Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (596. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tkarci Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.313.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 594595596597598
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhangünel

Arkadaşlar merhaba daha önce 2011 model dynamique aracımı yenileyip 2016 icon prestij paket düz vites aldım. 2011 model olan aracımda rampalarda el freni ile kalkıyordum fakat prestij pakette elektrikli park freni var. El frenine alışık olduğum için rampalarda aracı geri kaçırmadan nasıl kaldırabilirim?

elektrikli el freni çekili halde iken yürümeye çalıştığınızda yani gaz pedalına dokunduğunuzda el frenini otomatikman kendisi indiriyor zaten.

Yani bir nevi el freni çekili yürüyün mantığı, ama tabi araç kendisi hemen bırakıyor el frenini, en azından bendeki 2013 böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __UĞUR__

merhaba arkadaşlar.2016 model fluence icon dci arabam var..arabamda motor sesi dışında uğultu gibi vınnnn gibi değişik bir ses te geliyor..kullanımda herhangi bir etkisi yok veya arıza lambası falanda yanmıyor..ama rahatsız edici..hiç böyle bir sesle karşılaşan oldumu acaba.

Merhaba, amcama ait 2014 edc icon var ikinci el aldı garantisi devam etmekte 69.000 km de.
    Ben de de 2013 edc icon (82.000 de) var, kendi aracındaki ses için servis bu normal bi ses fluence lerde yapıyor demişler.
    Benim aracımdaki ses ile mukayese etti hiç ses yok dedi, sonra bende onun aracını kullandım (bende istanbulda yetkili bir otomobil servisinde çalıştığımdan) kullanırken meslek icabı iyi kulak verdiğimde (teyp ve klima fan vs kapatıp) sesi bende duydum çok derinden ve hafif geliyor dinlemek için kulak verirseniz hissedersiniz değilse çoğu kişi duymaz yada rahatsız olmaz. Hatta iki farklı ses var birisi uğultulu sanki vakumlu hava ile alakalı bir ses sanki, diğeride mekaniksel mesela şarz dinamosunun rulmanından geliyormuş gibi uğultulu. Ben bunun normal olmadığını söyleyince tekrar servise gitmiş ve ısrarcı olmuş, tecrübede danışmana zorla dinletmiş ve ben bu arabayı almıyorum size bırakıyorum deyip gitmiş, iki gün sonra aramışlar beyefendi arızayı tesbit ettik fakat reno tr de yedek parça olmadığından yurtdışından siparişi geçildi ama 15 günden önce gelmez isterseniz aracınızı gelin alın bu sürede kullanın parça geldiğinde biz sizi arayıp tekrar servisimize çağıralım yada 15 gün daha aracınız burada kalacak demişler. E tabi aldı şu an kullanıyor ses de devam tabi. amcam tam anlayamamış turbo yada egr değişecek demişler fakat diğer sefer aracı yapılmış halde teslim almaya giderken bende gideceğim teslim almadan seste değişiklik varmı yok mu ne yapmış ne değiştirmişler detaylı sorarım o zaman.

• Hocalar merhaba, Yakuş yukarı geri geri çıkarken ön tekerleklerdenmi motordanmı tam anlam veremediğim beyaz bir duman ve yanık kokusu geldi fren balatasımı debriyaj balatasımı anlamadım çalışmada kullanımda sorun yok aracım 2013 joy manuel dizel 63 binde neyapmam gerek?
    Birde servise 10 bin km veya 4 ay var yazıyor yol bilgisayarında ama ben şimdiden yagını filtresini değiştireyim diyorum hangi marka model yagı önerirsiniz bu bakımda nelerin değişmesi gerek? ve fiyatları ortalama nedir?
    cevap verirseniz sevinirim saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Police___

Selam
    2013 1.5 DCİ 113000km Fluance sahibiyim. ANKARA
    Aracımın 1. ve 2. vites arasıdaki geçiş kararsızlıgının çözümü ile ilgili bili verebilecek varmı. Bu sorunun kronik olduğunu söyleyenler var. Bu yüzden de fluence edc lerin piyasasını da etkilediği görüşüne olanlar da var.
    Bu sorunun çözümü için önerisi olan arkadaşlardan bilgi alabilirmiyim. Teşekürler

Yetkili servis bu durumda yeniden yazılım yüklendiği ve vites değiştirmeyi tekrardan araca öğrettiklerini söyledi.
  • mert kartal 1903 M kullanıcısına yanıt
    Geri giderken yokuş yukarı gelen duman ve koku büyük ihtimal baskı balatadan geliyordur.
    Aracınızda orjinal mais ürünleri kullanmak istiyorsanız. tek tek alımda yağ 15, hava 40, polen 70, mazot 100 lira.
    Yani toplam 225 lira. Bunları hepsini tek seferde almak isterseniz 200 lira.

http://www.renaulttoptancisi.com/Fluence-15-dCi-10000-Km-Periyodik-Bakim-Malzemeleri,PR-1536.html

Motor yağı ise orjinali budur.

http://urun.n11.com/motor-yagi/elf-evolution-full-tech-fe-5w-30-5-l-motor-yagi-P103946975

Alıp herhangi bir ustada duruma göre şehir ve pazarlığınıza göre 50 ile 80 lira arası bir paraya değiştirtebilirsiniz.

• sabitkale kullanıcısına yanıt
    Üstad cevabın için çok teşekkür ederim. Orjinal yağı inceledim yakıt ekonomisi yapıyormuş bundan daha iyisi mevcutmu yoksa bu iş görürmü. Toplamda 370 TL gibi bir rakkam çıkıyor bu periyodik bakım için normalmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

quote:

merhaba arkadaşlar.2016 model fluence icon dci arabam var..arabamda motor sesi dışında uğultu gibi vınnnn gibi değişik bir ses te geliyor..kullanımda herhangi bir etkisi yok veya arıza lambası falanda yanmıyor..ama rahatsız edici..hiç böyle bir sesle karşılaşan oldumu acaba.

Merhaba, amcama ait 2014 edc icon var ikinci el aldı garantisi devam etmekte 69.000 km de.
    Ben de de 2013 edc icon (82.000 de) var, kendi aracındaki ses için servis bu normal bi ses fluence lerde yapıyor demişler.
    Benim aracımdaki ses ile mukayese etti hiç ses yok dedi, sonra bende onun aracını kullandım (bende istanbulda yetkili bir otomobil servisinde çalıştığımdan) kullanırken meslek icabı iyi kulak verdiğimde (teyp ve klima fan vs kapatıp) sesi bende duydum çok derinden ve hafif geliyor dinlemek için kulak verirseniz hissedersiniz değilse çoğu kişi duymaz yada rahatsız olmaz. Hatta iki farklı ses var birisi uğultulu sanki vakumlu hava ile alakalı bir ses sanki, diğeride mekaniksel mesela şarz dinamosunun rulmanından geliyormuş gibi uğultulu. Ben bunun normal olmadığını söyleyince tekrar servise gitmiş ve ısrarcı olmuş, tecrübede danışmana zorla dinletmiş ve ben bu arabayı almıyorum size bırakıyorum deyip gitmiş, iki gün sonra aramışlar beyefendi arızayı tesbit ettik fakat reno tr de yedek parça olmadığından yurtdışından siparişi geçildi ama 15 günden önce gelmez isterseniz aracınızı gelin alın bu sürede kullanın parça geldiğinde biz sizi arayıp tekrar servisimize çağıralım yada 15 gün daha aracınız burada kalacak demişler. E tabi aldı şu an kullanıyor ses de devam tabi. amcam tam anlayamamış turbo yada egr değişecek demişler fakat diğer sefer aracı yapılmış halde teslim almaya giderken bende gideceğim teslim almadan seste değişiklik varmı yok mu ne yapmış ne değiştirmişler detaylı sorarım o zaman.

teşekkür ederim..aynen belirttiğiniz gibi..bazen uğultu gibi bazen vıııı gibi...sonuç hakkında dönüş yaparsanız sevinirim..15 nisana kadar %20 indiirim varmış serviste..o zaman içinde gidicem servise.bakalım bana ne diyecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhangünel

Arkadaşlar merhaba daha önce 2011 model dynamique aracımı yenileyip 2016 icon prestij paket düz vites aldım. 2011 model olan aracımda rampalarda el freni ile kalkıyordum fakat prestij pakette elektrikli park freni var. El frenine alışık olduğum için rampalarda aracı geri kaçırmadan nasıl kaldırabilirim?

elektrikli el freni çekili halde iken yürümeye çalıştığınızda yani gaz pedalına dokunduğunuzda el frenini otomatikman kendisi indiriyor zaten.

Yani bir nevi el freni çekili yürüyün mantığı, ama tabi araç kendisi hemen bırakıyor el frenini, en azından bendeki 2013 böyle.

Yani rampalarda bu şekilde kullanmanın herhangi bir mahsuru olmaz anladığım kadarıyla?

• quote:

Bu sesi bende farkettim teyp klima kapalıyken araç çalıştığında orta kısımdan elektrik süpürgesi gibi geliyor geçen gün test için başka bir arkadaşım kullandı bende arka koltukta oturdum fakat bu sesi duymadım yani belli belirsiz. 8. ayda ilk bakımı var 20.000 daha dolmayacağı için tahminen 12 bin civarı bakıma girecek orada bu sesi soracağım arıza lambası vs. yanmadığı için çok umursamıyorum bende
  • @uğur sonucu burada paylaşırım.

@mert orjinal yağ için reno RN0720 C4 sınıfını şart koşuyor ama bunda renonun ticari çakallığı olduğu kanısındayım ve malesef benimde kullanmış olduğum bu elf yağa içim nedense hiç sinmedi. illa C4 RN0720 yerine C3 RN0710 da kullanılabilir bence sonuçta C3 de low saps yani partikül filtreli araçlar için uygun bir yağ ve diğer pf li araçlar kullanıyor. sizleri bilmem ama mobil esp 5w/30 ve castrol LL ve C3 serisi 5w/30 da içime sinmediğinden bir sonraki yağ değişimimde valvoline mst 5w/30 kullanmayı düşünüyorum. kullandıktan sonra valvolin hakkında fikrimi paylaşırım. ama syn power ile mst c3 ü karıştırmayın. 370-400 lira gibi bir rakama yetkili servisin vermiş olduğu hizmetin bire bir aynısını satın almış oluyorsunuz ve neredeyse %50 avantajlı fiyata.

http://www.yagpazarlama.com/product.php?id_product=317

http://www.hepsiburada.com/valvoline-synpower-fe-5w30-5-litre-pm-otyagcrsi1155

@oğuzhan babam 69 yaşında ve her zaman el freni kolu olmadığı için butonu indirmeden vitesi D ye alıp gazlıyor niye indirmiyosun diyorum e duruncada kendi çekiyor yürürkende kendi indirsin alışamadı elim diyor :)

bir de dip not eğer olurda hareket halinde el frenini çekmeniz gerekir ise butonu çekili tutun 2 saniye sonra el frenini devreye girip çekecektir, araç butonu bıraktığınız anda yine indirecektir kendisi

Üstadım cevabınız için teşekkür ederim. Yetkili servis aradım %20 bahar indirimi uygulayarak ancak fiyatı 600 e çekiyorlar. Bosch özel servislerde ise 400-450 civarı fiyat verildi fakat parçalar ve yağ orjinalmi emin değilim. Bu arada araç yıl olarak 4. yaşa girmiş yetkili servis hemen triger değişelim dedi. Bende aracım 2013 ün 12. ayı çıkışlı dedim onlarda 12. ayda gelebilirsiniz ama şimdi yaptırırsanız %20 indirimli yapılır dediler. 600 periyodik için vermişlerdi hepsini 1600 yapabiliriz dediler 4 yaş bakımı trigier kayışlar vs. bende şimdilik kalsın diyorum 12. aya daha çok var haksızmıyım? mobili çok övdüler ama emin olamıyorum elf alcağım galiba...
    reno yetkili servisinin vermiş olduğu 600 liralık bakım paketinde mazot filtresi yok, servis mazotu 40 bin ve katlarında değiştiriyor. bunu bilin.

Bosch ları hiç tavsiye etmem onların filtreleri de linkdekinden kullanıyorlar, ama yağ ne koyar bosch servisleri bilemiyorum.

http://urun.n11.com/filtre-setleri/bosch-renault-fluence-yaghavasungerlipolen-3lu-filtre-set-P54285490?cid=604001&gclid=CjwKEAjwwcjGBRDj-P7TwcinyBkSJADymblTQpJO1YE_1NIxdFWTSkXxSApJbvtVSLxIBLHgvFja6xoCBsfw_wcB&gclsrc=aw.ds

http://urun.n11.com/filtre-setleri/renault-fluence-15-dci-bosch-filtre-bakim-seti-2010-2016-P115196555?Filtre+T%C3%BCr%C3%BC=Hava-Ya%C4%9F-Polen-Yak%C4%B1t&cid=604001&gclid=CjwKEAjwwcjGBRDj-P7TwcinyBkSJADymblTdA2FGwkyuwxa0OmKjCW8wutxPMSkWlHQgQk-hDNEkRoCMRDw_wcB&gclsrc=aw.ds

Benim aracım da mart 2013 çıkışlı ve 82.000 de bende malzemeleri geçtiğimiz yaz satın aldım bagajda duruyor ama değiştirtmedim (hatta bir tane de ön fren balatası var duruyor) yetkili servis 40 binlik bakımda ön 60 binlik bakımda da arka balatayı değiştirince 80 bin bakımını da dışarda özel serviste yaptırmaya karar verince herhalde 40 daha yol yaptığı için ön balatalar yine bitmiştir diye almıştım ama bi baktık daha yarı, o yüzden değişitirtmemdim ön balatayı da trigeri de.

https://forum.donanimhaber.com/renault-fluence-sevenleri-ve-kullanicilari-grubu--36032666-567 bu sayfanın bir öncesi ve bi sonrasında bakım ve triger konusunu resimli olarak detaylıca konuşmuştuk yetkili servis kıyaslaması da yapıp.

trgieri değiştirirken yetkili servis dışında yapılacaksa mutlaka ayrıca şarz dinamo kayışı ve gergisini de alın.

http://www.renaulttoptancisi.com/Triger-Seti-Megane-Fluence-15-dCi-7701477028,PR-2032.html

http://www.renaulttoptancisi.com/Alternator-Kayis-Gergi-Seti-Fluence-15-16-16V-Mais-7701476476,PR-2406.html

Sordular mazot filtreside değişecek dedim ama onun fiyatını ekledilermi emin değilim. Bosch servis shell yag kullanıyormus fakat ben düşünmüyorum artık kendim tanıdık ustaya yaptıracağım malzemeyi yagı vs. alıp. Trigeri için yazdıklarınızı okudum bu senenin sonunda yaptırmam lazım benimde o günler gelince sayfaya yazar yardım isterim bahsettiğiniz diğer kayışlarıda almak lazım olmuşken tek seferde olsun hepsi....

ilk linkdeki 3 lü filtre için 50+5 kargo 55 lira demiş. diğer yerde 125+kargo, yetkili serviste 180+kargo lira.
    Durum böyle olunca servisteki 180 liralık malı 125 e alınabilme ihtimalini insanın gözü kesiyor. ama 180 liralık malı 50 liraya veriyor ise ben bir kaç kez daha düşünürüm çünki hiç bir mal da böyle kar oranı yok malesef.

4 lü filtrede ise 105+5 110 lira demiş diğer yerde 200 kargo dahil, ywtkili serviste 350 lira.

resimlerden orjinal gibi duruyor ama şahsen elime alsam yorum yapabilirim kalitesi ve orjinalliği için o yüzden şu an bir şey söyleyemem ama ben almam. zaten senede bir bakım yaptırdığım aracıma 50 liralık filtre taksam ne 125 liralık filtre taksam ne, ne niye içime kurt düşüreyim derim şahsen.

diğer rixenberge de ne alaka hiç bulaşmayın bence.

edit: sanayiden 3 lü wunder marka yan sanayi filtre alsanız bile 55 liraya vermezler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 23 Mart 2017; 14:1:32 >

Tamamdır hocam 50-100 TL den kaçınıcaz diye başımızı ağrıtmayalım haklısınız...
  • Bende bugün servis randevusu aldım 40bin bakımı için. 450tl fiyat verdiler. Mazot filtresi dahil değil. Km olarak doldurmadığından gerek yok dediler. 28binde arabam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013 joy paketinde hız kontrolü nasıl yapılıyor.
  • Arkadaslar selam. Araniza aslinda ocak 2 de katildim. 2011 business manuel ile. 126 binde aldim araci. Su an 130 binde. Cok sukur gidisinden yakitindan memnunum. İstanbul sehir ici 6 yakiyor. Dur kalk yogun trafik vs gazlama ne ararsan var. Ust tarafta arkadas bahsetmis sesin kotulugunden. Bende kotu oldugunu dusunuyorum zaten. Ama benim asil sikintim aracim herhangi bir cukurdan gectiginde oyle kati bir durus sergiliyor ki. Cat cut bam gum ses geliyor aractan. Sanki amortisor yokmus gibi. Bundan once polo 2006 9n3 vardi. Aracin yaylanmasi cok iyiydi. Sizce ne yapmaliyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 594595596597598
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.