Şimdi Ara

RENAULT MEGANE COUPE.OPEL TİGRA HANGİSİ SİZCE!!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
62.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar bu mayıs sonu itibariyle bütçem doğrultusunda(12.000 ytl gibi)bir spor araba almak istiyorum tabiki düşündüğüm modellerde 97-98 tigra yada 99 model ranault megane coupe...sizlerden ricam kullanan yada bu arabaları bilen arkadaslardan hangisini tavsiye edeceği;şöyle ki,sürüş zevki,yedek parça yakıt sarfiyatı,imaj,fiyat denge unsuru(2.elinin olmadığını biliyorum)v.s gibi şeylerde fikirlerinizi almak isterim.tabii araç performansıda önemli.yardımlarınızı bekliyorum saygılar selamlar.....
  • uzun yazamıycam vaktim yok ama megane coupe herşeyde ustun bi tek sürüş zevkinde başabaşlar
  • megane daha doğru olur bu seçimde..aynı segmentte değiller.. megane nın piyasası daha iyi hem parça fiyatları da daha ucuz
  • arkadaslar cevaplar icin tesekkurler ama detaylar çok önemli biraz daha detay istiyorum mümkünse özellikle bu modelleri kullanan arkadaslarımız varsa bilgi ve yorumlarıyla beni aydınlatırsa sevinirim
  • megane coupe kullandım.tigrayada bindim(kullanmadım) megane nin daha konforlu olduğunu söyliyebilirim
    tigrada süspansiyonlar çok sert,ve vites geçişleri kemikli .. servis maliyeti olarakta daha pahallı..ama motoru çok sağlam ve sorunsuz
    iki arabada modifiyeye elverişli tigranın modifiyelisini gördüm inananmadım aşık olunacak derece etkileyiciydi
    meganda güzel oluyor ama dış modifiyede tigranın estetiğini yakalayamaz
    iki arabanın da artıları eksileri var ama türkiye şartlarında megane derim ben..
  • Bence Megane sarı...

Çok güzel araç...

Tigra ise modifiye olunca arkadaşın dediği gibi inanılmaz değişiyor burada bir tane siyah varı inanılmazdı, ama ben gene de megane derim...
  • tigra alacaksan 98 al sunroof var 97 lerde sunroof yok..tigra al bıde lpg km de 130 kuruş yakarsin..arabanın sesi iceri az geliyor.daha karizma gözler senin üstünde.kontroller ıyı ılk oturdugunda bıraz garıp gelır ama 2 gün sonra alişirsin.megan ıle arasında daglar var.tigra baska bı hava.herkes magane alabılır ama tigra alamaz.farkı anlamak için tigra ya sahıp olman lazım..
  • senin sıkayat ettıgın sert suspansıyonlar yola daha ıyı tutunmayı saglıyo.maganede bu yok yani.ılk hızlı gırdıgın vırajdan dısarı cıkarsın..

quote:

Orjinalden alıntı: omero06

megane coupe kullandım.tigrayada bindim(kullanmadım) megane nin daha konforlu olduğunu söyliyebilirim
    tigrada süspansiyonlar çok sert,ve vites geçişleri kemikli .. servis maliyeti olarakta daha pahallı..ama motoru çok sağlam ve sorunsuz
    iki arabada modifiyeye elverişli tigranın modifiyelisini gördüm inananmadım aşık olunacak derece etkileyiciydi
    iki arabanın da artıları eksileri var ama türkiye şartlarında megane derim ben..

• RENO DAN NEFRET EDERİM AMA MEGANE İYİGİR BU SEÇENEKLERDEN
  • quote:

Orjinalden alıntı: opelim

senin sıkayat ettıgın sert suspansıyonlar yola daha ıyı tutunmayı saglıyo.maganede bu yok yani.ılk hızlı gırdıgın vırajdan dısarı cıkarsın..

quote:

Orjinalden alıntı: omero06

megane coupe kullandım.tigrayada bindim(kullanmadım) megane nin daha konforlu olduğunu söyliyebilirim

BAK BEN HALA YAŞIYORUM AMA:
    ÇOK SERT OLUNCADA ÇAKILTAŞLARININ BİLE ÜSTÜNDEN GEÇERKEN..TİTREŞİMİ KEMİKLERİNDE HİSSEDİYORSUN
  • bu arada tigranın malum imajını da düşün derim
  • bu kıyaslamada tabiki megane coupe fakat tigrada güzel bir araç ama coupe megane havalı duruyor.
  • sanki megane coupe nin o malum imaji yok
  • tigra coupe cabrio değilmi yahu arkada koltuk yoktu sanki yoksa bazı modelleri mi öle hatırlayamadım..eğer öle ise megane ağır basar sonuçta senn seçimin ama 4 kişi(minimum) binebileceğin bir araç daha mantıklı olmaz mı?ama tip ve marka açısından tigra derim
  • arkadaslar oneriler icin gercekten tesekkurler ben hala kararsızım yaw.görünen şu ki;anlattıklarınıza göre %50-50 bir kısım tigra bir kısım megane diye bastırıyor tabii bende ortada kalıyorum.aslında bende biraz megane modeline dogru kaymıs durumdayım ama tigradanda kolay vazgecme niyetinde degilim aslında.birde merak ettigim tigrada lpg olayından bahsetmis bir arkadas 130bin yakarsın diyor km de.lpg ile bu güzelim arabanın imajı sarsılmazmı?
  • arkadaslar size garip gelebilir ama ben modifiye olayına karsıyım ufak tefek degisimler olabilir. ama marjinal degisikliklere karsıyım arabanın saf büyüsünün bozulmasını istemiyorum.
  • bn oldum olası taksiler(fiat kuş serisi falan) ve ticari amaçlı binek otoların dışında havalı hoş ve ii fiyatlı(ii derken ucuz olmayan anlamında)araçlara lpg ye karşıyım ve dolayısıyla tigraya coupe ye flan lpg çok absürd gelio saçma olur.tüm karizması havası dağılır.diyenler olucak kim nerden anlıcak die.tüpçüden doldurmaya gittiğinde bile yeter sana o bakışlar hem kendin rahatsız olursun zatenbagajı küçücük tigranın falan bide lpg aman diim hocam hiç tavsiye etmem.ayrıca sağlığa zararlı allah korusun patlar falan
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayathonda

bu arada tigranın malum imajını da düşün derim

bir de sarıysa
  • dostum son derece haklısın lipg olunca spor duran bir arabada karizma marizma kalmaz bence
    quote:

Orjinalden alıntı: shoparr_

bn oldum olası taksiler(fiat kuş serisi falan) ve ticari amaçlı binek otoların dışında havalı hoş ve ii fiyatlı(ii derken ucuz olmayan anlamında)araçlara lpg ye karşıyım ve dolayısıyla tigraya coupe ye flan lpg çok absürd gelio saçma olur.tüm karizması havası dağılır.diyenler olucak kim nerden anlıcak die.tüpçüden doldurmaya gittiğinde bile yeter sana o bakışlar hem kendin rahatsız olursun zatenbagajı küçücük tigranın falan bide lpg aman diim hocam hiç tavsiye etmem.ayrıca sağlığa zararlı allah korusun patlar falan
  • valla imaj yönünden her iki araçta çekişir :)
    sen en iyisi başka bişey bak
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.