Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (642. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.312.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 640641642643644
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam geri dönüş için teşekkür ederiz ALLAH kaza bela sorun sıkıntı vermesin inşallah artık

Şanzıman yağı değişimini usta mı söyledi 70binde değiştirin diye hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dadas2558 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, cümlemize.....Evet şanzıman yağ değişimi 70 bin km İsmail Usta dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornado34 -- 21 Kasım 2019; 1:47:13 >
  • Acaba geçmişte değişip değişmediğini nasıl öğreniriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne demek gelmiş geçmiş olsun, İsmail hocam Renault kökenli, eski bir Renault çalışanı, EDC konusunda gerçekten Türkiyedeki en iyi ustalardan biri, ben uzaktayım hani Allah göstermesin EDC sorunu yaşasam, aracı çekiciye yükler gönderirim o derece, güvenilir bir usta. Memnun kaldığınıza sevindim. Güle güle kullanın aracınızı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker48 -- 21 Kasım 2019; 9:21:58 >
  • dadas2558 kullanıcısına yanıt
    Aslında bendeki olay keçelerden yağ sızdırma sonucu yağsız kalması.
    Servis kaydi yoksa anlamak zor. Ancak yine de İsmail ustayi arayip sorun. İnternet sitesinde telefonu var:
    www.saraledc.com

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,

Aracın 4 lüsünü açınca paneldeki sağ sinyal göstergesi, ön sinyal, ön dikiz aynası ve arka sinyal lambalarının hiçbiri yanmıyor. Sağ taraf kitlenmiş gibi.

Sağ arka stop soketini değiştirin dedi ustalar değiştirdik bir ay kadar çalıştı yine aynı sorun. Eski soketi açtım oksitlenme vs hiçbirşey yok tertemiz eski soket. Şimdi takılı olan sokette de sorun görünmüyor. Daha önce bu sorunu yaşayan var mı?

Sadece Sağ taraftaki Sinyallerde problem var farlar ve sol sinyal sıkıntısız çalışıyor.

Önerilerinizi Bekliyorum Teşekkürler.
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba yokuş kalkış ile ilgili deneme yaptınız mi. Bende 2010 esp li megane privilange spor tourer var eğer bu esp sensorunu degistirince halledebiliyorsak bende yapmak isterim

• ultrAslan-BH kullanıcısına yanıt
    sensör değiştirip deneme şansım olmadı maalesef ama bendeki araçta sistemin altyapısı hazır olduğundan ve yazılım desteklediği için çalışacağını teyit ettim.

sizde sensör değiştirmeden önce OBD cihazı ile araçtaki ESP yazılımının HSA destekli olan versiyon olduğundan emin olun hocam. eğer öyle ise %90-95 çalışacaktır.

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

• Merhaba benim bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.

2014 fluence 1.5 edc touch otomatik aracım var arabamda özellikle motor soğukken fark ettiğim aracım ister rölantide çalışırken isterse yürür konumda 2000 devire kadar sanki yan komşunun elektirik süpürgesi çalışıyormuş gibi bir uğultu var. vites geçislerinde kısa süreliğine kayboluyor sonra tekrar başlıyor acaba bunun nedeni ne olabilir daha önce bu sıkıntıyı yaşayan oldumu yardımcı olabilirmisiniz
  • mustafa.soyturk M kullanıcısına yanıt
    mazot geri dönüş hortumundan geliyor o ses soguk olduğu zaman, özellikle kışın soğukta daha çok oluyor ama ses yapması dışında ciddi bir sorun değil.

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkürler. Bir konuda daha bilgi rica edicem arabayı yeni aldım ve bazı bilgilere ihtiyacım var benim aracım 78.000 otomatik touch edc bu araçların baskı balatasının ortalama ömrü kaç km, ışıklarda veya uzun süreli beklemelerde vitesi N konumuna almak baskı balata için yaralı bir uygulamamıdır son olarakta bu araçların şanzıman yağı ile ilgili sormak istiyorum yağ değişimi araştırdığım kadarıyla sadece şanzıman açıldığında tamir gördüğünde mı değiştirilmeli yoksa belirli bir km si varmıdır. şimdiden teşekkürler
  • Selamlar

Bir.sorum olacak.

2016 fluence 1.5 dci 90 bg touch plus mevcut bende. Sormak istediğim yokuş kalkis var mi bu araçta? Özelliklerde var yazıyordu ama ben yokuşta ne yaptıysam tutamadım aracı..

Teşekkürler şimdiden

• Bir konuda daha bilgi rica edicem arabayı yeni aldım ve bazı bilgilere ihtiyacım var benim aracım 78.000 otomatik touch edc bu araçların baskı balatasının ortalama ömrü kaç km, ışıklarda veya uzun süreli beklemelerde vitesi N konumuna almak baskı balata için yaralı bir uygulamamıdır son olarakta bu araçların şanzıman yağı ile ilgili sormak istiyorum yağ değişimi araştırdığım kadarıyla sadece şanzıman açıldığında tamir gördüğünde mı değiştirilmeli yoksa belirli bir km si varmıdır. şimdiden teşekkürler
  • edwin E kullanıcısına yanıt
    Sadece EDC lerde var o özellik.
  • mustafa.soyturk M kullanıcısına yanıt
    Şanzıman yağı ortalama 100 bin km de değiştirilmesi zarar değil yarar getirir, özellikle geçişlerin rahatladığı söyleniyor, yetkili servisler değişime gerek yok diyor, ben olsam değiştiririm belirli km lerde. Baskı balatanın ortalama ömrü diye bir şey yok, kullanıma bağlı genelde 150-200 bin km değiştirdiklerini okuyorum. Aracınız hayırlı olsun.
  • Teşekkürler çok sagolun

• Arkadaşlar 2015 model 79 bin km de otomatik aracımda egzos emisyon kontrol ettirin hatası aldım bugün, çekişte çalışma da en ufak sıkıntı yok sonra birden bire kendiliğinden söndü aküm zayıf ondan olabilir mi ustamı aradım 750 lira civarı masrafı var dpf tıkanmış dedi.
  • bediboy kullanıcısına yanıt
    Hocam enjektörlerinizi bir kontrol ettirin öncelikle kusma işeme var mı diye yoksa aküyü ölçtürün başıma aynısı geldi aküden olduğu ortaya çıktı

• quote:

Orijinalden alıntı: dadas2558

Hocam enjektörlerinizi bir kontrol ettirin öncelikle kusma işeme var mı diye yoksa aküyü ölçtürün başıma aynısı geldi aküden olduğu ortaya çıktı
    Dün cam filmi çektirirken kapılar açık kaldı sonra akü zayıf dedi takviye yapıp çalıştırdık arıza lambası o an söndü. O yüzden bende önce aküden gideceğim. Enjektörlerde sorun umarım çıkmaz bilgisayara bağlatmıştım alırken bi sorun çıkmamıştı. Artık duruma göre bakacağım. Kaç amper bizim aküler 74 amper alanlar var edc şanzıman için.
  • Akü zayıfsa veya bitmişse motor, şanzuman, enjektör vs vs arıza lambası yakar korkmayın benim başıma geldi sıfır akü aldım rahatladım 60lık sakın alma 72 amper 74 amper al alıcaksan

• 
Sayfa: önceki 640641642643644
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.