsun jimbeam...
    Göçük'ün sebebi sanırım bir araba değilde .... insan tarafından yapılmış gibi gözüküyor. (... istediğin gibi doldurabilirsin.) Umarım çektirme işlemi v.s. düzelir.

Bir insan değil de bunun bir HAYVAN tarafından yapıldığı açık. Roberto Carlos abansa belki yapar ama bu öyle çoluk çocuğun topla yapacağı bir göçüğe benzemiyor.
    Araçta alarm yok mu? Mümkün olduğunca otoparka bırakmak lazım bu zamanda arabaları.
  • quote:

çok geçmiş olsun.onu çekiçle düzeltemezsin ama çökük sihirbazları var.bu tarz hasarları orjinal haline rahatlıkla çevirebiliyorlar.internet adreslerini googleden çökük sihirbazı şeklinde arat bulursun.izmitte benim başıma geldi aynı olay kusursuz bi şekilde düzelttiler.bazı kasko firmalarıyla anlaşmaları var.çünkü sizin hasarı 300 tl civarı bi fiyata yaparlar
  • Geçmiş olsun. Kapının üzerinde çizgi olan kısım olduğu için top veya insan gücü ile olması zor gibi geldi bana. Çizginin olduğu yer daha mukavimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euzun72 -- 2 Eylül 2011; 12:04:35 >
  • quote:

Bilmiyorum banada öyle geldi aslında. Kim neden tekme atar başkasının aracına onuda anlamıyorum. İnsanlık bitmişş.

Aman bitirdiklerinde kapı çizgisini önden ve arkadan kontrol etmeyi unutma düz çizgiyi korumuşlarmı ? İkinci önemli husus, boya yapmak istenilen durum olur ise kapı çizgisini yok edecek hale getirebilirler ,bu ustanın mahareti ile ilgili bişey .çizgi silik görünüyor ise aracı teslim alma derim..
  • Herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bugün yoğunluktan yaptıramadım. Yarın Dr vinly'ye götürüp göstereceğim. Sonuçlarını burda paylaşacağım zaten. En kötü 3-5 cm boyatacağız artık. Napalım. :(
  • Selam, bugün Renault'un 3 bayisini dolaştık Megane Coupe almak için, araç piyasada yok sanki.. Sadece beyaz ve siyah bulabildik, beyaz EDC li, siyah düz vites ama deri koltuk, navi, cam tavan vs.. var. İlk olarak Behçetoğulları'na gittik, beyaz EDC li coupe'ye 53.000 TL fiyat verdi, 2011 model. Gelgelelim size arabayı satamam , yeni fiyat listemiz geldi dedi , Renault otomatik olarak sistemlerimizi kapattı dedi kadın. Haftaya yeni fiyatlarla görüşelim dedi (%2,5 zamlı!). Sonra Hedef'e gittik, orda düz vites ama tam dolu araca 53900 TL fiyat verdiler ve siparişinizi alabiliriz dediler. Behçetoğulları'nın arabayı satmadığını, Renault'un sistemlerini kapattığını söyleyince, yok öyle birşey dediler, yarına kadar karar verirsek zamsız fiyattan alacağız. Kısacası Behçetoğlu'nun yaklaşımını daha baştan hiç sevmedim, göz göre göre ellerindeki aracı satmayıp, iki gün sonra 1500 TL fazladan okutmaya çalışıyorlar ve yalan söylüyorlar. Yazık çok yazık, ilgili firmaya güvenmenizi hiç tavsiye etmem.. Sonra Flash'a gittik, ellerinde araç yokmuş, 2012 model gelecek araca fiyat zammı ile 56.000 TL teklif ettiler ve son hızla oradan ayrıldık.

Megane Coupe ilgili dikkatimi çeken iki üç konu oldu, birincisi araç kullanırken özellikle uzun yolda kola filan içerim fakat bardaklık yoktu, içecekler elde mi gidiyoruz ? İkincisi doğrudan bir AUX bağlantısı yok, USB girişi hiç yok. Flash'da USB bağlantısını sorduk, 565 TL dediler ! Üçünsüsü, direksiyonun biraz daha dolu olmasını beklerdim, müzik kontrolleri ve hız sabitleme butonları direksiyon üzerinde olmalı. Bunlar maliyet açısından küçük şeyler belki ama benim için araba kullanmayı anlamdıran şeyler.

Ben hala kararsızım, Peugeot 308 in boş modeline 50000 TL istediler bugün, çıldırmış olmalılar. Toyota Auris bir alternatif, eski Focus kullanıcısı olarak servislerinden nefret ettiğim için focus u hiç düşünmüyorum. Megane coupe ağır basıyor ama siyahını da beyazını da istemiyorum, başka da renk yok piyasada.. Sanırım yatacak bu iş, çünkü haftaya gelecek olan coupe ye de 56.000 TL fazla bence.
  • Flash dan araç almayın..
  • quote:

Herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bugün yoğunluktan yaptıramadım. Yarın Dr vinly'ye götürüp göstereceğim. Sonuçlarını burda paylaşacağım zaten. En kötü 3-5 cm boyatacağız artık. Napalım. :(

Canını sıkma aracın beyaz. En kötü ihtimal taşırma boya atarlar. Boyacı iyi ise farketilmez bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilozay

Selam, bugün Renault'un 3 bayisini dolaştık Megane Coupe almak için, araç piyasada yok sanki.. Sadece beyaz ve siyah bulabildik, beyaz EDC li, siyah düz vites ama deri koltuk, navi, cam tavan vs.. var. İlk olarak Behçetoğulları'na gittik, beyaz EDC li coupe'ye 53.000 TL fiyat verdi, 2011 model. Gelgelelim size arabayı satamam , yeni fiyat listemiz geldi dedi , Renault otomatik olarak sistemlerimizi kapattı dedi kadın. Haftaya yeni fiyatlarla görüşelim dedi (%2,5 zamlı!). Sonra Hedef'e gittik, orda düz vites ama tam dolu araca 53900 TL fiyat verdiler ve siparişinizi alabiliriz dediler. Behçetoğulları'nın arabayı satmadığını, Renault'un sistemlerini kapattığını söyleyince, yok öyle birşey dediler, yarına kadar karar verirsek zamsız fiyattan alacağız. Kısacası Behçetoğlu'nun yaklaşımını daha baştan hiç sevmedim, göz göre göre ellerindeki aracı satmayıp, iki gün sonra 1500 TL fazladan okutmaya çalışıyorlar ve yalan söylüyorlar. Yazık çok yazık, ilgili firmaya güvenmenizi hiç tavsiye etmem.. Sonra Flash'a gittik, ellerinde araç yokmuş, 2012 model gelecek araca fiyat zammı ile 56.000 TL teklif ettiler ve son hızla oradan ayrıldık.

Megane Coupe ilgili dikkatimi çeken iki üç konu oldu, birincisi araç kullanırken özellikle uzun yolda kola filan içerim fakat bardaklık yoktu, içecekler elde mi gidiyoruz ? İkincisi doğrudan bir AUX bağlantısı yok, USB girişi hiç yok. Flash'da USB bağlantısını sorduk, 565 TL dediler ! Üçünsüsü, direksiyonun biraz daha dolu olmasını beklerdim, müzik kontrolleri ve hız sabitleme butonları direksiyon üzerinde olmalı. Bunlar maliyet açısından küçük şeyler belki ama benim için araba kullanmayı anlamdıran şeyler.

Ben hala kararsızım, Peugeot 308 in boş modeline 50000 TL istediler bugün, çıldırmış olmalılar. Toyota Auris bir alternatif, eski Focus kullanıcısı olarak servislerinden nefret ettiğim için focus u hiç düşünmüyorum. Megane coupe ağır basıyor ama siyahını da beyazını da istemiyorum, başka da renk yok piyasada.. Sanırım yatacak bu iş, çünkü haftaya gelecek olan coupe ye de 56.000 TL fazla bence.

Hız sabitleme açma kapama anahtarı el freninin yanında .Açtıktan sonra tüm kontrolleri gayet rahat biçimde direksiyondan yapabilirsiniz.Müzik kontrolleri ise sinyal kolunun üstünde ve direksiyonda müzik kontrolü olan araçlardan çok daha güvenli , pratik ve kolay bir kullanımı var.Aracı alıp alışırsanız bana hak verirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 10361037103810391040
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.