Şimdi Ara

Renault Megane 4 HB & Honda Civic HB ? - Civic Teslim alindi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Şuan da Honda bayiileri ile irtibattayım eğer istediğim fiyatı alabilirsem honda alacağım gibi duruyor bugün 2 markanında test araçlarını kullandım yol tutuşu olarak hondayı çok beğendim zira rczden sonra bana aynı ölçüyü yakalayamasada en yakın olanını alacağım gibi çünkü virajlara hızlı girmeye çok alıştım bi aksilik yaşamak istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

Şuan da Honda bayiileri ile irtibattayım eğer istediğim fiyatı alabilirsem honda alacağım gibi duruyor bugün 2 markanında test araçlarını kullandım yol tutuşu olarak hondayı çok beğendim zira rczden sonra bana aynı ölçüyü yakalayamasada en yakın olanını alacağım gibi çünkü virajlara hızlı girmeye çok alıştım bi aksilik yaşamak istemiyorum

Durum nedir hocam?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • KhaZiggs kullanıcısına yanıt
    Biraz geç cevap veriyorum ama honda civic hb füme rengi icin persembe siparis verdim 500 lira kapora ile bu hafta cuma günü ulasacagini belirttiler insallah bi sorun cikmazsa en gec pazartesi teslim almis olacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Biraz geç cevap veriyorum ama honda civic hb füme rengi icin persembe siparis verdim 500 lira kapora ile bu hafta cuma günü ulasacagini belirttiler insallah bi sorun cikmazsa en gec pazartesi teslim almis olacağım

Honda'yı tercih etme sebebiniz nedir?

Panaromik cam tavan anahtarsız çalıştırma gibi şeylerde istiyor insan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KhaZiggs

quote:

Honda'yı tercih etme sebebiniz nedir?

Panaromik cam tavan anahtarsız çalıştırma gibi şeylerde istiyor insan.

Normalde megane alacaktım ancak sürekli kullanıcılarından ve bi kaç muhitimdeki taksicilerle konuşmam da araçlarından pek memnun olmadıklarını söylediler neden diye sorduğumda ise yol tutuşunun çokta iyi olmadığını 4 ay kullanımdan sonra trim sesleri geldiğini söyleyen oldu, ne kadarı gerçek bilemiyorum hondaya yöneldim tekrar bu arada anahtarsız çalıştırma ve sunrooflu rs modeli inanın Türkiye'de üretildiği için mi bilmiyorum ama HB ile arasında gözle görülür elle tutulur bir kalite farkı gösteriyor. Mesela rsde bagaj kapağı esniyor kapı sesleri ve birleşme noktaları , ingiltere üretimi olan hb modellerinden daha basit duruyor, tavanda kullanılan kumaş vs hbde çok hoşuma gittiği için hondayı tercih ettim gerçi 7 yıllık fransız macerasından sonra ilk defa bir japon kullanmak garip olacak ama hayırlısı olsun
  • ezicioyuncu kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. 1.2 tce 130 hp Megane 4 hb Icon kullanıcısı olarak 2 ay sonra aracım 1 yılını doldurmuş olacak. Herhangi bir trim sesi sıkıntım yok aracımda ve yol tutuşu konusunda herhangi bir güvensizlik oluşturmadı. Bu konuda görüştünüz kişilerin araçları sedan mıydı hb mi? Sonuçta sedanlar yerli üretim ve sürüş dinamikleri hb ile farklı. Civic motor konusunda megane ile farklı noktalarda, +50 beygir gücü sportiflik anlamında birkaç tık yukarı taşıyor aracı. Ben sakin kullanmayı tercih ettiğimden aracımı eco modda kullanıyorum ve performansı benim için son derece iyi. Sadece denemek için sport moda aldığımda performansı beni korkutmuştu bir daha da sport moda almadım. 180 hp'lik aracı sport modda düşünemiyorum bile :) Aracı teslim aldığınızda bir fransız araç kullanıcısı olarak objektif yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım.
  • civic te spor modu yok.
  • adurgun A kullanıcısına yanıt
    manisa_tr kullanıcısına yanıt
    İyi niyetiniz için çok teşekkür ediyorum. Dediğim gibi sadece duyduklarımı aktarıyorum, çevremde hiç megane hb kullanan görmedim dediğiniz gibi hepsi sedan araçlardı , inşallah teslim alır almaz yorumlarımı aktaracağım

ayrıca ,manisa_tr hocam civic'te sport modu var. normal versiyonlarında var mı bilmiyorum ancak hb ve rs modellerinde sport moduna geçiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezicioyuncu -- 23 Mayıs 2017; 11:11:45 >
  • ezicioyuncu kullanıcısına yanıt
    Megane 4 Hb'ler yurt dışından geliyor ve işçilikleri yerli üretim sedanlara göre daha iyi. Genelleme yapmak doğru olmasa da, bir çok firma aynı aracın hb ve sedan versiyonlarını üretiyorsa sedanlar temelde hb versiyonlar baz alınarak geliştiriliyor, o nedenle hb versiyonlar kadar iyi bir yol tutuşa sahip olmuyor. Diğer aracım olan megane 2 sedana göre hb versiyonunun daha iyi yol tutuşa sahip olduğunu her iki aracı kullanmış olan arkadaşlarımdan biliyorum.
    Daha önce farklı marka bir araç kullanmış birisi olarak yorumlarınızın önemli. Örneğin ben megane 2'den sonra megane 4 kullanan birisi olarak ne kadar istesem de objektif yorumlayamam aracımı.
    Önceki aracınız atmosferik motor ise naçizane tavsiyem turbo beslemeli araçta gaz pedalına daha nazik davranmanız. Gaza ani yüklenmelerde uçuk kaçık anlık tüketim değerleri görünebiliyor. İvmelenme de turbonun devreye girmesiyle sabit bir şekilde durmuyor.
  • adurgun A kullanıcısına yanıt
    Ben megane4 ü gerçekten beğeniyorum zaten beğenmesem iki araç arasında kalmazdım, dediğiniz gibi kalite farkında bu iş hondaya gelince de aynı sedan rs ve hb arasında da bariz kalite farkı görülüyor rs türkiye üretimi iken hb versiyonları ingiltere'de üretiliyor o yüzden hala teslim alamadım bayi de 3 rs varken hb bir tane bile yoktu benim tek korkum inşallah alışmış olduğum sürüş keyfini bir japon arabasında alabilirim. Bundan önceki aracım rcz idi 156hp turbo benzinli yakıt konusunda pek takmıyorum zira 208 ve 308 hariç kullandığım diğer arabaların hepsi benzinliydi rcz ortalama 10 litre yaktığı için civic'in yakacağı 8-9 litre pek önemli olmayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezicioyuncu -- 23 Mayıs 2017; 12:6:22 >
  • spor mod derken otomotik şanzımandaki s modu var tabi. ancak normalde sürüş modları diğer markalarda ana ekrandan seçilir, sport-normal-eco-individual gibi mod seçenekleri olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

civic te spor modu yok.

Civic HB' de Sport modu var..
  • Dün teslim aldım araç güzel baya sport mod var led farlar güzel aydınlatıyor 40 km sürdüm 2-3 km sini sport modda gazladım geri kalanı normal 50-70 arası hızda kullandım ortalaması 7.7 suan . Eco moddayken aracın gaza tepkisi ilk kalkışlarda cok agır canlı kalıyor. Genel anlamda cok hosuma gitti arac sizede hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler diliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.