Şimdi Ara

@ Renault Megane 4 HB 1.5dci EDC @ 2019 a C180 Exclusive ile giriyoruz. (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.142
Cevap
29
Favori
121.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben ilk kez kullandığım yeni bir modelde tecrübe ettiğim şeyleri her yönüyle paylaşmaya çalıştım. İlk yazıdan sonraki sayfalarıda okursanız

eleştirdiğim yerlerinide görebilirsiniz. Kullanmadığım araç hakkında yorum yapmıyorum. İlginiz ve katılımınız için teşekkür ederim.

Ankara'da oturuyorsanız buyrun özelden bana ulaşın bir gün birlikte deneyelim, eksisiyle artısıyla 14bin km sonunda araç nasıl birde siz değerlendirin.
  • Kısa bir aradan sonra muazzam detay uygulamaları ile tekrar karşınızda iconcan

Çok titiz ve detaycı biri olarak bir süredir planladığım uygulamaları sonunda hayata geçirdim

Bunlar sırasıyla;

-- Jantlara gyeon rim seramik uygulaması

-- Gyeon mohs seramik + Cure uygulaması

-- Trimler ( Siyah plastik aksamlar ) Auto finesse revive uygulaması

-- Krom parçalara Auto finesse Mercury Krom parlatma ve temizleme uygulaması

-- Davlumbaz ve Motora Meguiars hyper dressing Mat siyah koruyucu uygulaması

-- Camlar ( Tüm camlar ) Gtechnig G5 Su itici kaydırıcı uygulaması

-- Far ve Stoplar Meguiars head ligth proteclont parlatma ve koruma uygulaması

Çok büyük Özenle ve detaylar ile aracıma uygulama yapan Başta Yasin beye ve Detailing Dükkanı çalışanlarına çok çok Teşekkürlerimi iletiyorum sağolun varolun Cansınız.

İşte Detaylar ile İconcanım

Artık Logodan kendimi görebiliyorum

@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.

Spot ışıkların altında işte o eşşiz manzara

Bijon kapaklarına kadar detaylı temizlik

jantlardaki su boncukları çok tatlı görünüyor

Bagaj kapağındaki Su boncukları

Bonus Fotoğraf; Güvenlik kamerasından Iconcanın o güzel rengi

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Araçınız çok güzel ama renginden midir bilmem biraz kirli duruyor :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Teşekkürederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 18 Temmuz 2017; 22:47:17 >
  • Arkadaşlar mesaj kutusuna konuyla ilgili birkaç mesaj gelmiş.

Öncelikle şuan için aracımız 15 gün sonra tam 1 yılını dolduruyor (her çalıştırdığımda ''Bakıma kalan gün sayısı'' yazıyor.)

Aracım 16.800km yi geçti. Son gezimizi Ankara-Sinop-Ankara-Bursa-İzmir-Kuşadası-Marmaris ve dönüş Afyon üzeri Ankara olarak 2365km yi tamamladık.

Gezimiz boyunca aracımız toplam 425tl tutarında yakıt tüketti (ilk alırken ve son alırken depo doldurarak kesin sonuca ulaştık.)

Ortalama yakıt tüketimimiz Uzun yolda 3.8lt genel ortalamada (şehir içide dahil olunca) 4.2 lt ile sonlandı. (100-110km/h)

Bu arada @Kubi.lay kardeşim ile sık sık görüşüyoruz. Bilgisine ve tecrübelerine güvenebilirsiniz.

Kendisi harika bir insandır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 1 Ağustos 2017; 16:38:10 >
  • Önemli ;

Bugün arkadaşımın aracında şu farklılığı gördüm. Araç 2017 model ve yeni teslim alındı.

Bizim 2016 model aracımızdan farkı R-Link sisteminde Apple Car Play ve Android Auto özelliği oluşu..

Bu en çok istediğim özelliklerden biriydi şimdi akılları başlarına gelmiş 2016 da yok 2017 de var.

Yazılımla 2016 modellere gelecek diyorlar ancak sanmıyorum çünkü akıllı telefon ekranı yansıtma ayrı bir modül gerektirir diye biliyorum.

Umarım bizimkinde aktif değildir ve yeni yazılım güncellemesi ile aktif hale gelir zira Mirror Link harika bir özellik.

Cep telefonun ekranındaki Navigasyon dahil bir sürü özellik direk aracın multimedya ekranına yansıtılıyor..

@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.

@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 6 Ağustos 2017; 0:9:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

Teşekkürederim

KUB 88 asla kirli duramaz !

@Kubi.lay

• quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

Önemli ;

Bugün arkadaşımın aracında şu farklılığı gördüm. Araç 2017 model ve yeni teslim alındı.

Bizim 2016 model aracımızdan farkı R-Link sisteminde Apple Car Play ve Android Auto özelliği oluşu..

Bu en çok istediğim özelliklerden biriydi şimdi akılları başlarına gelmiş 2016 da yok 2017 de var.

Yazılımla 2016 modellere gelecek diyorlar ancak sanmıyorum çünkü akıllı telefon ekranı yansıtma ayrı bir modül gerektirir diye biliyorum.

Umarım bizimkinde aktif değildir ve yeni yazılım güncellemesi ile aktif hale gelir zira Mirror Link harika bir özellik.

Cep telefonun ekranındaki Navigasyon dahil bir sürü özellik direk aracın multimedya ekranına yansıtılıyor..

Selamlar hocam ben ikinci el olarak 2017 model Megane sedan aldım. Ancak car play ya da android auto gözüme çarpmadı. Nasıl yükletebiliriz bunu araca, yönlendirebilirseniz beni sevinirim.

Bu arada 4 bin küsür km'de aldığım araç, şu an 6800 km'de. Harika bir yol arkadaşlığı var. Eksileri artıları yazayım, almak isteyenler fikir sahibi olsunlar. ( Megane sedan 2017, Sedef Beyaz, 1.5 dci Edc, Icon, Panoramik Sunroof)

Eksiler:

1-) Sadece arka park sensörü olması, bu kadar donanımlı bir araç için üzücü. Arka park sensörleri biraz geç ikaz veriyor, ama arka park kamerası olduğu için sorun yaşamıyorum

2-) Panoramik sunroof, dalgalı asfaltta tıkırt diye bir ses yapıyor, esneyemediği için. Dalgalı asfalttan kastım şu, asfaltın üstü katlanmış gibi olur ya, birbirine çok yakın çıkıntıların olduğu yerde bu sesi alıyorum. Onun dışında ses yok, yağmur geçirmiyor.

3-) Önceki aracım Megane 3 Hb'di. Onunla yüksek hızlarda sert virajlara girebiliyordum, Sedan araçta daha yavaş girmeye özen gösteriyorum o kadar güven vermedi.

4-) Kliması Megane 3'e göre biraz daha mı zayıf yoksa bana mı öyle geliyor tam anlamadım

Artılar

1-) Bir kere süspansiyonlar inanılmaz konforlu. Gup gup seklinde kasislerden geçiyorum, d sınıf bir araba ayarında.

2-) İnanılmaz donanımlı bir araç. Led farlar, devamlı yanan arka led stop grubu, bluetooth, kocaman ekran, navigasyon, elektrikli park freni, yarı deri koltuklar, sürücü koltuğunda masaj, gösterge panelinin ortası lcd, park kamerası, start stop, keyless go, araca yaklaştığınızda açılan dikiz aynalarının altında karşılama ışıkları, cruise control-speed limiter. Bunlar benim arabamın donanımları bir de üstüne şerit takip sistemi, kendi kendine park, trafik levhası algılama, adaptif cruise control olan modeller var.

3-) Tablet büyüklüğündeki diagnostik ekranı çok kullanışlı değil ama hemen alıştım ve müthiş memnunum. Dahası, örneğin navigasyon mu açtınız, direksiyonun sağ tarafında yer alan butona bastığınızda, gösterge ve devir saati ekranının üst tarafında yönlendirme uyarıları çıkıyor, bunu da yeni keşfettim. İstediğinizi seçebiliyorsunuz oradan, radyo bilgileri, fren basınç göstergesi vesaire.

4-) Yağmur sensörü Megane 3'e göre daha hassas beğendim, Far sensörü de saat gibi çalışıyor gecikme yok

5-) koltuklar çok rahat, bagaj kocaman, arka koltuk mesafesi yeterli

6-) Dikiz aynası, yan aynalar geniş görüş açısı veriyor olumlu. İç dikiz aynası karartması oldukça hızlı devreye giriyor, beğendim

7-) Start stop sistemi ile ilk günlerde cebelleşmiştim sorun ortadan kalktı benim için. Dimdik yokuşta bile start stop devredeyken, ayağınızı hafif frenden çekiyorsunuz araç çalışıyor, hill holder devreye giriyor ve gaza basmanız için yeterli zaman kalıyor. İlk başlarda geri kaydırıyordum, artık böyle bir şey yok.

8-) Malzeme kalitesi kabin içinde çok tatminkar, bu sınıf bir araca göre. Plastiklerin çoğu yumuşak, kapı içleri gözlerde kumaş var.

9-) Gündüz farları ve ld farlar senkronize çalışıyor. Yani kısa farlar açıldığı anda dahi, gündüz farları tamamen kapanmıyor, sadece ışık şiddeti hafif düşürülüyor araç tarafından, bu da trafikte görünürlüğünüzü artırıyor.

10-) Panoramik sunroof bir harika. Hem çok estetik görünüyor hem oldukça geniş açılıyor. Keşke o hafif ses gelmeseymiş. Aslına bakarsanız diğer markalarda da aynı şey sözkonusu.

11-) Eco mod'a aldığımda 25 km ortalama hızda yakıt tüketimi, 5.2-5.3. 1.4 ton'luk bir araç için çok başarılı. Sport moda alıp gazlama imkanınız da var. Ben sport mod açık otobanda 190'lara çıktım, aşırı stabil, hayret ettim. Megane 3 Hb, korkutmuştu beni o hızlarda.

12-) Edc şanzıman baya bir geliştirilmiş, 1-2 vites arası kafa karışıklığı azaltılmış, hızlanma çok çok iyi.

13-) Mod değişimi yaptığınızda aracın içi festivale dönüyor. Kapı altları dahil her yerde ambiyans ledleri var bayıldım.

14-) Ses sistemi fena değil, Megane 3 ile kıyaslarsak devrim olmuş :)) Megane 3 kesinlikle dandikti.

Benim görüşlerim bunlar. Alınır mı, donanım kesintisi yaparak mı almalıyım, yoksa hiç bulaşmayım mı diye sorarsanız. Bu fiyata dizel otomatik, bu kadar kaliteli, bakımı parçası makul başka bir araç ülkemizde bulmanız zor, koşarak gidin araç ihtiyacınız varsa.

Kubilay beyin aracının renginden alın ama çok şık görünüyor o.

Selamlar herkese
  • yildiz kullanıcısına yanıt
    Ahmet bey, çok iyisiniz Teşekkürederim. Bende sizi tanidiğima inanin çok memnun oldum.

• Harika yazmışsiniz, elinize sağlık.

Titanium gri gercekten, cok güzel bir renk kombinesi.

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Ekesik olmayın hocam. Yalnız şu android auto ve apple car play ile ilgili soruma bir cevap alsam. Benim aracımda 2017 model ancak var mı yok mu emin değilim. Kablo ile mi bağlamak icap ediyor. Sonrasında mı görebiliyoruz ekranda ?
  • Öncelikle merhaba, arabanız hayırlı olsun. Kazasız, belasız iyi günlerde kullanınız.

Carplay ve andorid auto özelliğini kullanabilmek için kablolu bağlantı ve gerekli olan uygulamaların telefonda yüklü olması ve en önemlisi sizin arabanızın destekliyor olması şarttır. Android auto uygulaması play store Türkiye'de yok. APK yı bulup yüklemeniz gerekmekte. Arabanızın destekleyip desteklemediği ve diğer ayrıntıları http://tr.e-guide.renault.com/trk/R-LINK2 adresinde bulabilirsiniz. Videolu anlatımlarda mevcuttur.

• Ben 40.yıl 320 Bmw sahibiyim , konu sahibi çok objektif değerlendirmiş neden tabir-i caiz ise "yalancı" gibi nitelendiriliyor anlamış değilim.
    Renault son zamanlarda güzel işler başardı, hele motor konusunda bile farkını ortaya koydu ki Mercedes'e motor veriyor.
    Nissanın yol tutusunu da bünyeye katınca güzel arabalar yapmaya başladı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: autolover

Ben 40.yıl 320 Bmw sahibiyim , konu sahibi çok objektif değerlendirmiş neden tabir-i caiz ise "yalancı" gibi nitelendiriliyor anlamış değilim.
    Renault son zamanlarda güzel işler başardı, hele motor konusunda bile farkını ortaya koydu ki Mercedes'e motor veriyor.
    Nissanın yol tutusunu da bünyeye katınca güzel arabalar yapmaya başladı.

Biz artık milletçe birbirine güveni kalmayan ve insanları toplum içinde küçük düşürmenin marifet sayıldığı bir nesil haline getirildik.

Burada insanlar kendi düşüncelerini paylaşıp arayış içinde olanlara yardımcı olmaya çalışıyor ama nedense marka fanatikliği öyle bir hal almışki bende bunu anlamış değilim. insanlar neden değişime ve gelişime, ilerlemeye gözlerini kapatır bilmiyorum.

Bu beğenmediğimiz sürekli kusur bulduğumuz adamlar olayı nerelere taşımışlar fakat biz hala bir otomobil üretebilmiş değiliz. Bunun tek bir sebebi olabilir. Yanlışa doğru sürüklenen dibe vurmuş bir eğitim sistemi ve buna bağlı birbirine düşman gibi bakan insanlar topluluğu..

• giovanni G kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim yardımınız ve iyi dilekleriniz için. Şimdi videoları izleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESNGL

Çok teşekkür ederim yardımınız ve iyi dilekleriniz için. Şimdi videoları izleyeceğim.

Aracınızın hayırlı olmasını diliyorum. Apple telefonlarda Car play özelliği olduğu için arkadaş ekstra bir yazılım kurmadığını söyledi , sadece usb kabloyu takıyor ve direkt bağlantı kuruluyor.

Bende kendi usb kablomu getirerek Samsung Android telefonumu bağlamak istedim fakat bir tepki vermeyince anladımki ekstra bir yazılım kurmak gerekiyor.

Aslında Renault Türkiye tarafından kullanıcıların bilgilendirmesi gerek ama malesef konuyla ilgili hiçbir bilgi verilmeden araç satılıyor.

@giovanni arkadaşımızın verdiği linkler bize araçla birlikte verilen Renault logolu özel usb lerde yüklü geldi yani bir nevi elektronik kullanım klavuzu gibi ama sanırım artık o usb de verilmiyormuş.

R link Tool Box adlı bir uygulamanın yüklenmesi gerektiğini söylüyor, multimedya ekranı. Bari eve gittiğimde bir usb'ye yükleyim, araca aktarmaya çalışayım bakalım ne olacak. Ben de az evvel araca indim hocam kabloyu bağladım, bir sonuç alamadım.

İşin daha sıkıntılı kısmı, Android Play Store'da Android Auto sizin ülkenizde kullanılmaıyor yazısı var, hakikaten ayar oluyorum böyle durumlara. 3. dünya ülkesi olmamız bu tip durumlarda daha çok hissediliyor ne yazık ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESNGL

R link Tool Box adlı bir uygulamanın yüklenmesi gerektiğini söylüyor, multimedya ekranı. Bari eve gittiğimde bir usb'ye yükleyim, araca aktarmaya çalışayım bakalım ne olacak. Ben de az evvel araca indim hocam kabloyu bağladım, bir sonuç alamadım.

İşin daha sıkıntılı kısmı, Android Play Store'da Android Auto sizin ülkenizde kullanılmaıyor yazısı var, hakikaten ayar oluyorum böyle durumlara. 3. dünya ülkesi olmamız bu tip durumlarda daha çok hissediliyor ne yazık ki

Rlink tool box2 programını evinizdeki pc ye yükleyeceksiniz. Program açınca sizden daha önce aracınıza taktığınız bir usb isteyecek (araç takılan her usb ye kendine ait birkaç dosya kopyalıyor şase no vs.)

Usb yi evinizdeki pc ye getirip takinca program usb yi görüp varsa harita vs ile ilgili güncellemeyi indirip usb ye yüklüyor. Sizde usb yi çıkarıp otomobilinize takıyorsunuz böylece harita güncellemesi yükleniyor. Onun haricinde pek bir işlevini görmedim 1 yıldır.

• Aracımız bugün 18bin km oldu ve ekranda ''Bakıma Kalan 3 gün'' yazıyor geçen yıl 17 temmuzda satın almıştım.

19 Ağustos Cumartesi günü Net Grup Ankara yetkili servisten randevu aldım sabah 9 gibi ilk yıllık bakımına giriyor.

(( Daha erken gidersek buradan yazarım belki 17 ağustos ta olabilir. ))

Bakalım servis sürecinde ilk bakım ve kontrollerde neler çıkacak, şuana kadar çok memnun kaldık maşallah diyelim.

@Kubi.lay bey sizide servise bekliyorum mutlaka. Gelmek ve tanışmak isteyen arkadaşlar olursa buyursunlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 14 Ağustos 2017; 13:18:4 >
    Bakım fiyatı ne kadar söylediler beyefendi bendede sedan 1.5 dci edc var,bende bu ay içinde bakıma sokacağım teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.