Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (553. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.312.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: souledge

Merhaba arkadaslar.En son yag degisimi sorum kimse yaniylamamisti umarim bunlari bilen vardir.

-busines 90 beygir manuel 1 ve 2. Vitese arabayi gecirmek iskence digerleride gayet sert neden boyle ,herkeste boylemi hic baska fluence kullanmadim yani arabayi vitese atmak cok sert ve salliyor
    -Torpidoda isik yok lamba yuvasini alsam tesisat varmidir icinde.ayrica torpido sogutma kapanmiyor deli gibi ufkuyor fan acinca
    -cok yakiyor 1.5 dci 90 beygir normal kullanimda sehir ici ortalama nedir ben ilk aldihimde 6.5 idi simdi7 den asagi inmiyor nedense
    -suspansiyonlar cok sert ve yeri hissettiriyor yumusak lastik mi almali.Ayrica virajlarda araba arka got atiyor esp de yok.dolu versiyonda degisiyormu
    Bu arada biri cok acil torch plus satiyor 10 bin farka alabilirim businessten ne farklar olabilir

Bizde privilege var. Vites geçişleri malesef ki sert değil

Torpidoya Çakmaklıktan elektrik cekerek yapabilirsiniz. Soğutma kapanmasi lazım

Suan bizdeki araç 6.5 yakiyo ankarada ortalama hız 25 26. 1200km'lik ortalama

Ben yol tutuşu ile ilgili sıkıntı yaşamadim. Esp faydali bir özellik. Ama arka savurmasinin sebebi yerden yüksek olması bence. Spor yay ile çözümlenebilir

Bence touch plus alın. Fark çok fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zgronrn

Ben 15 gün önce Bursa-Çanakkale arası 3.9 yakaladım ama bi ara kamyonlar solluyodu CC olsa dahada düşerdi 90'la gitim.

O kadar kasmaya gerek yok ya tasarruf yapacam diye kamyonlara sollanmak kötü:)

• TALENJEKTAZİ T kullanıcısına yanıt
    Cevaplarınız ıcın teşekkürler hocam, bütün olumsuz durumlar galiba benim basıma gelıyor.ozellikle kıs lastiği ile ciddi derecede yol tutusu kotu ve arka savuruyor yerden yüksek olması ile bence alakalı degıl.bu arada torpido soğutmayı düğmeden kapatabilen biri varsa lütfen soylesın.ayrıca bir arkadaş daha yazmış bende bagajda su taşırım ama bunda linea da bile olan bir piston açma olmaması çok uzuyor beni elektrikli modellerde ve yurt dışında satılanlarda maalesef bagaj açma kapağında piston var ama;(
    Bu arada yakıt sorunu icin bujileri değiştirsem bir faydası olurmu acaba halbuki yağ ve filtreleri yeni degiştirmiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi souledge -- 19 Mart 2016; 13:01:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: souledge

Cevaplarınız ıcın teşekkürler hocam, bütün olumsuz durumlar galiba benim basıma gelıyor.ozellikle kıs lastiği ile ciddi derecede yol tutusu kotu ve arka savuruyor yerden yüksek olması ile bence alakalı degıl.bu arada torpido soğutmayı düğmeden kapatabilen biri varsa lütfen soylesın.ayrıca bir arkadaş daha yazmış bende bagajda su taşırım ama bunda linea da bile olan bir piston açma olmaması çok uzuyor beni elektrikli modellerde ve yurt dışında satılanlarda maalesef bagaj açma kapağında piston var ama;(
    Bu arada yakıt sorunu icin bujileri değiştirsem bir faydası olurmu acaba halbuki yağ ve filtreleri yeni degiştirmiştim

Torpido soğutmayi düğmeyle klimadan kapatmiyosunuz. Torpidoyu açın eğilin içine bakın. Orda mavi bi kapak ve delik var. O mavi kapağı deliği kapatacak konuma getirin sıkıntınız hallolur. Şehir içinde fazla yakmanizin sebebi sıkışık trafiğe çok giriyosaniz normaldir bence

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

quote:

Orijinalden alıntı: zgronrn

Ben 15 gün önce Bursa-Çanakkale arası 3.9 yakaladım ama bi ara kamyonlar solluyodu CC olsa dahada düşerdi 90'la gitim.

O kadar kasmaya gerek yok ya tasarruf yapacam diye kamyonlara sollanmak kötü:)

Yok yav o kadar da değil tabiki bilenler vardır belki bursa-karacabey hep kamyonlar vardır oralardan 110-120den aşşa gitmek zaten mümkün olmuyor pek yoksa kamyonların arasında kalıyorsunuz ondan sonra zaten yol dümdüz ve bi süreden sonrada sağınızda deniz çok seviyorum o yolu o yüzden yavaş gidiyorum ki zaten o yolda hep radar olur gidişimde bile 2 defa denk geldim birde artık köy giriş çıkışlarınada EDS koydular artık denk gelmişsinizdir hızlı gitmenin hiçbir anlamı olmuyor. 110'lada gitsem zaten maksimum 5 TL oynuyor. Birde ben nedense süratli kullanınca arabayı beni daha çok yoruyor araç. Ayrıca güvenli gittikten sonra varsın kamyon sollasın umrumda olmaz

• souledge S kullanıcısına yanıt
    Şehir içinde normal değerler...
    Uzun yolda 4 lere inersiniz dizelse araç...

• lee67 L kullanıcısına yanıt
    Benim aracta orjinal navigasyon var. Görüntü olarak çok hoş ama sadece cadde ve sokak olarakk gidiyo kafe felan bulmuyor.

Ürünün fiyati iyi gibi ama kalitesi nasıl acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: lee67

slm arkadaşlar böyle bir ürün kullanan taktıran varmı acabahttp://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/renault-megane-3-fluence-navigasyon-multimedia-153295203?rcp_action=click#product-detail

Ben de alırken özellikle orjinal yerleşik navigasyon olsun diye ısrarcı olmuşum ama yanılmışım. Orjinal TomTom navigasyon berbat bir şey. Keşke satın alırken teklif ettikleri Çin malı navigasyonlardan birini tercih etseymişim. Orjinal iyidir dedik ama yanılmışız.

Yeni çıkan R-Linklerin bilmiyorum ama bundan iyidir kesinlikle. Yanlış hatırlamıyorsam 3 ay kadar ücretsiz harita güncellemesi veriyor ama sonrasında neredeyse navigasyon parası kadar güncelleme ücreti istiyor. Bir ara güncellemeyi düşündüm çünkü haritalar çok geride kalmıştı. Benden € 30 Euro istedi. O fiyata 4 inçlik navigasyon cihazları ömür boyu ücretsiz güncelleme ile satıyorlar. Tam bir soygunculuk.

Bende cebimde ki Here ve Yandex navigasyonu kullanmaya başladım. Arkadaşın dediği gibi adres girmeye gerek yok. Örneğin "Yaprak Eczanesi" diyorsun hemen buluyor veya "Saklıbahçe" diyorsun hemen gidiyorsun.

Orjinal navigasyona geri görüş kamerası taktırmak istedim ama takılmıyormuş. Kısacası bahsettiğğniz orjinal navigasyon tam bir hikaye. Oraya bir tablet adapte etmeye çalışın daha verimli olur.

• Arkadaşlar Merhabalar,

Bu gün temizlik yaparken dikkatimi çekti, fanın üzerinde fotoğrafta yer alan boş bir soket var buradan bir şey mi çıkmış yoksa bunun farklı bir fonksiyonu mu var? Aracımı yeni aldım 2011 edc extreme dijital gösterge, triger, v kayışı, yağ, filtreler hepsini değiştirdim. İsyerim evime 7 km genelde yoğun trafik dur kalk genelde ortalam tüketim 10 a yakın buna da bir anlam veremedim.
    Saygılarımla
    Bu mesaja eklenen görseller:

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

• Bugün aracimin bagajina kapatirken kolaylık olsun diye ipten bir tutamaç(cep tlf veya fotoğraf makinalarının ucuna takilandan) takmak için uygun yer aradım. En sonunda aslında bagaj kapağında resimde görünen bir tutamac olduğunu farkettim. Bir yıldan fazladır bunu farketmemis olmam gerçekten şaşırtıcı belki sizlerden de farketmemis olanlar vardır.
    Bu mesaja eklenen görseller:

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

• 2011 fluence 1.5 dci businness ile aranızdayım araç 131 binde yakın zamanda şu şekilde bir arıza verdi.

İzmitte oturuyorum. istanbul trafiğinde dur kalk yaparken ara sıra stop-ingiliz anahtarı ve abs ışığı yanıyor ve ses çıkartıyor. sonra biraz ilerledikten sonra sonuyor. bunu sık sık yapıyor. makineye takıldığında ışık tanmadığından ötürü arıza çıkmıyor. otobanda ilerlerken de işık yanmıyor sadece trafikte yanıyor.

bu şekilde bir arıza tecrübe eden var mı
    saygılar
  • 2016 fluence icon modelinde torpido soğutma varmı acaba
  • zgronrn kullanıcısına yanıt
    selamlar,
    ben yaklaşık 5000 km dir o ebatta lastik kullanıyorum. Hatta önler kışlık arkalar 4 mevsim; hepsi 205/55/16 hiç bir sıkıntı yaşamadım.. zaten stepne ye baktığınızda da onunda farklı bir ebatta olduğunu göreceksiniz..
  • sporcu23 S kullanıcısına yanıt
    Araciniz kac model bizim 2010da yok

• 2013 touch

• Servisten R Link taktırmayı düşünüyorum TV, geri görüş, navigasyon hepsi içindeymiş. Fiyat sormadım henüz. Orijinal mi taktırayım yoksa necvox falan mı taktırayım ne dersiniz? R Link kullanan arkadaşlar memnunlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: foresteng.

selamlar,
    ben yaklaşık 5000 km dir o ebatta lastik kullanıyorum. Hatta önler kışlık arkalar 4 mevsim; hepsi 205/55/16 hiç bir sıkıntı yaşamadım.. zaten stepne ye baktığınızda da onunda farklı bir ebatta olduğunu göreceksiniz..

Selam, Anladım hocam sıkıntı yaşamadıysanız sevindim.

Geçen sene ters kapana girmiştim o zaman acı bir tecrübeyle stepnenin farklı olduğunu görmüştüm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyons.

Servisten R Link taktırmayı düşünüyorum TV, geri görüş, navigasyon hepsi içindeymiş. Fiyat sormadım henüz. Orijinal mi taktırayım yoksa necvox falan mı taktırayım ne dersiniz? R Link kullanan arkadaşlar memnunlar mı?

Sonradan takacakları R-Link'in fiyatı nedir ok merak ediyorum. R-Link'ten memnunlar mı sorusundan önce fiyatına br bakın isterseniz. Fiyatı duyunca taktırtmaktan vazgeçebilirsiniz. Necvox vb ürünler bildiğiniz üzere Çin malı ve çok makbul değiller ama fiyatlarıda ona göre tabi.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Sonradan r link takılmıyor, necvox takıyorlarmış renault anlaşmalıymış diye bir şey duydum doğru mudur?

• 
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.