Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (622. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.312.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspergersendrom01 -- 10 Haziran 2018; 3:29:38 >
  • Sa arkadaşlar.

2010 extreme dizel manuel kullanıcısıyım. Otomatik düşünüyorum. 2012 190 binde dizel otomatik dinamik bir araç buldum . Km konusunda tereddütlerim var . Acaba Fluence edc 190 binde almak mantıklı mı ? Bir de 2012 dinamik 110 hp 6 ileri dizel otomatikler yeni nesil motor mu ? Görüşleriniz benim için önemli :))

bu aracı almayı düşünüyrum fiyat nasıl sizce ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-dinamik-boyasiz-hasar-kayitsiz-full-plus-full-541516696/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspergersendrom01 -- 10 Haziran 2018; 4:2:35 >

• Arkadaşlar merhaba,sırası ile 2011 dinamik ve 2012 icon fluence’den sonra şimdi de 2013 icon aldım,fakat bu arabada cd’den şarkı çalarken,aracı stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra,kaldığı yerden değilde şarkının en başından başlıyor,ayarlarına baktım bulamadım,daha önce başına gelip çözüm bulan varsa yardımlarınızı bekliyorum,herkese şimdiden iyi bayramlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sefer4229 S kullanıcısına yanıt
    Dynamique ve icon arasında ne gibi fatklılıklar var.

Dynamique in icona üstünlüğü var mı?

Dynamique den icona geçmek model yükseltmek harici neden mantıklı?

Teşekkürler.sorularınla alakasız ama siz yukarda modelleri sayınca aklıma takıldı.kusura bakmayın

• Sorunuza şöyle cevap vereyim,dinamik paket 2009-2012 6.aya kadar olan eski kasa olan serilerin en dolu paketlerinden biridir,privelege donanımına benzerdir,6 ileri,105 hp motordur,icon ise 2012’nin 6.ayından sonra makyajlı kasa diye tabir edilen,dinamik-privelege’nin yerine çıkmıştır,aynı motordur,fakat 110 hp’dir,eski paketlerdeki kalkışlardaki sağırlık düzeltilmiştir,ek olarak dijital gösterge,büyük logo,gündüz ledleri,ön park sensörü,2013’ün sonuna kadar da elektronik park freni eklenmiştir,daha sonra elektronik park freni ve ön park sensörü sadece prestij paketlerde sunulmuştur,her iki paketinide kullanmış biri olarak kesinilikle makyajlı kasa derim,fotoğraflardaki siyah olan sattığım 2012,beyaz olanda 2013

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

model,siyah 100.000 km olmuştu,beyaz ise 60.000’de *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

• Bu’da 2011 model dinamik versiyon

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

• quote:

Orijinalden alıntı: Sefer4229

Sorunuza şöyle cevap vereyim,dinamik paket 2009-2012 6.aya kadar olan eski kasa olan serilerin en dolu paketlerinden biridir,privelege donanımına benzerdir,6 ileri,105 hp motordur,icon ise 2012’nin 6.ayından sonra makyajlı kasa diye tabir edilen,dinamik-privelege’nin yerine çıkmıştır,aynı motordur,fakat 110 hp’dir,eski paketlerdeki kalkışlardaki sağırlık düzeltilmiştir,ek olarak dijital gösterge,büyük logo,gündüz ledleri,ön park sensörü,2013’ün sonuna kadar da elektronik park freni eklenmiştir,daha sonra elektronik park freni ve ön park sensörü sadece prestij paketlerde sunulmuştur,her iki paketinide kullanmış biri olarak kesinilikle makyajlı kasa derim,fotoğraflardaki siyah olan sattığım 2012,beyaz olanda 2013

model,siyah 100.000 km olmuştu,beyaz ise 60.000’de
    hocam dizel otomatik mi bu araçlar ? ben de 2013 ve üzeri dizel otomatik icon paket almayı düşünüyorum fiyatlar ne civarda acaba bilginiz var mı **

• Hayır,bu arabaların hepsi manuel 6 ileri vites,2 sene önce dinamik olanı 37.000’e alıp,42.000₺’ye,bu sene icon olan siyah aracıda 54.000’e alıp 62.500₺’ye sattım,almam ve satmam aralarında yaklaşık 1’er yıl var,beyazı ise 65.000₺’ye aldım,otomatik olanları sanırım 2-3bin daha yüksek olması lazım

• arkadaşlar bir saatlik yokuş trafiğinde manuel araçta dur kalk yaparken balatadan ağır bir koku geldi.bununlar birlikte araç özellikle kalkışlarda titremeye, daha çok gaz istemeye başladı.debriyaj da denilen baskı balatasından olduğunu düşünüyorum.ertesi gün bindiğimde yoka yakındı şu an herhangi bir koku yok.kalkışlarda da problem hissetmedim.sizce bu normal midir.araç 47.000km de 2013

• Arkadaşlar selamlar, belki daha önce değinilmiştir ama malum çok fazla sayfa mevcut. 2016 model touch donanım aracım var. Merak ettiğim bu araca touch plus ve iconlardaki gibi sis farlarının üzerindeki gündüz ledlerinden taktırabilir miyim? Halihazırda altyapısı müsait midir?
  • corvinfr C kullanıcısına yanıt
    gündüz farı alıp takabilirsin ama ayrıca tesisat çekilip parklara yada ayrı bir anahtarla kullanılması gerekecektir. can sistemine entegre edilmesi çok zor olur

• Arkadaşlar, ddt4all programı ve obd aparatı ile aracın gizli özelliklerini açanlar var mı?

• Arkadaşlar bende 2015 model fluence varda cihazda 4-5 tane radyo var bu radyoları nasıl ekleriz bi türlü bulamadım palstation filanı ekliyemedimde.
  • FLUENCE ARAÇLARINIZDA AŞAĞIKDAKİ ÖZELLİKLERİ YAPMAK MÜMKÜN

https://youtu.be/mrjcWFpbL08

Fluence ve Megane 3 için açılabilecek özellikler:
    -Alarm
    -Kumandadan Camları Kapatma
    -Flow me Aydınlatma Sistemi
    -Pratik Sinyal Özelliği
    -Kumandadan Bagaj Kapağını Açma
    -Pedalsız Çalıştırma
    -Ani Frende Flaşörlerin Otomatik Yanması
    05438189773

www.renaultgizliozellik.com

• arkadaşlat 2014 kasa fluence de ön üst tampon ile kaporta arasında bi boşluk oluştu galiba ön tarafı hafif kaldırıma yasladığımdan olabilir sizce nasıl düzeltilir tampon komple değişirmi acaba ?
  • Arkadaşlar 2014 1.5 dci aracım var edc vites 2 bin devire kadar hafif hafif teklemeler oluyor gibi ve örneğin 20 km vs gibi hızlarda gazı bıraktığımda anlık benzin göstergesi 5lt civarına çıkıp çıkıp iniyor gaza hiç dokunmadığım halde başına gelen oldu mu acaba

• Herkese merhabalar bugün itibari ile bende 2015 model manuel vites icon donanım fluence sahibi oldum bundan önceki aracımda renault laguna idi şimdi ben bu araca yazlık lastik alacağım ama orijinal ebatları nedir üstünde 205 55 r17 lastikler vardı başka bir öneriniz varmıdır sanırım bu ara ebatlarda bi lastik
  • Shifter06 S kullanıcısına yanıt
    cashuva C kullanıcısına yanıt
    yakıt göstergesi için bir şey diyemem ama, 70-80 bin li km lere gelen EDC sahiplerine yetkili servislerde şanzıman yazılım güncellemesi yaptırmalarını ve vites değişim kalibrasyonu yaptırmalarını tavsiye ederim. mutlaka önce randevu almaları gerekmekte çünkü yetkili servisler bu işi angarya olarak görmekte, hem vakitlerini alıyor hemde 100 lira civarında cüzzi bir para aldıklarından pek takmıyolar. yola bilgisayar ile çıkıp her vites değişimini araca tekrar öğretiyorlar, adam gibi yapılır ise faydalı bir işlem. bir nevi eski usul debriyaj ayarı da denilebilir kabaca.

cashuva hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın, 17" jantlı araçlarda 205/55R17 var fabrika çıkışlı bende de aynı.
    bendeki 110 hp edc olduğundan ani hızlanmada patinaj, sert seri kullanımda esp kayma vs olduğundan yol tutuşu biraz daha arttırmak için tamamen aynı çapta olan 225/50R17 98V XL ebatında michelin in yeni seri primacy4 modelini alacağım ancak michelin bayi ve michelin tr bu lastiğin temmuz 2018 de geleceğini söylediği için beklemedeyim zaten hergün ve çok kullanmıyorum aracımı (2013 92 binde) kurban bayramı öncesi seyahat öncesi değiştireceğim artık.
    sizde pahalı demezseniz bunu yada yine aynı ebat 205/55R17 95V XL primacy4 alabilirsiniz. (650-680 civarı)

• quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

yakıt göstergesi için bir şey diyemem ama, 70-80 bin li km lere gelen EDC sahiplerine yetkili servislerde şanzıman yazılım güncellemesi yaptırmalarını ve vites değişim kalibrasyonu yaptırmalarını tavsiye ederim. mutlaka önce randevu almaları gerekmekte çünkü yetkili servisler bu işi angarya olarak görmekte, hem vakitlerini alıyor hemde 100 lira civarında cüzzi bir para aldıklarından pek takmıyolar. yola bilgisayar ile çıkıp her vites değişimini araca tekrar öğretiyorlar, adam gibi yapılır ise faydalı bir işlem. bir nevi eski usul debriyaj ayarı da denilebilir kabaca.

cashuva hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın, 17" jantlı araçlarda 205/55R17 var fabrika çıkışlı bende de aynı.
    bendeki 110 hp edc olduğundan ani hızlanmada patinaj, sert seri kullanımda esp kayma vs olduğundan yol tutuşu biraz daha arttırmak için tamamen aynı çapta olan 225/50R17 98V XL ebatında michelin in yeni seri primacy4 modelini alacağım ancak michelin bayi ve michelin tr bu lastiğin temmuz 2018 de geleceğini söylediği için beklemedeyim zaten hergün ve çok kullanmıyorum aracımı (2013 92 binde) kurban bayramı öncesi seyahat öncesi değiştireceğim artık.
    sizde pahalı demezseniz bunu yada yine aynı ebat 205/55R17 95V XL primacy4 alabilirsiniz. (650-680 civarı)
    teşekkür ederim yanıt için eski aracımda 205-60-r16 iken ben 205-55-r16 kullanmıştım ve konforum azalmıştı 225-50-r17 kullanırsam konforda belirgin bir değişim olurmu acaba bende araçlarımda michelin yada goodyear kullanıyorum bunlar için fiyat alacağım

• cashuva C kullanıcısına yanıt
    205/55R16 ile 205/60R16 arasında enteresan bir fiyat farkı var (michelin primacy4 liste fiyatı biri 396 diğeri 570 lira)
    ilk çıkan 16" jantlı fluencelerde de fabrikadan ilk önce 205/60R16 diye çıktı sonra 55R16 ya döndü
    şimdiki aracınıza 225/50R17 alırsanız konforda hiç bir değişiklik olmayacak çünkü 205/55R17 ile yanak kalınlığı ve çap bire bir aynı olduğu için, sadece yol tutuş artacak bir de yakıt sarfiyatı çok az artacak.
    Konfor istiyorsanız forumda bir arkadaş almıştı 215/55R17 ve çok memnun kaldığını söylemişti.
    çok az çapı büyüyeceği için, şu an kadranda 134 yazarken GPS ile ölçüldüğünde gerçek hız 130 olduğu için, 215/55R17 takıldığında kadranda 134 yazarken gerçek hızda 132-133 gibi olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.