Şimdi Ara

<<<<< RENAULT LATİTUDE KULÜBÜ >>>>> (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.949
Cevap
69
Favori
502.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turhaneng

Arkadaşlar herkeze hayırlı işler dilerim.
    Ben uzun zamandır işlerimin yoğunluğundan dolayı yazamıyorum. Ama sürekli yaadığınız konuları takip ediyorum.
    Bende başıma gelen ilginç bir olayı anlatacağım.
    30 aralıkda tramer sisteminden kasko ve trafik sigortamı kontro etmek istedim. İlk kaskoma baktım bir de ne göreyim kayıt yok, Yani benim araç kaskosuz hemen sigorta yaptırdığım RENAULT BODRUM BAYII KUTAY'ı aradım bana sigorta bölümünü bağladılar tabi oda göremedi, birde trafik sigortasına bakalım dedi baktı o var dedi ama sesinde bir gariplik oluştu. Bu benim dikkatimi çekti hemen başka bir sigortacı arkadaşı aradım kontrol ettirmek için , bilgilerimi verdim, ben seni 10 dk sonra ararım dedim. Ve aradım arkadaş abi senin kaskoda plakayı yanlış yazmıışlar onun için görünmüyor ve eylülde bitmiş , Trafik sigortası 23 mayısta yapılmış 13 haziranda satıştan iptal olmuş. Ve o anda anladım 2011 benim için en şanslı yılmış ben 6 ay araça zorunlu trafik sigortası olmadan binmişim 3 ayda kaskosuz. Tabi haklı olarak bir açıklama istedim özellikle trafik sigortası hakkında elimde poliçe var 2012 mayısa kadar geçerli ama sistemde iptal edilmiş. Bizim KUTAY dan hala bir ses yok
    Bence hepiniz bu sistemden bir kontrol etsin sigortalarını
    Hepinize hayırlı günler dilerim

Abi allah korumuş :) bence sonuna kadar hakkınızı arayın dava açın işin arkasını bırakmayın derim
  • Arkadaşlar herkese merhabalar,

Bugün akşam itibari ile latitude aracımı aldım. Binip kullanmaya başladığım andan itibaren kesinlikle insana kendini farklı hissettiriyor. Siyah aldığım için biraz endişeliydim ama duruşunu ağırlığını görünce çok hoşuma gitti.

Sizlerden ricam kullanan arkadaşların önerilei varsa bilmek isterim. Kullanımı hakkında pratik bilgiler bakım bilgileri dikkat gerektiren şeyler vs. vs.

Herkese teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: honda06

Arkadaşlar herkese merhabalar,

Bugün akşam itibari ile latitude aracımı aldım. Binip kullanmaya başladığım andan itibaren kesinlikle insana kendini farklı hissettiriyor. Siyah aldığım için biraz endişeliydim ama duruşunu ağırlığını görünce çok hoşuma gitti.

Sizlerden ricam kullanan arkadaşların önerilei varsa bilmek isterim. Kullanımı hakkında pratik bilgiler bakım bilgileri dikkat gerektiren şeyler vs. vs.

Herkese teşekkürler

değerli kardeşim,

Rabbim güzel günlerde sorunsuz binmek nasip etsin, çok ama çok güzel bir araç aldınız..

evrensel siyah renk sorununu da daha sık yıkatarak cözersin artık :)
  • quote:

Herkese teşekkürler

Değerli kardeşim hayırlı geceler,

Öncelikle kusura bakma, mesajını daha yeni gördüm. Rabbim kazasız, belasız, dertsiz, sıkıntısız kullanmayı ve sadece adınıza değil, başta eş, dost ve akrabalarınız olmak üzere, ihtiyacı olanların da ihtiyacına kullanabilmeyi nasip eylesin. Çünkü ben her zaman şunu söylerim "Rabbimiz bize verdiği nimetleri bazen sadece bize, bazen de bizim şahsımızda başka insanlara da nimet olarak verir ve bakar ki o nimeti verdiği kulu o kudsi amaçlara da kullanacak mı?" İşte ben arabayı bu çeşitten sayıyorum.

Eminim ki, sen de böyle düşünüyorsundur. Allah öncelikle hayırlara vesile eylesin ve güzel günlerde keyifle sürmek nasip olsun kardeşim...

Şimdilik allah'a emanet ol. Ve ne zaman ne sormak istersen bana ulaşabilirsin. Cep numaram 0531-3072775

Haydi Allah rahatlık versin kardeşim...
  • quote:

Herkese teşekkürler

hayırlı ugurlu olsun kardesım :)
    ALLAH aracınızı kazasız belasız hep mutlu ve saglıkla surmeyı nasıp etsın..
    emın olun arac gercekten fıyatını sonuna kadar hak edıyor..dıger markalar gıbı donanımı gıdım gıdım verıp fıyatınında sısık olmadıgı bır arac :)
    derslerden dolayı forumada uzun zamandır gıremıyordum arkadaslar..arac 12000km oldu ALLAHa sukur herhangı bır sıkıntısı yok ALLAHın ıznııylede cıkmaz ınsallah aractan gayet memnunuz :)
    arac konusunda bıraz daha tecrubelerım var onlarıda yazayım :)
    oncelıkle aracın on suspansıyonları gercekten cok ıyı ayarlanmıs ve mukemmel bır darbe emısı var soylekı ozellıkle aynı kasıslerde kendım kullanarak denedıgım yenı passat 1.6tdı comfortlıne aractan kesınlıkle daha ıyı darbe emıyor..fakat bunun yanında aracın arka suspansıyonları bır o kadar sert yanı bılmıyorum benım araca ozel bır durum mu ama baya sert arka suspansıyonlar arac bosken plastık olan kasıslerden neredeyse hıc esnemeden gecıyor:S fakat passat arka suspansıyonları lttden daha ıyı darbe emısı var....
    bılemıyorum sadece bır tahmın ama belkıde aracın bozuk yollarda oldugu bahsedılen yol tutus sıkıntısı belkıde bu yuzden olabılır dıye dusunuyorum..cunku bana gore aracın on ıle arka suspansıyonlarının ayarları arasında cıddı fark var yanı bunu her defasında hıssedıyorum aracın onu darbeyı hıc hıssettırmezken arkası sert sekılde zıplıyor :)
    fakat sunuda soylıyeyım otoyolda 270derecelık vırajlarda aracı gercekten 1-2 sefer cok fazla zorlamama ragmen kksınlıkle cızgısınden sapmadı ve kayma hıssıde vermedı yol tutusu gercekten mukemmel bence :)
    bırde araca bınen ınmek ıstemıyor.. arkadaslar falan bırlıkte gezmeye falan gıdecegımız zaman ılla LATIyle gıdelım falan dıyorlar :) arac gercekten cok keyıf verıyor ses sıstemı mukemmel ıphone4 umdekı muzıklerı aac olarak yukledım ses kalıtesı ınanılmaz fark ettı..yılbasında gece klubune gıderken acıyorum sesı kızlar gece klubune gıtmye gerek yok falan dıyorlar arabada kopuyolar:d:d
    ha bırde arka koltuklar ıcınde mukemmel yorumlar var bınen acaıp sasırıyor :) arka koltuklar ıcın kanepe gıbı lan gıbısınden yorumlar var :))
    valla aradaslar bılmıyorum ama renault dıye kucumseyen ınsanlar aracın kendısını canlı canlı gorunce ne dıyeceklerını bılemeyıp sacmalamaya baslıyorlar..baska marka model aracları savunacaklar ama tutunacak dalları olmadıgı ıcın susup kalıyorlar :))
    hernyse arkadaslar fazla uzatmayayım :) hepınız ALLAHA emanet olun..hayırlı geceler..
  • Ya arkadaşla kusura bakmayın. uzun bir aralıktan sonra forumdayım. Yek_ka ' nın mesajını aldım ve cevap yazdım. Bursa' daki 15'indeki buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Bu arada gelişen olayları bir okuyayım bakayım forumda. Herkese iyi günler.
  • Benim aracım 15.000 km oldu. Bugün gidip 15.000 bakım lambasını serviste söndürttüm. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım araçla ilgili. Benim dikkatimi çeken bir husus odu. Araç 2. veya 3. vitese vites küçülttüğünde -yavaşladıktan sonra- tam debriyajı çekerken ve kavrama sırasında SARSINTI ve normal olmayan bir TİTREŞİM hissediyorum. Bu benim hoşuma gitmeyen ve şimdiye kadar dikkatimi çeken en önemli konu.

Ortalama yakıt tüketimim karışık 6.3 lt.civarı.
    Aracıma yaz için güneşten korumak için Baharustan aldığım tam bizim araç için üretilmiş parti çadırı kışın da çok işe yarıyor. Tüm arabalar sabah camları buz tutmuşken benim aracın tüm camları normal. Yarın resim yüklerim.
    Sağlıcakla kalın.
  • 2 gün önce Eskişehirde idim.
    TomKedi arkadaşıma uğrayacaktım ama zaman planlamam istediğim gibi gitmedi.
    Ama ayın 15' inde Allah kısmet ederse Bursa 'da tanışırız.
    Yazılarına hayran kaldım. Hepsini derleyip bir kitap bile çıkarabilirsin valla.Güzel de bir isim buluruz forumca
  • Bu arada aracının arka park sensörü olup da arkasını çarpan benden başka biri varmı bilmiyorum. Çok kötü bir durum bekliyordum, neyse ki düşündüğüm kadar kötü bir şey olmadı. Tampon 2 - 3 yerinde tırnak büyüklüğünde iz olmuş.

<<<<< RENAULT LATİTUDE KULÜBÜ >>>>>

• Arkadaşlar geçen gün BURSA Acıbadem hastanesinin otoparkında yürüyordum bir araba dikkatimi çekti.
    Bir baktım bizim araçların arka tasarımı hık demiş burnundan düşmüş gibi geldi bana.
    Markasını kamufle ettim.
    Hadi bakalım bu aracın ne olduğunu kim söyleyecek?

Yarın bizim RENAULT yazan yerde MARKASI YAZILI resmi koyarım

• Ben de TomKedi arkadaşımın anlatım tekniğinden esinlenerek sizinle bir anımı paylaşmak istiyorum.
    Geçenlerde samimi bir arkadaşımın doğum günü idi. Bunun uygun bir fırsat olacağını da düşünerek önceden beri kafamda kurduğum planı işleme koydum.
    ÖncedenİSTANBUL' da HİDİV KASRINDA boğaz manzarası ile çok güzelkahvaltı verildiğini bir yerden öğrenmiştim.
    Google Erert da İstanbul' da HİDİV KASRININ cağrafi koordinatını buldum. Ama araç giriş kapısı na kadar ayrıntılı olarak.
    -İlgilenenlere koordnatı da vereyim: 41,10303N 29,07542E-
    Sonra eşlerimizi de alarak İnegöl' den çıktık yola.Kimse birşey bilmiyor. Benim İStanbul' la da alakam olmadığımı ve her akşam 18 de eve geldiğimi bildikleri için çok tereddütlü idiler. İstanbula girdik. Tabi ben önceden nevigasyona koordinatları girmiştim. Sanki 40 yıllık İstanbullu gibi oraya vardık. Araç durduğunda ve geldiğimiz yeri görünce herkes büyülendi tabi. Enfes Kahvaltımızı da arkadaşıma doğum günü süprizi yaparak ettikten sonra nevigasyonun nimetlerinden yararlanarak o gece İStanbul'da kaldık ve bizim için iyi bir hafta sonu tatili oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turhaneng

Arkadaşlar herkeze hayırlı işler dilerim.
    Ben uzun zamandır işlerimin yoğunluğundan dolayı yazamıyorum. Ama sürekli yaadığınız konuları takip ediyorum.
    Bende başıma gelen ilginç bir olayı anlatacağım.
    30 aralıkda tramer sisteminden kasko ve trafik sigortamı kontro etmek istedim. İlk kaskoma baktım bir de ne göreyim kayıt yok, Yani benim araç kaskosuz hemen sigorta yaptırdığım RENAULT BODRUM BAYII KUTAY'ı aradım bana sigorta bölümünü bağladılar tabi oda göremedi, birde trafik sigortasına bakalım dedi baktı o var dedi ama sesinde bir gariplik oluştu. Bu benim dikkatimi çekti hemen başka bir sigortacı arkadaşı aradım kontrol ettirmek için , bilgilerimi verdim, ben seni 10 dk sonra ararım dedim. Ve aradım arkadaş abi senin kaskoda plakayı yanlış yazmıışlar onun için görünmüyor ve eylülde bitmiş , Trafik sigortası 23 mayısta yapılmış 13 haziranda satıştan iptal olmuş. Ve o anda anladım 2011 benim için en şanslı yılmış ben 6 ay araça zorunlu trafik sigortası olmadan binmişim 3 ayda kaskosuz. Tabi haklı olarak bir açıklama istedim özellikle trafik sigortası hakkında elimde poliçe var 2012 mayısa kadar geçerli ama sistemde iptal edilmiş. Bizim KUTAY dan hala bir ses yok
    Bence hepiniz bu sistemden bir kontrol etsin sigortalarını
    Hepinize hayırlı günler dilerim

Arkadaşım aynısı benim bundan önceki aracımda başıma geldi ki ben sigorta konusunda çok hassasım. Hatta kasko sigortasındaki ihtiyari mali mesuliyet miktarlarını en yüksekten yaptırıyorum. Ankara' ya kayınbiradere kız istemeye gittik. Kızı istedik, aldık, indik aşağıya. Tabi kız tarafı aşağıya kadar bizleri uğurlamaya geldiler. Arabayı tam çalıştıracağım. O da ne! Araç çalışmıyor. -Peugeot 206 HDI- rezil olduk derken güneşlikteki kasko destek hattını aradım övünerek. Durumu anlattım. Görevli ne dese beğenirsiniz? Beyefendi geçmiş olsun ama servisi gönderemem çünkü araç plakanız uymuyor Neyse parayı kendimiz vererek gezici servisi çağırdık aracı çalıştırdık. Abi varacağınız yere kadar aracı sakın stop ettirmeyin dedi. Ertesi gün sigortayı aradım. MEğerse benim ondan önceki aracımın kaydı varmış onda. Sattığım Honda araca kasko yapmış. VE ben 8 ay öyle dolaşmışım.
    Artık hem trafik sigortası hem de kasko yaptırırken bırak plakayı motor şasi numaralarına kadar bakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: juf1

Ya arkadaşla kusura bakmayın. uzun bir aralıktan sonra forumdayım. Yek_ka ' nın mesajını aldım ve cevap yazdım. Bursa' daki 15'indeki buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Bu arada gelişen olayları bir okuyayım bakayım forumda. Herkese iyi günler.

Mehmet hocam nereledesin, yolda bir kaç kere selamlaştık sanırım, o sendin di mi

15 indeki buluşmaya beraber gidelim
  • Arkadaşlar, bugün Cuma ve cümleten Cumanız hayırlı mübarek olsun...

Şimdi çıkmam lazım ama akşam üzeri özellikle JUF1 kardeşimin yazdıklarına hem teşekkür hem de katkılarım olacak inşaALLAH haydi bakalım Allah'a emanet olun...
  • quote:

Ya arkadaşla kusura bakmayın. uzun bir aralıktan sonra forumdayım. Yek_ka ' nın mesajını aldım ve cevap yazdım. Bursa' daki 15'indeki buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Bu arada gelişen olayları bir okuyayım bakayım forumda. Herkese iyi günler.

mehmet abi nerelerdesin ya :) Buluşmaya katılmana sevindim abi :))
  • quote:

Herkese teşekkürler

Hocam aracınız hayırlı olsun sizleride bundan sornaki buluşmalarda aramızda görmek isteriz 15 ocakta mesala :) istersneiz sizide listeye ekleyeyim aracınız hangi paketti ve nerden katılıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

quote:

Yunus kardeşim ve diğer tüm arkadaşlar hayırlı cumalar, Allah iş rastlığı versin..

yunus kardeşim ben ne yazık ki, Bursa buluşmasına gelemiyorum, benim ismi listeden sil :( hayırlısı diyorum, kendimi avutuyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: advocat

quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

quote:

Yunus kardeşim ve diğer tüm arkadaşlar hayırlı cumalar, Allah iş rastlığı versin..

yunus kardeşim ben ne yazık ki, Bursa buluşmasına gelemiyorum, benim ismi listeden sil :( hayırlısı diyorum, kendimi avutuyorum :)

Hayırlısı abi bir sonraki buluşmalarda görüşmek niyetine
  • Bu arada ocagın 2.ci haftası (yani 15 ocak) Bursa ilinde bir buluşma düzenlemeyi planlıyoruz katılabilecekler lütfen burdan yazabilirlerse sevinirim... telefonunu yollayanlara telefon açıp konuşacagım fakat telefonu bende olmayanlarda burdan yazarlarsa sevinirim

Katılanlar .
    1). Tomkedi (Metin abi)
    2). SMRC (Safa abi )
    3). APEKSS (Yavuz abi)
    4).YEK_KA (BEN :) )
    4).JUF1

evet yokmu bu sayıyı arttıran
  • arkadaşlar bursa-KAROTO ile görüştüm. satış müdürü Canan Hanım ;15inde eğitimleri olduğunu söyledi ve mutlaka ew sahipliği yapmak istediklerini belirtti.. 4 kişiyiz anlaşılan 3 ü kadrolu :)) tarih değişikliği olursa katılım artar mı azalır mı ne dersiniz? serviste bakım indirimi olayını da görüştüm.. bursa tayfasından katılım nekadar çok okadar avantaj diye düşünüyorum.. marka satışı yanında ticari olarak firma da haklı.. sayı az diye elim güçlü değildi malesef görüşürken.. teklifim şudur.. ya 15inde buluşalım veyahutta iyi bir katılım tarihi olabileccekse erteleyelim.. kimsenin idirime ihtiyacı yoktur ama yan cebimize koysalar fena olmazdı hani :))
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.