Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (630. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.312.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kendalrodi

yetkili servisten rica etseniz belki yardımcı olurlar veya 50 100 tl ye yapan olur diğer servisler özel servislerde de oluyo clip cihazı
    Özel servislere de gittim fakat nafile. Clip cihazı için illa RePROG dvd si lazım. Yazılımı da indirip ustaya götürdüm yine olmadı. Sanırım özel servislerdeki clip cihazları yada yazılımları crackli olduğu için açmıyor. Yetkili servise gideceğim müsait bir zamanda bakalım onlardaki clip cihazları orijinal, eğer sonuç alıp yapabilirsek en ince ayrıntısına kadar bilgilendiririm. Ama ddt4all ile altyapıyı görüyorum var, taktığım düğmeli direksiyon ve açma kapama butonunu da açıp kapıyorum program bunu da algılıyor, ancak ddt4all ile aktif edilemiyor. İlla orijinal ve düzgün clip cihazı şart.

• arkadaslar merhaba ben 50.000 tl civarı fluence dizel otomatik bakıyorum fazla bütçem yok. O fiyatlara 150-200 bin de arabalar var bana sonrasında masraf cıkarmasından korkuyorum km den ötürü motor yönünden. Bu konuda yetkili servise götürüp baktırdığımızda servis bana motor konusunda yeterli bilgiyi verebilir mi ?

Yani 200.000 km de bakımları zamanında yapılmıs bir fluence benim başımı ağrıtır mı kullanan arkadaslardan yardım rica ediyorum.
  • Fluence aracımda ve Çoğu araçta değişim yapmaya devam. Renault Gizli Özellik ve Led uygulamalar için "Renault Gizli Özellik ve Oto Aydınlatma" olarak facede arama yapmanız yeterli olacaktır. Yardımcı olabildiğince cevap veririm.

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksusafak -- 24 Nisan 2019; 20:4:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İki hafta kadar önce aracımın 100 bin km lik bakımını yaptırdım.
    Yıllardır renonun parçalarının etiketleri çok uyduruk idi ve piyasada müthiş derecece yan sanayiler bulunuyor, bu yan sanayi ürünleri de bir çok kişi orijinal zannedebiliyordu, o kadar güzel taklit ürünler ki bunları ben bile neredeyse zor ayırt edebiliyorum.
    Şimdi etiket değişikliğine gidilmiş ve çok başarılı buldum, kaldırmaya çalıştığınızda yırtılıp deforme olan, bir açıdan bakınca dümdüz yazısız ve gri renkte olan etiketin bir bölümü, açıyı değiştirdiğinizde iki farklı renk ortaya çıkıyor ve üç renkli renklerin içerisinde de "renault group" yazan bir etikete dönüşüyor. resimlerde görülebilir.
    Malzemeleri ben ya renaulttoptancısı.com (tan otomotiv) den, yada akbay renodan alırım bu sefer akbay dan aldım.
    Hava filtresi 55, Polen filtresi 80, Yağ filtresi 19 liraya ve karter contası satın aldım.
    Daha önce 20, 40, ve 60 bin bakımlarında yetkili serviste elf evolution fulltech FE 5w/30 RN0720 C4 kullanıldı.
    Sektörün içerisinde yıllardır olan birisi olarak gördüğüm ve edindiğim tecrübeye dayalı olarak bu yağ hoşuma gitmediğinden 80 bin bakımında shell helix ultra professional AR-L 5w/30 RN0720 C4 kullandım. shell, elf ten tabiki daha iyi çıktı ama bu sefer de 100 bin bakımında eneos sustina 5w/40 RN0710 C3 kullandım. Şimdilik bu yağdan çok memnun kaldım motorun sesi bile değişti diyeceğim ama ses farkı o kadar azki bir çok kişi fark göremez-duyamaz çok dikkatli ve hassas ölçüm ile anlaşılabiliyor. (aynı ortam aynı motor sıcaklığı ve ölçümler ile) Ama asıl 10-15 bin km sonra ve kışın aracı kullandıktan sonra yağ hakkında kesin yorumlarda bulunabilirim.
    Yağ değişimi öncesi 80 binde liqui moly motor clean 500 ml. kullanmıştım bu sefer de tunap 157 micrologic 400 ml. kullandım.

• Geçtiğimiz hafta, 2015 Fluence touch paket aracımda cruise controlü aktif etmeyi başardım ve aracımı daha çok sevmeye başladım.

• Ali GÜLER kullanıcısına yanıt
    Nasıl yapılıyor hocam?

• 60-70k ya Fluence icon veya touch plus almayı düşünüyorum. Dizel ve otomatik olacak. Bunlarla ilgili her türlü bilgi yardımından onur duyarım. Neye dikkat etmeliyim nasıl bir araç almalıyım 3-4 aya param birikir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dieselsingle

Nasıl yapılıyor hocam?
    Aracınız hangi paket bilmiyorum ama joy otomatiklerden itibaren vites körüğünü sökün sol tarafında sarı sünger ve taban halısı arasına elinizi atın. 5 pinli yani 5 kablolu beyaz soket göreceksiniz. Eğer soket varsa bu iş olur. Ancak soket vites kısmında bitirildiği için konsoldaki hız regülatörüne kadar tesisatı araya kablo atarak uzatmak lazım. Ardından hız regülatörü açma kapama butonunu konsola montajlayıp, bu bahsettiğim soketi düğmeye taktım. Daha sonra mevcut direksiyon simidini söküp yerine hız sanitleyici düğmeli olanını taktım. Soketini ise airbag sargısındaki yerine taktım. Son olarak da özel servise gidip Can Clip cihazı ile açtırdık. Youtube da Saltuk Buğra var onun videosundaki işlemler clip cihazında adım adım uygulandı ve sistem sorunsuz çalışıyor. Ek bilgi: Her can clip cihazı bunu açmaya müsait değil, can clip cihazında RePROG eklentisi olması gerekiyor aksi takdirde aktif edilemez.

• arkadaslar renault fluence dizel aracı hafif yokusda yokus dahi denmez arabayı stop edip icinde oturken araba on saniye gecdikden sonra tık diye one hareket edip durdu bu her on saniyede bir aracın one hareket edip durması devamlı oldu el frenini cekince hareket etme islemi olmadı cevaplar icin tesekkurler
  • Otomatik araç

• tasans T kullanıcısına yanıt
    Durduğunuzda aracınız 1. viteste ise hafif yokuşta bu dediklerinizi yaptıysa eğer muhtemelen aracınızda kompresyon kaçağı var. Bu dediğiniz 2. yada daha yüksek vitesteyken yapması ise normaldir.
    1. viteste bu durum oluyor ise aracın km si muhtemelen yüksektir ve motor bitiyor denen durum başlamıştır.
  • "Egzoz emisyonunu kontrol ettiriniz" uyarısı konusunda bilgi sahibi olan var mı ?
  • arkadaşlar aracım 2011 fluence privelage. dün orjinal xenonlarımın birinin ışığı pembeleşti.
    muhtemelen yakında gidecek. ınternette phıllıps marka xenon ampullerının tane fıyatı 140 civarı.

ancak çiftini 140 liraya satan bir yer buldum. sizce bunu alsam görüntü olarak sorun yaşar mıyım?

yoksa riske atmayarak direkt 2 tane phillips mi alayım?
  • 2012 model extreme edition de işe yaradı.

Renault Fluence Otomatik Cam Kapatma Aktifleştirme(Kumanda ile)
  • Arkadaşlar merabalar gruba yeni katıldım. Aracım 2013 fluens joy paket 1.5 dci 90 hp.
    Bagajın sol tarafında resimde attığım soket gözüme çarptı ne olduğu hakkında fikri olan var mı

• hasanoztimur H kullanıcısına yanıt
    üst paketlerdeki arka park sensörleri için bağlantı soketidir hocam muhtemelen.

• antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Renk olarak fark olabiliyor ben aldım fakat xenonların ikiside farklı renkte yanıyor çok sorun etmiyorum ama kafama takarım derseniz iki adet philips alamnızı öneririm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sapinuvali

Renk olarak fark olabiliyor ben aldım fakat xenonların ikiside farklı renkte yanıyor çok sorun etmiyorum ama kafama takarım derseniz iki adet philips alamnızı öneririm...
    aldıgının ampulun marka model fıyat ve kodunu paylasabılır mısınız? bır de memnun musunuz?
  • 2013 joy lastiği için 65/16 mi 65/15 tavsiye edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atmaca57 -- 31 Mayıs 2019; 17:42:42 >
  • atmaca57 kullanıcısına yanıt
    sadece lastik alacaksanız aracın üzerindeki jant çapına uygun olmalıdır, 15" janta 16" lastik takılmaz yada terside olmaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 1 Haziran 2019; 13:2:10 >
  • 
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.