Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (547. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.279
Cevap
102
Favori
1.313.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zgronrn

quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

quote:

Orijinalden alıntı: Sefer4229

Merhaba;2 adet amortisör aldım 40 ₺ verdim amortisörlere,kendim yapmadım kaportacı Amcam var birde döşemeci ali abim sağ olsunlar çok uğraştılar özellikle bagaj simetrisi ayarı için ilk önce sağ tarafı yapmışlardı o tarafı tam 4 saat uğraştılar,sol taraf 15 dk da bitti ,montaj anında fotoğraf çekmek hiç aklıma gelmedi😊Konya daki yetkili servis bile çok şaşırdı eğer bu taraflarda iseniz yardımcı olabilirim,fotoğrafları akşam çekmiştim ,yenilerinizde atıyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

Kaportacı amcan kurtarmış seni üstat, burada bi ustaya götürsem ya çok para ister ya da yapmaz, ama gerçekten çok kullanışlı olmuş bende çok gıcık alıyorum o demirlerden,

Valla yanlış anlaşılmasın ama bedavaya yapacaz deseler bu işlemi yaptırmam

Tabi sizin memnun olmanız önemli sizde anladığım kadarıyla gayet memnunsunuz:) Güle güle kullanın.

Ayrıca amörtisörlü olması tabiki en iyisi ama bu sınıfta bütün araçlar böyle artık hatta D segmentleride bu sistem yapıyor. He ne oluyor bazı firmalar o kolları gizliyor bu seferde bagaj bir miktar daha küçülüyor.

Daha önce de yazmıştım,Konya da yaşıyorum şehir şebeke ve bizim Konya da mevcut olan sözde😊tatlı su Çeşmelerine büyük şehir belediyesi sürekli klor atıyor,dolaylısı ile içilmiyor,bende 10 tane damacana var merkeze 30 km uzaklıkta dağ suyu var ordan 3 haftada bir 10 damacana su dolduruyorum,o yay görevi yapan Demir ve aşağı doğru inen mekanizması yüzünden 6 damacana zor sığdı,ve damacanın boyu sığmadığı,altına doğru eğdiğim için su dökülmüştü,bu nu yaptırdıktan sonra tam 10 damacana sığıyor,çok mutluyum birde şu aşağı inen kollar olmasa😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sefer4229 S kullanıcısına yanıt
    Ne güzel işte araba bu sonuçta tabi ihtiyaçları karşılaması için var, sizde ihtiyacınıza göre bagajı yeniden yapmışsınız
  • quote:

Ne güzel işte araba bu sonuçta tabi ihtiyaçları karşılaması için var, sizde ihtiyacınıza göre bagajı yeniden yapmışsınız

Teşekkür ederim kardeşim,dediğin gibi zaten binerken zevk almamız lazım,bende gönlüme göre yaptırdım,siz şikayetçi değilsiniz sanırım,ama çok dertli insanlar var,bizim burda paylaşımlarımız bu dertten muzdarip insanlara ilham verebilmek😊fakat anlamadığım şey Megane 1 ve 2 deki amortisör sistemini kaldırıp teknoloji bu kadar gelişmişken bizim eski çek yat kanepelerimizin sistemini hangi ruh hali ile Nasıl icat ettikleri,emin ol bu sistem eski amortisörlü sistemden hem daha zahmetli hemde daha pahalı.

• Maliyeti düşürmek, ağırlığı düşürmek ilk aklıma gelenler:) Jetta aldık abime bir ay önce onda da aynı ondaki biraz daha köşelerde dizaynı daha iyi pek göze batmıyor. Bizimkisinin kolu kalın birde ortada bizde bagajı kapatamayıp yeniden bagajı dizdiğimiz oldu ama yılda bir veya iki sefer olduğundan çok fazla rahatsız etmedi bizi.

• Demir'ler neyse de o aşağı doğru inen mekanizma var eğilen,onun bu forumda bayağı bir bavulu yırtığını o yüzden yay Demir'lerinin bozulduğunu okumuştum,bu arada o Demir'leri merak edip servise sordum,belki inanmazsın tam 720😁₺ dediler,kazasız belasız sürüşler dilerim

• Sefer4229 S kullanıcısına yanıt
    Araba bedavaymış o zaman o demir 720 liraysa Neyse birşey olursa sizin kaportacı amcada hallederiz
  • quote:

Araba bedavaymış o zaman o demir 720 liraysa Neyse birşey olursa sizin kaportacı amcada hallederiz

Firmaların çoğu yedek parçadan kazanırlar,hele ki Türkiye'de yaşıyorsanız!!yaptırmayı düşünürseniz memnuniyetle yardımcı olurum tabiki de.

• Tesekkur ederim. Ilk arabamdi biraz da aceleye geldi cok fazla bilgim yoktu arabalarin ozellikleri hakkinda insallah cok zarar etmem satarken. Arabadan genel olarak memnunum ama sehir icinde fazla yavas kaliyor ve cok yakiyor. Siz memnun musunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aqblooth

Tesekkur ederim. Ilk arabamdi biraz da aceleye geldi cok fazla bilgim yoktu arabalarin ozellikleri hakkinda insallah cok zarar etmem satarken. Arabadan genel olarak memnunum ama sehir icinde fazla yavas kaliyor ve cok yakiyor. Siz memnun musunuz ?

Söylediğim gibi Megane 2 mi satıp bunu aldım kesinlikle 1 gömlek üstün,hele 6. Vites keyfi bir başka😊Şehir içinde çok belli olmasa da sanki Megane daha iyi kavrıyordu gibime geldi,bu arada( Megane de 100 hp idi)herkes konuşuyor,çamur atıyor,o paralara ne arabalar alırım diye içine binen söylediklerine pişman oluyor,özellikle arabaya bindikten sonra sus pus olup,homurdarcasına Reno böyle araba yapar mıymış dediklerinden anlıyorum,yakıt olarakta Megane 100km de 6 litre gösteriyordu,bu 7.3 gösteriyor,o da sanıyorum 6 vites 105 hp olmasından sanırım,fakat aracımdan çok memnun olduğumu belirtmek isterim.

• Hocam arac kesinlikle dolu ve konforlu bi arac. Uzun yolda cc ile sabitleyince kokluyo resmen. 16 kr yakiyo ici ve bagaj full doluyken bile. Ama ilk arabam oldugu icin karsilastirma yapamiyorum. Muadili araclari kullanmadim hic. Ama 85 hp aldigima biraz pisman oldum bi yerden sonra insan performans istiyor. 105 lik suphesiz daha iyidir. Uzun yoldada 6 vites cok buyuk avantaj bence. Sizin de hayirli olsun hocam. Gule gule binin kaza bela vermesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aqblooth

Hocam arac kesinlikle dolu ve konforlu bi arac. Uzun yolda cc ile sabitleyince kokluyo resmen. 16 kr yakiyo ici ve bagaj full doluyken bile. Ama ilk arabam oldugu icin karsilastirma yapamiyorum. Muadili araclari kullanmadim hic. Ama 85 hp aldigima biraz pisman oldum bi yerden sonra insan performans istiyor. 105 lik suphesiz daha iyidir. Uzun yoldada 6 vites cok buyuk avantaj bence. Sizin de hayirli olsun hocam. Gule gule binin kaza bela vermesin.

Teşekkür ederim,uzun yolda dediğiniz doğru köye 100 gidiş 100 dönüş 35 tl yaktı ben biraz bastım ama😀Kafanıza pek takmayın,şehir içi daha çok kullanıyorsanız 85 hp lerin daha ekonomik olduğunu biliyorum,her şeyden önemlisi sağ salim kazasız belasız gideceğiniz yere ulaşmanız,insan oğlu doyumsuzdur (yanlış anlamayın sözüm size değil )benim bu 6. Aracım,daha önceki araçlarımda da hep daha iyisini istediğimden biliyorum,Zaman her şeyin ilacı,inşaalah sağlıcakla tüm emellerinize ulaşmanız dileğiyle...

• bir akrabanın şirkette 2014 model fluence touch modeli varmış..ona icon modelini alacağımı söyleyince direksiyonundan memnun değilim..direksiyonu çevirirken ilk anda takılma gibi yapıyor.falan dedi..hiç böyle birşey başına gelen varmı acaba...kimbilir belkide onların direksiyonu arızalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __ugur__ -- 3 Mart 2016; 9:26:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: __ugur__

bir akrabanın şirkette 2014 model fluence touch modeli varmış..ona icon modelini alacağımı söyleyince direksiyonundan memnun değilim..direksiyonu çevirirken ilk anda takılma gibi yapıyor.falan dedi..hiç böyle birşey başına gelen varmı acaba...kimbilir belkide onların direksiyonu arızalıdır.

Merhaba,ben aracımı almadan önce en az abartısız 50 tane fluence sürdüm,farklı paketler idi,ama hiç birisinde direksiyon da takılma görmedim,bu araçların direksiyonu eloktrohidrolik çok hafif ve yumuşaktır,arkadaşınızın aracının muhtemelen direksiyon kutusu arızalı olabilir,icon'a gelince ;şu andaki en dolu pakettir,kendi içinde bir kaç farklılıklar olabilir,içinize sindiyse araç almanızı tavsiye ederim,kazasız belasız sürüşler dilerim

• __ugur__ _ kullanıcısına yanıt
    İlk anda takılıyor gibi dediği direksiyon kilidi olmasın... Sorun olsa bile ilk başta olan ve daha sonra rahatsız etmeyen bir durum için duyulan memnuniyetsizlik, sanki aracı kötülemek için bahane bulmak gibi geldi bana.
  • quote:

quote:

bir akrabanın şirkette 2014 model fluence touch modeli varmış..ona icon modelini alacağımı söyleyince direksiyonundan memnun değilim..direksiyonu çevirirken ilk anda takılma gibi yapıyor.falan dedi..hiç böyle birşey başına gelen varmı acaba...kimbilir belkide onların direksiyonu arızalıdır.

Merhaba,ben aracımı almadan önce en az abartısız 50 tane fluence sürdüm,farklı paketler idi,ama hiç birisinde direksiyon da takılma görmedim,bu araçların direksiyonu eloktrohidrolik çok hafif ve yumuşaktır,arkadaşınızın aracının muhtemelen direksiyon kutusu arızalı olabilir,icon'a gelince ;şu andaki en dolu pakettir,kendi içinde bir kaç farklılıklar olabilir,içinize sindiyse araç almanızı tavsiye ederim,kazasız belasız sürüşler dilerim

teşekkürler..mayıs teslim dizel icon modeline yazıldım..bahsettiğim akraba wv hayranı..belkide şirket arabası olduğu için hor kullanmış olabilirler..ben ilk defa fluence kullanacağım.daha önceki arabam corolla idi..umarım sıkıntı yaşamayız..

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

İlk anda takılıyor gibi dediği direksiyon kilidi olmasın... Sorun olsa bile ilk başta olan ve daha sonra rahatsız etmeyen bir durum için duyulan memnuniyetsizlik, sanki aracı kötülemek için bahane bulmak gibi geldi bana.

olabilir..tam o da anlatamadı telefonda sanırım..sağa sola çevirirken takılma gibi oluyor dedi..ilk defa fluence sahibi olacağım..hiç deneem sürüşü falanda yapmadım..hayırlısı bakalım.
  • quote:

benim aracım 2010 yılı extreme model.. Direksiyon o kadar hafif ki bazen güvensizlik hissiyatı yaratabiliyor, o derece yani ... Fakat bazen radyo kumanda koluna döndürürken sürtmesi sesi oluyor...
  • O kadar süre megane 2 sürdük. O fiyata alinacak en iyi araba. Arkadaşıma da aldırdım. Ama fluence cidden sorunsuz bi arabaymış. Herkese tavsiye ediyorum arkadaşlar. Renault gerçekten bu arabayla kendini aşmış. 0 elektronik problem

O kadar süredir insanlar buraya yazı yazar. Hiç kimsede şurda şu var demiyor. Belli direksiyon soyulması haric problem göremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TALENJEKTAZİ -- 4 Mart 2016; 10:26:27 >
  • Megane 2 den inip buna bindiğiniz Zaman ne demek istediğimi anlarsınız,kesinlikle çok daha üstün,çoğu zaman dizel mi benzinlimi diye tereddütte kalıyorum,yani o kadar sessiz,direksiyon daki soyulmalara gelince o kadar da olsun bu gün 300.000 tl ye alınan Mercedes bmw de bile problemler çıkıyor.

• quote:

quote:

quote:

teşekkürler..mayıs teslim dizel icon modeline yazıldım..bahsettiğim akraba wv hayranı..belkide şirket arabası olduğu için hor kullanmış olabilirler..ben ilk defa fluence kullanacağım.daha önceki arabam corolla idi..umarım sıkıntı yaşamayız..

Hayırlı olsun aracınız,marka fanatiklerine en kral özellikleride versen memnun edemezsin,Ada'm bu gün talisman'ı yapıyor,Reno mu?bu ne kağıt gibi diyorlar,kronik sorunu olan o markaya laf etmezler,o yüzden kimsenin lafına bakmayın,aracınızdan keyif alın.(bu arada fluence ye çamur atanların bir çoğu hayatlarında bu arabaya bile binmemişlerdir😀)kimseyi küçük görmek istemem fakat Ada'mın cebinde 1000 lirası yok senin 60-70 bin liralık arabanı kötüler,Allah kaza bela vermesin inşaalah

• 
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.