Şimdi Ara

@ Renault Megane 4 HB 1.5dci EDC @ 2019 a C180 Exclusive ile giriyoruz. (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.142
Cevap
29
Favori
121.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabandan geçen hava akımını düzenleyen difüzörler Vw grubundakine çok benziyor; Scania olmasın?

Cevap olarak Golf 1.6 TDI diyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 14 Nisan 2017; 14:7:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Tabandan geçen hava akımını düzenleyen difüzörler Vw grubundakine çok benziyor; Scania olmasın?

Cevap olarak Golf 1.6 TDI diyorum?

Tebrikler.. Renault Yetkili Servisindeki bu araç 2016 VW Golf 1.6 TDI

@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 14 Nisan 2017; 22:55:41 >

• Megane 4 hb 1.5dci EDC yağ değişiminde motor karter tapası sökülürken objektife takılan detay..

EDC şanzıman üreticisi : Alman GETRAG - Model : 6DCT450
    http://www.getrag.com/en/products/produkt_detail.html

@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz. @  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.

@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 15 Nisan 2017; 14:7:37 >

• yildiz kullanıcısına yanıt

Rejimi bozup kendime dondurma ısmarladım hanımın anlamsız bakışlarına aldırmadan!
  • Arkadaşlar 2. El veya tanıdık aracılığıyla Oyak kampanyasından Megane Sedan dizel otomatik icon paket araç arayışındayım. Oyak kampanyasından araç alındığında hemen devir oluyor mu? Sıfır veya bahsettiğim modellerde 2. El fiyatı alan var mı yakın zamanda?

Ek olarak 2015 Civic otomatik lpg executive'den bu araca geçmeyi düşünüyorum. Artısı, eksisi nedir? 2015'te sıfır araç bakarken Renault'un iç malzeme kalitesi beni çok soğutmuştu araçlardan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: false6

Arkadaşlar 2. El veya tanıdık aracılığıyla Oyak kampanyasından Megane Sedan dizel otomatik icon paket araç arayışındayım. Oyak kampanyasından araç alındığında hemen devir oluyor mu? Sıfır veya bahsettiğim modellerde 2. El fiyatı alan var mı yakın zamanda?

Ek olarak 2015 Civic otomatik lpg executive'den bu araca geçmeyi düşünüyorum. Artısı, eksisi nedir? 2015'te sıfır araç bakarken Renault'un iç malzeme kalitesi beni çok soğutmuştu araçlardan.

Oyak kampanyası için bugün son gün.

Eğer nakit alırsanız hemen devir oluyor ancak 18 ay sıfır faiz kredi olursa kredi Oyak üyesi adına çekiliyor ve ödeme bitene kadar devir işlemi olmuyor.

Megane Sedan dizel otomatik icon paket için Oyak kampanya fiyatı 99.700tl , aynı aracın oyak harici satış fiyatı ise 116.300tl

• İki aracın tabanı ile ilgili farkları yeniden görelim.

Bu arada sanırım Megane'ın tabanını yıkatsam iyi olacak ne dersiniz ? Ankara kar kış tuz..

2016 VW Golf 1.6 TDI

@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.

Megane 4 HB 1.5dci EDC

• Renault megane 4 sedan 1.6 benzinliye cvt veya tam otomatik koysa, fabrika çıkışlı lpg taksa daha çok şaşırır ve sevinirdik
  • Herkese Merhabalar.

Megane sedan sahibi olarak bende konuya dahil olmak istiyorum.

Ahmet bey öncelikle aracınız maşallah çok hoş, Güle güle mutlu günlerde binersiniz inşallah. Bugün aracımın şasesine düşen OTS süreci nedeni ile servise yöneldim, aracımın fiskiye memeleri, lastik bijonları ve arka bagaj kapağı fitili iyileştirilmiş parçalar ile değiştirilecek.

Akabinde Hb serilerin ots sonucu ise şöyle ön tampon sökülerek hava emiş kanalları yine iyileştirilmiş parçalarla değiştirilecek, bugün yetkili serviste gördüm bir hb iconun bu süreci tamamlanmıştı mesela.

Sizleri Sedan iconcanım ile tanıştırayım ( Tüm opsiyonlar ekli deri koltuklarda dahil )

Bonuslar;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 15 Nisan 2017; 22:14:2 >

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim Kubilay bey, sizinde aracınızın hayırlı olmasını diliyorum, çok güzel maşallah.

Ben 2016 Ağustos ayında alırken malesef henüz cam tavan opsiyonu gelmemişti 2-3 ay sonra dediler bizde ihtiyaç olduğu için

cam tavansız aldık mecburen, şahsen içinin bej olmasınıda istiyordum oda olmadı artık hayırlısı olsun Böylede çok asil duruyor.

Sizde benim gibi aracınıza özen gösteriyorsunuz anlaşılan, detaylı bakımlarınızdan ve aracın kondisyonundan belli ilk günkü gibi.

Megane 4 bu sene Almanya'da Autobild - Altın Direksiyon ödülünü aldı ve ardından Türkiye'de yılın otomobili seçildi.

Bugün itibariyle 10bin km yi geçtik bakalım hayırlısı umarım uzun bir süre memnun kalarak kullanırız.

Sedan modelini Türkiyede çok fazla merak eden ve takip eden var. Sizin aracınız en dolu opsiyonlu versiyon sanırım.

Olumlu olumsuz gördüğünüz şeyler varsa bizimle paylaşırsanız memnun olurum. Siz nasıl aracınızdan memnunmusunuz ?

Çok teşekkürederim. Cam tavan olmaz ise olmazlardan araca harika bir çekicilik katıyor.

Aracıma aşık biri olarak çook özen gösterdiğim doğrudur :) Megane 4 aldığı bu iki önemli ödülü dünya kabül etmesine rağmen halen forumlarda bu araca karşı bakış açıları halen çok kötü, ben bu duruma üzülüyorum aslında, Megane'ı henüz kulaktan duyma bilgiler ile yorumlayanlar'da bir bitmedi ! olumsuz Yorumlayanların çoğuda megane sahibi olmayanlar zaten. Ha eleştirilecek hiçbir yanı yok iddasında'da olmamalıyız, elbette olucak özellikle zamanla.

Akabinde yılın otomobili seçilen araçları kullanıcılar genellikle fiyat olarak değerlendiriyor aslindaa hiç alakası yok, bu seneki Oylamaya katılan 78 gazeteci yılın otomobilini Donanim , FİYAT , yakıt , sürüş konforu çekicilik , güvenlik ekipman ve donanımları gibi nedenlere bağlı olarak puanlıyor, okuduğum bir çok yorumda bügünün güncel fiyatı ile 535 bin tl'ye kadar çıkan Volvo S90'nın neden ülkemizde yilın otomobili seçilmediği şeklinde, ömrü boyunca volvo S90'nın yanindan bile geçemiyecek kişi ve kişicikler gereksiz yere S90 fanatikliği yapiyor, ve birinciliği tamamen lüx olmasina bağlıyor.

Aracım şan 6 bin km'de benimde en ufak bir şikayetim şuan için yok, bunu Sedan Ana konusunda'da defalarca paylaşmıştım.

Türkiyede sedan araçlara karşı güzel bir ilgimiz var Megane sedan zamanla daha'da sevilecektir eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 17 Nisan 2017; 9:54:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Sayın konu sahibi... Yazınızı okudum lakin bayide incelediğim araç ile sizin anlattığınız araç aynımı diye kendimle çeliştim bir an... Şeytan ayrıntılarda gizlidir hesabı aracın orasını burasını baya kurcaladım özellikle bagajda halıyı kaldırdığımda (stepnenin orası) parmakla çekilmiş macun gördüm, fazlalığınıda almaya bile tenezzül etmemişler. Belkide ilk üretilen araçlarda böyle olabilir ancak 104.000 fiyat etiketi olan bir araçta bence bu kabul edilemez.

Birde 1.75 boyuma ve koltuğun en aşağıda olmasına rağmen araca binerken kafamı direğe vurdum, bu olayda ilk defa başıma geldi o kadar araca bindiğim halde...

Bunlarda benim gözlemlerim yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileklerimle.

Not: Resimlere bayıldım...

merhaba,

çok geç verilmiş bir cevap affınıza sığınarak yazıyorum. (bu konuyu yeni okumaya başladım)

30.03.2017 den bugüne kadar bu aracın aynısını sadece kahverengi ve benzinli olanını kullanmaktayım ve boyum 1.82 ve şimdiye kadar hiç kafamı vurmadım. Sanırım sizin dalgınlığınıza gelmiş diye düşünüyorum. Stepne ile alakalı hiç ayrıntılı bakmadım ve bu yazıyı yazarken de bakma şansım olmadığı için birşey diyemiyorum.

iyi günler.

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Ülkemizde Renault a karşı bir önyargı var (satın alana kadar bende dahil) Aslında 80 li yılların başında bizdede R12 modelleri vardı

Babam oldukça dayanıklı hatta keçi gibi olduğunu söylerdi. 77 model R12 TS aracımızı bugün gibi hatırlıyorum, motoru ve yürüyeni çok sağlamdı.

Ülkemizde üretilen araçlara karşı oluşan ön yargı aslında ülkeye karşı oluşan önyargının ve güvensizliğin eseri malesef.

87 yılında Mercedes Benz'e geçince arada dağların olduğunu görmemek imkansız tabiki ancak bu kez Renault ile gittiğimiz yerlere gidemez olmuştuk.

Hatta birgün Bursa Kestel de mecburen tarlanın içinden köy yoluna R12 TS ile inmek zorunda kaldığımızı çok iyi hatırlarım hafızaya kazındı..

Yılın otomobili seçilmesi beni şaşırtmadı zira katedilen yol oldukça iyi. Bir önceki nesli ile kıyaslanmayacak düzeyde. Şimdi olmuş diyorsunuz.

Çünkü rakipler çok iyi, hatta artık C segment araçlar neredeyse bir üst segment standartlarında. Kıyasıya bir rekabetin olduğu ortam için bu şarttı.

Sedan konusuna gelince, evet ülkemizde kabul edilmesi gereken bir Sedan hayranlığı hakim. Yurtdışına gittiğinizde bunun olmadığını görüyorsunuz.

Avrupada heryer Station Wagon kaynıyor. Bu kış Avusturya, Slovakya, Macaristan ve Çekya'da her modelin SW aracını gördüm desem yeridir.

Buda oralardan çektiğim bir kaç kare..

@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz. @  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.

VW golf yada Seat Leon
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alperenkara

VW golf yada Seat Leon

Golf 7 miz vardı DSG sağolsun sattırdı. Leonu hiç söylemeyin o çıtırtı sesleri içinde yolculuk yapmaya pek niyetim yok. Teşekkürler ben almayayım, almadımda..
    Selam.

Yok almayında zaten VW grubuna karşıyım pahalı fiyata ortalama bir araba veriyorlar.

Ben Yağ değişimi sırasında Renault servise yağ değişimine gelen "200 lira daha ucuz diye" yabancı arabayı tahmin etmiştim. :)

Arabanız çok güzel. Maşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

İki aracın tabanı ile ilgili farkları yeniden görelim.

Bu arada sanırım Megane'ın tabanını yıkatsam iyi olacak ne dersiniz ? Ankara kar kış tuz..

2016 VW Golf 1.6 TDI

Megane 4 HB 1.5dci EDC

Evet üstteki VW grubundan Golf 7 nin tabanı.

• Sizce talisman ile Megane arasında ne gibi farklar var. Özellikle yalıtım, konfor ve sürüş keyfi bakımından

• Halalaluya H kullanıcısına yanıt
    Ben sedan sahibi olarak hb arasinda diz mesafesi hariç çok fazla bir değişiklik hissetmedim, sedan ve hb birebir ikizler. Megane alma planlarınızmı var. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 19 Nisan 2017; 19:33:7 >
  • Benim planım var :) çok kararsızım 2014 model 520i ler 130k ₺ civarında. 110k verip megane alana kadar bmw mi alsam diye kafa patlatıyorum. Yılda 10k km geçmem. Yaş 33 ve bekarım:) önerilerinizi alayım

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.