Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (602. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.312.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 600601602603604
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu edc lerde kolay kolay debriyaj balatası bitmiyor (keşke birde km nizi yazsaydınız) size tavsiyem önce bir yetkili servise götürün, bilgisayar bağlayıp görebiliyorlar balatanın aşınma durumunu ve ömrünü. balata iyi ise şanzıman yazılımını tekrar yükleyip vites değiştirmeyi öretiyoruz demişti bir reno servis danışmanı bana bunu da sorun ve yaptırın gerekir ise ve sonucu lütfen başkalarının da faydalanabilmesi için burada bizlerle paylaşın. sadece baskı balatanın fiyatının işçilik hariç 5000 liraya yakın olduğunu hatırlıyorum 4000 lira işçilik dahil enteresan ucuz geldi aman dikkat
  • Lyons. kullanıcısına yanıt
    2012 ye kadar olan makyaj öncesi kasalar privilege ve dynamic gibi adlandırılır.
    2013 den sonra ise joy touch touch plus icon gibi donanım ile adlandırılır.
    iconlarda ise ilave ek paket isimleri vardır (mesela prestij, beyond)
    misal bazı makyajlı 2013 model iconlarda 16" rüzgar gülü desenli simetrik jant vardır bazılarında üçgen benzeri 17" vardır.
    bazı iconlarda sunroof vardır bazısında yoktur.
    bazılarında kollu bazılarında düğmeli el freni vardır.
    bazısında arka kapıların üzerinde ve arka camda katlanır perde var bazısında yoktur.
    orj. fabrika çıkışlı navigasyonu olan modellerde sadece arka kapılarda hoparlörün dışında ilaveten tweeter vardır.
    tüm iconlar da optik mercekli far vardır ama bunların bazıları xenon bazılarıda H7 halojen ampullüdür ve yanmadan anlayamazsınız (far yıkama olması yada olmamasından anlaşılamamaktadır).
    bazıları araçtan uzaklaştığınızda kart cebinizdeyken sadece kapıları kilitler bazıları ise ilaveten aynalarını da katlayıp kapatır.
    sadece 2013 icon larda ön tamponda orj fab çıkışlı park sensörü vardır.
    size tavsiyem 55-58 bin fiyat aralığında otomatik edc olan makyajlı 2013 icon bakmanız hatta bu fiyata üst açılırlı 17" jantlı beyond paketli bile bulunabilir.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-fluence-2013-otomatik-sunroof-en-fulu-454304459/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-hatasiz-sifir-ayarinda-sunroof-lu-17-jantli-makam-araci-461259465/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-icon-prestij-edc-sunruf-zenon-full-460086636/detay

bu üçüde mesela beyond paketi araçlardır sadece navigasyon yoktur onun haricinde tüm ekstralara sahiptir.

aşağıdaki araçlar için mesela satıcıları "en dolusu, full+full" demişler ama malesef yanıltıcı yazmışlardır.
    adama sormazlarmı senin arabanda xenon far var mı, kapılar kilitlenince aynan kapanır mı, jantların 16" en dolularında 17" olmuyomuydu, r-link navigasyon ve arka kapılarda hoparlör eksik demezler mi
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-fluence-nin-endolusu-icon-otomatik-411386666/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-temiz-renault-1.5dci-fluence-icon-110hp-full-plusfull-449962243/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 14 Temmuz 2017; 14:8:23 >

• Bana edc tam otomatik
    110.luk 55 bini asmaya privilege yada icon oluraa daha iyi olur sahibindende 150000i km asmayan arac bulabilecek olan varmi temiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 55525534 -- 14 Temmuz 2017; 17:33:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esp standartmi hangi modellerde yok

• 55525534 5 kullanıcısına yanıt
    İşte buyur kardeşim 10 numara araç 10 numara fiyat 10 numara km de 10 numara dolulukta
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-tertemiz-fluance-sikintisiz-bakimli-462838577/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 17 Temmuz 2017; 14:20:17 >
  • Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce 2012 Fluance Dinamik 1.5 DCI 110 EDC (otomatik) araç aldım.
    Kafama fena takılan bir konu hakkında Fluance Dinamik kullanıcılarından yardım bekliyorum. Aracımda eller serbest sitem mevcut (Yani kartlı sistem) aracı park edip araçtan uzaklaştığımda otomatikman kapıları kilitleyip yan dikiz aynalarını katlıyor ama cam açıksa eğer kapatmıyor. Kullanım kitabı ve forumlarda ne söylendiyse hepsini yaptım ama camı kumandadan veya farklı bir yöntemle kaldırmayı başaramadım. Servisi aradım onlarda 2012 model dinamikte olması lazım diyor, randevu alın gelin bakalım dediler ama şuan pek müsait değilim. Bu kadar donanımlı bir araçta olmaması imkansız diye düşünüyorum. Fluance gibi araçta bu özelliğin olmadığını öğrenmek benim için büyük hayal kırıklığı olur doğrusu. Tabi aracımı çok seviyorum bunun için vazgeçecek değilim. Şimdiden yardımlarınız için sonsuz teşekkürler.

• Herkese iyi akşamlar. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Bir alacağıma karşılık 50000 tl 110.000 km 2014 model 1.5 dizel otomatik bir fluence touch teklif ediliyor. Bu arac için görüşünüz nedir? Parça fiyatı vs için ne dersiniz? Son olarak 2014 standart touchun özellikler o nedir? Yokuş kalkış desteği vs?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedelekk -- 20 Temmuz 2017; 22:37:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedelekk

Herkese iyi akşamlar. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Bir alacağıma karşılık 50000 tl 110.000 km 2014 model 1.5 dizel otomatik bir fluence touch teklif ediliyor. Bu arac için görüşünüz nedir? Parça fiyatı vs için ne dersiniz? Son olarak 2014 standart touchun özellikler o nedir? Yokuş kalkış desteği vs?

boya durumunda sıkıntı yoksa fiyat normal gözüküyor.
  • Sa aranıza yeni katıldım 2014 fluence ıcon dizel otomatik r-link var beş para etmez geri görüş kamerası yok servisi aradım opsiyon olarak satılmadığını söylediler sonradanda takılmıyormuş serviste necvox ,cyclone, Renault Fluence Android 6.0 Multimedya Navigasyon Sistemi vs başka geri görüş kameralı navigasyonlu multimedya sistemi kullanan tavsiye ettiğiniz cihaz varmı birde lastikleri değiştiricem 4 mevsimlik michnell almayı düşünüyorum kullanan varmı ? Şimdiden teşekkürler

• Aracı 1 hafta. Önce aldım 58.000 km de 67.500 tl ye aldım ekspertize soktuk orjinal km orjinal parçalar değişen boyanan yeri yok ufak tefek çizikler var
    motor 110 bg 81kw fabrika verileri
    Ekspertiz bilgisayara bağladı %97 motorun ömrü %3 lük bir kayıp söz konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kendalrodi -- 22 Temmuz 2017; 12:25:57 >
  • regaipacar R kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben dün keşfettim aracımın 4 camı açık sunrof da açık kilit tuşuna 2 defa basınca hepsini kapatıyo ama açmıyo camları ve sunrofu kapatıyo

• evet iki kere kapatma tuşuna basınca camları aynaları ve sunroofu kapatıyor fakat daha sonra arabaya geldiğinizde kapı koluna el attığınızda kapılar açılmıyor mutlaka tekrar kartın üzerinden açma tuşuna basmanız lazım, olurda aracı çalıştırmaz iseniz yine arabanın yanından ayrılırken kapatma tuşuna basmanız lazım, ama araç bir defa çalışıp stop edince yine otomatik kapanma modu devreye giriyor.
  • Sayın Fluance Kullanıcıları bende 2012 Megan Sport touer kullanıcısıyım sizin araçlarınızda ontaraftan gelen takırtı ve lıkırtıyla kendini hissettiren direksiyon problemi ile karşılaşan veya duyan varmı.Özellikle parke ve mahalle yollarında.
  • Akyol1 kullanıcısına yanıt
    sadece parke ve mahalle yollarında mı böyle oluyor ön takıma bi baktır istersen rot ballans rot başlarına asfalt düzgün yollarda yapıyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendalrodi

sadece parke ve mahalle yollarında mı böyle oluyor ön takıma bi baktır istersen rot ballans rot başlarına asfalt düzgün yollarda yapıyormu ?

Hepsine bakıldı ve değiştirildi sanayideki bütün ustalar direksiyon kutusu teşhisi koydu servis ise direksiyon kolonu dedi ve de işin ilginç yani servisin ustası aracın km si artık 100 bini geçmiş bozulması normal dir dedi böyle saçma şey veya böyle dandik direksiyon olurmu iş yerimde başka marka araçları kullanıyorum kilometreleri 400 bin 500 bin hiç böyle bir sorun yok.Renolarda oluyormuş diye duydum bu nedenle forumlara soruyorum.
  • Sorun çözüldümü ne kadar masraf çıktı ve ne kadar sürede aracı teslim etti servis

• regaipacar R kullanıcısına yanıt
    benim aracım da 2011 dinamik edc. benim kide kilitleyince camları kapatmıyor. arka camların da tam otomatik olması gerekiyor. sizin arka camlar tek dokunusla tamamen kapatıp açıyor mu. tam otomatik mi yani arka camlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendalrodi

Sorun çözüldümü ne kadar masraf çıktı ve ne kadar sürede aracı teslim etti servis

Sorun devam ediyor servise yaptırmadım servis yaklaşık yedibinlira ücret istiyor bu sorunlar expertizden geçiyor araç alırken fark edemiyorsun kullandıkca fark ediyorsun.Yeni araç alanlar dikkatli olsun.Reno parçadan ve servisten çok kazanan bir firma.
    ilk defa duydum oncekı aracım megane 2 130 bınde sattım hıc oyle sorun yoktu suan 135 bınde megane 3 umde yıne sorun yok ya sızden oncekı sahıbı cok kotu kullandı bozuk yollarda surdu aracı yada sızın sansınıza arıza oldu arkadslarımdada fluence var hepsı 100bın uzerı kımsede sorun yok...baska bır servısede sorun bence rakkam cok yuksek
    Benim üniversiteden arkadaşımda fluence almıştı abisi arkadaşına vermiş aracın şanzımanını yemiş servis 20.000 tl istemiş yaptırmamış sanayide 7 8 bin. Tl yaptırıp satmış dediğin gibi servis ve parçadan Kazanıyo renocuk
  • 
Sayfa: önceki 600601602603604
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.